ERIN CASSIDY

svobodná, studentka West San Francisco High School, anděl

Adoptovaná dcera Briany Cassidyové. Zatím ne příliš znalá magického světa, protože se jí Briana před ním snažila uchránit a také skrýt. I když sama věděla, že jednoho dne se naplní Erinin osud. Její schopnosti jsou zprvu chaotické a omezené. Vše se na ni hrne tak rychle, že ani nemá čas si dávat do pořádku svůj doteď obyčejný život. První kdo pocítí tak silnou změnu v Erinině životě není ani tak Erin samotná, ale její nejlepší kamarádka Tina, kterou osud Erin tak trochu semele.

Erin se konečně dozvěděla, kdo je její otec, ale způsob, jak se to dozvěděla, nebyl příliš vhodný. Zároveň s tím se musí vypořádat s dalším nárůstem jejích andělských schopností. Ani nestihne oslavit její první narozeniny od získání moci, když je její další osud uvržen do temnot.

Je přepadena dvojicí zlodějů v P3, což končí jednak poničením klubu a také aktivováním dalších schopností Andělů, které ji pošlou do Ztracené školy, odkud má možnost sledovat bitvu s Horoskopiány číslo 2 a má možnost do bitevní akce správně zasáhnout tak, aby výsledek skončil dobře pro Halliwellovy.

Ze Ztracené knihovny sleduje, co se dole děje. Něco dokáže ovlivnit. Tím se stává například přesun Chrise do paralelní dimenze, která mu později pomůže zachránit celý náš svět. Ovšem TO nikdo neví. Její návrat domů zkomplikuje přítomnost průvodce, co chce zpátky na svět, ale problém se naštěstí vyřeší. Ovšem vše změní příchod jejího průvodce, který touží potom dostat se zpět na zem, takže jejího těla využije k přesunu na zem, což je brzy poté odhaleno a Erin se konečně dostává domů - rusovlasá.

Jako bytost z vyšších sfér se cítila divně, když musela zase začít chodit do školy, ale stalo se. A ihned si našla přátele - sympatickou Gwen, z níž se po čase stala psychopatka, pyšnou Jasmine,jíž její umíněnost a věčná sebestřednost dohnala až pod zem a přitupělou Everret, která se záhy ukázala jako to nejlepší, co jí ta škola mohla dát. S novou kamarádkou získala opět i skoro celou rodinu. Alespoň v podobě duchů. Seznámila se s Penny, Patty i Prue a vlastně i s Melindou Warrenovou.Jenže náhlá přítomnost těch tří a v zápětí i knihy stínů jí připravila mnoho potíží - stojí před rozhodnutím, zda se stát čarodějkou nebo Andělem. Je díky kouzlu poslána do místa jménem Angeltown, kde by se mělo rozhodnout, jakým směrem se její osud bude ubírat. Toho plně využije její dávná přítelkyně a nynější Nemesis - Tina, která hodlá zničit Erin dokud má více síly a schopností než andělská bytost na rozhraní.

Zachrání ji až samotná Tina, která touží zničit ji a nespokojí se s faktem, že si chuděrka Erinka na nic nepamatuje - probudí její paměť. Ta způsobí kromě jiné i přivolání Erininy průvodkyně Helen a následné zničení Tiny Carlton - navěky. Erin tak překročila sebe sama a rozhodla se býti Andělem. Když se pak následně probudila ze svého dlouhého snu, byla plně rozhodna najít své vysněné městečko Angeltown a jejího budoucího manžela Jamese.

Její snaha najít Angeltown se ale nelíbí staré známé Alice. Ta ji pošle zpět do minulosti, aby mohla změnit osud Cartera, jejího bratra. Bez její přítomnosti by se nemohl stát dobrým. Cesta do minulosti ji tak vrátí na tu správnou cestu.

I přesto, že se vzdala svých magických schopností ve prospěch těch andělských, se i nadále pokoušela pomoci Wyattovi, Chrisovi a Carterovi v boji proti zlu. V době, kdy byl Wyatt na své válečné stezce a začínal ovládat části Podsvětí.