ANYA JENKINS

Sezóna: 3. - 7.

V roce 880 žila kdysi v jedné zapadlé Vikingské vesničce, asi, žena jménem Aud. Jednoho dne proměnila svého muže, Olafa, v trola, a tehdy ji navštívil démon Hoffryn a nabídl jí, že z ní udělá démonku patronku zneuctěných žen. Z Aud se tehdy stala Anyanka a po celé dlouhé ty roky byla obávaná a démony uznávaná.....

Anya byla, asi 1120 - letá dívka – dívka, která praktikovala kouzla pomsty na mužích ( vředy na penisu a jiné „zábavné“ věci. Démon D´Hoffryn z ní stvořil démona pomsty. Svou povinnost konala po celé století a byla známá jako Anyanka, patronka všech zneuctěných žen. Nalezla ženu, které ublížil muž, použila svůj náhrdelník ( její centrum moci ), aby jí splnila přání. Většinou byla přání pomsty směřována ne muže, který dotyčné ženě. Anyanka přišla do Sunnydale, aby splnila přání Cordelii, poté, co ji Alex podvedl s Will, ale místo toho, aby si Cordelie přála, aby se stalo něco Alexovi, přenese svou zlobu na Buffy a přeje si, aby se Buffy nikdy v Sunnydale neukázala.Anyanka posvětí její přání a vytvoří alternativní svět, v němž se Buffy nikdy do Sunnydale nevydala. Jenže naneštěstí pro Anyanku, Giles zničí její náhrdelník, což vrátí Sunnydale do normální reality a z Anyanky se stává obyčejná dívka. D´Hoffryn odmítne dát jí opět její moc a tak je nucena využít Willow, aby získala svůj náhrdelník zpět, jenže to se nepovede a tak musí Anya pokračovat ve studiích na Střední Škole Sunnydale.  Má nějaký vztah s Alexem a stane se z nich pár, který se zasnoubí. Jenže Alex není připraven na svatbu. Má strach z toho, že bude jako jeho otec, a v den svatby vše zruší. Anya se díky zlomenému srdci vyspí se Spikem, což Alex vidí díky skryté kameře nainstalované v Macig Boxu ( Kde Anya pracuje ) Warrenem, Jonathanem a Andrewem. D´Hoffryn Anye nabídne její moc zpět a ona přijme. Anya se opět stává démonem pomsty. To jí však dělá problémy, protože čas od času se v ní probudí něco jako pocit viny.

Její zakušení opětovného lidství se začíná projevovat jako velký problém při její práci démona. Hallie, její démonská kamarádka, o ní tvrdí, že vyměkla. A tak se rozhodne svou reputaci obávané démonky pomsty napravit a při jedné akci se jí to povede, když zemře přes tucet studentů UC Sunnydale. To, co ale přichází ji začíná drtit víc než cokoli jiného. Cítí se vina a zmatená. A ví, že po tomto kousku po ní Buffy půjde. Díky pomoci Willow se nakonec zachrání.

D´Hoffryn přichází a ptá se, jestli chce vzít kletbu zpět. Tím by ale musela zemřít - něco za něco. Ovšem Anya řekne, že si přeje, aby se to zrušilo, a místo ní umírá Hallie, a z Anyy je zase obyčejný smrtelník. Opět se stává plnoprávným členem bandy. Tak nějak si vše vyříká s Alexem a ke konci všeho se o něco víc skamarádí s Andrewem. Ovšem.... při poslední velké bitvě proti zlu je zabita jedním z Bringerů. Bojovala statečně a se ctí. Budiž jí země lehká.