Brána pekla je mystický portál mezi dvěma světy. Tím démonským a tím naším, lidským. Vypráví se, že kromě Sunnydale se Brána pekla nachází i v Clevelandu, ale to nebylo dosud potvrzeno.

Brána Pekla k sobě přitahuje všechny polodémony, čarodějnice, zaklínače a jiné bytosti ovládající černou magii jako lampa přitahuje můry. Proto je v Sunnydale nadměrné množství všech těchto kreatur.

Vstupem Brány Pekla je pečeť Danzalthar, která se nachází pod Střední školou v Sunnydale. Ta se dá otevřít pouze krví, která skropí samotnou pečeť. Ale někdy jen stačí, když se váhy dobra a zla nakloní ke zlu a sama pečeť dokáže ovlivnit chování lidí, kteří jsou u ní.

 Jako ztělesnění Brány Pekla slouží kreatura, která částečně připomíná draka a částečně hada s mnoha hlavami ( Spíše něco jako Hydra ).

V případě, že dojde k jejímu otevření, démoni z druhé dimenze k nám mohou volně vstupovat, což by vedlo k destrukci našeho světa.

Pečeť Danzalthar je fiktivní zařízení, které má podobu démonského symbolu, který kombinuje obrácený pentagram a hlavu kozla. Poprvé se s ní můžeme střetnout v sedmé sérii, v díle Conversation with Dead People. Nachází se ve sklepním systému Sunnydaleské Střední. Andrew Wells je sveden prvním Zlem v podobě metvého kamaráda Warrena Mearse k otevření pečeti. Pečeť může být otevřena jen obětováním krve. Andrew je tedy postrčen k zabití kamaráda Jonathana Levinsona. Jenže ten je anemik, nemá tudíž dostatek krve na otevření pečetě. Jonathanovo tělo a pečeť jsou záhy nalezeny ředitelem Woodem, který tělo pohřbí.

V epizodě Storytellet, pečeť rozpoutá chaos a studenti se začínají chovat divně. Dějí se zde věci, které se již kdysi staly - dívka se stává neviditelnou, spontánní výbuchy, boje. Pět studentů se pokouší předvést rituál, během nějž pečeť začíná zářit. Studenti jsou transformování v Bringery. Buffy si stojí za tím, že Andrew nejspíš dokáže s Pečetí komunikovat, ho k ní vezme. Přitom Buffy Willow si vydedukují, že když krev pečeť otevírá, slzy by ji mohly zavřít. Buffy v něm nad pečetí vyvolá lítost nad zabitím Jonathana a a jeho slzy dopadnou na Pečeť. Ta na čas přestane mít tak otřesný efekt.

Ve finálové epizodě "Chosen" Buffy, Faith a ostatní Potenciální Přemožitelky si naříznou své ruce a nechají krev kapat na pečeť. Ta se následně otevře a ony vstoupí do Brány Pekla, aby se postavily Prvnímu Zl.u na jeho vlastní půdě. Po bitvě začíná Amulet, co nosí Spike, zářit. Záblesky světla míří dolů do Brány Pekla. Síly Prvního zla jsou zničeny a Pečeť i Brána Pekla se začíná hroutit, což vrcholí celým zničením Sunnydale.

Pečeť byla navržena společností Blizzard jako epický kruh ve hře World of Warcraft.

Tak si Andrew spodobnil Pečeť a Bránu Pekla v díle Storyteller.

 

Nexus vs Brána pekla

Nexus je energie, brána pekla je vstup mezi dvěma světy. Nexus je v zásadě neutrální, brána pekla slouží jen k temným účelům. Z Nexu mohou mít užitek jak dobří, tak zlí. Z Brány pekla jen ti Zlí.

Nexus je spojen s domem Halliwellek, Brána pekla se prostě jen nachází pod školou.