Buffy the Vampire Slayer:Chaos Bleeds je videohra, jenž vznikla v roce 2003. Zároveň je to již čtvrtá videohra, která vznikla na bázi seriálu Btvs. Je to ale zároveň první hra, která plně využívá multiplayer mode, první hra, v níž můžete hrát i za někoho jiného, než je Buffy.

Hra Btvs:Chaos Bleeds se odehrává v době páté série a to někam mezi díly 5x17 Forever a 5x18 Intervention. Hra se často odkazuje na věci, které se odehrály jak v Buffy tak v Angelovi - příkladem může být Faithin pobyt ve vězení a dny, kdy byl Giles "Rozparovačem". Zároveň vychází z touhy předchozích herních dílů, a to vrátit zpět některé mrtvé postavy. ( V předchozí hře to byl comeback Pána ). V Chaos Bleeds se vrací Kakistos ( 3x03 ) a nebo také alterego Anyy Anyanka.

Nákres děje ( Z manuálu ): Poté, co Buffy přijde na to, že dávný nepřítel Ethan Rayne je spojen s Prvním Zlem, se musí ona a gang postavit tváří v tvář nemrtvé armádě upírů, zombies, a jiných démonů, aby tak zabránili uvrhnutí světa do věčné temnoty.

Zápletka sama počítá i s různými paralelními realitami, které se protnou v Buffyině vlastní. Právě tak se banda střetává třeba i s upírskou verzí Tary.

 

V celé hře je celkem 12 levelů. kromě toho jsou i další čtyři levely pro multiplayer.

Kromě samotné single player, nabízí verze mulitplayer několik druhů vyžití: Survivor ( jeden na jednoho ), Bunny Catcher ( sbíráte králíčky ), Slayer Challenge ( zabij tolik nepřátel, kolik můžeš ), Domination ( Hráči musí hlídat pentagramy jak dlouho to jen půjde ).

Na začátku je k dispozici pouze jedna mapa ( Sunnydale Zoo ) a čtyři postavy ( Buffy, Alex, Willow a Spike ). V průběhu hry, kdy odkryjete více tajných prostor se postupně otvírají i další mapy.

Hlavní postavy:

Buffy, Alex, Willow, Spike, Faith - hratelné postavy

Tara - hratelná jen v multiplayer

dále Giles a Anya

Nepřátelé:

 upíři, zombies, impové, vlkodlaci, démoni, kyborgové, Bringeři, Ethan Rayne, Adam, Anyanka, Kakistos, První Zlo, upírka Tara atp....

Hlasy:

Většinou si své postavy mluví herci ze seriálu sami, až na výjimky:

Buffy Summers/Anya - Giselle Loren

Willow Rosenberg ( Kali Wahlgren ) - Alyson Hannigan v té době natáčela American Wedding