Šestá série

Šestá sezóna se nese v rytmu změn. A to ne zrovna malých. Prvně: Buffy je mrtvá a tak se Willow rozhodne díky černé magii Buff vrátit zpět, což způsobí mnoho problémů, obzvláště když vyjde najevo, že Buffy skončila v nebi. Dawn je problém číslo dvě. Příliš se upnula na Spika, když Buffy umřela a navíc pořádně s ní tříská puberta.

Dále je tu sladký páreček Alex a Anya. Alex Anyu požádal o ruku a na svatbu také dojde, ovšem díky Anyině mnoha nepřátelům to Alex vzdá, protože mu přijde, že je neschopný. Anya je zdrcená a tak přijímá opět svou starou práci jako Vengeance Demon.

Pak je tu Spike, co by schizofrenní tvor, který jednou pomáhá, pak nepomáhá a spíše škodí. Nejprve v rámci toho, že miluje Buffy, kterou tak na chvíli vtáhne do podivného vztahu, což vyvrcholí jeho pokusem o bližší setkání dvou druhů ( znásilnění ). Teprve v ten moment si uvědomí, co činí a rozhodne se získat zpět svou duši a odchází.

A nakonec je tu problém dvojití: Banda tří podivínů, kteří chtějí... no chtějí... snaží se získat peníze, testovat Buffyiny schopnosti a dovednosti, což vede k tomu, že se stane neviditelnou a podobně. a pak je tu ta touha po moci ( Mrcha jedna - i Lex Luthor touží po moci, pořád, a pořád. )

Naproti tomu stojí Willow a její náhlá vzrůstající touha po magické síle. Je to jako závislost na drogách, na alkoholu, na cigaretách. Nestačí Vám jen trochu, musíme mít pořád víc a víc, protože míň už nezabírá. Když už se z toho dostala, přišla ta nešťastná chvíle - střet Willow a její lásky Tary s jedním z Tria - končí to.... Ale to už bych asi řekl moc, víc v dílem 6x19 - 6x22

 

6x01 - Bargaining ( part 1 )

Režie: David Grossman

Scénář: Marti Noxon

Uvedení: 2.10.2001

 

Je to temný svět bez Přemožitelky. Buffy je mrtvá a Banda musí pokračovat dál bez ní … nebo se to alespoň tak zdá. Hnáni touhou vrátit svou milovanou kamarádku zpět – se Will, Alex, Anya a Tara rozhodnou vytvořit oživovací kouzlo, které by Buffy vrátilo k životu.

 

6x02 - Bargaining ( pArt 2 )

Režie: David Grossman

Scénář: David Fury

Uvedení: 9.10.2001

 

Když je Banda napadena motorkářskými démony, odkloní tak přemýšlení nad tím, jestli oživení Buffy byla chyba. Mezitím se Buffy probudí. Je zmatená a dezorientovaná, když se pokouší vyhrabat se z vlastního hrobu. Přemožitelka je zpět, ale pokud se bandě nepodaří dostat se k ní včas a rychle ji pomoc na svět, Buffy bude zase poslána na onen svět.

 

 

6x03 - After Life

Režie: David Solomon

Scénář: Jane Aspenson

Uvedení: 9.10.2001

 

Neviděná síla přebírá moc postupně nad každým členem Bandy. Má toto posednutí snad nějaké spojení s Buffyiným návratem z druhé strany? To komplikuje Buffyin návrat a včlenění zpět do pozemského života.

 

 

6x04 - Flooded

Režie: Douglas Petrie

Scénář: Jane Aspenson

Uvedení: 16.10.2001

 

Poté, co je matka pryč, Buffy zjišťuje, že její měsíce v posmrtném životě a její nezaměstnanost způsobily nedostatek peněz, aby jejich dům byl v dobrém stavu. Vše se zhorší, když se tři čarodějové rozhodnou přivolat démona, aby pro ně vykradl banku, a to právě v době, kdy tam přichází Buffy kvůli půjčce.

 

6x05 - Life Serial

Režie: Nick Marck

Scénář: David Fury, Jane Aspenson

Uvedení: 23.10.2001

 

Buffy se rozhodne, že pro to, aby se mohla postarat o sebe a Dawn, se musí vrátit do školy a najít si práci. To se stane komplikovanějším, když se pitomé Trio rozhodne prezentovat před Přemožitelkou sérii výzev, aby určili rozsah jejích schopností.

 

 

6x06 - All the way

Režie: David Solomon

Scénář: Steven S. DeKnight

Uvedení: 30.10.2001

 

Dawn vyráží na noční tah s kamarádkou Jenice. Když se sejdou s přáteli, seznámí se i s dvěma kluky. Společně si jdou pak užívat halloweenskou noc tradičními aktivitami; ničení poštovních schránek, likvidace vyřezaných dýní. Když jsou pak při jedné takové aktivitě přichyceny starým a podivně vyhlížejícím mužem; jsou donuceni jít k němu na návštěvu; a od té chvíle se vše začíná měnit. Mezitím Tara vyjádří znepokojení nad tím, jak Willow nakládá se svými magickými schopnostmi.

 

6x07 - Once More, With Feeling

Režie: Joss Whedon

Scénář: Joss Whedon

Uvedení: 6.11.2001

 

Sunnydale ožívá zvuky hudby a něco způsobí, že každý ve městě začíná zpívat a tancovat, přičemž tak otvírá svá nejniternější tajemství. Někteří ovšem tančí až tak moc, že sami začnou hořet. Bandě je jasné, že tuto muzikální hrozbu musí zastavit.

V tomto díle se také objevili i ti, kteří píší scénáře jako třebas Marti Noxon ( Původně jsem měl snad i pocit, že je to muž, ale je to žena :)) )

speciální muzikálový díl

 

6x08 - Tabula Rasa

Režie: David Grossman

Scénář: Rebecca Rand Kirshner

Uvedení: 13.11.2001

 

Willow je zničená z poznání, že vytáhla Buffy z Nebe, a rozhodne se zlepšit věci tím, že na Buffy vyšle kouzlo, aby zapomněla své zážitky z onoho života. Kouzlo má ale vedlejší efekt, čímž je úplná ztráta paměti. Banda musí se musí dát dohromady a najít způsob obrátit kouzlo. Zároveň se musí vypořádat s démony i upíry.

 

6x09 - Smashed

Režie: Turi Meyer

Scénář: Drew Z. Greenberg

Uvedení: 20.11.2001

 

Poté, co se Willow rozejde s Tarou, úspěšně odkrysí Amy. Obě dvě čarodějky si začínají užívat; hrají si s magií a tak. To ve Willow otvírá vznikající závislost. Mezitím Spike zjistí, že jeho čip nezafungoval, když udeřil Buffy. Zjišťuje, že čip nefunguje jen na ni. To ho vede k myšlence, že Buffy už není zcela člověkem.

 

 

6x10 - Wrecked

Režie: David Solomon

Scénář: Martin Noxon

Uvedení: 27.11.2001

 

Poté, co se po noci strávené venku vrátí domů, je Buffy zahanbena tím, že spala s Spikem, a Willow je vyčerpaná z toho, jak celou noc kouzlila.  Amy vezme Will k čarodějovi jménem Rack, jehož zvláštní druh magie ihned Will zaujme. Během toho, co hlídá Dawn, se Will rozhodne pro další rychlou opravu. Opouští jeho maskované sídlo s pocitem, že jí patří celý svět a nic se nemůže stát. A zároveň tak trochu bez vlastní sebekontroly. Aby unikly Will a Dawn před démonem, ukradnou auto, ale Willow se zdá lepší užít magie a při řízení nepoužívat ruce. To následně vede k jejich bouračce.

 

 

6x11 -  Gone

Režie: David Fury

Scénář: David Fury

Uvedení: 8.1.2002

 

Buffy a Dawn uklízejí dům od magických předmětů, aby pomohly Willow. Buffy je překvapena návštěvou sociální pracovnice, jenž přišla na kontrolu toho, jak tu Dawn žije. Setkání se ale nepovede tak, jak by si Buffy přála, díky čemuž si následně Buffy ostříhá své vlasy. Mezitím Trio vyrobí „paprsek neviditelnosti“ a omylem s ním zasáhnou Buffy.

 

 

6x12 - Doublemeat Palace

Režie: Nick Marck

Scénář: Jane Espenson

Uvedení: 29.1.2002

 

Protože Buffy a Dawn začínají být jaksi na suchu s penězi, Buffy si najde práci v restauraci rychlého občerstvení, kde jí podivný manažer a rychle se měnící pracovníci přijdou mnohem víc než jen podezřelí. Když její spolupracovníci končí na kusy, přichází řeč na záhadnou „tajemnou ingredienci“. Willow stále pracuje na tom být čistá od magie, ale překazí to Amy, co jí dá nechtěný dárek a přinutí Buffy k velkému rozhodnutí.

Anyu navštíví její stará známá - démonka Hallie ( Hallfrek ) ; rovněž démon pomsty. Přitom se dozví, že se brzy bude vdávat, a tak se chce dovědět vše, i kdyby měla nechat Anyu na pochybách.

 

 

6x13 - Dead Things

Režie: James A. Contner

Scénář: Steven S. DeKnight

Uvedení: 5.2.2002

fotogalerie

 

Poslední husarský kousek Trojky přinutit expřítelkyni Warrena Katrinu, aby byla jejich ochotným otrokem se o dost zhorší, když je omylem zabita. Trio použije magických a démonických sil, aby přiměli Buffy myslet si, že to ona Katrinu zabila – a ono to opravdu funguje. Poté, co nalezla pravdu o jejím zmrtvýchvstání a víře, že zabila nevinnou dívku, Buffyin svět se začíná částečně rozpadat.

 

6x14 - Older and Far Away

Režie: Michael Gershman

Scénář: Drew Z. Greenberg

Uvedení: 12.2.2002

 

Staří a nový přátelé se sejdou v domě Summersových, aby oslavili Buffyiny 21. Narozeniny a zdá se, že to proběhne bez nesnází – tedy téměř. Dawn se cítí zanedbaná ze strany Buffy a Bandy. Přeje si, aby ji lidé neopouštěli. To jí splní démonský kamarád Anyy Halfrek, který magicky přiváže návštěvníky párty u domu. Když se Tara pokouší je osvobodit, situaci ještě zhorší, když uvolní démona chyceného v meči.

 

 

6x15 - As You Were

Režie: Douglas Petrie

Scénář: Douglas Petrie

Uvedení: 26.2.2002

 

Riley sleduje démona až do Sunnydale a požádá Buffy o pomoc ho zabít. Přijde dokonce s překvapením … je ženatý. Jeho žena, lovkyně démonů Sam, se brzy spřátelí s celou Bandou a vychází s nimi. Na řadu přichází vztah Buffy a Spika. Díky oživení jejího posledního romantického vztahu si uvědomuje, co jí chybí v tom nynějším.

 

6x16 - Hell´s Bells

Režie: David Solomon

Scénář: Rebecca Rand Kirshner

Uvedení: 5.3.2002

 

Čas svatební se přiblížil a Alex s Anyou se plně připravují na hordy hostů, kteří dorazí. Zatímco se Alexova vyhnaná rodina střetává s Anyymi povětšinou ne moc lidskými přáteli, navštíví Alexe speciální host, aby ho varoval před životem s Anyou. Jejich společný život by nemusel být tak úžasný, jak Alex doufá.

 

6x17 - Normal Again

Režie: Rick Rosenthal

Scénář: Diego Gutierrez

Uvedení: 12.3.2002

 

Poté, co je Buffy otrávena, začíná věřit, že je uvězněna v blázinci, její matka žije a její rodiče jsou spolu a šest let života jako Přemožitelka byla jen  halucinace. Rozhodne se, že by raději žila svůj „normální“ život s jejími rodiči mnohem víc, proto se rozhodne, že zabije všechno a všechny, kteří jsou nějak spojeni s jejím „fantazijním“ světem: Bandu.

 

6x18 - Entropy

Režie: James A. Contner

Scénář: Drew Z. Greenberg

Uvedení: 30.4.2002

 

Poté, co Anya akceptuje nabídku stát se opět démonkou pomsty, rozhodne se proklít Alexe za to, jakou bolest jí způsobil. … ale nemůže to kvůli sobě udělat. Získá pomoc od svých starých přátel, ale nejde to tak, jak by si přála. Buffy tráví mnohem víc času s Dawn, aby jí vynahradila to, jak se chovala v „Normal Again“, ale Dawnin nápad, jak dobře trávit čas, je nebezpečný svět hlídkování.; mezitím Willow a Tara jdou na rande nad kávou a pokouší se slepit jejich vztah. Banda objeví, že Trojka sledoval jejich každičký pohyb pomocí skrytých kamer. Kamery jsou vedeny do ležení Tria a to, co najdou, je pro všechny zničující.

 

6x19 - Seeing Red

Režie: Michael Gershman

Scénář: Steven S. DeKnight

Uvedení: 7.5.2002

 

Willow a Tara jsou na nejlepší cestě k zotavení jejich lásky a společného života. To samé se ale nedá říci o vztazích Alexe a Anyy a Buffy a Spika. Trojka zatím vymyslí dokonalý plán: ukrást pár mystických prstenců, které dají svému nositeli supersílu a nezranitelnost. Rozhodnou se přepadnou obrněný vůz, ale buffy jim jejich párty překazí a skončí v boji se Super Warrenem. Buffy končí, dokud jí Jonathan neprozradí tajemství Warrenovy síly. Buffy ho zvládne porazit, ale on uteče díky použití raket. Jonathan a Andrew jsou zatčeni. Buffy míří domů, kde hodlá očekávat další setkání, ale to přijde až příliš brzo. Šílený Warren dokáže, že i on sám je dost zlý a střílí po Buffy. Dostane jednu kulku do ramene, ale divoká střela fatálně trefí jednoho z Bandy...

 

6x20 - Villains
Režie: David Solomon

Scénář: Marti Noxon

Uvedení: 14.5.2002

 

Mezitím, co záchranáři ošetřují Buffy venku před domem, v její ložnici se Willow pokouší přivolat Osirise, aby vrátila Taru zpět k životu, jako to udělala u Buffy. Je jí řečeno, že to nefunguje pro normální smrt. Willow začíná být naplněna zuřivostí a chce pomstu., tu nejhorší. Běží do magického obchodu a vtáhne do sebe černou magii z knih, co tam najde. To způsobí, že její vlasy i oči zčernají. Poté, co Willow zachrání Buffy  za pomoci magického odstranění kulky z jejího ramene, rozhodne se najít Warrena.

 

6x21 - Two to Go ( 1 )
Režie: Bill L. Norton

Scénář: Douglas Petrie

Uvedení: 21.5.2002

 

Poté, co se pomstí Warrenovi, rozhodne se mocná a pomstychtivá Willow najít i zbylé členy Tria - Jonathana a Andrewa. Ti jsou pod Buffyinou ochranou a sama Buffy se tak stává jedním z terčů Willow. Poté, co jsou oba dva vysvobozeni z vězení a podaří se jim utéci před Willow, rozšířená skupinka se ukryje v Magic Boxu, kde se pokoušejí najít kouzlo na jejich ochranu. Mezitím Willow dojdou síly a ona najde Racka a vysaje z něj sílu. Tím ho zároveň zabije. Za krátký čas tak i ona dorazí do Magic Boxu a zaměří se na Buffy a Anyu, která se snaží vydat ze sebe všechno, aby udržela magickou bariéru kolem Willow. Buffy pro ni není soupeřem, ale v okamžiku, kdy jí zase dojdou síly, mohou všichni utéct. Will obnoví své síly a zničí Anyu bariéru. Willow dál míří za svým cílem.

 

6x22 - Grave ( 2 )
Režie: James A. Contner

Scénář: David Fury

Uvedení: 21.5.2002

 

Gilesova nově nalezená síla náhle pošle Willow k zemi a Giles ji magicky sváže. Odchází, aby se spojil s Buffy. Willow mezitím telepaticky kontroluje Anyu a donutí ji zlomit svazovací kouzlo. Willow vysává sílu s Gilese, přitom je zasažena vlnou emocí. Začíná cítím bolest a strast celého světa a rozhodne se to všechno ukončit.