Sezóna: 3. - 5.

Pět let strávila Fred svízelný život jako otrok, jinak též nazývaný "cow" ( Nemám tušení, jestli měli Pyleané namysli zrovna krávu. ) v Pylea. Tento způsob života se odrazil na jejích sociálních schopnostech a také na jejím psychickém zdraví. Do doby než přišel Angel, žila Fred v jeskyni, živila se bůh ví čím, kreslila nesmysli po stěnách jeskyně a plácala samé hovadinky. Myslela si, že její dřívější život v LA nebyl reálný. Když se v Pylee objeví Angel a jeho záchranný tým, aby našli Cordelii Chasovou, zdá se, že záchrana je blízko. Fred ani nevyděsí fakt, že Angel není člověk, ale upír. Když je Pylea osvobozena, vrací se Fred spolu s Angelem a jeho týmem zpět do L.A. a zůstává v Hyperion Hotelu, aby se zase dala dohromady, mohla zase znovu začít normálně žít a získat zpět psychickou stabilitu. Až na občasné výpadky se začíná chovat celkem normálně. Její znalosti z matematiky a fyziky jsou velkým plus při plánování strategie boje s démony. Fred se rychle sblíží s Gunnem a jejich vztah trvá téměř jeden rok. Téměř před koncem jejich vztahu se Fred a Wesley políbí, asle po zjištění, že Wesley měl vztah s Lilah Morganovou, její city ochladnou.

Fred náhodou zjišťuje, že v Pylee se neocitla díky své vlastní chybě, ale díky svému tehdejšímu učitelovi, profesoru Seidelovi. Ten ji chtěl po těch letech znovu uvěznit v dalším světě. Je zuřivá a chce ho za pomoci Wesleyho zabít. Gunn ji zarazí. Protože nechce, aby nöna měla na svých rukou krev a pocit viny, zlomí Seidelovi vaz a pak ho pošle do jiné dimenze, kam chtěla Seidela poslat Fred. Naneštěstí to mezi Fred a Gunnem způsobí zlom a počátek konce jejich vztahu. Zatímco mezi Fred a Gunnem láska naprosto ochladla, začíná se něco tvořit mezi Fred a Wesleym, ale poté, co je odhaleno, že Wesley chodí s Lilah Morganovou, je jasné, že dál jejich vztah nepůjde.

Když se Angel Investigation rozpadne a Angel a spol. přejdou do Wolfram a Hart, stává se šéfkou vědecké sekce. Nějak víc se sblíží se Spikem, ale to jen proto, že se mu snaží pomoci s jeho problémem: Jsem duch/upír. Později opět vzplane k Wesleymu. Nakonec se stává obětí léčky připravené Angelem, aby porazil ty, kdo tu velí ( Členy W a H. ). Je otrávena démonem z dávných dob, který převezme kontrolu nad jejím tělem. Od tohoto okamžiku již Fred není mezi živými a místo ní přichází Illyria, která se dokáže do podoby Fred převtělit.