CHRIS HALLIWELL

svobodný, čaroděj, barman v Klubu Evolution

I on, jako jeho bratr, žije se svým dědou. Kromě školních povinností se musí postarat i o své ovečky, chráněnce, kterých je teď poměrně dost, díky likvidaci světlonošů, rok po smrti sester. Teď právě je bez dívky, ale tak nějak se víc spřátelí jednak s charismatickou učitelkou z mag.školy Flower a rovněž i se svou chráněnkou Erin.Díky příchodu Adama, který se stává oficiálním světlonošem Erin, je Chris trochu zmatený a zároveň naštvaný, že přišel o jednu ze svých důležitých chráněnek. Sám se ke konci roku rozhodne, že nechá školy, aby měli na zaplacení nájmu.

Začíná cítit něco víc k Denny Jiggsové, dívce, co má sice schopnost vidět jak budoucnost, tak minulost, ale ta je spíše více latentní a nevyužívaná. Jeho vztah k ní samotné se přehoupne trochu blíže ke stavu "jsme pár". To se ale změní, když jí obviní z toho, že nedokázal najít Erin, když se vrátila ze Ztracené knihovny. Jejich vztah ochladne. Ovšem to by nebyl osud, kdyby se něco nestalo. Díky sázce se Denny opět do Chrise naplno zamiluje a chvíli se zdá, že půjde i přes mrtvoly. Naštěstí k navrácení k původnímu stavu dojde včas, než ona sama stihne napáchat větší škodu. Jenže i tak je rozhodnuto, Chris si vybral tu druhou. I přesto se bude muset později utkat s tím, čemu kdysi říkal Denny Jiggsová. O to víc se jeho cit k Biance prohloubí.

Vztah k Bince se utuží při jejich prvním opravdovém výletu mimo San Francisco. Tam se ale setkají hned s několika problémy - na onom místě vládlo kdysi zlo a čarodějnice zde byly tvrdě zkoušeny a hubeny a 2. Otec Biancy se snaží dostat se ke své dceří blíž než by jí bylo milé. Bianca je zároveň varována, že láska ke komukoli jinému, kdo není fénix, by dotyčnou osobu mohla zabít, pokud není stejně opětována.

Chris však Biancu miluje stejně jako ona jeho a její žár ho nezabije. To oba posílí.