Pátá sezóna

Pátá a poslední sezóna nás přivádí do firmy Wolfram a Hart, advokátní firmy, jejímž cílem je obhajování démonů, upírů a dalších pochybných existencí, jež našli za svůj domov LA. A právě Angel a spol. se stali šéfy jednotlivých frakcí. Fred získala sekci výzkumu, Wesley získal na starost vědomosti a vědění firmy - knihovnu a vše kolem ní a Angel tomu všemu jako naoko šéfuje. Získal elegantní a ukecanou sekretářku ( Harmony Kendall ) a se Staršími ho spojuje trochu dotěrná Eve. Jenže v tuhle chvíli začíná být trochu problém dále pomáhat bezmocným, když démoni, které ničí, jsou zároveň klienty WaH. Angel se i tak snaží zavést nová pravidla a když už se jeho cesta přestane ubírat tím správným směrem, probudí se z komatu Cordelia, aby ho navedla zpět na cestu hrdiny. Navíc se ve firmě díky amuletu objevuje Spike, který tak nějak doufá, že se díky své duši může stát hridnou a tak vyhrát nad Angelem.

Tým se bude muset utkat s mnoha démony, nástrah je ve firmě mnoho - i když jim pomáhat zůstane vlastní - Nina - nový vlkodlak, který se zamiluje do Angela, nové vztahy mezi Fred a Wesleym, nový kolega Eve, který toho ví až moc, setkání s přemožitelkou Danou a navíc čas od času dokonce něco zaslechne od Buffy.

Angel díky Cordelii zjistil, co se má stát, a tak vymyslel plán, který nikomu neřekl až do chvíle, kdy už bylo na čase říci, co se děje. Mnohé ta zpráva šokuje, ale cíl je prostý. Zničení těch tam kdesi. Bitva bude velká, ale její cíl je jaksi ....

5x01 Conviction

Režie: Joss Whedon

Scénář: Joss Whedon

Uvedení: 1.10.2003

Angel a ostatní si stále ještě zvykají na to, že jsou ve Wolfram a Hart. Setkávají se s Harmony, která se stává ředitelovou sekretářkou, s Eve, která je jakousi spojkou mezi Angelem a těmi, co tahají za šňůrky temných sil. K jejich překvapení se k nim dostává předmět z katastrofy v Sunnydale, ten, který měl Spike, a který zničil Bránu Pekel. Když ho vytáhnou z obálky, objeví se u nich Spike ve stavu - jsem nic víc než duch.

 

5x02 Just Rewards

Režie: James A. Contner

Scénář: David Fury a Ben Edlund

Uvedení: 8.10.2003

Spike se díky amuletu stává pouhým duchem, který ke všemu, že se opět setkal se svým rivalem jak v boji, tak v lásce, ještě musí zůstal v LA. Zatímco co gang řeší věci ohledně svých "schopností", Angel se rozhodne odstranit nebezpečného nekromanta Hainsleyho z cesty. Heinsly mezitím nabídne Spikovi tělo z masa a kůže za prolití Angelovi krve.

5x03 Unleashed

Režie: Marita Grabiak

Scénář: Sarah Fain a Elisabeth Craft

Uvedení: 15.10.2003

Angel pomůže čerstvě infikované dívce jménem Nina, která se stává vlkodlakem. Zároveň zjistí, že po ní jde tajemná a bohatá organizace. Nabídne jí tedy ochranu ve Wolfram a Hart. Přitom vyjde najevo, že lovic mají ve firmě svého špeha a tak se může stát, že se z Ninina útočiště může stát past.

5x04 Hell Bound

Režie: Steven S. DeKnight

Scénář: Steven S. DeKnight

Uvedení: 27.10.2002

Po sérii podivných vizí, dostane Spike pocit, že po něm cosi jde a že to něco ho chce poslat do pekla. Fred se tedy pokouší najít způsob, jak ho zachránit. Zjistí přitom, že ho v jeho stavu drží nějaká vnější síla, která má zdroj v samotném Wolfram a Hart.

5x05 Life of the Party

Režie: Bill L. Northon

Scénář: Ben Edlund

Uvedení: 29.10.2003

Lorne připravuje ve Wolfram a Hart Halloweenský večírek. Je pozváno mnoho klientů firmy, což Angela upřímně hodně trápí. Nejen, že je z nich mnoho opravdu zdrojem samotného zla, ale většina klientů zná Angelův tým bojovníků za dobro. Když něco způsobí, že se Angel, banda a společnost začnou chovat podivně, musí se najít způsob, jak to zastavit dřív, než se něco stane.

5x06 The Cautionary Tale of Numero Cinco

Režie: Jeffrey Bell

Scénář: Jeffrey Bell

Uvedení: 5.11.2003

Když Angel zjišťuje informace o aztéckém válečníkovi jménem Tezcatacl, Angel zjistí, že jeden ze zaměstnanců je s tímto případem spojený. Tento muž byl kdysi členem "Los Hermanos Numeros" rodiny Luchadores ( mexičtí wrestleři. ), která pomáhá bezmocným až do okamžiku, kdy jsou poraženi Tezcataclem. V dnešní době pomáhá Angel najít v posledním členovi rodiny hrdinství, které ztratil se ztrátou rodiny.

5x07 Lineage

Režie: Jefferson Kibbee

Scénář: Drew Goddard

Uvedení: 12.11.2003

Kyborgská organizase zaútočí na Wolfram a Hart ve snaze získat magické zařízení skrze něj by mohla ovládat Angela. Mezitím Wesleyho navšítív jeho otec, který se ho snaží přesvědčit, aby se vrátil do Koncilu Pozorovatelů.

 

5x08 Destiny

Režie: Skip Schoolnik

Scénář: Steve S. DeKnight, David Fury

Uvedení: 19.11.2003

Do Wolfram a Hart přijde další balíček, který učiní Spika zase hmotným. To najednou vyvolá v ostatních členech týmu pochyby a zároveň se utvrdí v tom, že existence dvou upířích šampinů, dvou upírů s duší, může způsobit Chaos na Zemi. Poté, co jim Eve odhalí proroctví, které říká, že jediný způsob jak napravit chaos je najít "Nádobu věčného utrpení".

5x09 Harm´s way

Režie: Vern Gillum

Scénář: Sarah Fain, Elisabeth Craft

Uvedení: 14.1.2004

Harmony byla vždy ... zvláštní. V době, kdy studovala na SHS, byla vždy ve stínů Cordy. Jenže pak se stala upírkou a nyní ... probudila se a nalezla vedle sebe oběť upírského zločinu - již dokonale chladnou. Život se jí změnil v chaos, protože ve firmě WaH je toto trestuhodné a nezákonné a navíc.... každý den se dělají testy, zda upír, co pracuje ve firmě pozřel krev smrtelníka... Co víc... Harmony si nic nepamatuje. Vše se zhorší, když je odhalena totožnost oběti - šlo o aktivistu za démonská práva, který se snažil uklidnit vztahy dvou démonských klanů.

5x10 Soul purpose
Režie: David Boreanaz

Scénář: Sarah Fain, Elisabeth Craft

Uvedení: 21.1.2004

U Spika se objeví záhadný cizinec, který mu sdělí, že to díky němu se stal zase bytostí z masa a kostí a nabídne mu způsob, jak se stát šampionem. Angelovi se v té době zdají děsivé sny, jak přichází o autoritu, kterou získává Spike.

5x11 Damage
Režie: Jefferson Kibbee

Scénář: Steven S. DeKnight, Drew Goddard

Uvedení: 28.1.2004

Když emocionálně nestabilní dívka Dana uteče z psychiatrické léčebny, zjistí Angel, že byla jako dítě týraná. Dana se mezitím snaží najít svého trýznitele. Do LA mezitím přijíždí Andrew, pozorovatel v učení, aby informoval skupinu o tom, že Dana je také přemožitelkou a zároveň Angelovi přinesl zprávy o Buffy.

 

5x12 You´re Welcome
Režie: Davdi Fury

Scénář: David Fury

Uvedení: 4.2.2004

Cordelia se probudí z komatu a je v šoku, když zjistí, že Angel a jeho tým již nebojují proti WaH, ale pracují v něm. Zároveň zjistí, že Angel jaksi už pozapomněl na směr k tomu být hrdinou a tak mu vypomůže, jak bude moci, aby se zase dostal do těch správných kolejí.

 

5x13 Why We Fight
Režie: Terence O´Hara

Scénář: Drew Goddard, Steven S.DeKnight

Uvedení:11.2.2004

Lawson, záhadný muž z Angelovy minulosti, vezme jako rukojmí členy WaH. Mezi flashbacky se dovídáme, že Angel pracoval za druhé světové pro Americké námořnictvo a měl se snažit získat německou ponorku s americkými námořníky na palubě. Na palubě je rovněž převáženo nebezpečné zboží a to trio upírů, mezi nimiž je i Spike. Když dojde v ponorce k napadení, Angel zachrání Lawsona tím, že ho promění v upíra. Ten teď touží po pomstě.

 

5x14 Smile Time
Režie: Ben Edlund

Scénář: Joss Whedon, Ben Edlund

Uvedení: 18.2.2004

Poté, co je několik dětí hospitalizováno v nemocnici poté, co sledovalo televizní pořad "Smile Time", jde Angel prohlédnout studio - ovšem - promění se přitom v plyšovou loutku. Banda teď musí zastavit zlé loutky, co kradou duše dětí a proměnit Angela zpět.

 

5x15 A hole in the World

Režie: Joss Whedon

Scénář: Joss Whedon

Uvedení: 25.2.2004

Když Fred otevře starodávný sarkofág, který k ní byl anonymně poslán, je infikována parazitickým démonem jménem Illyria. Angel a Spike zjistí, že jde o pradávného démona, který existoval před mnoha věky. Musí se pokusit ji vrátit tam, kam patří dřív, než zabije Fred a tisíce dalších nevinných lidí.

 

5x16 Shells

Režie: Steven S. Deknight

Scénář: Steven S.DeKnight

Uvedení: 3.3.2004

Angel a Spike se vrací z Anglie s nepořízenou. Wesley zuří a volá po pomstě, chce přijít na to, kdo za to může. Společně s Angelem se snaží uchránit Fred a to i tím, že zavolají starého známého ze Sunnydale. Mezitím se Illyria snaží najít starodávnou svatyni, kde by měla najít armádu, co tam čeká, aby jí pomohla zničit lidské plémě.

 

5x17 Underneath
Režie: Skip Schoolnik

Scénář: Elisabeth Craft, Sarah Fain

Uvedení: 14.4.2004

Angel a spol. doufají, že Lindsay má informace o plánu, co mají Starší Partneři firmy a vydávají se do předměstského pekla, kde je Lindsay chycen. Zároveň do firmy zavítá téměř nezničitelný cizinec poslaný samotnými Staršími Partneři, hledajíce Eve.

 

5x18 Origin

Režie: Terence O´Hara

Scénář: Drew Goddard

Uvedení: 21.4.2004

Angel odmítne pomoci rodičům, kteří přišli do WaH pomoc kvůli jejich synovi, který má superschopnosti. Vyjde najevo, že se jedná o Angelova syna, Connora. I přes jeho odtažitost je Angel nucen postavit Connora proti jeho úhlavnímu nepříteli Sahjahnovi.

5x19 Time Bomb
Režie: Vern Gillum

Scénář: Ben Endlund

Uvedení: 28.4.2004

Když Illyriina moc začne být nestabilní a ona sama začne "skákat" v čase, rozhodne se tým, že musí být Illyria zničena. Když to Illyria zjistí, rozhodne se, že musí zabít ona je dřív, než oni ji. Mezitím je Angel chycen v minulosti. Musí najít způsob, jak tomu všemu případně zabránit.

 

5x20 The Girl in Question

Režie: David Greenwalt

Scénář: David Greenwalt, Steven S. DeKnight

Uvedení: 5.5.2004

Angel a Spike cestují do Říma, aby zde zachránili Buffy z rukou jejich úhlavního nepřítele "Nesmrtelného". Zároveň zde mají získat hlavu padlého démonského vůdce, aby zabránili válce mezi dvěma démonskými klany. Mezitím na návštěvu přicházejí Fredini rodiče.

 

5x21 Power Play
Režie: James A. Contner

Scénář: David Fury

Uvedení: 12.5.2004

Drogyn přichází do LA těžce zraněn a ukazuje prstem na útočníka. Wesley narazí na podivný symbol v jedné z knih, který se ukáže jako značka tajemné organizace. Zároveň se díky smrti Fred dovtípí a dojde mu, že jejich vůdce může být zkorumpovaný pod vlivem moci, kterou mu dala společnost Wolfram a Hart.

 

5x22 Not Fade Away

Režie: Jeffrey Bell

Scénář: Jeffrey Bell, Joss Whedon

Uvedení: 19.5.2004

Zatímco se připravují na konfrontaci s "Kruhem Černého trnu" ( Circle of Black Thorn ) a s nimi i Staršími Partnery firmy, se Angel a tým rozhodnou si dát den volno a užít si tento den, jako kdyby byl jejich poslední. Pak - tak jak se dohodli, zaútočí na baštu zla v LA a jejich boj může být i jejich poslední....