SPIKE

Sezóna: 2., 4. - 7.

Spike, známý též jako William Krvavý, dostal svůj nick podle jeho slabosti v týrání svých obětí pomocí hrotů. Jeho jméno William Krvavý vyšlo z o něco méně „podivného“ důvodu – vyšlo z jeho jména před upírskou dobou, jako výsledek jeho „krvavě děsné poezie“ William nebyl vždy špatný hoch – předtím, než se stal upírem, byl plachý a citlivý básník. Poté, co byl postřelen dívkou, která byla inspirována jeho poezii, byl zabit a následně přeměněn v upíra Drussilou. Drussila byla samozřejmě láska jeho ne-života, dokud ho neopustila – dvakrát. Je jen 120 let starý zabil dvě Přemožitelky. Mnohokrát se pokusil zabít Buffy, ale nepovedlo se mu to. Poté, co odejde na téměř celý jeden rok pryč, vrací se do čtvrtého roku. Neměl moc štěstí, protože mu byl implantován do mozku čip, který no činí neschopného zabít nebo ublížit komukoli jinému kromě démonům ( Což dělá, což ho zanechává nepopulárním v démonském světě ) Díky vznikajícímu vztahu mezi ním a Přemožitelkou, odmítne obě Drussilu i Harmony pro přízeň Buffy. Dokonce si postaví Buffy robota, aby si mohl užívat. Naneštěstí pro Spika, opravdová Buffy objeví robota a vezme mu ji. Kombinace čipu a lásky k Buffy začíná kladně působit. Dokonce se stává spojencem Scooby bandy. V rpůběhu šestého roku, kdy se Buffy vrátila z mrtva, emocionálně ožívá a započíná se Spikem sexuální a brutální vztah. Poté, co to skončí, pokusí se Spike opět dostat se blíže k Buffy, ale ukončí to jejím únosem. Poté je šokován a odchází do Afriky získat svou duši zpět.

Když se pak vrací zpět, banda ( kromě Buffy ) není příliš důvěřivá k tomu, že má svou duši. Ovšem stává se terčem Prvního Zla, které využije jisté věci z minulosti, aby v něm vyvolalo temné já, které je schopno zabíjet, a to i bez ohledu, že má v sobě proti tomu zabudovaný čip. Díky tomu se Buffy rozhodne ho hlídat 24 hodin denně. Ale i tak marně. Jednou jsou napadeni Bringery a Spike je unesen. První Zlo má svůj plán a potřebuje k tomu Spikovu krev. Ta aktivuje pečeť, vstup do Brány pekla, a z ní přichází Turok - Han, pradávný druh upírů. Jeho rodu se říká Ubervampové ( používám výraz Ubervampíci ), který byl na světě ještě před těmi upíry, které známe nyní - bojovný, lačnící po krvi, zabíjení a lehce primitivní. Buffy neváhá a jde Spika zachránit. Spike sám pak pomáhá Buffy v trénování potenciálních přemožitelek. Když je Buffy vyhozena z domu, najde ji a pomůže Buffy překonat problémy. Jejich vztah je mnohem hlubší než kdy dřív. Když se schyluje k finální bitvě, dostává od Buffy amulet, který B dostala od Angela. Sám pak je rozhodnut "vyčistit" Bránu pekla a sám, no spíše Amulet za pomoci Spika, srovná Sunnydale se zemí a První Zlo má jednou pro vždy utrum.

Vše má ale svůj hlubší význam a amulet zde nehraje jen roli vyčistit Bránu Pekla. Vtáhne do sebe Spika a sám se pak časem dostane do firmy Wolfram a Hart na Angelův stůl, aby se pak Spike znovu probral. Zprvu představuje jen upírem-duchem, ale i tak má snahu pomoci tam, kde může.