Třetí série

Třetí rok se stává pro všechny osudný. Jsou ve čtvrťáku. Doba maturit a velkých rozhodnutí přichází. Osud některých se zpečetí a pošle je na jinou cestu. Jejich úhlavním nepřítelem se stává Starosta Sunnydale a vyjde najevo, že celé městečko bylo vybudováno právě pro účel zcela démonský a temný. Do toho všeho se jim do cesty staví nová přemožitelka, Faith, která byla povolána za zabitou Kendru. Ta je zprvu na straně bandy, ale po čase přestoupí a na konec skončí v komatu. Zároveň se v bandě rozhostí temná atmosféra, když k sobě Willow a Alex začínají něco cítit. Když se pak pod nátlakem případné budoucí smrti políbí, Oz i Cordelia je nachytají. Vztahy se lehce pozmění. Na vztah Oz-Will to nemá nějaký extrémně negativní vliv, ale vztah Cordy-Alex je v troskách. A aby toho nebylo dost, Angel se vrátil z pekla. Willow začíná poznávat taje čarodějnictví a Buffy dovršila osmnácti let.

Závěrečná bitva: Starosta je připraven k Povýšení. Buffy a banda přemýšlejí nad způsobem, jak ho zabit. Faith utrpěla porážku a nyní leží v nemocnici v komatu. Způsob, jak starostu zastavit je již na světě a po Starostově zničení lehne škola popelem, doslova. Velká bitka studentů pod velením Alexe a dalších členů bandy s upíry, kteří Starostovi pomáhají pošle mnoho postav z obou táborů do „Věčných Lovišť. Maturita byla úspěšně dokončena, ať žije ročník 99´.

 

3x01 - ANNE

Režie: Joss Whedon

Scénář: Joss Whedon

Uvedení: 28.9.1998

Škola je zase zpět a Buffyiny přátelé se snaží bránit před upíry bez pomoci Přemožitelky. Ta, na druhou stranu, je v Los Angeles pod jiným jménem a jinou identitou. Když se k ní ale začne hlásit stará známá jménem Lily, je Buffy vtažena do intrik kolem vysávání mládí z mladých. Buffy se pokouší Lily pomoci nalézt jejího přítele, a skončí obě dvě v démonské dimenzi. Svým způsobem se Buffy probojuje ven a zachrání tak jak Lily ta ostatní. Zároveň uzavře vstup, navždy. Uvědomí si svou pravou identitu a míří zpět domů.

 

3x02 - Dead man´s party

Režie: James Whitemore

Scénář: Marti Noxon

Uvedení: 6.10.1998

Když se Buffy vrací domů z L.A, zjistí, že věci nejsou takové, jaké byly, když odcházela. V Buffyiných očích se zdá že její přátelé šli dál a zdá se, že Buffy už do jejich života nepatří. Aby Buffy ukázali, že jim  na ní záleží, uspořádají pro ni párty, což způsobí, že se jim odcizí ještě víc. Po té co si vyslechne řeš své matky o tom, jak je těžké mít Buffy zase zpět v domě, rozhodne se zase utéci pryč. Když ji Willow přichytí při balení, dojde v bandě k velké hádce. Hádka je přerušena, když Nigerijská maska k sobě armádu zombíků, kteří přeruší párty. Buffy zachrání den a v bandě se to začíná zlepšovat.

 

3x03 - FAITH, HOPE AND TRICK

Režie: James A. Contner

Scénář: David Greenwalt

Uvedení: 13.10.1998

Buffy pořád sní o své životní lásce, Angelovi. Zatímco Scott Hope, kluk ze školy, se snaží projevovat o ni zájem. Buffy má pramálo času přemýšlet o tom, jak se setká s Faith. Novou Přemožitelkou s mnoho tajemstvími. Ta byla nasazena po smrti Kendry a teď je do Sunnydale poslána na likvidaci dvou upírů Pana Tricka a Kakistose, kteří ji zabili pozorovatele v Bostonu. Faith zastaví Kakistose před zabitím jí a Buffy. Buffy nakonec přijme Scottovo pozvání – netušíce, že se Angel vrátil z pekla.

 

3x04 - BEAUTY AND THE BEASTS

Režie: James Whitmore

Scénář: Marti Noxon

Uvedení: 20.10.1998

V lesích u Sunnydale se stala brutální vražda a Oz-vlkodlak je první podezřelý. Buffy, jakkoli, si začíná zvykat, že je její láska, Angel, je zpět z pekla – a v Buffy vyvolává strach, že je to zabiják. Mezitím banda objeví, že oním vrahem z lesů není Oz, ale vznětlivý přítel Pete, jedné ze spolužaček. Banda a Oz- vlkodlak, co se mu podařilo utéci jdou po Petovi, který zabije svou přítelkyni dřív než na to kdokoli přijde. Pak se pokouší zabít Buffy, ale Angel, více člověk, ji zachrání.

 

3x05 - HOMECOMING

Režie: David Greenwalt

Scénář: David Greenwalt

Uvedení: 3.11.1998

Soutěž je ve vzduchu na Sunnydaleské Střední, kde stát se Královnou plesu a získat korunku se zdá být to nejdůležitější v celé té kampani. Poté, co Cordelie má nějakou průpovídku na účet Buffy, a řekne že se ona určitě stane Královnou plesu, se Buffy rozhodne utkat se s ní. Buffy očekává pomoc od svých přátel, ale Alex a Willow pomáhají Cordelii z viny, že se navzájem políbily. V noci, kdy se má konat vyhlášení výsledků na plese, dají jejich přátele Buffy a Cordelii do jedné limuzíny, aby si tam uspořádali svůj nesvár.  Místo toho Cordelie končí u Faith na Festivalu Přemožitelek 98´ pořádaném panem Trickem, kde jsou dvě přemožitelky loveny ve jménu sportu. Poté, co jim to dojde, Buffy a Cordelie společnou prací zastaví festival, když se vrátí do školy, zjistí, že o královnu se již utkaly dvě jiné soutěžící.

 

3x06 - BAD CANDY

Režie: Micheal Lange

Scénář: Jane Espenson

Uvedení: 10.11.1998

Snyder donutí partu, aby prodávala čokoládové tyčinky a tím se zvýšil přísun peněz do školní pokladny. Mezitím starosta Sunnydale a pan Trick plánují dát poctu démonovi. Sladkosti mají úspěch, a brzy Giles a Joyce, jako i ostatní dospělí v Sunnydale, je pojídají jako prasata. Brzy poté, banda zaznamená, že se dospělí začínají chovat skotačivě, také objevíme, že se do města vrátil Ethan Rayne. Vyjde najevo, že sladkosti jsou zakleté a přinášejí přemíru mládí a totální ztrátu spolehlivosti. Joyce je tvrdě zasažena a skončí na čas v Gilesově náručí, zatímco se vrátilo jeho staré já -–Rozparovač. Buffy a banda najdou zdroj v továrně radnice, že dávka je jsou nemluvňata pro je pojídajícího démona jménem Larkonis. Buffy démona najde a spálí ho.

 

3x07 - REVELATIONS

Režie: James A. Contner

Scénář: Douglas Petrie

Uvedení: 17.11.1998

Faith dostává novou Pozorovatelku. Pozoruhodnou Angličanku Gwendolyn Post. Angel se začíná uzdravovat z časů strávených v Pekle a Buffy mu pomáhá v léčbě, jenže má problémy s láskou k němu. Gwen Postová je informuje o démonu jménem Lagos, který do Sunnydale přišel hledat Rukavici Mynhegon, která dává svému nositeli ohromnou magickou moc. Willow a Alex studují v knihovně, aby Buffy pomohli, mezitím se, již podruhé, políbí. Aby Alex snížil pocit viny, jde Alex na místo, kde by se rukavice měla nacházet. Tam narazí na Angela, jak si ji odnáší do svého sídla. Přitom zaznamená polibek mezi Buffy a Angelem. Alex řekne Faith, že Angel pořád žije, a ona jde do jeho sídla, aby ho zabila. Mezitím se z Gwendolyn vyklube zlá pozorovatelka, která chce rukavici získat pro sebe. Namluví Faith, že Angel a Buffy pracují spolu pro vyšší zlo, pokračuje tak velký souboj mezi Přemožitelkami. Postová získá rukavici, ale Buffy jí usekne ruku.

 

3x08 - LOVER´S WALK

Režie: David Semel

Scénář: Dan Vebber

Uvedení: 24.11.1998

Spikův návrat způsobí opětovné spojení Buffy a jejích přátel. Poté, co je odkopnut Drusillou, vrací se do Sunnydale, aby se pomstil Buffy a Angelovi. Poté, co napadne Willow, rozhodne se Spike, že by mohl využít kouzel k získání Dru zpět. Unese Willow a Alexe a tak přiměje Buffy a Angela, aby mu donesly suroviny potřebné k tomu, aby Willow mohla vytvořit kouzlo, které způsobí, že ho bude Dru zase milovat. Mezitím Oz a Cordelie najdou unesené Willow a Alexe v kompromitující situaci.

 

3x09 - THE WISH

Režie: David Greenwalt

Scénář: Marti Noxon

Uvedení: 8.12.1998

Cordeliina bolest nad Alexovou zradou vyvolá démonku Anyanku, která plní žen, které se chtějí mstít mužům. Obviňujíce Buffy ze všeho, co se jí v životě stalo si Cordelie přeje, aby Buffy do Sunnydale nikdy nepřišla. To dovolí Anyance vytvořit alternativní svět, kde Pán povstal, Alex a Willow jsou upíři, Angel je jejich otrok a Giles, Oz a Larry pracují sami na likvidaci démonů. Když Cordelie informuje Gilese, že by tu Buffy měla být, přivolá ji a ona se utká s Pánem, ale, bez pomoci svých přátel, je zabita. Naštěstí se Gilesovi podaří vrátit správnou realitu tím, že zničí cetrum moci Anyanky.

 

3x10 - AMENDS

Režie: Joss Whedon

Scénář: Joss Whedon

Uvedení: 15.12.1998

Všichni se o samotě připravují na Vánoce. Angela straší sny, v nichž ho pronásledují lidé, které zabil během 240 let jako upír. Záhadná síla jménem První Zlo se snaží v podobě Jenny Calendarové přimět Angela zabít Buffy. Protože Angel věří, že není silný na boj se svým přirozeným zlem, očekává Angel východ Slunce, venku, a tak očekává svou smrt. Buffy ho najde a snaží se ho přimět neumřít. V okamžiku, kdy to už Buffy vzdává, začne sněžit – poprvé v Sunnydale – to ochrání Angela před slunečním světlem.

 

3x11 - GINGERBREAD

Režie: James Whitmore

Scénář: Jane Espenson

Uvedení: 12.1.1999

Joyce Summersová se společně s Buffy připojuje k noční hlídce a objeví těla dvou dětí. Poté co Giles dodá, že byli asi zabity jako součást nějakého kultu obětování, Joyce zorganizuje skupinu rodičů, kteří pátrají v Sunnydale po komkoli, kdo provozuje čarodějnictví. Jejich prvním cílem je svázání Buffy, Willow a Amy u sloupů a pozdější upálení společně s Gilesovými knihami. Giles a Cordelie zachrání děvčata odhalením faktu, že mrtvé děti jsou vlastně démon krmící se obecným strachem. Jenže dorazí pozdě. Amy se totiž promění v krysu, aby utekla před rozzuřeným davem.

 

3x12 - HELPLESS

Režie: James A. Contner

Scénář: David Fury

Uvedení: 19.1.1999

Buffy začíná být slabší a víc bezmocná a začne se strachovat. Giles, jak se dozvíme, ji zdrogoval, aby tím přišla o své schopnosti. Vyjde najevo, že Koncil Pozorovatelů má malý test pro Přemožitelky, když jim je čerstvých 18 – musí se utkat s upírem bez jejich schopností. Když přežijí, prošli. Plán se vymkne, když je unesena Buffyina matka. Dokonce bez svých schopností, Buffy nakope nějakej ten zadek a zachrání svou matku. Buffy se pak snaží překonat Gilesovu zradu, zatímco on je vyhozen, Koncilem, ze svého postu, protože k Buffy cítí něco víc než jen vztah Přemožitelka a její pozorovatel ( To Koncil vidí jako velmi špatné.)

 

3x13 - THE ZEPPO

Režie: James Whitmore

Scénář: Dan Vebber

Uvedení: 26.1.1999

Poté, co je Alex nazván Cordelii jako „Ocásek“ bandy, rozhodne se, že potřebuje najít jeho „věc“. Tou věcí je auto jeho strýce Roryho, které ho dovede na rande s dívkou, která, naneštěstí, touží jen po jeho autu. Pak skončí tím, že sveze spolužáka Jacka a poté mu pomáhá vyvolat jeho mrtvé přátele. Když vyjde najevo, že je Jack také mrtvý, chce, aby se Alex zapojil do jejich malé mrtvé bandy, Alex uteče. Běží do náruče nadržené Faith, která ho svede a poté odkopne. Alex zjistí, že Jack a spol mají v plánu vyhodit školu do povětří, rozhodne se zachránit den.  Mezitím v  tuto dobu Buffy a banda ochraňovali svět před koncem.

 

3x14 - BAD GIRLS

Režie: Michael Lange

Scénář: Douglas Petrie

Uvedení: 9.2.1999

Buffy a Faithin těžko stravitelný nový Pozorovatel, Wesley Wyndam-Pryce, pošle Přemožitelky nalézt starověký amulet. Po jeho nalezení, objeví démona Balthazara, démon, který podle Weslyho slov, má být mrtvý. Při boji s Baltazarem, se probourají do prodejny se sportovními potřebami, kde Faith názorně vysvětlí její filosofii „chtít, vzít a mít.“ Buffy a Faith jsou chyceny policií, ale použijí své přemožitelské schopnosti a utečou. Během lovu Balthazara další noc, Faith náhodou zabije člověka, místostarostu. Buffy se snaží o tom si s Faith promluvit, ale Faith řekne jen, že jí je to jedno.

 

3x15 - CONSEQUENCES

Režie: Michael Gershman

Scénář: Marti Noxon

Uvedení: 16.2.1999

Buffy se snaží po nehodě minulý týden bojovat s Faithiným nedostatek výčitek vyzpovídám se Willow a pak i Gilesovi. Když se snaží banda rozhodnout, co udělat s Faith, vyjde najevo, že měla sex s Alexem. To rozhodí Willow. Když se Alex pokusí mluvit s Faith, pokusí se ho zabít. Pak přijde Angel a je vyrušen Weslym, který chce vzít Faith do Anglie. Faith jednoduše uteče a pak pokračuje až k panu Trickovi, který si chce dát Buffy právě k obědu. Banda si myslí, že je ještě šance Faith zachránit, ale během jejich diskuse, nabídne Faith své služby Starostovi.

 

3x16 - DOPPELGANGLAND

Režie: Joss Whedon

Scénář: Joss Whedon

Uvedení: 23.2.1999

Anya požádá Willow, aby jí pomohla s kouzlem, které by ji pomohlo vrátit ji náhrdelník z alternativního světa vytvořeného ve „Wish“ Vše se pokazí a místo náhrdelníku tu je upírka Willow, z onoho paralelního světa. Poté, co se pokusí ovládnout svět, je zajata a vrácena zpět do svého světa, kde se objeví v okamžiku své smrti jako v díle „Wish“.

 

3x17 - ENEMIES

Režie: David Grossman

Scénář: Douglas Petrie

Uvedení: 16.3.1999

Faith se pokouší svést Angela, aby mu tak ukradla jeho duši, ale zatím marně, tak Starosta najde jiný způsob – zlý čaroděj kdo ten skutek vykoná. Faith a Angelus jako tým, zajme Buffy. Mezitím co dává Buffy tvrdé časy, se Faith vychrlí mnoho detailů  okolo Starostova Vzestupu, a v ten moment Buffy a Angel objeví, že celá ta věc je bouda.

 

3x18 - EARSHOT

Režie: Regis Kimble

Scénář: Jane Espenson

Uvedení: 21.3.1999

Když je Buffy v kontaktu s démonem, je infikována – a získává schopnost číst myšlenky. Nejdřív se to zdá být super, ale pak už kolem sebe nechce nikoho mít, poté se to stane nekontrolované. Předtím než ji její nový „talent“ ovládne úplně, zaznamená ve škole neznámý hlas nějakého masového vraha. Když se Angel, Giles a Wesley snaží zachránit Buffy od šílenství, zbytek bandy krouží po škole a snaží se ji zachránit. Nakonec Angel zachrání Buffyin život a Buffy zastaví kromě sebevraždy ( Jonathanovi ) a s pomocí Alexe, i onoho masové vraha ( tím má být žena, co vydává obědy )

Před uvedením tohoto dílu došlo na jedné americké střední škole k děsivé události. Mladík tam postřílel pár svých spolužáků a studentů. Tým tvůrců Btvs tak stál před složitou otázkou: "Uvést tento díl". Nakonec byl uveden, i přes jeho v tu chvíli citlivý obsah.

 

3x19 - CHOICES

Režie: James A. Contner

Scénář: David Fury

Uvedení: 5.4.1999

Od doby, co Faith přešla na temnou stranu, zdá se Buffy, že nikdy neodejde ze Sunnydale pryč na Univerzitu. Rozhodne se k tvrdému útoku a překažení Starostova vzestupu. To končí ohrožením Willow. Mezitím jsou plány pro budoucnost na denním pořádku. Willow se rozhoduje mezi hromadou Univerzit, Alex se rozhoduje udělat si nějaký ten dlouhodobější výlet a Buffy s Angelem odmítají postavit se přímo svým problémům v jejich budoucím společném  životě.

 

3x20 - THE PROM

Režie: David Solomon

Scénář: Marti Noxon

Uvedení: 11.5.1999

Angel se rozhodne udělat správnou věc a rozejde se s Buffy, protože by nikdy nemohli mít normální život. Buffy si samozřejmě nemyslí, že je to dobrá věc, ale musí nechat bolest stranou. Mezitím po městě dochází k útokům podivných stvoření, která vypadají jako psi. Banda zjistí, že se jedná o Pekelného psa a ten, kdo je chová, je trénuje k útokům na lidi v obleku. Jsou vycvičeni k tomu, aby překazili plánovaný ples ročníku 99´

 

3x21 - GRADUATION DAY part 1.

Režie: Joss Whedon

Scénář: Joss Whedon

Uvedení: 18.5.1999

Starosta se připravuje na svůj vzestup jako se na to připravuje banda za pomoci Anyy, Faith otráví Angela. Když vyjde najevo, že jediný lék je krev přemožitelky, Buffy se rozhodne obětovat Faith. Bojují spolu. Buffy Faith bodne a Faith skočí z balkónu než aby zachránila Angela. Dopadne na vůz a Buffy jen vidí, jak jede pryč - patrně mrtvá.

 

3x22 - GRADUATION DAY part 2.

Režie: Joss Whedon

Scénář: Joss Whedon

Uvedení: 13.7.1999

Od té doby, co se Buffy neúspěšně pokusila Faith předhodit Angelovi, donutila ho, aby vypil její krev a tím se zachránil. Ten se za ní vřítí do nemocnice, kde ho banda pořádně sjede. Nicméně všichni pracují spolu, aby zastavili Starostu, který se krmí na důchodcích, dokud se nepovznese. Vlákají ho do knihovny a nechají ho vybouchnout ( a s ním i celou školu. ) Mezitím Faith leží v nemocnici v komatu.