Čtvrtá série

Čtvrtý rok firmy Angel Investigations začíná tři měsíce po záhadném zmizení Angela a Cordy. Lorne odešel z Los Angeles směr Las Vegas, kde vystupuje v jednom Kasinu. Gunn a Fred k sobě mají teď mnohem blíž a přitom se pokoušejí starat se a vychovávat Connora, který to na světě má těžké, ale začíná si zvykat. Wesley mezitím již plně rozvinul vztah s Lilah Morganovou z Wolfram and Hart. Když je pak po menším trápení tehdejší Holztovy pomocnice Justine odhaleno místo, kde je vězněn Angel, mohlo by se zdát, že ten přijme Wesleyho zpět, ale omyl je pravdou. Angel ho stále jakýmsi způsobem obviňuje za to, co se stalo.

Angel se tedy vrátil a dal Connorovi jasně najevo, kde jsou jeho city k němu, a kde má být teď on sám - pryč z dohledu. Poslední ztracenou je Cordy, která na vše dohlíží z oněch nadpozemských končin Vyššího Bytí a cítí se strašně nepotřebná. když je pak z nějakého podivného úmyslu  vrácena zpět, musí vyřešit menší paměťovou krizi, která předchází Konci Světa v podobě krvelačné Bestie, co nejprve rozpoutá ohnivý déšť, pak udělá ze zaměstnanců WaH zombie a následně poté nechá zmizet Slunce... vše vede k tomu, že do jejího pekelného plánu patří i Angel sám.

 

4x01 Deep Down

Režie: Trence O´Hara

Scénář: Steven S.DeKnight

Uvedení: 6.10.2002

Angel a Cordy stále chybějí a Fred s Gunnem se je pokoušejí nalézt a přitom se snaží postarat se o Connora. Mezitím Wesley pokračuje ve vztahu s Lilah a i on se snaží najít Angela... i když k tomu používá drsnější prostředky než Fred a Gunn.

 

4x02 Ground State

Režie: Michael Grossman

Scénář: Mere Smith

Uvedení: 13.10.2002

Angel jde za Dinzou, Bohyní všech ztracených, aby mu poradila, kde má najít Cordelii. Ta mu poví o mystickém předmětu, který se jmenuje Axis of Pythia ( Osa z Pythie :)) ), který mu ukáže, kde se Cordy vlastně nachází. Společně s Gunnem a Fred se vloupají do aukčního domu, aby Axis ukradli, ale střetnou se tam s dívkou, která si říká Gwen a ovládá elektřinu...

 

4x03 The House always Wins

Režie: David Fury

Scénář: Marita Grabiak

Uvedení: 20.10.2002

Angel, Fred a Gunnn vyrážejí do Las Vegas, aby zde našli Lorna a poprosili ho o pomoc při hledání Cordy. Ten je však ani nepozná. Záhy vyjde najevo, že je v místním Kasinu držen proti jeho vůli a jeho schopnost je zneužívána ve prospěch černého trhu s osudy. Angel a jeho tým tak musí přijít na to, jak ho zachránit, aniž by přišli o svůj vlastní osud.

 

4x04 Slouching towards Bethlehem

Režie: Skip Schoolnik

Scénář: Jeffrey Bell

Uvedení: 27.10.2002

Cordelia je zpět. Nepamatuje si, kdo je, kde je a ani to kdo jsou její přátelé. Ze strachu, že by se mohla Cordelie ještě víc vyděsit, rozhodne se tým nepovědět jí jejich nejtemnější tajemství. Jkao že Angel je upír a oni nejsou jen tak obyčejná detektivní firma. Vše se zvrtne, když se to Cordy náhodou doví. Navíc situace je o to hoší.... Lorne přečte osud Cordy a je mu na tváři vidět děs a hrůza. Do toho všeho se ještě připlete firma WaH, která se pokusí získat to, co Lorne "viděl".

 

4x05 Supersymmetry

Režie: Bill L. Northon

Scénář: Elisabeth Craft a Sarah Fain

Uvedení: 3.11.2002

Fred je celá nadšená z toho, že vyšel její článek o portálech v jednom z fyzikou zaměřených časopisů. O to víc je nadšená, že ji její tehdejší profesor, Seidel, pozve na výroční setkání, kde by svoje názory mohla plně prezentovat. Přitom se dozvídá temnou minulost svého profesora....

 

4x06 Spin the Bottle

Režie: Joss Whedon

Scénář: Joss Whedon

Uvedení: 10.11.2002

Lorne přichází s kouzlem, které by pomohlo Cordy najít svou ztracenou paměť. To se ale zvrtne, když Cordy rozbije nádobu, která se ke kouzlu používá. Všichni, kromě Lorna jsou zasaženi. Kouzlo je vrhne do jejich studentských let - Angel je Liam, Cordy chodí na Sunnydaleskou střední, Wesley je v akademii pro Pozorovatele a tak dál... Všichni na jednom místě začínají objevovat, kým doopravdy jsou, což občasd nese nečekaný zvrat....

 

4x07 Apocalypse, Nowish

Režie: Vern Gillum

Scénář: Steven S.DeKnight

Uvedení: 17.11.2002

Cordeliiny roztříštěné vzpomínky z Vyššího Bytí ji napovídají, že se stane něco děsivého, že se blíží jakási děsivá Bestie, která hodlá zničit svět... Nic víc zatím Angel neví a tak musí pro pomoc za svým nepřítelem - Lilah a WolframaHart firmou....

 

4x08 Habeas Corpses

Režie: Skip Schoolnik

Scénář: Jeffrey Bell

Uvedení: 15.1.2003

Angel se dozvídá, že by mohla být pojitost mezi Bestií a Connorem. Mezitím se Connor ocitá v pasti v budově Wolfram and Hart, kde bestie pořádá krvavé běsnění.

 

4x09 Long day´s journey

Režie: Terrence O´Hara

Scénář: Mere Smith

Uvedení: 22.1.2003

Tým se dozvídá další plán Bestie, jak zničit svět. Chce získat pět totemů z těl bytostí, které je ochraňují. Buď jde o kus magického předmětu nebo jenom temnou energii či srdce. Když se mu podaří je všechny získat a provést rituál, obrátí tak den ve tmu - slunce zmizí a svět se ponoří do teroru. Když tým zjistí, že Bestie již získala čtyři z nich, rozhodne se hlídal poslední bytost o to víc. Navíc jim k tomu pomáhá elektřinou vládnoucí dívka Gwen Raidenová.

 

4x10 Awakening
Režie:James A. Contner

Scénář: David Fury a Steven S. DeKnight

Uvedení: 29.1.2003

Cordelia má vizi, která odhalí, že Bestie kdysi znala Angela v jeho temné podobě. A protože si Angel nic o setkání s Bestii nepamatuje, rozhodne se tým, že musí přijít na to, jak dostat zpět Angeluse.

 

4x11 Soulless
Režie: Sean Austin

Scénář: Sarah Fain a Elisabeth Craft

Uvedení: 5.2.2003

Angelova duše byla odstraněna a uschována. Teď na týmu, aby z Angeluse dostal ty informace, které potřebuje, které by vedly k zastavení Bestie a to od jednoho z nejnebezpečnějších upírů, co kdy chodili po Zemi.

 

4x12 Calvary
Režie: Bill Norton

Scénář: Mere Smith, Steven S. DeKnight a Jeffrey Bell

Uvedení: 12.2.2003

Tým se pokusí navrátit Angelovu duši, ale ta se jaksi kamsi ztratila. Úkryt, kde byla, zeje prázdnotou. Mezitím se Lilah pokusí znovu zachránit svou pověst, když se pokusí vyjednávat s Angelusem.

 

4x13 Salvage
Režie: Jefferson Kibbee

Scénář: David Fury

Uvedení: 5.3.2003

Poté, co je nalezeno tělo zabité Lilah, není pochyb že to musel udělat Angelus. Wesley dojde k závěru, že na nalezení a chycení Angeluse budou potřebovat pomoc. Poté, co se Wesley ujistí, že Lilah nepřejde do fáze "nemrtvý", vyrazí za někým, kdo se pro ten plán - "najít a chytit" hodí velice dobře.

 

4x14 Release
Režie: James A. Contner

Scénář: Sarah Fain, Steven S. DeKnight a Elisabeth Craft

Uvedení: 12.3.2003

Bestie byla poražena. Slunce se navrátilo do Los Angeles. Teď se Wesley a Faith musí postarat ještě o jeden problém - Angelus.

 

4x15 Orpheus
Režie: Terence O´Hara

Scénář: Mere Smith

Uvedení: 19.3.2003

Faith se utkala s Angelusem a nechala ho, aby jí kousnul a napil se její krve. Ovšem netušil, že to byla léčka a on do sebe dostal spolu s její krví i silné narkotikum, které ho oslabilo. Oba jsou naprosto vyčerpaní a tým, tedy přesně Fred zavolala do Sunnydale o pomoc a ta právě dorazila.

 

4x16 Players
Režie: Michael Grossman

Scénář: Sarah Fain, Elisabeth a Jeffrey Bell

Uvedení: 26.3.2003

Poté, co navenek vyjde fakt, že Cordy je těhotná, tým začíná řešit, který démon by to mohl mít na svědomí. Mezitím Gunn pomáhá Gwen zachránit unesenou dívku jménem Lisa. Posléze zjišťuje, že byl obelhán, protože L.I.S.A. byl předmět, který Gwern potřebuje k tomu, aby mohla soustředit energii, která je v ní ukrytá.

 

4x17 Inside Out
Režie: Steven S. DeKnight

Scénář: Steven S. DeKnight

Uvedení: 2.4.2003

Angel se pokouší nalézt odpovědi na otázku "Proč je najednou Cordy proti nim." Vše ho dovede k démonovi jménem Skip, který byl tak spojován s jejími změnami. Mezitím Connora navštíví velmi nečekaná návštěva.

 

4x18 Shiny Happy People
Režie: Marita Grabiak

Scénář: Sarah Fain a Elisabeth Craft

Uvedení: 9.4.2003

Cordeliino "dítě" je plně vyvinutá dospělá žena a každý, kdo ji jen jedním okem spatří či uslyší, ihned ji začíná uctívat jako svou bohyni. To platí i pro Angela a jeho tým. Ovšem stane se, že jeden z nich má možnost začít vidět tu ženu takovou, jak ve skutečnosti vypadá a vše se mění.

 

4x19 The Magic Bullet
Režie: Jeffrey Bell

Scénář: Jeffrey Bell

Uvedení: 16.4.2003

Fred .... utíká nejprve před Angelem a zbytkem týmu a pak musí prchat před celým Los Angeles. Jasmine, jak se jí začalo říkat, používá každou mysl, aby Fred našla. Fred musí přijít na způsob, jak Angelovi a zbytku týmu ukázat pravou tvář reality a to dřív, než jí dostihnou.

 

4x20 Sacrifice
Režie: David Straiton

Scénář: Ben Edlund

Uvedení: 23.4.2003

Angel, Fred, Gunn, Wesley a Lorne se ukrývají před Jasmine. Přitom narazí na podivné stvoření, které tvrdí, že to oni byli první, kdo ji uctíval, a že jen oni jsou ti praví.... Angel dojde k závěru, že musí do jiné dimenze, aby našel odpověď, aby mohli Jasmine porazit.

 

4x21 Peace Out
Režie: Jefferson Kibbee

Scénář: David Fury

Uvedení: 30.4.2003

Angel se musí probojovat skrz mnoho nepřátel, aby získal odpověď. Mezitím zpět v L.A. se Connor pokouší najít Cordelii a Jasmine se připravuje na celosvětový vliv.

 

4x22 Home
Režie: Tim Minear

Scénář: Tim Minear

Uvedení: 7.5.2003

Angel Investigations stojí před nabídkou, která se jen těžko odmítá. Když se totiž otevře obnovená firma Wolfram a Hart, přichází k nim nečekaná návštěva - Lilah Morganová a nabízí jim možnost začít ve firmě pracovat jako šéfové jednotlivým oddělení se slovy, že šéfové firmy se vzdávají. Zároveň s tím se Angelovi dostává do ruky předmět, který by rozhodně mohl pomoci v Sunnydale a blížící se Apokalypse. Mezitím Connor zjišťuje, že už nemá žádnou budoucnost - Cordy, jediná osoba, kterou měl v tomto světě opravdu rád, je v komatu. Rozhodne se to vyřídit po svém, když vezme jako rukojmí několik lidí v nákupním centru. Angel tak dostává šanci, díky WaH dát Connorovi to, co žádá - rodinu. A to i za cenu, že se ho bude muset vzdát.