Sedmá série

Willow je v Anglii, ve Westbury, kde se jí snaží pomoci ovládnout své schopnosti. Buffy se snaží zaučit Dawn do všeho, co se Přemožitelství týče, aniž by tušila, že jí v budoucnu čeká větší spolek dívek, než si dokázala představit. Během prvních dvou dílů je nám, divákům, nastíněn příběh dvou vražd. Jedna se odehraje v Istanbulu a druhá ve Frankurtu. Po čase je jasné, že zabité dívky byly potenciální Přemožitelky, a že se je s vysokou úspěšností snaží zlikvidovat spolek který si říká "Bringers" ( Český ekvivalent mě zatím nenapadl ).

Navíc se otevírá nová Sunnydaleská Střední a s ní i další temná kapitola Sunnydale. Po prosbě nového ředitele Wooda se Buffy stává novou pomocnou silou v boji proti nezvladatelným studentům.

Anya, kdysi Anyanka a ještě kdysi Aud, má dilema. Nějak se jí nechce konat tak strašné zlo jako předtím. A její věrná kamarádka Hallie jí to dá najevo, protože sama tuší, že se něco temného blíží a hrát si na dobráka je právě teď to nejhorší, na co by snad Anya měla myslet.

Do Sunnydale opět zavítá První zlo, aby tak uskutečnilo svůj plán. Zničit linii přemožitelek a nechat tak lidstvo napospas temným silám. Za pomoci Bringerů a díky návratu Andrewa a Jonathana pomůže zrodit zpět jednoho z dávných upírů - Turok-Hana. Bytosti, která předcházela těm "dnešním" upírům.

A najednou jde všechno rychle a neodvratitelný konec se blíží mílovými kroky.

Někdo umře, někdo přežije a závěr, co se na křídlech sedmé série veze, nechá mnohé z nás strnulé, zmatené, naštvané a smířené, smutné i veselé, v depresi a možná i v jisté lhostejnosti, protože už nic nebude tak jako dřív....

 

7x01 - Lessons ( Lekce )

Režie: Joss Whedon, David Solomon

Scénář: Joss Whedon

Uvedení: 24.9.2002

 

Znovuotevření Sunnydaleské střední se pro Buffy neobejde bez problémů, když někteří mrtví studenti ožijí, aby začali Buffy vyčítat, že jim nebyla schopna pomoci, že je nezachránila. Dawn a Buffy, společně s Dawninými novými kamarády, zničí zlo společnými silami. Mezitím Spike a jeho nová duše hledají útěchu ve sklepě nové školy, který se spíše víc podobá bludišti. Willow se v Anglii mezitím snaží o jisté vykoupení.

 

 

7x02 - Beneath You ( Pod tebou )

Režie: Nick Marck

Scénář: Douglas Petrie

Uvedení: 1.10.2002

 

 

Krátce poté, co Buffy začíná pracovat jako poradce, narazí Gang na mladou ženu, jménem Nancy, jejíž pes byl sežrán obří zrůdou žijící v kanále. Spike nabídne svou pomoc při lovení oné kreatury, ale Buffy a gang jsou trochu nervózní z jeho přítomnosti. Gang brzy přijde na to, co je monstrum zač. Mezitím si Willow uspořádává emoce, aby se mohla vrátit do Sunnydale.

 

 

7x03 - Same Time, Same Place( Stejný čas, stejné místo )

Režie: James A. Contner

Scénář: Jane Espenson

Uvedení: 8.10.2002

 

Buffy, Alex a Dawn očekávají Willowin návrat. Jaké je pro ně ale zklamání, když se na letišti Will neobjeví. Ihned se jim hlavou začínají honit myšlenky, jestli Will není zase zlá a neutekla. Mezitím Willow přiletí a je zklamaná, že ji nikdo nepřišel na letiště uvítat. A navíc v Sunnydale řádí někdo, kdo stahuje lidi z kůže zaživa... Může to být snad Willow?

 

7x04 - Help ( Pomoc )

Režie: Rick Rosenthal

Scénář: Rebecca Rend Kirshner

Uvedení: 15.10.2002

 

Buffy se usazuje v její poradenské roli na střední škole pomáháním problematickým studentům, poté, co za ní přijde studentka jménem Cassie a ledově jí oznámí, že má jen jeden týden než umře, zanechá to Buffy oněmělou. Buffy si nejprve pomyslí, že má sklony k sebevraždám, ale nakonec vypátrá a objeví kult studentů hrajících si s temnými silami a uvěří, že Cassie je médium.

 

7x05 - Selfless (

Režie: David Solomon

Scénář: Drew Goddard

Uvedení: 22.10.2002

fotogalerie

 

Parta si dělá starosti o Anyu. Ta se v té době probouzí z šoku, který právě prožila. Uskutečnila totiž přání jedné ze studentek UC Sunnydale. Dopad toho přání je až zdrcující a Anya si za pomoci Willow uvědomuje, že takhle to dál nejde.

 

 

7x06 - Him ( on )

Režie: Michael Gershman

Scénář: Drew Z. Greenberg

Uvedení: 5.11.2002

fotogalerie

 

Dawn spatří na fotbalovém hřišti lásku svého života - fotbalového kapitána RJ Brookse. Snaží se k němu dostat, i kdyby se přitom měla sebevíc ztrapnit. Buffy ji varuje a snaží se jí to rozumně vysvětlit, až do okamžiku, kdy ho sama potká v její pracovně. I ona se do něj bezhlavě zamiluje a tak, když je do RJ pasti lapena i Anya a Will, která ho chce proměnit za pomoci Hekaté v ženu, zbývá už jen na mužském osazenstvu bandy - tedy Alexe a rovněž Spika, aby vše dali do pořádku.

 

7x07 - Conversation with Dead People ( konverzace s mrtvými lidmi )

Režie: Nick Marck

Scénář: Jane Espeson a Drew Goddard

Uvedení: 12.11.2002

 

V pěti oddělených příbězích čelí Banda paranormální síle, která přináší budoucí zkázu. Buffy je na hlídce napadena bývalým spolužákem a nynějším upírem, který ji dožene až k odhalení jejích nejistot. Zpět doma Dawn propadá panice, když neviditelná síla začne rozbíjet Summersovic dům a doručí mrtvolu její matky na pohovku. Duch Cassie navštíví Willow pod záminkou toho, že jí poslala Tara; a Spike se zřejmě vrátil na jeho temnou cestu. Mezitím se do města vrací pitomí darebáci Jonathan a Andrew.

 

 

7x08 - Sleeper ( spáč )

Režie: Alan J. Levi

Scénář: David Fury a Jane Espeson

Uvedení: 19.11.2002

fotogalerie

 

Poté, co se ukáže, že starý přítel mohl být „zplozen“ Spikem, Buffy oznámí Bandě, že by ho měli začít hlídat. Spike mezitím usoudí jít ven, dostane se do mysteriózního polospánku a pak svede a zabije dívku, co v sobě má zlou měnící se entitu, která ho sledovala. Mezitím v Anglii,  Giles objeví umírajícího přítele - Pozorovatele. Zatímco se pokouší nalézt důvody toho, co se stalo, objeví se za ním muž bez očí a hodí na něj sekyru.

 

 

7x09 - Never Leave Me

Režie: David Solomon

Scénář: Drew Goddard

Uvedení: 26.11.2002

fotogalerie

 

Spike je držen v Summersovic domě, zatímco Banda uvažuje, jak se utkat s jeho vražedným dováděním. Willow najde Andrewa, jak kupuje krev, a rozhodne se vzít ho jako vězně. Když si začínají klást otázky, jsou vyrušeni záhadnými maskovanými postavami, kteří si říkají „Bringers“ ( od slova přinést ) Vezmou Spika do Sunnydaleské střední a tam jeho krev použijí na probuzení starého a mocného upíra.

 

 

7x10 - Bring on the Night

Režie: David Grossman

Scénář: Douglas Petrie a Mari Noxon

Uvedení: 7.1.2003

fotogalerie

 

Se Spikovým zmizením se banda snaží zvládnout a uklidit škody, které se stali v Summersovic domě. Giles přijíždí do Sunnydale se třemi potencionálními přemožitelkami a odkryje jim, že se „První Zlo“ zabíjí linii přemožitelek ve snaze zbavit se světa dobra a zanechat Bránu Pekla otevřenou.  Řekne Buffy, že do Sunnydale míří další potencionální přemožitelky. Buffy a Giles pátrají  po Vánočním stromě osudu, kde naposledy objevili „Bringery“.  Buffy se vydá do podzemí a je vyzvána silným upírem, který je naštěstí odstrašen východem slunce. Giles potvrdí, že to byl Turok-Han, upír, kterého se upíři bojí. Jedna po druhé jsou přemožitelky umírají, když se pokoušejí utéct. Buffy se s Turok-Hanem utká ještě jednou, ale on zvítězí a nechá v ní jen malou částečku života. Později v Summersovic domě, Buffy prohlásí, že se nevzdá bez boje. Ostatní souhlasí.

 

 

7x11 - Showtime

Režie: Michael Grossman

Scénář: David Fury

Uvedení: 14.1.2003

fotogalerie

 

Do Sunnydale doráží další Potencionální a s nimi i pochyby, že je Buffy dokáže zachránit. Turok-Han jim stále nakopavá zadky. Spike je stále nezvěstný a podstupující tyranii pod rukama Prvního, a aby to nebylo tak jednoduché Giles a Anya objeví další slabinu v linii Přemožitelek.

 

 

7x12 - Potential ( potenciální )

Režie: James A. Contner

Scénář: Rebecca Rand Kirshner

Uvedení: 21.1.2003

fotogalerie

 

Buffy a Spike začínají trénovat potencionální Přemožitelky, zatímco Willow předvádí vyhledávací kouzlo a objeví další potencionální a to na Střední škole v Sunnydale. Zprvu se zdá, že by jí mohla být Dawn, ale ta záhy přijde na to, že to je její kamarádka Amanda. Dawn Amandě pomůže vyhrát nad upírem chyceným ve škole a pak se vrací do „normální“ osoby. Alex jí udělí inspirující řeč, která jí pomůže vypořádat se se svou ztracenou příležitostí.

 

 

7x13 - The Killer in Me ( vrah uvnitř mě )

Režie: David Solomon

Scénář: Drew Z. Greenberg

Uvedení: 4.2.2003

fotogalerie

 

Potenciální Přemožitelky vyrážení pryč ze Sunnydale, aby za pomoci Gilese našly každá sebe samu.

Mezitím se začíná odehrávat příběh Kennedy. Ta se svěří Willow, že je na holky, a Willow je ta, která jí přímo fascinuje. Jejich polibek však Willow promění ve Warrena. Willow, i s Kennedy, zamíří tam, kde by jí mohly pomoci, ale narazí přitom na Amy, které přijde, že má každý Willow až moc rád, i když chtěla zničit svět a nasávala magii po hektolitrech. Willow se musí poprat s tím, že zabila Warrena, a že přišla o Taru.

Někdo zavolá do domu Summersovic děvčat, aby jim pověděl, že je možné, že Giles je mrtvý. Banda tak musí vyřešit, zda je Giles Giles nebo je to spodobnění Prvního Zla.

 

 

7x14 - First Date ( první rande )

Režie: David Solomon

Scénář: Jane Espenson

Uvedení: 11.2.2003

fotogalerie

 

Buffy jde na večeři s ředitelem Woodem, aby zjistila, co má v úmyslu. Když jsou náhle napadeni a Wood předvede něco málo bojové dovednosti, které končí rozprášením několika upírů, vysvětlí jí, že je synem Přemožitelky, co zemřela v New Yorku. Alex jde na rande s dívkou, kterou okouzlil jeho zmatenými znalostmi. Vyjde však najevo, že její zájem o něj je více démonický než citový. Mezitím První kontaktuje Andrewa v dalších pokusu jak zničit Potencionální.

Na První zlo je připravena menší léčka, která měla bandě pomoci v pochopení, o co První Zlo vlastně usiluje.

 

 

7x15 - Get it Done

Režie: Douglas Petrie

Scénář: Douglas Petrie

Uvedení: 18.2.2003

fotogalerie

 

Ředitel Wood dá Buffy batoh s věcmi po jeho matce, přemožitelce, kterou zabil v metru Spike. Batoh obsahuje mnoho různých předmětů – zbraně, knihy a podivnou, zapečetěnou krabicí. Uvnitř se nachází loutky pro stínohru, a jak říká kniha: Příběh se musí odvyprávět.

Kdysi byla na světě zem, pak démoni, pak lidé a jedna, vyvolená.

Tím se však vše dá do pohybu a před bandou se otevře portál, kamsi. Buffy ví, že musí dovnitř. I přes fakt, že nemá tušení, jak se vrátí zpět. Jak tak učiní, objeví se místo ní démon, který záhy utíká pryč.

Buffy se střetne se třemi šamany, kteří kdysi vytvořily První Přemožitelku, tu, co už se se všemi jednou střetla, a za Buffy dokonce přišla ve snu. Ti muži jí nabídnou moc, ale tím by ztratila samu sebe. Odmítne. Tak jí alespoň nabídnou informaci, která Buffy šokuje.

 

 

7x16 - Storyteller ( vypravěč )

Režie: Marita Grabiak

Scénář: Jane Espenson

Uvedení: 25.2.2003

fotogalerie

 

Andrew natočí „Buffy, Přemožitelka upýrů“ – dokument popisující nynější situaci v Sunnydale pro budoucí generace.  Je zachyceno mnoho emocí během natáčení. Mezitím se Brána pekel, nebo spíše více vhodně – Pečeť Danzalthara, je aktivována – což způsobuje výbuchy vzteku a mystických nehod na Střední škole. Buffy tak může vidět znovu to, čím už jednou prošla např.: dívku, které si nikdo nevšímá a ona se stává neviditelnou. ( Vrátí se zpět za pomoci jedné dobře mířené facky. ) Banda přinutí Andrewa, aby odkryl svou vlastní minulost a pomohl zastavit šílenství.

 

 

7x17 - Lies My Parents Told Me

Režie: David Fury

Scénář: David Fury, Drew Goddard

Uvedení: 25.3.2003

fotogalerie

 

Giles se vrací s plánem jak deaktivovat Spikovu spoušť.  To ho vezme do minulosti a ukáže mu jeho těsný vztah k jeho matce, která byla zvyklá zpívat mu píseň „Early One Morning“ Poté, co byl přeměněn Drusillou, pokusí se zachránit svou matku před smrtí tím, že ji přemění v upíra, ale ona se na něj vrhne a on ji musí zapíchnout, což v něm zanechá zranění, které se nikdy nevyléčí. Když Buffy stále odmítá věřit tomu, že je Spike nebezpečný, Robin se zeptá Gilese, jestli by mu mohla pomoci s pomstou vůči Spikovi. Buffy je zrazena osobou, které důvěřovala ze všech nejvíc.

 

7x18 - Dirty Girls ( nečisté dívky )

Režie: Michael Gershman

Scénář: Drew Goddard

Uvedení: 15.4.2003

fotogalerie

 

Když se Willow a Faith vracejí do města, objeví se před nimi náklaďák. Z něj někdo vyhodí dívku, která má hluboká zranění, a odjede pryč. Dívka je v bezvědomí a tak ji vezmou do nemocnice a oznámí to Buffy. Faithin příjezd přináší do domu Buffy napětí. Všechny Potencionální se chtějí ptát, ale Faith se zajímá pouze o rozhovor s Buffy. Vzduch se tím vyčistí a oni poté dostávají telefonát z Nemocnice. Dívka se jmenuje Shannon. Řekne Buffy o mladém kazateli, který ji zachránil před Bringery. Pak ji nazve špínou, označkuje ji prstenem a bodne ji. Willow si udělá fotku značky z prstenu. Shannon zmíní vzkaz, co jí muž řekl: že má něco, co patří Buffy. Banda objeví, že „Caleb“ přebývá spolu se svými bringery na nedaleké vinici. Banda se tam vydá ( i přes Gilesovo varování ), aby se s ním utkala. Jenže Buffy je knokoutována hned, jak se tam ukážou. Caleb zlomí Roně paži a zabije Molly a několik Potencionálních, pak se přiblíží k Alexovi a řekne mu, že „on je ten co vidí věci“, pak mu vrazí palec do oka. Spike Caleba odkopne stranou a dá Buffy šanci zachránit Alexe. Buffy přizná porážku a utíká spolu s přeživšími pryč.

 

 

7x19 - Empty Places ( prázdná místa )

Režie: James A. Contner

Scénář: Drew Z. Greenberg

Uvedení: 29.4.2003

fotogalerie

 

Buffy je zdrcena porážkou, kterou utržili na vinici. Faith přijde, že potenciální jsou až příliš ve stresu a nemají možnost se uvolnit, nebo spíš prostor pro uvolnění. A tak je vytáhne do Bronzu, kde to ještě stále žije. Tam se ale střenou s policisty, kteří jsou již pod vlivem pečetě Brány Pekla. Buffy se zatím střetne s Calebem přímo ve škole. A z toho všeho usoudí, že se Caleb víc snaží chránit Vinici než Pečeť. Doma všem řekne, že by měli navštívit znovu vinici, že tam stoprocentně něco je. Strhne se hádka, která vyvrcholí pasováním Faith do role té, která velí a následnému vyhoštění Buffy z domu Summersů - a to její sestrou.

 

 

7x20 - Touched

Režie: David Solomon

Scénář: Rebecca Rand Kirshner

Uvedení: 6.5.2003

fotogalerie

 

Po vyhazovu z domu se Buffy uchýlí k vniknutí do cizího domu, aby měla kde přespat. Faith zatím vymýšlí další plán, jak na První Zlo, Caleba a Bringery. Jejich plán unést jednoho z Bringerů vychází a za pomoci Willow získávají nějakou představu o tom, co dál. Musí zamířit pod povrch Sunnydale, aby v jeho kanalizačním systému nalezli zbraně Bringerů pro ubervampíky.

Spike a Andrew se zatím vrátili, a když Spike zjistil, co se stalo s Buffy, jde jí hledat, a oba spolu stráví noc, která je pro Spika tou nejkrásnější, co kdy v jeho životě-neživotě zažil. Willow a Kennedy se ještě o něco víc sblíží a Faith má epizodku s ředitelem Woodem. Druhý den se Faith vydává do podzemí a Buffy zamíří přímo ke Calebovi, protože si je jistá, že něco ukrývá. Něco, co jí opravdu náleží.

Buffy nachází mýtickou zbraň podobnou sekyře a Faith nachází bombu, která má každou chvíli vybuchnout...

 

  7x21 - END OF DAYS ( KONEC DNŮ )
Režie: Marita Grabiak

Scénář: Jane Espenson a Douglas Petrie

Uvedení: 13.5.2003

fotogalerie

 

Buffy objevila pod sídlem Caleba tajemnou zbraň, který připomíná sekyru. Střetává se přitom s Calebem. Na druhé straně se Faith a potenciální přemožitelky snaží uniknout z místnosti v kanalizačním systému Sunnydale, v níž se nachází bomba, která je má zničit. Při výbuchu je Faith velmi zraněna, stejně jako mnoho potenciálních. Jejich trápení nekončí, protože jsou záhy napadeny ubervampíky.

Mezitím Buffy poprosí Alexe, aby odvezl Dawn pryč z města, protože to pro ní není bezpečné místo a sama Buffy nechce, aby se jí, a Alexi, něco stalo. Giles a Willow narazí v knihách a na internetu na zmínku o jisté svatyni, která by jim mohla pomoci rozluštit, co je ta "sekyra" zač....

 

7x22 - CHOSEN ( VYVOLENÁ )
Režie: Joss Whedon

Scénář: Joss Whedon

Uvedení: 13.5.2003

fotogalerie

 

Buffy porazila Caleba a střetla se s Angelem, který za ní přijel z LA, aby jí předal amulet, který by měl podle všeho zničit První Zlo. ( Zároveň ani on netuší, že to je celé past nastražená Wolframem a Hartem ) Buffy ví, že konec je blízko a musí začít jednat. Angela pošle zpět do LA, jako druhou frontu proti zlu, v případné prohře v Sunnydale.

Doma je navštívena Prvním zlem v Calebově podobě, které jí poví, co má v plánu, ale tím tak nějak nahraje Buffy, kterou záhy napadne geniální věc. Teď stojí ona, Willow, Faith, banda a potenciální Přemožitelky před tím bodem, kdy není cesty zpět a k smrti má každý z nich blíž než kdy dřív....