PAIGE MATTHEWS

světlonoška, čarodějka, psychiatrička a nakonec nositelka síly Horoskopiánů

Během jejího čtvrtého roku života jako čarodějka/světlonoška se událo v jejím životě několik zásadním událostí. Dostala chráněnce, do nějž se zamilovala. Ten byl však lapen mocnou silou a musel být zničen. V pořadí druhý chráněnec ... byla dívka jménem Briana Cassidy. Studenta Vysoké školy, která měla schopnost přeměnit se v kohokoli chtěla. To se záhy ukázalo jako velice užitečné, když se musely sestry utkat s Horoskopiány, mocnými zapomenutými démony, co ovládly podsvětí.

Paige a Briana si prohodily své identity, aby Paige našla způsob, jak se Horoskopiánů zbavit. Briana zatím v pozici Paige prošla bitvou s Horoskopiány a prohrála.

Po devatenácti letech, pro nás uplynula jen jedna sezóna, se Paige odmaskuje. Je jasné, že dál už to tak nejde. Jediné, co na ni právě čeká je to, jak vyřeší svůj Briana Cassidy komplex. Ten se vyřeší, když se obě její identity Briana a Paige přestanou ovládat a každá se snaží prosadit na úkor té druhé. Nakonec Briana pochopí, že její čas už dávno nadešel a nechá tělo Paige Matthewsové. Tedy za dostatečné pomoci kouzel a blízkých osob.

Časem její vliv v rodině mizí. Začíná být plně přesvědčena, že její doba již pominula. Aby mohla odejít s pocitem, že udělala pro rodinu vše, co bylo v její moci, přijde s plánem, jak navrátit život sestrám Halliwellůvým. V procesu složitých kouzel převezme za pomoci Nathana Denta moc Horoskopiánů a vrátí se zpět do momentu, kdy došlo k narušení kontinua - momentu, kdy se dohodla s Brianou Cassidy a vyměnila si s ní její osud. Nakonec se jí podaří Horoskopiány zničit, aniž by dala najevo, že se v ten moment stala tou nejmocnější bytostí, co kdy po světě chodila.

V jiné realitě ( té "naší" ) ovšem kouzlo mělo zpětný vliv a nepovedlo se. Paige zmizela a zůstala zaseknutá mezi všemi světy, realitami, ztracená a zapomenutá.