První série

Na první pohled poklidné městečko. Jenže to se mění. Kdosi touží získat nadvládu nad světem. V ten samý okamžik ale do tohoto poklidného městečka, který má jednu Střední školu, jednu vysokou školu, mnoho kolejí, jedno obchodní centrum a minimálně deset hřbitovů, které jsou rozesety kolem Sunnydale do kruhu, přijíždí dívka, co má minulost komplikovanou jako puzzle o tisíci dílcích. Část života prožila jako „miláček“ všech – byla populární, byla krásná, byla in. Její druhá část se začínala vyvíjet přesně pár měsíců před tím, než se objevila zde – v onom poklidném městečku. Jmenuje se Buffy a je Vyvolená. Tím, kdo se pokouší získat nadvládu nad světem, je tzv.: Pán a je upír, kdysi mocný upír, nyní uvězněn v magické kleci. První rok v Sunnydale je charakterizován jako seznamování se s jednotlivými postavami a jejich vlastnostmi.

Závěrečná bitva: Buffy se s Pánem utká a je na několik minut mrtvá. I přesto je Pán volný a Brána Pekla otevřená. Angel a Alex se tam objeví včas a zachrání ji. Buffy se pak s Pánem utká podruhé. Tentokrát ho zabije a Brána Pekla se zavře.

Buffy – přemožitelka upírů. „Slečinka, co se ráda pere“ ( Cordy ) Alex – ten, kdo se zamiloval do exdémonky. „Budu chodit, s kým budu chtít, i kdyby to byl hňup.“ ( Cordy ) Willow – čarodějka, co se zamilovala do vlkodlaka a čarodějky. „Jsem jako věrný psí gejzír.“ ( Willow ) Giles – pozorovatel s minulostí temně šílenou. „Určitě nosil i tvídový plenky.“ ( Buffy ) Cordelia – kráska, co po několika letech získá „i cit“. „Je to proti všem božím zákonům…. Je to Cordelie.“ ( Willow ) Angel – upír s tváří a duší anděla. „Takový plyšáček s tesáčky.“ ( Cordy )

 

1x01 - WELCOME TO THE HELLMOUTH

Režie: Charles Martin Smith

Scénář: Joss Whedon

Uvedení: 10.3.1997

Do na první pohled obyčejného  městečka Sunnydale přijíždí na první pohled nenápadná dívka Buffy Summersová i s její matkou. Právě začíná nový školní rok a Buffy zde má nastoupit do druhého ročníku na místní střední škole. Ovšem Buffy není obyčejná dívka ale přemožitelka upírů s nechvalně známou minulostí a Sunnydale není obyčejné městečko, ale přímo Brána pekla, u níž stojí již připravený Pán upírů zde v Sunnydale, co touží zase povstat.

 

1x02 - THE HARVEST

Režie: John T. Kretchmer

Scénář: Joss Whedon

Uvedení: 10.3.1997

Buffy musí překazit sklizeň, která má pomoci Pánovi povstat. Navíc jí začíná být nanejvýš jasné, že onoho podivného neznámého, co ji o sklizni řekl, ještě někdy potká....

 

1x03 - THE WITCH

Režie: Stephen Cragg

Scénář: Dana Reston

Uvedení: 17.3.1997

Každá správná škola má své fotbalové družstvo, basketbalové družstvo a také skupinu dívek známou jako roztleskávačky, tedy alespoň tam za mořem. I na Sunnydaleské střední tomu tak je a právě se koná zápis nových členek a do konkursu se hlásí i Buffy. V okamžiku, kdy jedna dívka na konkurzu začne hořet, je jasné, že v tomto případě nepůjde jen o běžnou rivalitu.

 

1x04 - TEACHER´S PET
Režie: Bruce Seth Green

Scénář: David Greenwalt

Uvedení: 25.3.1997

Profesor Biologie záhadně zmizí a na jeho místo nastupuje jeho zástup v pohodě muže přitahující učitelky, z níž sexappeal jen září a působí na muže kolem jako zářivka na můry, které se tak chytnou do pasti. Mezitím je Buffy varována záhadným přítelem Angelem, že se blíží hrozba v podobě upíra, co má na ruce "obří vidličku".

 

1x05 - NEVER KILL A BOY ON THE FIRST DATE

Režie: David Semel

Scénář: Dean Batali, Rob Des Hotel

Uvedení: 31.3.1997

Pán, přichází s novou zvěstí. Má k nim dolů sestoupit Pomazaný a jak praví písmo, přemožitelka ho nepozná. Buffy zatím začíná v Sunnydale svůj intimní život a to v podobě rande s hochem jménem Owen, co má rád básničky.

 

1x06 - THE PACK

Režie: Bruce Seth Green

Scénář: Matt Kiene, Joe Reinkemeyer

Uvedení: 7.4.1997

Buffy, Willow a Alex vyrážejí společně se školou na výlet do Zoo. Alex se vydá do zavřeného pavilonu hyen, kam odešla partička prudičů s jedním "nevinným mladíkem od nich ze třídy. Po návratu zpět domů se ale Alex  začíná chovat divně. Něco zvířecího visí ve vzduchu a po oněch dnech to neschytá jenom maskot v podobě prasete, ale i někdo jiný.

 

1x07 - ANGEL
Režie: Scott Brazil

Scénář: David Greenwalt

Uvedení: 14.4.1997

Buffy je napadena třemi silnými upíry, tzv Trojicí, která byla vyslána Pánem, aby Buffy zabili. To se jim nepovede, protože ji pomůže Angel, který se při tom zraní. Buffy pozve Angela domů. Tam pozná, kdo Angel ve skutečnosti je a také si uvědomí, že k němu něco začíná cítit.

 

1x08 - I ROBOT - YOU JANE
Režie: Stephen Posey

Scénář: Ashley Gable, Thomas A. Swyden

Uvedení: 28.4.1997

Před mnohasty lety byl do jedné knihy spoután démon Moloch, ničitel. Ta se teď objevuje na stole v Gilesově knihovně, kde právě probíhá za pečlivého dohledu profesorky výpočetní techniky slečny Calenderové, skenování a kompletní přepis knih do PC. Tím je do počítače načten i Moloch. Mezitím se Willow na internetu seznámí s hochem jménem Malcolm a začíná ho mít víc než ráda.

 

1x09 - THE PUPPET SHOW
Režie: Ellen S. Pressman

Scénář: Dean Batali, Rob Des Hotel

Uvedení: 5.5.1997

Koná se tradiční přehlídka talentů a nový ředitel Snyder se rozhodl, že se jí zúčastní i Buffy, Willow a Alex. Jenže do příprav zasáhne tragická nehoda. Jedna z dívek je násilně zabita a připravena o srdce. První kdo se stává podezřelým je zakřiknutý hoch s mluvící loutkou, která je poněkud více živá než by měla.

Zajímavosti: V tomto díle se poprvé objevuje nový ředitel Snyder ( Armin Shimerman ), co si jako hostující hvězda zahrál v seriálu Čarodějky čaroděje, co se toužil stát Zdrojem.

 

1x10 NIGHTMARES
Režie: Bruce Seth Green

Scénář: David Greenwalt

Uvedení: 12.5.1197

Nad Sunnydale se začínají stahovat mračna. Lidem ve škole se začínají plnit jejich noční můry. Školou prochází chlapec, kterého pronásleduje zohavený netvor a Pán dole cítí, že přichází změna.

 

1x11 - INVISIBLE GIRL
Režie: Reza Badiyi

Scénář: Ashley Gable, Thomas A. Swyden

Uvedení: 19.5.1997

Někdo ve škole terorizuje přátelé a známe Cordelie. To nejprve nechává Buffy chladnou, ale agrese se zvyšuje. Někdo touží pomstě. Jenže jak je zjevné, ten někdo je neviditelný a rozhodně nepomůžou jen milá slůvka promiň.

Zajímavosti: Jako neviditelná dívka Marci Rossová se objevila herečka Clea DuVall, co si zahrála v hororech Fakulta, Identita a Nenávist.

 

1x12 - PROPHECY GIRL
Režie: Joss Whedon

Scénář: Joss Whedon

Uvedení: 2.6.1997

Angel obstará Gilesovi knihu v níž jsou ty nejdůležitější informace a věštby, co se týkají přemožitelky. Buffy se musí utkat s Pánem, ale v boji zemře. Buffy se lekne a hodlá toto řemeslo navždy nechat u ledu, jenže v okamžiku, kdy dojde ve škole k jatkám ( Mrtví lidé v odpočívárně a tak. ) je rozhodnuta postavit se té věštbě a Pánovi samotnému.