BUFFY SUMMERS

Buffy se narodila v lednu 1981 Hankovi a Joyce Summersovým. Teď jí je 22.  Jako dítě si prošla cestou skrze idol Dorothy Hamillovou, a byla blízko ke své sestřenici Celii, dokud nezemřela. Buffy začala chodit na Střední školu v Hemery High v Los Angeles, kde byla populární hlavní roztleskávačkou. V roce 1986 byla zvolena Princeznou plesu a Královnou Fiesta. V ten samý rok byla Buffy kontaktována mužem jménem Merrick, jenž jí řekl, že je Vyvolená, Přemožitelka upírů. I přes Buffyin skepticismus, to byla pravda. Merrick byl její pozorovatel. Ale byl zabit a Buffy, díky lovení musela zapálit tělocvičnu její školy. Někdy okolo toho času se její rodiče rozvedli a  Buffy se přestěhovala spolu se svou matkou do Sunnydale, Revello Drive, 1630. Začala chodit na místní Střední školu, kde jí místní knihovník informoval, že je její nový pozorovatel. Aniž by to čekala, byla vtáhnuta do světa přemožitelky. Zkamarádila se s Willow Rosenbergovou a Alexem Harrisem, a také sa Cordelii Chasovou. A později i s přítelem Willow Ozem.  Všichni z nich věděli, že je Buffy přemožitelka.  ( Její matka na to přišla při konci druhého roku v Sunnydale. ) Buffy rozvine svůj vztah k Angelovi, prokletému upírovi, který kletbou získal  svou duši. To skončí, když svou duši ztratí a stane se opět zlým, ale naštěstí se mu podaří duši vrátit. Nakonec Angel zjistí, že vztah s Buffy by byl prokletý a zničující, protože by jí nemohl nikdy dát normální život. Tak jak ji, tak Sunnydale, pro její vlastní dobro. Během jejího prvního roku na Univerzitě v Sunnydale, Buffy bydlí na pokoji s Willow, rozvine vztah s Riley Finnem  Po roce s ní ji Riley opouští, protože cítí, že ho Buffy nepotřebovala ani nemilovala.

Během jejího druhého roku na Univerzitě, Buffy přežije pár rodinných krizí - Zaprvé objeví, že její sestra ( Představená v páté sérii ) není její sestra, ale je to mystický "klíč", proměněný v lidskou podobu a vložen do Buffyina života ( I chybné vzpomínky ), tak aby ji mohla Buffy ochraňovat. Její matka umírá na aneurysma, po prodělané operaci, kdy jí byl odstraněn tumor z mozku. Buffy opouští školu, aby se starala o Dawn. Její finální souboj s Glory, pekelnou bohyní toužící použít Klíč, Buffy obětuje svůj život, aby zachránila Dawn a svět. O několik měsíců později ( Šestý rok ) Willow vrátí Buffy zpět za použití černé magie. Jenže Buffy byla v míru v něco jako nebi a byla z něj tvrdě vrácena na svět. To pro no bylo extrémně tvrdé. V obraně cítit něco, cokoli, tajně naváže sexuální ( a násilnický ) vztah se Spikem, co se do ní v pátém roce zamiloval. Časem si uvědomí, že to není dobré a zavrhne ho. Na řadu přichází fakt, že skupinka podivínů Warren, Jonathan a Andrew plánují opět provést cosi nekalého. Buffy jim jejich plán zmaří, ale Warren, plný zlosti, se vrací do domu Summersů a chce vykonat pomstu tak, že Buffy zastřelí. Ta je zraněna a Tara, přítelkyně Willow, je zabita. Vše se najednou obrací k Willow, která do sebe nasaje veškerou magii a touží po odplatě. Ani Buffy není schopná ji zastavit, až do momentu, kdy se Willow postaví Alex. Svět je opět zachráněn.

Buffy je přijata jako pracovní síla na Sunnydaleskou střední coby poradce pro problémové studenty. Do Sunnydale se zároveň s otevřením školy vrací Spike, který v Africe získal svou duši. Buffy se tak musí postavit nejen záhadnému řediteli Woodovi, který něco tají, Spikově lehce vyšinuté mysli, ale také musí zvládnout celý dav potenciálních Přemožitelek a hrozbu, která nad Sunnydale visí. Je jí hned jasné, že svět nebude takový jako dřív a význam slova "Vyvolená" nabude nových rozměrů.