Sezóna: 2. - 5.

Gunn se narodil v Badlands ( část vnitřního L.A. ), kam policie nechodí moc často. Stará se o svou sestru Alonnu. I když má nějaký ten škraloup ohledně zákona, chová se jako městský Robin Hood, aby zůstaly ulice bezpečné. V jeho mladickém věku postupoval po žebříčku "popularity" až se stal kápem v gangu pouličních bojovníků, kteří ochraňují své blízké před upíry za použití taktiky.

Život v getu donutil Gunna smýšlet o svém životě jako méněcenném, což ho dohnalo až k zaprodání své duše za auto démonu Jenoffovi, když mu bylo sedmnáct - myslel si, že nemá žádnou budoucnost.

Gunn se střetává s Angel v první sezóně v díle War zone, kdy stopuje Angela, který se snaží vypořádat s jedním vyděračem. Pokusí se ho rozprášit, ale marně. Angelovo jednání si u Gunna zaslouží důvěru, ale zároveň Gunn nestihne zachránit svou sestru, která je "zvampirizována". Gunn nemá jinou možnost, než ji probodnout kolíkem ( Toto rozhodnutí ho pak děsí po celý zbytek seriálu. ) Tato ztráta ho dožene k tomu, že začíná být víc pro Angelovu pomoc, zároveň zjišťuje, že ne vše dokáže zvládnout sám.

Angel pozná jeho sílu a začíná ho volat na pomoc častěji - buď pomoc v bitvě nebo při ochraně lidí, o něž se stará, a nemůže je ochránit on sám. Zprvu je jeho "členství v AI jen jako žoldáctví, ale po čase se stává platným členem týmu. Jakkoli, jeho práce pro novou "rodinu" vede často ke konfliktu zájmu. V díle "Belonging" je Cordy vtáhnuta do portálu do Pyley, zatímco jeden ze starého Gunnova gangu, George, je kousnut upírem a následně upálen. Gunn se cítí zodpovědný za smrt jeho kamaráda. I přes jeho zármutek zjišťuje, že nemůže spáchat týž zločin dvakrát, a vydává se s Angel, Wesleym a Lornem do Pyley zachránit Cordy.