Sezóna: 1.

Allen Fracis Doyle se narodil v roce 1970 v Dublinu, Irsku. Jeho matka byla člověk, smrtelník, jeho otec pak démon "Brachen". Jeho démonské schonpsti byly až do jeho 21.let nečinné a bez projevů. V té době pomáhal své manželce Harriet ( Harry ) v kuchyni a učil ve škole. Díky tomu se jejich manželství rozpadlo. ( I když byli stále spolu až do roku 1999 ). Od té chvíle se zdálo, že je pro Doyla důležitější, kde sežene další drink než nějaké ty vztahy a pomoc druhým.

Později se setkává s polodémonem Lucasem, stejným démonickým druhem jako je Doyle sám. Ten ho varuje před velmi vyhraněnou skupinkou démonů, co si říkají "Scourge" a jsou to takoví démonští "Nacisti" Chtějí zničit všechny ty, kteří nemají čistou démonskou krev. Doyle se ale stáhne, protože věří, že se to jeho vůbec netýká. Když pak ale dostává první vizi, která je víc podobná migréně a jen nejasným obrazcům - vidí masakr právě "Brachen" démonů. Vrací se do města, aby zjistil, jestli je to pravda. To ho po čase zavede až do L.A, kde díky "Powers that be" kontaktuje Angela. Poté, co se k nim přidává Cordy vzniká oficiálně Angel Investigations.

Doyle brzy zahoří pro Cordelii, ale obává se její reakce na jeho démonské já. On sám začíná mít pevný bratrský vztah s Angelem - a to nejen díky tomu, že oba žijí své polodémonské životy. Zároveň ale svým přátelům nechce moc povídat o své minulosti. To se torchu změní, když se v AI objeví Doylova žena s žádostí, aby jí podepsal rozvodové papíry, protože se chce znovu vdát a to za polodémona Richarda. Ona sama je totiž polodémony přímo fascinovaná, ale po té, co vyjde najevo, že Richard plánuje sníst mozek svého předchůdce ( myšleno prvního manžela ) svatbu zruší.

Po čase ale přijde to, čeho se Doyle bál. Jeho minulost ho dožene a on se opět setkává s Scourge démony, kteří mají tentokrát políčeno na polodémony, co si říkají "Listeři ( Listers ). To už je ale odhodlaný udělat cokoli, aby jim pomohl. Scourge démoni vyrobí zbraň, která vše nečisté zabíjí a mění v prach. Když už je Angel smířený s tím, aby se obětoval ve prospěch lepšího světa, zaskočí ho právě Doyle. Políbí Cordy ( Tím ji předá svou schopnost mít vize. ) a pak na zbraň skočí. Povede se mu ji odpojit, ale sám přitom umírá.

Před tím se ale Cordy doví, že je Doyle polodémon. Poví mu, že jí je to ale jedno a je naštvaná, že ji ještě nepozval na večeři.

Doyle sám je zmíněn ještě ve třetí sezóně, kdy Cordy vidí "video" momentu, kdy získala své schopnosti.