Druhá série

Buffy a její přátelé překonali první rok a čeká druhý. Ten se motá kolem vztahu Buffy a Angela. To jim ale začíná narušovat nová upírská dvojka, co dorazila do Sunnydale - Spike a Drussila. Vztah B a A začíná být vážný a hlubší a to se oběma stane osudné. Protože stačí jediný okamžik opravdového štěstí a Angel přijde o svou duši. Tak se i stane a na scéně se objevuje Angelus, temné já Angela. Ten rozhodně nemá rád lidstvo. Jeho touha zničit ho je přímo nepřekonatelná. Opět se setkává se svou „láskou“ z minulosti Dru, která tak taktně pošle na druhou kolej Spika a ten začíná žárlit. Vše vrcholí, když se Angelus pokouší probudit k životu démona Acatlu, který by měl pohltit svět do věčného pekla a zatracení. Willow se seznamuje se sympatickým mladíkem jménem Oz, z něhož se vyklube vlkodlak. Alex a Cordy se po pár událostech dají dohromady, i přesto, že jejich názory na toho druhého jsou zpočátku prazvláštní a Cordy si to nechce brát jako něco víc než jen „náhodný“ flirt.

Závěrečná bitva: Buffy je připravena Angela zabít, ať to stojí, co to stojí. Angel přitom ještě stihne oživit Acatlu. Jediný způsob jak Acatlu zastavit je Angela zabít. Není cesty zpět. Mezitím se Willow, Oz a Cordelie pokoušejí provést kletbu, která by Angelovi vrátila jeho duši. V poslední vteřině se Angel promění a Buffy to pozná, ale přesto to musí udělat. Angel je zabit posvěceným mečem, Acatla ho vtáhne do sebe a tím přeruší otvírající se vír do démonské dimenze. Buffy po všem opouští Sunnydale.

 

2x01 - WHEN SHE WAS BAD

Režie: Joss Whedon

Scénář: Joss Whedon

Uvedení: 15.9.1997

Buffy se vrací po prázdninách zpět do Sunnydale, jenže stále má v sobě něco z doby, kdy zničila Pána. To ji činí zlou. Dokonce i Cordelie si všimne, že s Buffy něco je. Mezitím se kolem pomazaného vytvoří frakce upírů, která touží oživit Pána. K tomu potřebuje ty, kteří byli v době jeho smrti u něj.

 

2x02 - SOME ASSEMBLY REQUIRED

Režie: Bruce Seth Green

Scénář: Ty King

Uvedení: 22.9.1997

Někdo v noci vykopává těla mrtvých. Patrně démon nebo zombie, jenže když se ony části těch těl najdou pohozené v kontejneru u školy, dojde všem, že to asi nebude nic démonského ale spíše lidsky zvráceného.

 

2x03 - SCHOOL HARD

Režie: John T. Kretchmer

Scénář: David Greenwalt

Uvedení: 29.9.1997

Právě se blíží tak oblíbené rodičovské schůzky. Buffy má strach, co Snyder řekne její matce o Buffy. V ten moment do města přijíždí Spike a jeho přítelkyně Drussila, oba upíři, co trávili nějaký ten čas v Praze. Zároveň se upíři kolem otravujícího Pomazaného připravují na veledůležitou noc sv. Widžise.

 

2x04 - INCA MUMMY GIRL

Režie: Ellen S. Pressman

Scénář: Matt Kiene a Peinkemeyer

Uvedení: 6.10.1997

Na škole dochází k tradiční zahraniční výměně studentů. Buffy očekává exotického kluka z Jižní Ameriky, jenže místo něj přijede dívka jménem Ampata. Willow se zatím zakouká do Oze, kytaristy ve skupině Dingos Ate My Baby. Zároveň se Buffy dozví, že z muzea zmizela incká mumie. Ta teď chodí po Sunnydale a vysává z lidí život.

 

2x05 - REPTILE BOY

Režie: David Greenwalt

Scénář: David Greenwalt

Uvedení: 13.10.1997

Buffy touží žít normální život a tak se společně s Cordelii vydává na vysokoškolskou kolej, protože Cordelie je rozhodnuta balit pouze vysokoškoláky. Netuší, že oni členové bratrsva každoročně obětují několik dívek hadímu démonovi, co bydlí pod jejich domem.

Zajímavosti: Jednoho z vysokoškolských studentů hrál i Greg Vaughn, co si zahrál v druhé sérii Čarodějek přítele Piper Halliwellové.

 

2x06 - HALLOWEEN

Režie: Bruce Seth Green

Scénář: Carl Elsworth

Uvedení: 27.10.1997

Přichází doba Halloweenu a Buffy a její přátelé jsou donuceni dělat chůvy dětem. Vydají se tak do půjčovny kostýmů, kterou vede záhadný Ethan Rayne. Ten vyvolá kouzlo, které z těch, co si půjčili jeho kostýmy, udělá to, co právě mají na sobě. Buffy je nevinnost sama. Willow duch a Alex drsný voják.

 

2x07 - LIE TO ME

Režie: Joss Whedon

Scénář: Joss Whedon

Uvedení: 3.11.1997

Do města přichází bývalá Buffyina láska ze základní školy Billy Fordham. Alex a Angel žárlí. Buffy mezitím vidí, jak Angel mluví s Drussilou a začne žárlit také. Billy ví, že je Buffy přemožitelka a dohodne se se Spikem, že mu Buffy vydá, když ho udělá upírem.

Zajímavosti: Oním Fordem byl herec Jason Behr, co hrál jednu z titulních rolí v seriálu Roswell.

 

2x08 - THE DARK AGE

Režie: Bruce Seth Green

Scénář: Dean Batali, Rob Des Hotel

Uvedení: 10.11.1997

Do města přichází démon, co dokáže ovládat mrtvé a bezvědomé. Zároveň dochází k podivným vraždám. Všechny mají něco společného. Každý usmrcený má podivné tetování. To velmi znepokojí Gilese. Jako mladý, vzpurný Angličan byl společně se svými přáteli v sektě, která vyvolávala démona, co právě přišel do Sunnydale. Giles a Ethan Rayne jsou poslední dva, co ještě žijí.

 

2x09 - WHAT´S MY LINE, part 1.

Režie: David Solomon

Scénář: Marti Noxon a Howard Gordon

Uvedení: 17.11.1997

Ve škole právě začíná týden budoucích povolání, což Buffy evidentně stresuje, protože jí to připomíná, že je o ní už jasno. Spike chce navrátit Drussile zdravý rozum, to za pomoci knih z Gilesovi knihovny. Proto vyšle na Buffy zabijáky řádu Taraka, aby ji zaměstnali. Mezitím do města přijíždí záhadná Kendra, která vše bere do vlastních rukou.

 

2x10 - WHAT´S MY LINE, part 2.

Režie: David Semel

Scénář: Marti Noxon

Uvedení: 24.11.1997

Kendra s Buffy si dají příměří. Vyšlo totiž najevo, že Kendra, je nová přemožilteka, jíž se stala v momentě, kdy Buffy byla zabita Pánem. Mezitím se Alex a Cordy schovávají ve sklepě před jedním zabijákem řádu Taraka. Chvilka osamocení v nich vyvolá vášnivé vzplanutí. Willow a Oz jsou vyrušeni dalším zabijákem, který střílí po Buffy. Zároveň Spike už přichystal vše pro obřad, při němž musí zabít toho, kdo z Dru udělal upírku, tedy Angela.

 

2x11 - TED

Režie: Bruce Seth Green

Scénář: David Greenwalt, Joss Whedon

Uvedení: 8.12.1997

Matka Buffy si našla nového přítele. Jím je muž jménem Ted. Ten umí skvěle vařit a na Buffyinu mámu působí opravdu dokonale. Buffy ho začíná sledovat. Tedovi to neunikne a nakonec dojde k bitce, při níž Buffy Teda zabije. Vše řeší policie, jenže Ted ožije, protože není člověk, ale robot a k tomu zabiják, co chce Buffyinu mámu unést.

 

2x12 - BAD EGGS

Režie: David Greenwalt

Scénář: Marti Noxon

Uvedení: 12.1.1998

Jako projekt dostane Buffy a její spolužáci ze třídy vejce, na němž si mají nacvičit zodpovědnost. Jenže ve místo kuřátek se z nich vylíhnou malé zrůdičky, které se napojí na svého hostitele a pak ho ovládají. Pod jejich vlivem není jen Buffy, která svou zrůdičku zabije hned po vylíhnutí a Alex, který vejce ve jménu vědy uvaří, protože vejce je nejlepší vařené. Napadení jedinci se pak pod vlivem démona Bezoára snaží vajíčka dál distribuovat.

 

2x13 - SURPRISE

Režie: Micheal Lange

Scénář: Marti Noxon

Uvedení: 19.1.1998

Něco temného se opět nese do Sunnydale, jenže tentokrát to přináší vítr lásky. Buffy a Angel se začínají více než sbližovat, Willow si zařídí rande s Ozem a Alex s Cordélii aplikují Co se škádlívá, to se rádo mívá. Zároveň se připravuje narozeninové překvapení pro Buffy a Spike s Drussilou se pokoušejí dát dohromady démona, co si říká soudce. Do toho všeho se ve městě objevuje cikánský strýček Jenny a upozorňuje ji na to, proč je právě tady, a tím jest věčné utrpení Angela. Cíl je jasný rozdělit Buffy a Angela, ale nakonec se to semele v něco úplně jiného než jen obyčejná narozeninová oslava.

 

2x14 - INNOCENCE

Režie: Joss Whedon

Scénář: Joss Whedon

Uvedení: 20.1.1998

Soudce je opět při síle. Angel se cítí opět dobře a udělá to, co už nedělal dobrých sto let. Opět vysaje člověka. Tím se z Angela opět stává Angelus.Angelus je rozhodnut zabít Buffy osobně, ale ta je varována Jenny, která tak musí všem říci, co je opravdu zač, a proč se Angel chová tak, jak se chová. Soudce se přitom opět chystá na likvidaci přemožitelky.

 

2x15 - PHASES

Režie: Bruce Seth Green

Scénář: Dean Batali and Rob Des Hotel

Uvedení: 27.1.1998

Do Sunnydale dorazil vlkodlak. Je lákán sexuálním pnutím, kterého je tady všude dost a dost. Kromě vlkodlaka se ve městě objeví i jeho lovec jménem Gin Cain. Mezitím si Willow ztěžuje na to, že s Ozem ještě neměli bližší kontakt. Oz zatím zjišťuje, že to on je ten vlkodlak. Willow se právě chystá navštívit ho u něj doma.

 

2x16 - Bewitched, Bothered and Bewildered

Režie: James A. Contner

Scénář: Marti Noxon

Uvedení: 10.2.1998

Vše se točí kolem Alexe. Tomu totiž dá Cordelie kopačky, protože tím chozením s ním trpí její popularita a post královny střední školy. Alex pak zjistí, že se stará známá Amy pokouší čarovat a donutí ji, pod nátlakem, vytvořit kouzlo, aby se k němu Cordy vrátila, jenže to se zkazí, a na Alexe letí místo Cordy všechny ostatní ženy - od Buffy až po Drussilu. Amy taktéž, ta zároveň promění Buffy v krysu, aby nemohla získat Alexe ona. Touha získat Alexe stále roste, až přeroste v "Radši ho zabiju, než aby ho měla jiná".

 

2x17 - PASSION

Režie: Michael Gershman

Scénář: Ty King

Uvedení: 24.2.1998

Angelus stále trápí Buffy. Ta se pokouší najít způbos, jak zrušit pozvání k nim domů. Mezitím se Jenny snaží najít kouzlo, jak vrátit Angelusovi duši. Jenže Drussila svým mimosmyslovým vcítěním odhalí Jennin plán. Angelus jde do školy, kde Jenny pracuje na překladu kouzla, a zabije ji. Giles najde Jenny mrtvou u něj doma a vydává se se svými zbraněmi zabít ho.

 

2x18 - KILLED BY DEATH

Režie: Deran Sarafian

Scénář: Dean Batali a Rob Des Hotel

Uvedení: 3.3.1998

Buffy onemocní a je na pár dní v nemocnici, aby se z toho dostala. Tam má podivné vidiny o tom, jak nějaký démon sleduje nějakého chlapce na hřišti. Když se druhý den dozví, že na hřišti někdo zabil malou holčičku, chce něco udělat. Giles jí ale nevěří, protože to vše spíše vypadá jako plán šíleného doktora Backera. Když se pak Buffy uzdraví a další dítě umře, je odhodlána tomu přijít na kloub a nechá se znovu nakazit chřipkovým virem,. aby démona mohla najít a zničit.

 

2x19 - I Only Have Eyes For You

Režie: James Whitemore JR.

Scénář: Marti Noxon

Uvedení: 28.4.1998

Pořádá se každoroční akce jménem Tancovačka Sadie Hawkinsové. Buffy není zrovna v romantické náladě a jako obvykle, když je v takovém to rozpoložení, touží někoho zabít a tak jde do knihovny, kde by mohla najít něco víc. Jenže je svědkem toho, jak nějaký mladík chce zastřelit neznámou dívku. Buffy mu v tom zabrání tím, že odzbrojí mladíka. Zbraň zmizí a poté se začnou ve škole dít podivné věci jako hadi na chodbách a podobně. Buffy a spol zjistí, že se jedná o mladíka, který zahořel láskou ke své učitelce, ta ho odmítla a on ji zastřelil a pak z pocitu vin, zabil i sám sebe. Mezitím je Angelus rozhodnut Buffy zabít a jde do školy, tam je společně s Buffy posednutu novými hosty školy. Do Buffy přejde duch mladíka a do Angeluse duch té dívky. Buffy Angeluse zabije, ale ten je již mrtvý a kletba je tím pádem zrušena.

 

2x20 - GO FISH

Režie: David Semel

Scénář: David Fury, Elin Hampton

Uvedení: 5.5.1998

I na Sunnydaleské střední mají plavecký tým, ale není to jen tak obyčejný tým, jeho trenér dopuje své svěřence steroidy, v nichž je obsažena rybí DNA. To z nich dělá borce a rybí mutanty. Trenér jim čas od času nabídne i něco jiného jako třeba sestru, která o tom ví, i Buffy, která se mu chce postavit. Ovšem neúspěšně. K tomu se do toho přimíchá Alex, protože se v rámci zjištění o co go, přihlásí rovněž do týmu.

 

2x21 - BECOMING, part 1.

Režie: Joss Whedon

Scénář: Joss Whedon

Uvedení: 12.5.1998

Buffy nalezne disketu, na níž Jenny zanechala rituál pro znovuzískání duše. Společně s partou se chce pokusit o jeho navrácení do podoby Angel, ten slaďoučký upírek od vedle. Mezitím se Angelus pokouší vyvolat Acathlu, démona, co dokáže přinést peklo. Na to zareaguje Kendra, která přináší meč posvěcený k zničení onoho démona. Angelus k přivolání démona potřebuje pomoc Gilese a tak vymyslí plán, jak odlákat Buffy, získat Gilese a zároveň odstranit Kendru ze scény a to za pomocí Drussily.

 

2x22 - BECOMING, part 2

Režie: Joss Whedon

Scénář: Joss Whedon

Uvedení: 19.5.1998

Buffy dorazila do školy pozdě. Angelus ji při bitce zdržel a tak měla Drussila a její banda čas na zabití Kendry, omráčení Willow a unesení Gilese. Buffy je zatčena, protože ve chvíli kdy přišla do knihovny, se tak ukázala policie. Když se jí podaří utéci, je doma překvapena Spikem. Ten jí nabídne výměnu. On získá Drussilu a pomůže jí zachránit Angeluse. Vše se zamotává, když oba dva zabijí upíra. Toho je svěd¨kem Joyce. Buffy tak musí říci pravdu, že je Přemožitelka. Dostává ultimátum, pokud odejde, nemusí se už vracet. Buffy odejít musí. Ve škole vezme Kendřin meč, je však načapána Snyderem, který ji vyloučí. Ip řesto jde bojovat s Angelusem. V okamžiku, kdy se mu povede přivolat Acathlu, je mu navrácena duše, ale Buffy ho i přesto musí zabít, protože jen jeho krev dokáže Acathlu vrátit zpět tam, kam patří. Druhý den ve škole Willow a Alex marně čekají na Buffy. Ta zatím jede autobusem pryč ze Sunnydale.