FAITH LEHANE

Sezóna: 3. a 7.

Faith je další Přemožitelka, povolána po smrti Kendry. Ona, jako mnoho jiných postav, je trochu záhada. Co o ní víme, je to, že je to problémová dívka. Její pozorovatelka byla zabita upírem jménem Kakistos, a Faith je svědkem . pak uteče a to u ní vyvolá pocit viny. Je z Bostonu, a její matka je pravděpodobně mrtvá ( A byla alkoholička, když byla živá ). Faith si to být přemožitelkou užívá mnohem víc než Buffy ( dělá ji to více hladovou a nadrženou ) a je si téměř jistá, že být Přemožitelkou ji dělá lepší než kohokoli jiného stejně jako porušování zákonů a pravidel. Poté, co Faith zabije náhodou zástupce starosty, jde přímo ke starostovi a nabídne mu jeho služby. Mezi nimi vznikne podivně uzavřený vztah. Byla oficiálně Přemožitelka tulačka. Když se z Angela stal zase Angelus, toužila se s ním Faith spojit a trápit Buffy. Později Faith zasáhne Angela jedovatým šípem, jehož lék je krev Přemožitelky. Buffy předhodí Angelovi Faith, jenže to ji uvede do komatu. V komatu je Faith do února, 2000 – když se probere, chce ihned odplatu Buffy. Její metodu prohodit si tělo s Buffy získala jako dar od již zničeného Starosty. Zkušenost pro ni byla těžká, uvědomuje si, jak nešťastná byla sama se sebou. Zamíří do Los Angeles a je najata Wolframem a Hartem, aby zabila Angela, jenže v bitce ji Angel nedokáže zabít a vezme ji pod svou ochranu, odkud se ona sama rozhodne jít na policejní stanici. ( Je hledána pro nejrůznější zločiny jako je vražda.

Když je Los Angeles pod stoupajícím vlivem Bestie, navštíví Faith ve vězení Wesley a žádá ji o pomoc. Faith je tak nucena rychle opustit její "dočasný" domov. Při bitce s Bestií je ale slabší a zdá se, že prohraje, když tu Bestii zapíchne Angelus. Po chytrém plánu je po čase Angelus chycen a do Los Angeles přichází Willow, aby Angelusovi vrátila duši a po sléze si Faith odvedla do Sunnydale, kde na ni čeká několik potrhlých Potenciálních Přemožitelek, jedna perfektní Přemožitelka se slabostí pro hezké upíry a plno špatných ubervampíků.V Sunnydale tak musí Faith stát před nesnadným úkolem, když si Potenciální Přemožitelky odhlasují, že by je měla vést právě Faith a ne Buffy. Pak ale sama padne s několika Potenciálními přemožitelkami do pasti. Naštěstí se z toho, s nějakými ztrátami, dostanou. Faith se také sblíží s ředitelem Sunnydale High Woodem.

Neví se, jak se její vztah dále vyvine. Jediné, co se ví, že v osmé sérii zamíří do Clevelandu, kde se má nacházet další Brána Pekla.