ADAM JEFFERSON

exdémon,exsmrtelník,světlonoš

Adam byl démon, který částečně pomohl čarodějkám zachránit magický svět. Při ničení Selenina ducha v Coletině těle se stihl zamilovat do Phoebe. Phoebe to cítila stejně a fakt, že Colet stihla vysát magickou energii i z něj, vše usnadnil. Adam se stal člověkem, našel si práci v Pizzerii a do Halliwellovic rodiny se plně začlenil. Zároveň se stal cílem démonského prastarého klanu jménem Horoskopiáni, kteří se ho nejprve pokusili unést a pak dostat na svou stranu a opět z něj udělat démona. Veškeré snahy ale skončily neúspěchem. Phoebe se ho podařilo vždy uchránit. Vztah Phoebe a Adama se ještě více utužil, když Phoebe zjistila, že je těhotná. Adam se stává velmi důležitým prvkem v šachové partii, co začínají rozehrávat Horoskopiáni. Virgo ho částečně nakazí svých stravujícím dechem. I tak je Adam dost silný na to, aby se v poslední minutě vyprostil z tohoto „zajetí“ a je rozhodnut raději zemřít než se opět stát démonem, v nějž ho Horoskopiáni za použití vyšší temné magie chtějí proměnit.

Adam umírá v naději, že zapříčinil katastrofě, která se na sestry žene. Co netuší, je fakt, že právě s tím Horoskopiáni počítali a cílem jejich snažení nebylo získat Adama na jejich stranu, ale odstranit ho z cesty. Jeho smrt tak napomáhá Horoskopiánům k uskutečnění dalšího tahu na pomyslné šachovnici. I přesto ... Adam dostává další šanci zachránit jak sám sebe, tak i novou generaci Halliwellovic rodu a to se schopnostmi světlonoše.

Nejdříve se včlenil do světa jeho dcery jako její světlonoš. Později musel přiznat, že je její otec, aby o pár měsíců později přišel o to, co získal, když Erin zmizela. A on neví kam. Jen cítí, že žije, ale to mu ke štěstí nestačí. Zároveň je na něm, aby dal rodinu zase dohromady. Časem si vytvoří jistý kladný vztah k Tewin, ředitelce magické školy. V okamžiku, kdy přichází o Erin, poprvé silněji pocítí pouto, co mezi nimi vzniklo. Jako jediný stále věří, že není mrtvá a že vzkazy, co mu začínají chodit, jsou právě od ní. To se ukázalo jako pravdivé, když se jednoho dne objevila Erin v hale domu Halliwellek. Společně s Paige se stává hlavou rodiny.

Když je Tewin dosazena do pozice Nejvyšší Starší Rady Starších, začne Adam na její žádost zastávat pozici ředitele Magické školy a to do té doby, než se oficiálně zvolí nový ředitel či ředitelka, což netrvá dlouho. Když pak Paige přijde s nápadem, že zde existuje možnost vrátit se zpět v čase a zachránit sestry, dokonce se nabídne, že půjde s ní. Paige ovšem tuto cestu musí podstoupit sama.