Druhá série

 

2x01 Judgement

Režie: Michael Lange

Scénář: David Greenwalt

Uvedení: 26.9.2000

Díky špatné identifikaci Angel přemůže démona, co ochraňoval nevinnou dívku, zjišťuje, že jedině karaoke je to, co mu může pomoci vyřešit nastalý problém. Zjišťuje také, že nemusí být nesmrtelný a Darla je opět naživu.

 

2x02 Are U now or have U ever been

Režie: David Semel

Scénář: Tim Minear

Uvedení: 3.10.2000

Angel se rozhodne "očistit" jeden kdysi slavný hotel Hyperion. Přitom odkrývá svou minulost z padesátých let, kdy byl hotel živým místem, kdy tam Angel nějaký čas přebýval, než se tamní hosté začali vytrácet, páchat sebevraždy a nakonec se pokusili zabít i samotného Angela....

 

2x03 First Impressions

Režie: James A.Contner

Scénář: Shawn Ryan

Uvedení: 10.10.2000

Poté, co má Cordy vizi o Gunnovi, který se ocitá ve velkém nebezpečí, rozhodne se stát se jeho ochráncem. Když ale zjistí, že jeho největším nepřítelem je on sám, musí se smířit s faktem, že Gunnovi nelze pomoci, pokud on sám nebude chtít.

 

2x04 Untouched

Režie: Joss Whedon

Scénář: Mere Smith

Uvedení: 17.10.2000

Cordy má vizi dívky, která je v nesnázích. Z nevinné se vyklube "psychokinetička", která dokáže ve stresu hýbat předměty. Bydlí u Lilahy, právničky z Wolfram&Hart. Ta se jí zatím pokouší dostat na jejich stranu....

 

2x05 Dear Boy

Režie: Scott McGinnis

Scénář: Jane Espenson

Uvedení: 24.10.2000

Angel prozřel a narazil při jedné akci na Darlu. Ta předstírá, že je někdo jiný a fakt, že je člověk, jí hodně pomáhá. Angel na to ale jde svou cestou a podaří se mu ji unést....

 

2x06 Guise will be guise

Režie: Krisha Rao

Scénář: Jane Espenson

Uvedení: 7.11.2000

Angel se trápí kvůli přítomnosti Darly v LA. Přemýšlí, proč ji WaH oživili.Své problémy si jde vyřešit k Lornovi do baru. Mezitím přijde do A.I. muž, co hledá Angela. A protože míří na cordy zbraní, rozhodne se Wesley hrát Angela. Setkává se tak se svým úkolem... mladou a krásnou Virginií.

 

2x07 Darla

Režie: Tim Minear

Scénář: Tim Minear

Uvedení: 14.11.2000

Angel se zoufale snaží zachránit Darlu před drápy Wolframa a Harta. Přitom nám flashbacky odhalí jejich nebezpečné a mocné partnerství.I to, jak se historie znovu opakuje.Je nám nastíněno, jak se Darla stala upírem, jak ji Pán proměnil, a končí tím, jak se spojila s Angelem, Spikem a Drussilou.Přičemž Darla a Angel byli rozděleni, když byl Angel proklet a získal zpět svou duši.

 

2x08 The shroud of Rahmon

Režie: David Grossman

Scénář: Jim Kouf

Uvedení: 21.11.2000

Když Angel a banda zjistí, že se někdo pokusí vykrást místní muzeum, snaží se Angel a Gunn dostat do oné skupiny zlodějů jako jejich členové. Když ale oba zjistí, že plášť, co se snaží zloději ukrást, má mysl měnící schopností, musí zabránit tomu, aby padl do nesprávných rukou dřív, než přijdou o svou vlastní mysl.

 

2x09 The Trial

Režie: Bruce Seth Green

Scénář: Douglas Petrie a Tim Minear

Uvedení:28.11.2000

Angela stále děsí 150 let stará minulost. Poprosí tedy Gunna, aby mu pomohl ji vystopovat. Najednou stojí před těžkým rozhodnutím. Buď ji nechá umřít na smrtící nemoc jako člověka, nebo ji on sám promění ve vražedné monstrum, kterým byla.... než ji zabil.

 

2x10 Reunion

Režie:James A. Contner

Scénář: Tim Minear a Shawn Ryan

Uvedení: 19.12.2000

Drussila proměnila Darlu v upíra a Angel je musí zastavit dřív, než se Darla plně promění, než povstane. Jak se Angel stává víc a víc zběsilý je obě dostihnout, začíná se utápět v temnotě. Mezi ním a temnotou teď stojí už jen jeho tým.

 

2x11 Redefinition

Režie: Michael Grossman

Scénář: Mere Smith

Uvedení: 16.1.2001

Poté, co vyhodí všechny členy týmu a odmítne všechnu pomoc, začne trénovat svou fyzičku a mentální schopnosti, aby dokázal zastavit Darlu a Drussilu dřív, než zničí město Andělů.Mezitím se Cordy, Wesley a Gunn pokoušejí pokračovat v boji proti zlu.

 

2x12 Blood money

Režie: R.D.Price

Scénář: Shawn Ryan a Mere Smith

Uvedení: 23.1.2001

Angel hrozí, že odhalí kriminální činy WaH, když se dozví, že kradou velký příspěvek určený pro útulek pro teenagery.

 

2x13 Happy Anniversary

Režie: Bill L. Norton

Scénář: David Greenwalt

Uvedení: 6.2.2001

Angel a Lorne pátrají po fyzikovi, který brzy může přinést konec světa. Jsou však sledováni démony, kteří chtějí zneužít fyzikova výtvoru pro své vlastni temné účely. Wesley, Cordelia a Gunn zatím otevírají nové místo jejich agentury, kam Virginia přináší jejich první případ.

 

2x14 The thin dead line

Režie: Scott McGinnis

Scénář: Jim Kouf a Shawn Ryan

Uvedení: 13.2.2001

Angel vyšetřuje povídačky o tom, že policisté kradou krev. To samé vyšetřuje Cordy, Wesley a Gunn. Ovšem, když zjistí, že ne vše je takové, jak to na první pohled vypadá, nastanou problémy.

 

2x15 Reprise

Režie: James Whitmore Jr.

Scénář: Tim Minear

Uvedení: 20.2.2001

Angel se dozvídá o přítomnosti jednoho ze Starších partnerů ve firmě WaH a rozhodne se provést kamikaze misi do jeho dimenze a pokusit se zničit zlo od zdroje.

 

2x16 Epiphany

Režie: Thomas J. Wright

Scénář: Tim Minear

Uvedení: 27.2.2001

Po noci strávené s Darlou se Angel probudí a má stále svou duši. Uvědomí si jak hluboko se dostal a jak sebedestruktivně se choval. Rozhodne se opět spojit se se zbytkem týmu. Ovšem Cordy, Wesley a Gunn ještě nejsou připraveni mu odpustit, dokonce i když jejich životy jsou v ohrožení.

 

2x17 Disharmony

Režie: Fred Keller

Scénář: David Fury

Uvedení: 17.4.2001

Angel Investigations je zase pohromadě, otázkou je, zda mezi sebe členové přijmou novou sestru. Zatímco tým sleduje kult upírů, navštíví Cordy stará známá ze Střední školy - nyní upírka Harmony.

 

2x18 Dead End

Režie: James A. Contner

Scénář: David Greenwalt

Uvedení: 24.4.2001

Lindsey McDonald dostává o šéfů WaH úžasný bonus v podobně zcela nové ruky. Když se ale ta začne chovat poněkud podivně. Lindsey začíná být podezřívavý. Když narazí na Angela a jeho tým, který zkoumá případy částí těl, které se vymkly zpod kontroly svých majitelů, musí se sám rozhodnout, co dál. Jeho rozhodnutí tím může ovlivnit celý jeho budoucí život.

 

2x19 Belonging

Režie: Turi Meyer

Scénář: Shawn Ryan

Uvedení: 1.5.2001

Když se v Karaoke klubu, který vlastní Lorne zjeví v portálu krvežíznivý démon, požádá Lorne Angela a tým o pomoc. Musí ho zničit dřív než zpustoší celé Los Angeles. Když přijdou na to, že démon pochází z Lornovi dimenze, začne být Lorne poněkud odtažitý. Problém se ale vyřeší díky dalšímu portálu, který se v LA otevřel.

 

2x20 Over the rainbow

Režie: Fred Keller

Scénář: Mere Smith

Uvedení: 8.5.2001

Poté, co je Cordelia vtažena portálem kamsi, končí v Lorně domovském světě, který se jmenuje Pylea a je to svět, kde démoni vládnou a lidé jsou otroci. Angel se zatím snaží najít cestu, jak vrátit Cordy zpět. Když se ukáže, že jediná cesta, která vede k záchraně Cordy, je jít do Pyley, Lorne se stáhne. Představa, že by se měl vrátit do rodného domova ho vůbec netěší.

 

2x21 Through the looking glass

Režie: Tim Minear

Scénář: Tim Minear

Uvedení: 15.5.2001

Angel a jeho přátelé se snaží přežít v neznámem světě. Cordelia si zvyká na to, že se stala Princeznou Pyley, ale připadá jí, že stráže jsou víc než stráže spíš věznitelé. Wesley a Gunn se snaží najít způsob, jak vysvobodit Cordy z hradu a Lorne s Angelem se střetnou s jedním z těch, co tu vládnou.

 

2x22 There is no place like Plrtz Glrb

Režie: David Greenwalt

Scénář: David Greenwalt

Uvedení: 22.5.2001

S pomocí podivínské dívky z Los Angeles jménem Fred si poradí s vnitřní bestií, která se z něj stala tady v Pylee ( Efekt upíra je zde jiný ) Cordelia se dozvídá pravdu o svém "Být Princezna" Má se prý spojit s démonem a předat mu svou schopnost vidin. Tým musí řešit problémy celého světa Pyley a přitom musí vyřešit to, jak se vrátit zpět domů.

Když se vrátí, čeká je milá avšak nemilá návštěva někoho ze Sunnydale ( Viz Buffy p.u. )