Historie

Sunnydale bylo založeno Richardem Wilkinsem někdy v 19.století a to na místě, kde se nachází Brána Pekel ( Hellmouth ) a zároveň na místě, kde byla zabita jedna z přemožitelek, která patřila ke kmeni původních obyvatel Navajo.

Městečko se začalo pomalu rozrůstat a vyvíjet. Jenže jeho vývoj byl ve třicátých letech zastaven, když bylo město sužováno silným zemětřesením. ( Možná mohly býti i dvě na počátku a ke konci třicátých let. ) Během jednoho ze zemětřesení byl zničen i satanský památník na Kingman´s Bluff. en sloužil vyznavačům temných sil k tomu, aby přivolali konec světa. Během zemětřesení se také pokusil Pán, mocný upír v Sunndale, o otevření Brány pekel, ale díky zemětřesení zůstal zaseknutý mezi dvěma světy. V devadesátých letech bylo Sunnydale zcela obyčejné městečko s populací kolem 38 500 obyvatel. Ke konci devadesát let, přesněji od roku 1997 se stává centrem všech různých temných bytostí - od upírů, vlkodlaků, čarodějnic, démonů různých tvarů, velikostí a inteligence. Je to také centrum mocné energie, která mění obyčejné věci ve světy temně ničivé - bundy, náhrdelníky, počítače a podobné věci. Lidé pomaličku umírají a město začíná zkvétat. První větší pád přichází v roce 2002, kdy dojde k dalšímu zemětřesení, které ovšem nezpůsobí země, ale čistě temná magie. Počet obyvatel klesne na 32 900 a Sunnydale zbývá ani ne rok života.

Po pár měsících už lidé sami vycítí, že se něco děje a v předtuše se většina z nich stěhuje pryč. Pár dnů poté je městečko srovnáno se zemí a zbude z něj jen díra  zemi.

Nejnovější informace ukazují, že v sutích na dně kráteru byla nalezena dívka, která si říká Amy.

Reliéf a okolí

Zpočátku se Sunnydale nacházelo v kopcovité krajině, kde bylo dostatek lesů. Časem lesy ustoupily lehce stepnímu charakteru a kopce ustoupili rovinným pláním, kdy před zánikem již po lesích nebylo ani vidu ani slechu. Ještě před "vylesněním" bylo Sunnydale bohaté právě na lesní porost. Nejznámější je třeba Millerův les a Breakerův les. Ten je však od města vzdálen asi 45 minut autem.

Kromě lesů kolem Sunnydale se nachází několik parčíků přímo v Sunnydale. Jeden z nich má dokonce výstavní jezírko a téměř golfovou úpravu trávy.

Blízko Sunnydale se nachází rovněž jezero a coby kamenem dohodil je Tichý oceán, kam mohou odplout zmutovaní plavci High School Sunnydale

Dále je poblíž Sunnydale mnoho skalních útvarů, v nichž se nachází nespočetné množství jeskyní a jeskynních komplexů.

Kromě toho si Sunnydale drží post "věčně něco stavícího města" - v roce 2000 postavilo za městem skvostný středověký hrad.

Náboženství, víra a pohřebnictví

Víra je v tomto městě na prvním místě. Všichni věří, že se druhý den dožijí svítání. Všichni věří, že tu vždycky bude někdo, kdo je zachrání. A všichni hloupě věří v to, že jim to všechno někdy někdo vysvětlí. Pro posílení jejich víry je v Sunnydale něco málo přes 40 kostelů. Pro ty špatné tu kdysi stál satanský památník, ke kterému se vybraní lidé ze Sunnydale chodili modlit.

Kromě toho je kolem Sunnydale 12 hřbitovů, a každý je hojně využíván a vyhledávám všemi vrstvami obyvatel a démonů.

V Sunnydale prostě o víru, náboženství a pohřebnictví není nouze. Věříte, modlíte se ... no a pak Vás někdo pohřbí....

Ve městě je také poměrně dost sekt a nejrůznějších kultů. Od obyčejného srocení dívek, které se pokouší jen tak "čarovat", přes posedlé rodiče, kteří chtějí své magií "obdařené" děti upalovat, sektu, co hledá mladé dívky, které by předhodila po mase dychtícímu hadímu démonu, podivným slepým Bringerům, kteří touží, aby svět ovládlo První Zlo. Další jsou pod vlivem "čehosi" parazitujícího na lidské mysli, ovládnuti démonem, co skončil v internetové síti a tak dál.

Vzdělání

I Sunnydale se může chlubit systémem vzdělávání. V celém Sunnydale je jen mál0 Středních škol. Ta nejstarší byla zničena v roce 1999, kdy se starosta obrodil v čistého démona. Po téměř čtyřech letech se konečně dostavěla nová Střední škola, která ale moc dlouho nevydržela. Kromě středoškolského vzdělání můžete navštěvovat Soukromou kolej a také státem Californie placenou vysokou školu - UC Sunnydale, kam v letech 1999 - 2002 chodila i Buffy Summers.

Průmysl

Co se týče průmyslu, tak ten v Sunnydale  zaostává. Je tu něco málo továren. Jedna z nich je ale pouze úkryt několika pár upírů, co přišli o svého Pána. V další se vyrábí omamná čokoládová tyčinka, která z dospělých dělá zastydlé puberťáky. Jediné, v čem Sunnydale vyniká je zbrojní průmysl zaměřený na bodné, sečné a dřevěné zbraně. Ostatně kolík se v roce 2003 stává téměř nedostatkovým zbožím.

Zemědělství

Zemědělství je v Sunnydale téměř tabu. Nikde žádné pole, žádná orná půda. Jen kdesi v lese zapadlá opuštěná Vinice, ale tam se už dlouho nic nepěstuje.

Služby a obchod

Trefa. Nikde jinde toho nezískáte tolik jako v Sunnydale. Chcete krev pro svého plyšáčka s tesáčky? Zajděte do řeznictví nebo si prostě skočte někam, kde je plno lidí. Bronz, UC Sunnydale, Sunnydale High school, to jsou místa vhodná pro sklizeň. Zradila vás vaše láska? Najměte si  Anyu nebo Hallfrek. Rády Vás Vašich trablů zbaví a milému přidělají vředy, promění ho v obřího červa nebo na něj pošlou obřího pavouka, co ho srdce zbaví za pár minut a hodně bolestně. Obchod s koťátky je také dobrá záležitost. Obchod s magickou silou už je nebezpečná záležitost, ale nebojte se. Kdyby něco, vaši mrtvolu uklidíme hravě a bez okolků.

Když jste jednou v Sunnydale, nesmíte zapomenout navštívit krámek s okultním zboží - Magic Box, kde se dá najít prakticky téměř vše, co budete potřebovat pro získání lásky zpět a podobně. Jen pozor na oživlou ruku.

Dále si nesmíte uniknout návštěvu místní kavárny, která kdysi byla jen obyčejnou pumpou, a nyní.... je velmi žádaná a vyhledávaná.

Co dále může Sunnydale nabídnout? Zbraně ozbrojených sil, které mají vybudovanou základnou kdesi pod městem. Velké obchodní centrum, rozhodně lodní doprava také pomůže urychlit vaše obchodní styky. V přístavu, který je nedaleko se toho dá vyměnit mnoho - mystické předměty, části těl, lidský život....

Zábava

Další hodně důležitý prvek. Mnoho lidí se střetává na jediném místě: Bronze. Velmi oblíbené místo jak středoškoláků, vysokoškoláků, dospěláků, ale i těch druhých - upírů. Ti si toto místo také velmi oblíbili.

Čas můžete také zabít v místním kině, nebo na pláži u moře. Můžete se potulovat kde se Vám zachce. Volný čas můžete vyplnit návštěvou některého z místních opuštěných sídel. Třeba uvidíte i nějaké ty místní "bezdomovce". Můžete se jít projít do jednoho z mnoha parků, které Sunnydale má, ale vyhněte se prosím Wheterly parku, není v něm moc bezpečno.