WILLOW ROSENBERG

Willow se narodila Irovi a Sheile Rosenbergovým. Je jako jediná židovský člen "Scooby" Gangu. Jak se ukázalo ani ona neměla přímo úžasný rodinný život.  Její rodiče jsou naprosto mimo Willowil život. Jednou se její matka pokusila upálit za čarodějnictví, pod vlivem temné magie. S Alexem se přátelí již od dětství. ( Když jim bylo pět, krátce spolu "chodili, než jí Alex ukradl panenku Barbie. ) a velmi rychle se stala nejlepší kamarádkou Buffy., když přišla do města. Willow je extrémně inteligentní a pořádně sviští na počítači. Je také excelentní student s talentem pro to někoho vést.  Mnohokrát pomohla svými hackerskými schopnostmi Buffy a Gilesovi. Také, po smrti Jenny Caldenderové, vedla její počítačové hodiny. Dlouho měla také nejen kamarádský pocity ohledně Alexe a po dlouhé době ignorování, se konečně zdálo, že Alex pocítil ty samé pocity i k ní - zatímco chodili každý s někým jiným. Když Oz a Cordelie objeví tuto nerozvážnost, skončí to, a Willow s Ozem jsou schopni svůj vztah zachránit, ale ne Alex s Cordy. Willow ale bude mít pro Alexe vždy slabost, obzvláště, když zjistí, že spal s Faith. Nicméně Willow ztratí s Ozem své panenství. Když Oz opustí Sunnydale nastávají pro Willow těžké časy, ale najde lásku u čarodějky Tary, koho si nakonec vybere místo Oze.

Willowina magická moc během pátého roku vzroste a ona byla schopná ublížit a imobilizovat Glory a obnovit Tařino duševní zdraví. V šestém roce Willow pokračuje v nabírání schopností a Tara s Willow se začnou přít, jestli to není zneužívání. Poté, co Tara zjistí, že Willow na ni použila kouzlo, aby zapomněla na jejich souboj, rozejde se s ní. Tohle, kombinováno s nehodou, za níž může a při níž málem zabila Dawn,, hodlá se vzdát své moci. Na pár měsíců se k sobě vrátí, jenže Tara je krátce na to postřelena Warrenem  a umírá. To ve Willow otevře ve Willow vztek a za pomoci černé magie se udělá extrémně mocnou, dokonce absorbuje moc návštěvou Gilese Zabije Warrena a je rozhodnuta skončit se světem. Po boji s Buffy, je to právě Alex, který se k ní dostane. Willow jde na léto s Gilesem do Anglie, kde ji on společně s se sabatem čarodějů trénuje, aby dokázala ovládat moc v sobě ukrytou.

To se jí nakonec podaří a ona se vrací zpět do Sunnydale. Návrat je ovšem chaotický, protože ihned po něm ji zajme démon, co se živí kůží svých obětí. I tak odolává.Dokonce má krátký vztah s potenciální přemožitelkou Kennedy, ale vztah s Tarou to nahradit nemůže. Což je jasné už při prvním jejich polibku, kdy se Will promění ve Warrena, aby se ona sama dokázala vypořádat s její ztrátou. Ale je to právě Kennedy, která ji podrží a pomůže překonat to trápení. Ve finální bitvě musí Willow využít všech svých schopností, která má, aby předala za pomoci esence ukryté v mystické sekyře proti Ubervampíkům schopnost Přemožitelky všem potenciálním přemožitelkám na celém světě.