ALEXANDER L.HARRIS

Alexander Lavalle Harris se narodil a vyrostl v Sunnydale a kamarádil s Willow Rosengergovou od dětství. Jeho dalším nejlepším kamarádem byl Jesse, do té doby, než se proměnil v upíra a musel být zapíchnut ... Alexem. O jeho rodině toho není moc známo. Ví se jen, že jeho matka neumí vařit, mohl by tu být i náznak alkoholismu v rodině ( Spí o Štědrý večer venku, aby se vyhnul opileckým bitkám. )  a Cordelie se zmínila, že jeho otec je nezaměstnaný. Navzdory problémům ( Nebo právě kvůli nim ) se snaží Alex předvádět svůj smysl pro humor, dělat vtipy za vtipy ( Jako Chandler v Přátelích ). Alex nebyl výjimečný student, aby byl ochoten vždy pomoci Buffy s její námahou. Co se týče jeho romantické části, tak byla méně než optimální - byl sražen Buffy, zamiloval se do kudlanky a do Incké dívčí mumie a jednu noc strávil se špatnou dívkou Faith ( Aby mohl být poté nakoupnut. ) Na Maturitní ples šel s ex démonkou Anyou. Když se usídlil v něčem, čemu by se dalo říkat vztah, s Cordelii, zkazil to políbením Willow... a nechal se chytit. Alex absolvoval střední střední školu ( Navzdory nějakým spekulacím, že neměl  ) přesto nešel společně s bandou na vysokou.  Místo toho začal úspěšně pracovat ve stavebnictví, kde si může vydělal celkem slušné peníze. On a Anya se dali dohromady hned po škole, také se zasnoubili. Naneštěstí nebyl Alex na svatbu připravený. Z velké části měl strach, že bude jako jeho otec. V den svatby vše odvolá a Anyance zlomí srdce. Po Tařině smrti, se Willow zblázní, a s nově nabitou ohromnou magickou mocí, chce zničit svět. Alexovi se podaří dostat se k ní blíže a to skrze jejich dlouholeté přátelství. Alex tak zachrání svět.

Neohroženě se pak chytá pomoci na stavbě některých částí nové Sunnydaleské střední. Zároveň se stává velkou oporou Dawn, která se začíná cítit nesvá, protože při příchodu Potenciálních už není tak obletovávaná a uvědomuje si, že je již jen obyčejná dívka.

Alex pak sám zakusí bolest na vlastní kůži, když se střetne s podivínským Calebem... Přichází o oko. Zároveň si jeho poslední rok v Sunnydale uvědomuje, že Anyu má stále rád. V závěrečné bitvě bojuje spolu s Dawn.

V osmé sérii už je ostřílený "vědátor" a šéfuje sekci ve Skotsku, kde monitoruje pohyb přemožitelek nebo něco takovýho.