CORDELIA CHASE

Buffy - Sezóna: 1. - 3., Angel - Sezóna: 1. - 4 + Jeden díl 5.sezóny

Cordelia se narodila a vyrostla v Sunnydale. Je to klasický snob. Je populární roztleskávačkou, extrémně sebestředná a stále mluví jen o sobě. Když přijde do Sunnydale, Cordelie se s ní snaží spřátelit, protože kdokoli z L.A. musí být určitě naprosto cool. Ale poté, co ji Buffy omylem napadne s kolíkem v ruce, a pak se začne kamarádit s Willow a Alexem, je Cordelie nechat ji být. Prostě ji neměla ráda, ale pak potřebovala její pomoc ( Když ji terorizovala neviditelná dívka ) a brzy na to, Cordelie zjistí, že je Buffy Přemožitelka. Dojde k tomu, že se začíná čím dál víc a víc dostávat do Scooby bandy. A pak se dostane do vztahu s Alexem. Když to zjistí její cool přátelé a fakticky ji odrovnají, rozejde se s ním, ale pak změní názor s tím, že může chodit s kým bude chtít, i kdyby to byl hňup. Jakkoli, Alex s Willow se jednoho dne políbí a mají problémy s tím neudělat to znova – dokud je Cordelie a Oz nenachytají. Později vzplane něčím k novému Pozorovateli Weslymu, ale když se políbí, oba zjistí, že tam chybí chemie. Cordeliina rodina měla vždy peníze, jenže její otec udělá pár „chyb“ v daních – a dostává dvanáct let v řadě.

Po Střední škole se stěhuje do Los Angeles, kde chce ovládnout filmový svět jako herečka. Bydlí ale v díře, která je prolezlá šváby a její kariéra je spíše plíživého typu poblíž nuly. Jednou takhle čirou náhodou potká Angela a tak nějak mu začíná pomáhat. Přitom se setkává s jeho parťákem Doylem, která má schopnost mít vidiny. V průběhu časů se začíná Cordy chovat lidštěji, i když zprvu se chová jak jinak než "Cordovsky" ( I ducha jejího nového bytu - 1x05 si tak trochu omotala kolem prstu. ) V díle "Hero" se Doyle obětuje, aby zachránil skupinku polovičních démonů. Před tím ale Doley políbí Cordy a předá jí svou schopnost vcítit se do lidí, co mají problémy. Jejích schopností zneužije démon Voka ( na závěr první sezóny ) a ona je atakována všemi lidmi, kteří mají potíže, problémy najednou, což ji na nějakou dobu činí nepříčetnou, uvázanou na lůžko a neschopnou na cokoli reagovat. Ke konci druhé série je vtáhnuta do portálu a skončí ve světě jménem Pylea, kde je zprvu brána jako otrok, ale pak se stává královnou a zamiluje se do jejího budoucího manžela Groosalugga. Ovšem zároveň se dostává do momentu, kdy věří, že její vize jí činí důležitou a hrdinou.

Se svou schopností mít vize je Cordy naprosto spokojená, i když čas od času začíná mít bolesti hlavy, i když zrovna nemá žádnou vizi. To se časem natolik zhorší, že kvůli bolestem musela Cordy vyhledat lékaře a nechat si provést CT mozku. Své počínající větší zdravotní problémy důkladně tají před ostatními členy Angel Investigations. Když se blíží její narozeniny, dostane vizi, která vyvolá tak silný otřes, že to jejího ducha pošle do astrální sféry. Tam se setkává s démonem, co si říká Skip. Sám Skip slouží padlému členu PTB ( Powers that Be ), který čeká na to, aby se mohl dostat na Zemi. Skip Cordy zmate a předsatví se jí jako její průvodce, kterého poslala PTB. Dá jí to, co kdysi chtěla. Její "perfektní život," v němž je Cordy slavná herečka. Ale i tak časem pozná, že její místo patří k Angel Investigations. Skip jí poví, že schopnost vizí může mít pouze démon a tak Cordy kývne, aby z ní Skip udělal polovičního démona. Cordy má od té chvíle možnost vidět vize bez bolestí a jako vedlejší efekt je schopnost znovu vyvolání vizí a dočasná fyzická démonská manifestace.

Aniž by to kdokoli, včetně Cordy, tušil, právě v ten okamžik je dán počátek velkého ďábelského plánu ( Který vyvrcholí o rok a půl později. ) Její tělo se stává vhodné pro účely sil zla. Ke konci Třetího roku v Angel Investigations ji opět navštíví Skip. Ona právě jede za Angelem, aby mu řekla, že ho miluje. Skip jí poví, že toho pro Zemi udělala tolik dobrého, že je připravena k dalšímu vývoji, že má povýšit do Vyššího Bytí. Je to lest, která má Cordy dostat do fáze, kdy padlá moc bude moci začít ovládat její tělo. Cordy je přesvědčena a akceptuje volání Vyššího Bytí.

Ve stavu Vyššího Bytí se Cordy nemůže spojit se svými přáteli na Zemi. Má jen požnost pozorovat je a po čase zjisití, že je může jakýmsi nepatrným způsobem nabádat. Nemá přitom ani ponětí, že během její existence v této formě Bytí je naplno vystavena negativnímu působení temných sil, které pomaličku začínají ovládat její tělo. Když se Cordelia konečně vrátí zpět na Zemi, nemůže si vzpomenout na to, co vlastně je. To způsobil sestup do nižší formy Bytí a ten také způsobil jakousi Hibernaci "padlé síly". Přitom se Angel a spol snaží před Cordy ukrýt to, čím vlastně jsou, aby Cordy ještě víc nerozhodili, nešokovali. Což se záhy obrátí proti nim, když se Cordy dozví pravdu. Cordy je napadena několika démony a pár členy spol. Wolfram a Hart. Je zachráněna Connorem, u něhož také nachází to bezepčí. Rozhodne se, že bude raději bydlet u Connora než v Hyperion Hotelu. Connor je k ní od začátku upřímný, což Cordy samozřejmě oceňuje.

Během jejího pobytu u Connora se Cordy cítí sama a ztracená. Časem začíná být frustrovaná její neschopností si vybavit to, co se událo v minulosti. Zjišťuje, že se zase musí naučit se bránit. S tím jí začne pomáhat Connor, stejně jako jeho otec. Mezi Crody a Connorem to začíná jiskřit, ale ona sama nechce, aby se cokoli mezi nimi stalo, dokud nebude vědět, kdo doopravdy je. V epizodě "Spin the Bottle" se podaří Cordeliiny vzpomníky obnovit a to za pomocí kouzla, které ale zároveň probudí padlou moc uvnitř Cordy. Ta začíná pomalu pracovat na svém plánu a později bude známá jako Jasmine. V díle Apocalypse, nowish se již Jasminina vůle naplno projeví, když vžene do postele Cordy a Connora, a tím si chce vytvořit skrze těhotenství a porod vlastní tělo. Během těhotenství a ovlivnění Jasmine udělá Cordy několik "nepěkných" věcí - zabije Lilah Morganovou, aby vina padla na Angela. Zabije totem poslední slunce "Manjet", aby tak posloužila Jasmininu plánu. Zmanipuluje Angela a jeho tým, aby vrátili zpět Angeluse. Tím je odláká od jejího dalšího konání. Ukradne Angelovu duši, aby se nemohl vrátit zpět. Pořád přiživuje Connorovu představu o tom, že oni dva jsou "special". Zároveň v něm probouzí nutkání věřit, že zbytek týmu je nenávidí a mohli by ublížit jejich dítěti.

Nicméně, Cordeliiny plány jsou odhaleny a Angelův tým chytne Skipa, který jim následně odhalí Jasminin plán. Poví jim, že všechny události předešlých osmi let měli směřovat jen a pouze k tomuto cíli. Zároveň jim Skip poví, že Jasmine nemůže být z Cordina těla odstraněna, aniž by Cordy nemuseli zabít. Další verzí by pak mohl být vegetativní stav jejího těla a mysli. Než Angel stihne ženu, kterou miluje, zabít, Cordy uspořádá rituál a za pomoci Connora přivede na svět Jasmine. Cordelia na to upadne do komatu. Její životní síla byla vysáta. Poté, co Angel a spol začnou pracovat pro Wolfram a Hart, Cordelia je převezena do tamní nemocnice, kde se pokoušejí ji opět oživit.

Cordelia se probere až v epizodě "You´re Welcome", aby pomohla Angelovi vrátit se zpátky do kolejí. I tak se ukáže, že to byla jen astrální projekce vyvolaná PTB, kteří jí tak splatili dluh. Poté, co políbí Angela a tím mu ukáže vizi, která směřuje k nejdůležitějším hráčům přicházející apokalypsy, je odhaleno, že Cordy umřela ve spánku a nikdy se neprobudila.