ANGEL

Buffy: Sezóna: 1. - 3. a Angel

Angel člověk se narodil v roce 1727 s jménem Liam. Angel upír se „narodil“ v roce 1753, což mu dělá 246 nebo 247 v upířích letech. ( Tyto dvě data jsou na jeho náhrobku ve fleshbacích v „Angel, epizoda The Prodigal“ ) Byl tak trochu tulák a opilec. Jednou si vyšel ven napít se, když se seznámil s Darlou, která ho proměnila v upíra. V roce 1860 se seznámil s Drussillou, zabil její ceou rodinu, způsobil to, že se zbláznila, a pak ji přeměnil v upíra. V roce 1898, zabil dceru jedonho Cikánského rodu a ten ho proklel tím, že mu vrátil jeho duši. Od té chvíle trpěl pocitem viny ze svého bývalého chování jako upír. Skončil v New Yorku, kde ho našel „dobrý“ démon  Whistler, vzal ho do L.A. a ukázal mu dívku: Buffy. Angel se rozhodl, že pomůže Přemožitelce, sblížili se a a pon se stal užitečným členem Scooby bandy.  Buffy a Angel se do sebe zamilovali. Když se o jejích sedmnáctých narozeninách sblížili i intimně, Angel zase ztratil svou duši. Kletba zruší, jestliže Angel prožije moment opravdového štěstí. Angelus ( jeho upíří jméno ) se stává nepřítelem číslo jedna, do té doby než Willow úspěšně dokončí kouzlo a navrátí tak Angelusovi duši – je to však příliš pozdě, protože Angelus už vyvolal démona Acathlu, který dokáže pohltit svět. Pro ochranu světa musí Buffy Angela zabít a poslat ho tak do pekla. Po pár měsících je Angel peklem vyvrhnut zpět do našeho světa. Buffy a Angel se tak zase po čase dostanou k sobě, ale Angel si uvědomí, že by s ním Buffy nemohla žít normální život. Tak se s ní, pro její budoucí dobro, rozejde, a odchází z města. Nyní žije v Los Angeles, kde pomáhá slabým a bojuje proti démonům s pomocí Cordelie a Wesleyho. Čas od času přijíždí do Sunnydale, aby pomohl Buffy. K závěru sedmé sezony chce Buffy pomoci při záchraně světa, ale ta ho pošle pryč. On jí stačí předat amulet, který by jim měl pomoci v boji proti Ubervampíkům a Prvnímu Zlu.

Když se Angel vydal do Los Angeles, byl připraven pomáhat těm, co potřebují pomoci - nenápadně, neviděn a neznán, ale po setkání s Doylem se vše mění a on, Doyle a Cordelia zakládají Angel investigations, společnost, co pomáhá lidem v nouzi. Čas od času si i něco naúčtují, ale to se Angelovi moc nelíbí. Po nějaké té době přichází Buffy ( Tedy poté, co se Angel objeví v Sunnydale, aniž by ji kontaktoval ) a chce si to s ním vyjasnit. Přitom jsou napadeni Mohra démonem, který je téměř nesmrtelná. Zabiješ ho a on znovu ožije. Přitom nakazí svou krví Angela a dá mu život. Angel si tak užívá pár dnů plných slunce, slunce, jídla a hlavně Buffy. Pak ale zjišťuje, že tu ani jeden z nich není proto, aby se milovali, ale aby zachraňovali nevinné a trpící. Musí tak za pomoci Doyla navštívit záhadné Oraculum ( Mladík a dívka ), kteří by mu mohli pomoci. Nakonec Oraculum vrátí čas o den zpět. Jen on si tak jejich prožitý den pamatuje. Během prvního roku práce Angel Investigations se má možnost setkat s mnoha osobami. Některé ho ovlivní více a jiné méně. Za zmínku stojí třeba i velmi slavná herečka, která nejprve zjistí, že je Angel upír, a pak ho, neinformována, nadroguje a jeho temné já na jednu noc ovládne město. Je mu také jasné, že s právnickou firmou Wolfram&Hart bude mnohem víc potíží, než se mohlo kdy zdát. Navíc se ke konci prvního roku dozvídá o existenci věštby, která říká, že až Angel projde několika velmi důležitými bitvami a naplní svůj osud, stane se zase člověkem.

Ve druhém roce fungování Angel Investigations se musí střetnou se vzkříšenou Darlou. Tu chce ke svým nekalým účelům použít Wolfram and Hart, ale vše dostane poněkud jiný spád a to, když se ve městě ukáže Drussila a Darlou promění. V té době jim jde Angel po krku tak moc, až se začíná čím dál tím víc ponořovat do temnot své mysle. Ani Dru ani Darla nevědí, jestli to je Angel nebo Angelus. Jeho chování se tak odráží na zbytku týmu. Když Angel zjistí, že mu v podstatě stojí v cestě, vyhodí je a začíná na vlastní pěst pátrat po Dru a Darle. Poté si sice uvědomí, co se s ním děje, ale zbytek týmu se k němu nevrátí. Sám se snaží pohámat těm, kteří to potřebují a zároveň se snaží likvidovat možnosti Wolframa a Harta. Po nějaké době se mu přeci jenom podaří vrátit se zpět k týmu, který zatím pokračoval v Angel Investigations bez Angela. Zprvu je to těžké, protože důvěra je zde nedostatkové zboží. Když je ale Cordelia vtažena do jiného světa, jakoby se nikdy nic nestalo. Všichni musí pracovat dohromady, aby ji zachránili.

Když se všichni vrací zpět do Hyperion hotelu, přijde šok. Uvnitř najdou Willow, která Angelovi poví o smrti Buffy.

Třetí rok v Los Angeles je pro Angela téměř osudný. Do města se vrací Darla s dárečkem,který všechny členy AI šokuje, ale Angelovi tak svítá na lepší zítřky. Darla je těhotná a tak trochu "lidská". Když se pak Darla zabije, aby jejich syn mohl žít