WYATT MATTHEW HALLIWELL

svobodný, čaroděj, student UC San Francisco

Poté, co přišel spolu se svým bratrem Chrisem o matku i otce, vyrůstá se svým dědou, Victorem. Pod jeho výchovou z něj vyroste mladík, co ví, co znamená dobro a co zlo. Jeho schopnosti byly pro bezpečnost omezeny a postupem času se vracejí, jak se obě bratrům daří likvidovat zástupy démonů, kterým vládnou Horoskopiáni. On sám má teď přítelkyni, Hope. Při dovršení 21.roku se Wyattovi dostává do rukou meč Excalibr, který mu byl předurčen již před mnoha lety. To mu sice zprvu nadělá paseku, ale pak meč ovládne. Když jeho opora a podpora ze strany Hope McCarthy zmizí, díky jejímu odchodu, odrovná ho to a chvíli se cítí zranitelný. Proto se také pokouší zjistit, co se stalo, protože pouhý dopis mu jako vysvětlení nestačí.

Vše se změní, když je Hope navrácena zpět do San Francisca a on se musí rozhodnout mezí ní a dívkou, která našla cestu k jeho srdci, když to nejvíc potřeboval.

Mimochodem díky Tracey konečně přestal myslet na Hope. On se ale nakonec v té Sophiině volbě rozhodl pro Hope, i když nemá tušení, jestli jejich vztah bude tak úžasný jako před jejím odchodem.

Když se v domě Halliwellek objeví podivná Kasandra s žádostí o pomoc ve zničení Horoskopiánů - on i Chris souhlasí. Díky ní tak získají vyšší schopnosti a pod jejím vlivem se jim opravdu podaří zničit většinu dosud přežívajících Horoskopiánů. On sám však zůstane celou záležitostí plně ovlivněn.