DAWN SUMMERS

Sezóna: 5. - 7.

Dawn, 16 dívka, Klíč a zároveň Buffyina sestra. Poté, co byl Klíč chráněn po celá století mnichy podle příkazů Dagona, byli donucení schovat ho před Glory, ďábelským bohem, tím, že ho proměnili v lidskou dívku. Umístili Dawn k přemožitelce, jako její mladší sestru a implantovali jak Buffy, tak Dawn vzpomínky, jako kdyby Dawn opravdu patřila do jejich života. Není příliš moc dobře známo, jak byli vzpomínky implantovány nebo jestli lidé mimo rodinu Summersů vědí o Dawn. Šílení a ti „mimo realitu“ jako jasnovidci jsou schopni vidět, že není reálná. Buffy byla schopna identifikovat ji jako součást kouzla, které vedlo do hlubokého spánku. Joyce rozpozná, že Dawn není její pravá dcera v některých momentech, když začíná trpět díky mozkovému nádoru. Dawn si samořejmě není vědoma své pravé podstaty, ale pravdu zjistí, když se vkrade do Magic Boxu a přečte si Gilesův deník – Glorin cíl je najít Klíč – vyjde najevo, že Klíč by mohl zbořit dimensionální bariéry a Glory chtěla využít Dawn při rituálu, který by ji vrátil do její dimenze. Rituál by vedl ke smrti Dawn a otevření nepočítaně démonských dimenzí na zemi. Buffy nebyla schopna Glory zastavit od začátku rituálu. Ale obětováním jejího vlastního života byla schopna zastavit to  právě včas, aby zachránila jak Dawn tak i svět. Naštěstí pro Dawnm byla Willow schopna vrátit Buffy k životu.

Začne navštěvovat Sunnydalskou střední, kde nachází nové přátele. Snaží se občas oprostit od Buffy a jejích přátel, ale vždy se dostane do problémů. Když začíná banda hledat potenciální budoucí přemožitelky, Dawn zjistí, že by mohla být teoreticky jednou z nich, ale splete se, protože další potenciální je její kamarádka. Dopadne na ni stres, ale po radách od Alexe, se zase vrátí na pevnou zem.

Pak už jen pomáhá bandě a v závěrečném dílu pronese něco ve smyslu Pozorovatel Junior jde do knihovny. I ona se účastní velké bitvy.

Počátkem osmé, kreslené, série se zaplete s mladíkem jménem Kenny a následkem toho vyroste do obřích rozměrů.