Sezóna: 2. - 3.

Darla se narodila v druhé polovině 16.století. Její pravé jméno nebylo nikdy odhaleno a ona sama si ho nepamatuje. Jako mladá prostitutka se stala nezávisle bohatou ale zároveň onemocněla syfilis. V roce 1609, leží umírající Darla v honosném domě, který vlastnila v Britské Virginii v Severní Americe. Vyzpovídává se "knězi", který přišel k její posteli, předtím odhalí svou pravou identitu - Pán, vůdce elitního kultu upíru, co si říká Aureliův řád. Darla se zřekne víry. Přemění ji na upíra a pojmenuje ji Darla ( z anglického "Dear one" v moderní Angličtině "Darling"

Jako upír si Darla plně užívala toho, jak vypadá a ověti spíše lákala na svůj vzhled než že by je vysloveně lovila. Nebyla tak sadistická jako Angelus nebo násilná jako Spike.

V roce 1753 Darla objevovala svět a její kroky jí zavedly až do malého města Galway v Irsku. Tam objevila muže jménem Liam, který věčně pil a plně nevyužíval svůj život. Nalákala ho do uličky a tam z něj udělala upíra a z Liama se stal Angelus. Poté na něj čekala u jeho hrobu, aby mu mohla dát první lekci upířího života. Následně poté Angelus vyvraždil celou vesnici i jeho rodinu.

Poté, co projdou krvavou cestu skrze Wales a Anglii, vezme Darla svého nového "přítele" zpět do Londýna za Pánem. Angelus však není Pánem zaujmut a chce žít jen dekadentní život potěšení a sadismu s Darlou po jeho boku. Darla si vybere Angeluse.

Darlina a Angelusova "rodina" se rozroste, když Darla přiláká Angeluse na mladou Drussilu ( rok 1860 ) a o dvacet let později o Spika.Během jejich dobrodružství chtěla mít Darla vždy pokoj s pěkným výhledem. V té době se také SPike dozvídá o existenci přemožitelky.Když se ocitnou v Borse, Rumunsku, kolem roku 1898, Darla přinese Angelusovi dárek . cikánskou dívku. Krátce poté rodina dívky, Kalderashův klan, Angeluse prokleje tím, že mu vrátí duši.V roce 1900 vezme Darla Spika a Drussilu do Číny, přitom jim nikdy nepoví, co se stalo s Angelusem. Trio do Číny dorazí někde uprostřed Boxerského povstání. Tam je také Angelus najde a snaží se Darlu uprosit. Že s ní i přes jeho duši může být, ale ona brzy zjistí, že by to nikdy nefungovalo.

Darlin příběh v době Boxerského povstání je ve flashbacích možno vidět v mnoha dílech jak Buffy přemožitelce upírů, tak Angelovi, nejsou chronologicky řazeny za sebou.

Od Boxerského povstání do roku 1997 je toho o Darle velmi málo známo, ale během té doby se opět vrátila k Pánovi a Aureliovu řádu. S ním pak přichází do Sunnydale v Kalifornii. Kde také končí Buffy Summersová.

Když do Sunnydale přijíždí Buffy Summersová se svou matkou Joyce S. je rok 1997. Počítá se, že Darla tu již nějaký ten čas byla, neboť v době zemětřesení, které odřízlo Pána od světa, byla již v Sunnydale, asi. Darla se poprvé setkává s Buffy v mausoleu, kde je vstup do labyrintu chodeb pod Sunnydale. Po několika neúspěších přemožitelku zabít, přihlásí se právě Darla, že Buffy zabije a jako školačce, spolužačce Buffy, se podaří dostat se do domu Summersovic. Kousne Joyce a udělá to tak, aby to vypadalo, že to byl Angel. Při bitvě v Bronzu, kdy se chvíli bije Buffy s Angelem, Buffy s Darlou a Angel s Darlou, Angel probodne Darlu a ona zmizí v prachu.

To ale není konec. Osud Darle nabídne mnohem víc.

O téměř tři roky později je Darla oživena právnickou firmou Wolfram and Hart. Darla se probouzí jako smrtelník, jako člověk a to jako způsob, jak týrat Angela a jak probudit Angeluse. Darla se jako člověk trápí a chce se stát znovu upírem. I přesto ji Angel přesvědčí, aby zbytek dnů, co jí zbývají, strávila jako člověk ( Ještě z dob, kdy byla přeměněna Pánem, umírala na Syfilis. Nemoc se s jejím vzkříšením vrátila. ) a ujistí ji, že najde způsob, jak ji pomoci. V době tohoto zvratu vytáhne Wolfram a Hart rudé eso z rukávu v podobě Drussily. Ta Darlu přemění. ( Charles Gunn to komentuje se slovy: Vnučka přeměňuje svou babičku. )

Společně s Drussilou se vydají na další krvelačnou výpravu, která téměř skončí, když se Angel ve snaze dostihnout obě dvě upírky dostává někam mezi Angela a Angeluse. Podaří se mu je téměř upálit. Obě dvě díky štěstí přežijí. Když už je Angel natolik duševně temný, že si to sám začíná uvědomovat, přichází k Darle. Mají spolu sex, který však nevede ke ztrátě jeho duše, protože šlo spíše o dokonalou beznaděj než dokonalé štěstí. Uvědomí si sám sebe a nechá ji. Darla je z jeho chování rozhozená, naštvaná a opouští Los Angeles, patrně navždy.

Jakkoli.

Neuvěřitelné se stalo reálným.

Darla po sexu s Angelem otěhotněla. Pokoušela se najít odpověď u všech šamanů na celé západní polokouli. Všichni ji však tvrdili to samé - že to není možné. Nezbývá jí nic jiného, než se obrátit o pomoc na Angela. Vzniklo mnoho teorií kolem Darlina dítěte: Kult upírů, co si myslí, že dítě je zázrak, nebo další, že je to zrození ďábla. Vyjde najevo, že dítě je jednoduše zdraví chlapeček, se kterým Darla sdílí duši. To ale nezajímá Daniela Holtze, lovce upírů z dý¨ávných časů, který sem byl poslán démonem Sahjhanem, aby ulovil a zabil Angela a Darlu. Darla zjišťuje, že ztratí duši, když porodí, a nebude již schopna své dítě milovat. Dojde jí, že svou existencí ohrožuje narození dítěte. Poví Angelovi, aby jejich synovi vzkázal, že on byl ta jediná správná věc, kterou kdy udělala, probodne se. Darla za sebou nechá hromdáku prachu a pláč zdravého nemluvněte. Darla tak ukončila svůj 400 let trvající život neživot výměnou za život jejího syna, kterému dal Angel jméno Connor.

Někdy později se Darlina duše zjevuje Connorovi, který je pod vlivem Cordelie Chasové, která je nyní padouch. Ten má zabít nevinou dívku. Darla se ho snaží přimět k tomu, aby se z něj nestal vrah.

Darla se od té doby v seriálu již neukázala ( Kromě flashbacků )