1.sezóna

2.sezóna 3.sezóna Charmed New Year  Hlavní stránka

V minulých dílech jste se mohli dočíst:

Kniha Stínů se vrátila a přinesla sebou řád. Ten neumožňuje, aby se čarodějka mohla stát zároveň Andělem, protože se to prostě nedá zkombinovat. Proto Kniha pošle Erin do říše spánku, aby si v něm vyřešila ten svůj malý problém. Zároveň však přichystá nemilé překvapení v podobě několika kouzle, která se do ní vepsala v době, kdy byla pod ochranou Melidny Warren. Kouzlo Varovný signál, které Wyatt vyřkl, vyslalo signál směrem do Podsvětí. Zachytila ho jasnovidka Kasandra, která vidí do budoucnosti. Společně se svými pomocníky se vydává do domu Halliwellek, aby získala na svou stranu Chrise a Wyatta v boji proti Horoskopiánům, neboť jsou právě oslabeni vlastními malými bitvami.

Před mnoha lety, když ještě žila Phoebe a Piper, navštívil dům Halliwellek mladík, které nechal dospět Wyatta a Chrise, aby s nimi ovládl svět. Ukázalo se, že je to Phoebino démonské dítě. Jeho činy zastavil až příchod dívky z budoucnosti, později pojmenované jako Erin Cassidyová. Ta jeho samotného poslala kamsi neznámo kam a zbavila ho všech jeho démonských schopností.

 

A nyní jejich osudy pokračují dál….

 

Kdysi, před mnoha lety, porazilo společenství jménem Horoskopiáni Sílu Moci Tří. Proč? Síla Zvěrokruhu spočívala v rozložení jednotlivých sil živlů ohně, země, vzduchu a vody. Pokud jeden živel získal na chvíli nadvládu, byl konec síly Zvěrokruhu na blízku. Kdykoli se jejich síly vyrovnaly, srovnala se i síla Zvěrokruhu.

Po porážce sester byla síla zvěrokruhu na vrcholu. Jenže po čase vládnutí celému Podsvětí se názory jednotlivých členů začaly různit, což vypuklo tu a tam v nějakou tu menší bitvu a na Zemi občas vznikla nějaká ta malá válka či pohroma.

Aby nastolily ještě větší teror v jejich světě, i  v tom našem, jejich pohled se tak upřel na Magickou školu, do té doby jedinou větší baštu dobré magie a nezměrné moci v podobě knihovny. ( Samozřejmě, že démoni nemají o existenci Ztracené knihovny ani potuchy. ) To se jim nepodařilo. Porážka, kterou utrpěli, byla až příliš drtivá na to, aby si uvědomili, co se stalo. Zatímco Erin řešila své dilema existence ve Ztracené knihovně a Halliwellovi řešili problém Paradoxu Lan, prožívají Horoskopiáni těžké časy a v mnoha historických knihách, co se později sepsaly, byla tato doba označována za tzv. Horoskopiánské války.

Došlo jim, že již nedokáží všichni spolupracovat, že jejich cesty jdou jinudy. Jenže to ovšem oslabuje Sílu Zvěrokruhu. Vznikla tedy nová frakce. Ta na místo 12 členů čítala členy pouze čtyři – jeden Horoskopián prezentující jeden živel. Ostatní byli „Zavrženi“ a někteří byli zneškodněni pro lepší zlo. Oheň reprezentoval Lev, nejmocnější ze všech ohnivých znamení. Za vodní znamení to byl Rak za to s jak úkladnou a zkázonosnou technikou likvidoval smrtelníky. Jako jediný se v novém seskupení neúčastnil prohry v Magické škole. Libra se vždy chovala chladně a byla vždy hodně do větru a tak byla vyvolené vzdušné znamení. A poslední, dravá… přežila mnoho bitev proti sestrám a svou krásou dokázala zdolat, zničit, pokořit jakékoli srdce a duši, co ji jen napadla – Virgo. Čtyřka byla na světě… pro ostatní tu nebylo místo.

V oslabení se tak zkázy dočkal jako první beran a další postupně následovali. O některých se již nikdy neslyšelo a jejich jména pomalu vymizela ze všech knih, co kdy byl v Podsvětí schopen sepsat – už nikdy víc.

O Mocné Čtyřce nikdo nevěděl, ale oslabení ostatních přeživších Horoskopiánů teď napomáhalo těm démonům, co se jich chtěli zbavit.

 

To se stalo ještě před tím, než se v domě Halliwellek objevila Kniha Stínů….

 

Temné časy se přehnaly přes Podsvětí, jako nějaká vlna tsunami. Bylo jen otázkou času, kdy padnou, tedy jestli …..

 

Kdesi v zapadlé části Podsvětí, doposud ovládané Horoskopiány

Dříve to tu vypadalo lépe. Ten, kdo tuto část jejich území „ochraňoval“ měl smysl pro detail. Bylo to trošku podivín mezi těmi „démony“. Rád se občas uchyloval do zákoutí ve světě smrtelníků. Sám se nerad účastnil jakýchkoli bojů, a když už, tak k tomu byl donucen.

Záře, co tu kdysi byla, zmizela. Teď všude hořely chladné ohně, po bitvě, co se tu odehrála. Někdo se tudy prohnal, jako kdyby byl snad posedlý. Většina nohsledů toho Horoskopiána, zemřela, ale on se stačil ukrýt. Věděl, že ho brzy najdou. Cestoval tak často, jak jen mohl. Díky ochrannému kouzlu, ho nikdo nemohl spatřit v žádném čase.

Objevil se na místě, kde měl dřív něco jako ložnici. Byl vyčerpaný a zdálo se, že mu evidentně docházejí jakékoli síly. Doplazil se ke stojanu a podařilo se mu postavit se.

Horoskopián: Co se to děje?

Jeho hlas byl zesláblý a vyčerpaný. Pak ztuhl a jeho pohled ulpěl na něčem, co leželo na zemi. Kus mrtvolně vyhlížející kůže, připomínala skořápku. V tom mu to došlo.

Horoskopián: Ty… bastarde, ničím vlastní druh? Vlastní rodinu? Ty zmetku jeden, kéž by Tě Pustina dokázala pohltit!

Pocítil poryv větru a narovnal se. Blížil se…. Nevěděl kdo, jestli ten zrádce Rak nebo někod jiný, ale věděl, že musí rychle pryč… Kam?

Horoskopián: Kam… kam?

Pak se usmál a věděl, že jediné místo, kde by ještě mohl najít ochranu, bylo tam nahoře – mezi smrtelníky. Neopováží se zaútočit tam nahoře.

S tím zavřel oči a zmizel pryč. Vítr zvedl ze země prach a sfouknul všechny hořící ohně, co byly na blízku.

Za něco málo minut se ve vstupní „bráně“ objevil Wyatt a Chris. Zářili energií, co získali od Kasandry, ale přišli pozdě.

Wyatt: A sakra….

Chris: A já si tak přál někomu nakopat zadek.

Wyatt: Neboj, někoho ti najdeme… a když ne … tak ….

Chris: Co?

Wyatt: Si najdeme nějaký ten slabší cíl.

Chris: ( Zamračil se. ) Koho jako?

Wyatt: Kasandru? Její poskoky… smrtelníky….

 

 

Úvodní znělka

V hlavních rolích:  Wyatt Matthew Halliwell, Chris Halliwell, Erin Cassidy, Adam Jefferson A Paige Matthewsová

Ve vedlejších rolích: Kasandra, Libra, Virgo a Vodnář

Hostující hvězdy: Hope McCarthy, Tewin a dále Penny Halliwell, Patty Halliwell, Prue Halliwell

Díl 10. FANATICKÁ 4KA

 

Dům Halliwellek, podkroví

Někdo seděl, někdo stál, někdo jen němě přechází po pokoji, jiný postává u okna a sleduje tu čistě modrou oblohou. U Knihy Stínů postává Paige a nervózně přešlapuje. Rozhlédla se po místnosti a dál listovala knihou. Po nebezpečných démonských kouzlech ani památky. Ještě prošla pár stránek a povzdechla si.

Paige: Jsme … ( Všichni se na ni podívali. ) … v háji. Naprosto nemám tušení, co máme dělat. Nemám tušení, čeho všeho je ta ta Kasandra schopná. Nevím, jestli se jí dá věřit a nevím, jestli to kouzlo, co nám dala, bylo pro Wyatta a Chrise to pravé. Prostě nevím… nevím… a začínám být nervózní.

Penny: Musíme být hlavně v klidu.

Prue: V klidu, Grams? V klidu? Tak nevím, ale klid si představuji úplně jinak.

Adam se otočil od okna a došel k Paige. Bylo vidět, že ho stále trápí fakt, že se Erin dosud neprobudila. Nic neříkal, ale jeho myšlenky byly v jednom velkém víru zamyšlení.

Penny: Měli bychom….

Patty: Mami… měla bys na chvíli mlčet. ( To Penny naštvalo a trochu zrudla. ) Děvčata… a Adame… je fakt, že bychom měli zůstat v klidu.

Paige: Ale….

Patty: Prosím…. To, že tu budeme panikařit nám rozhodně nepomůže. Zkusme se soustředit.

Paige: Promiň, ale to tady už provozujeme několik hodin.

Prue: Drahocenný čas nám utíká doslova pod rukama.

Paige: Co, když už začali….

Prue: S tou Kasandřinou vizí zbavit Podsvětí Horoskopiánů….

Paige: Spíše bychom si mohli položit otázku, co se stane, pokud se jí podaří všechny Horoskopiány zničit? Co pak? Co jejich moc?

Patty: ( Zamyslí se. ) Tak alespoň víme, co musíme udělat jako první.

Adam: Co?

Patty: Informace… to nám přeci chybí.

Prue: To nás ale zpomalí….

Paige: Ale na druhou stranu…. Můžeme najít slabiny…. Jak Kasandřiny, jak toho kouzla, pokud si ho Penny pořád pamatuje.. ( Přitom se podívala na svou babičku. ) tak možná i Horoskopiánů samotných.

Adam: ( Naštval se. Vzpomněl si na to, co musel všechno podstoupit, aby ochránil Phoebe, aby … oči ho z toho začaly pálit. Cítil, že každým okamžikem spustí lehký příval slz. Nadechl se a snažil se tu myšlenku odpálkovat do jiné části vesmíru. I tak si svůj nepříjmený pocit nechtěl nechat pro sebe. ) Od nich bych dal ruce pryč…. Pokud chce ta Kasandra zničit ty par… pardon… neřády, tak bych jí osobně nechal volnou cestu.

Patty: Jenže, pokud by se třeba čirou náhodou stalo, že jejich moc přejde do ní, nebo snad do Wyatta a Chrise…. Je dobré vědět, s čím bychom se měli potýkat.

Adam: A….

Paige: ( Otočila se na něj. Chápala, že ho Horoskopiáni vždycky mírně vytočí. Věděla, že už se s nimi dvakrát možná i vícekrát musel utkat a věděla, že Virgo na něj měla vždycky zálusk.) Adame, má pravdu.

Patty: Fajn. Takže.. kde se tady dají najít ty nejtajnější informace?

Mlčení na chvíli ochromilo celý dům.

 

Kdesi v San Franciscu

Horoskopián se objevil v malém bytě, kdesi v centru velkoměsta. Na podlaze byl modrý koberec. Na zdech byly obrazy umělců z minulých století a výhledu z okna bránil světlomodrý závěs, skrze něj do místnosti prosakovalo denní světlo. I přes lehké pološero tu bylo celkem příjemně. Horoskopián se evidentně uklidnil. Došel na druhý konec pokoje a otevřel skříň, kde bylo něco málo oblečení, co nosí smrtelníci. Podíval se na sebe do zrcadla. Byl zarostlý, jak se snažil už několik dnů utíkat před těmi ostatními. Jeho „démonské“ oblečení bylo místy propálené skrz. Povzdechl si, ale věděl, že tady je na chvíli v bezpečí. Tady ho hledat nebudou. Sundal ze sebe ohořelý oděv a natáhl si kalhoty, co byly nejblíže a pak tričko s nápisem „Miluji Frisco!“

Poté došel doprostřed místnosti a na malém stolku roztáhl mapu San Francisca. Zadíval se na ni a pak zavřel oči. „Kde hledat pomoc mám, pověz mi.“ Mapa se zvedla a v nepatrném okamžiku se ve vzduchu roztrhala na kousíčky. Ty dopadly na zem, ale na stůl dopadl jenom jeden. Horoskopián otevřel oči a sebral útržek ze stolu.

Na tváři mu ztuhly rysy.

Horoskopián: To snad ne… tam?!?

Pak zmizel v koupelně.

 

Podsvětí, sídlo Kasandry

Nora stojí před Kasandrou. Ta je celá rozvášněná. Vše jí zatím vychází.

Kasandra: Už jich zbývá jen pár. Za chvíli bude po všem… ( Podívá se na Noru. ) A co se stane potom?

Nora: Nevím…získáte celé Podsvětí pro sebe?

Kasandra: Spolu s Wyattem a Chrisem ovládneme celé Podsvětí a nikdo a nic nám nebude stát v cestě.

Usmála se a podívala se kamsi dopředu… do budoucnosti.

 

Podsvětí, sídlo Ryb

Stály proti zrcadlům a dívaly se na své vlastní odrazy v podivně se vlnících obrazech. Nikdy se jim tady nelíbilo. Byly přeci vodní živly. Žít tady pro ně bylo vyčerpávající. Byly oslabené věčnými hádkami těch ostatních. Chtěly pryč. Chtěla do oceánu, do vody, ovládnout vše živé pod hladinou. Ne být zastrčený kdesi neznámo kde.

Ryby: ( Jednohlasně ) Musíme zmizet…. To rozhodně! Ale kam? Tichomoří! Dobrý …

Hlas někoho za nimi: Dobrý nápad, jenže…

Otočily se. Ani jedna se nějak zvlášť nezarazila.

Mladík: … to jste měly udělat dřív. Mnohem dřív. Třeba před dvaceti lety.

Ryby: Kdo jsi! ( Byly zmatené a cítily se podivně. )

Mladík se usmál.

 

Podsvětí, sídlo Střelce

Právě trénoval. Svými jedovatými šípy nesoucími démonskou smrt právě usmažil dva obyčejné démony, které nachytal poblíž jeho sídla. Jeden z nich byl Kae, nohsled Kasandry. Střelec byl natěšený. Už velmi dlouho sem nikdo nenašel cestu. Všichni věděli, že jim hrozí zničení. Jedním rychlým pohybem zničil druhého démona. Ten se šípem zabodnutým do hrudi zmizel a zbyl z něj jen prach, který byl rozfoukán široko daleko.

Střelec: Takže, co tady pohledáváš, démone!

Kae: Pomři ve věčnym utrpení, parchante.

Střelec: Bože… a to mě chceš jako vyděsit?

Za nimi se objeví osoba. Svírá v ruce meč a usmívá se.

Kae: ( Usmál se. ) Ne já, ale on!

Střelec se otočil a spařil Wyatta. Jeho excalibr na chvíli zazářil. Střelec se srdečně zasmál.

 

Podsvětí, sídlo Ryb

Ryby: Řekni, kdo jsi!

Mladík: Jsem Chris. Chris Halliwellek.

Ryby: Slabochu! Zničíme Tě. ( Začínaly vypadat naštvaně a podrážděně. )

Chris: Mě? O tom pochybuju. ( Máchl rukou a zrcadla za rybami se roztříštila. Ryby najednou s bolestmi klesly k zemi. )

Ryby: Nepodaří se Ti nás zničit. Jsme ….

Chris: Jen ryby. ( Až nebezpečný úsměv se mu objevil na tváři, když svou myslí nechal ryby vzlétnout. ) Okusíte to, co zažila moje b¨matka, když jste je zničily!

 

Podsvětí, sídlo Střelce

Wyatt máchnul mečem a aniž by meč opustil svého majitele, padl Střelec k zemi. Z hrudi mu skrze jeho kožené oblečení začala protékat krev. Podíval se s bolestným výrazem ve tváři na Wyatta.

Wyatt: Ať je tvá smrt klidná. ( Zasmál se. ) To bys měl moc lehké.

 

A jako jeden stroj zaútočili. Jako jedna mašina udeřili a dva horoskopiáni padli. Jeden ponořen do trosek svého vodního světa v rozbitých kouscích zrcadel a druhý, co našel možnost být na několika místech najednou. Ryby se posléze vypařily a Střelec se díval na svou nohu, tu která byla blíže k němu a o metr dál byla jeho druhá.

Chris jedním máchnutím zametl všechny stopy po rybí existenci a Wyatt nechal Kaa, aby „uklidil“

 

Magická škola, knihovna

Patty: ( Rozhlížela se po knihovně. Sledovala studenty Magické školy, jak potichu chodí sem a tam. Samozřejmě jí nemohl uniknout prostor, co tu existoval oproti jiným místům krátkou dobu. ) Fajn místečko. Plné … zajímavých knih.

Paige: Prosím. Na kochání bude času dost. Teď musíme najít nějaké ty informace.

Patty: Pravda. Takže.. kde začneme?

Paige: Napřed vezmeme Kasandru. Čím dříve bude moci připravit Grams ničící lektvar, tím líp. Horoskopiáni počkají. ( Polohlasem ) Jako kdyby to bylo pořád do kola. )

Patty: Cos říkala?

Paige: ( Povzdechla si a opřela se jednou rukou o dlouhý stůl, co byl v hlavní hale knihovny. ) Pořád je to dokola. Oni na nás zaútočí. My je odrazíme. Zaútočí, odrazíme. Pak jsme prohrály… Našli naši slabinu, ale přesto… pořád se je snažíme odrazit.

Patty: Neboj se. Jednou už nebude žádný Horoskopián, který by nám stál v cestě. ( Jako kdyby tím snad něco chtěla říci. )

Paige: ( Zamyšleně se na ni podívala, ale myšlenku nechala uprchnout do podvědomí. ) V to doufám.

Patty: ( Usmála se a vzala první knihu, co na stole ležela. ) A když to půjde, tak Wyatta a Chris zničí pár slabších Horoskopiánů a tím by mohli narušit celek. Pak už Grams přijde na nějaké schopné kouzlo, které….

Ve dveřích knihovny se objevila Tewin. Při pohledu na Patty doslova roztála a na jejím obličeji najednou nebyl ten strnulý výraz chladné ledové královny. Podobně se tvářila hlavně v přítomnosti Adama.

Tewin: ( Doslova zajásala. ) Bože… Patty Halliwelleová.

Patty: ( Ztuhla a otočila se k Tewin. ) To… … tohle není možné… Karen Peeková?

Tewin: Kdysi… Teď už jsem chvíli Tewin.

Paige: Vy .. vy dvě se znáte?

Patty: Karen… chci říci .. TEWIN … se mnou kdysi chodila na základku. Pak najednou zmizela a už jsem o ní nevěděla.

Tewin: Byly jsme tehdy dost šílené. ( Podívá se na       Patty. ) Vzpomínáš si, jak jsme šli na to společné rande s Tomym Carsonem a Bradem O´´ Brianem?

Patty: To byla ale jízda….

Paige: Tak dost… Obě. ( Přestaly na chvíli zářit a Paige vrhla vyčítavý pohled na Tewin. ) Tos mi nikdy nemohla říci, že ses znala s mou matkou?

Tewin: Promiň, Paige, ale některé věci prostě nemůžou být vyřčeny, dokud nenadejde jejich čas.

Paige: Fajn.. Ještě nějaká záhada?

Patty: Ne.

Tewin: Ani ne.

Paige: A já myslela, že jsi nějaká xsetletá babča….

Obě dvě, jak Tewin, tak Patty, se zasmály.

Paige: Bože… to nedám. Myslíte, že to zvládnete sami?

Patty: Určitě a neboj se. Nám dvěma to šlo vždycky společně nejlíp. ( Podívá se na Tewin. ) Pamatuješ si, jak jsi ode mě opisovala při ….

Paige už neslyšela, přičemž Tewin opisovala ve škole od Patty, protože ji ještě před tím obklopila modrá záře a ona doslova prchla pryč. Nechala tam ty dvě, ať si taky trochu máknou.

 

Dům Halliwellek, podkroví

Když se Paige objevila zase v domě Halliwellek, zastihla Penny, jak sedí na pohovce a medituje. Prue stála u Knihy Stínů a listovala v ní. Když si všimla Paige, zatvářila se překvapeně.

Prue: Ty už jsi zpět?

Paige: Všimla sis. ( Usmála se. ) Nechala jsem mámu v Magické škole.

Prue: Je to bezpečné?

Paige: Stoprocentně. Hlavně pro mě. ( Zamračila se. )

Prue: Co se stalo?

Paige: Ale… Patty Halliwellová potkala ve škole svou bejvalou kamarádku ze základky.

Prue. To ne…

Paige: Ale ano. Je to její samotné veličenstvo Tewin. Znám ji už pár let a ani jednou se nehodlala zmínit, že chodila s naší mámou do třídy.

Prue: Třeba už zapomněla….

Paige: Naivko. ( Máchla rukou a podívala se na Penny. ) Obě si najednou notovaly, jako kdyby mezi … tím .. neubě… Co to dělá?

Prue: Snaží se naladit na tu správnou notu.

Paige: A tou je jako….

Prue: Neptej se. Nemám tušení.

Paige: Kde je mimochodem Adam?

Prue: Zkus si tipnout… jednou.

Paige: ( Zašklebila se. ) U Erin?

Prue: Bingo. Řekl, že jako její světlonoš, nebude stát bezradně u knihy stínů a čekat na zázrak, raději tu dobu stráví jejím hlídáním.

Paige: A ví, že jí tam nic nehrozí?

Prue: Nechtěl v to věřit. Prý, že i do snu se může dostat nějaký ten démon. Přišlo, jako kdyby mluvil z vlastní zkušenosti.

Paige: Ty jsi snad zapomněla?

Prue: Na co?

Paige: Před dvaceti lety, už jste se setkali… Bitva proti té dívce, co kradla moc. Pamatuješ?

Prue: A jo… On byl démon…. Ale i tak… oOn má o ní vážně obavu.

Paige: A ty se mu divíš?

Prue: Já ti ani nevím ( Zavře Knihu. ) A tady taky nic není.

V tom sebou Penny trhne. Obě dvě se na ni podívají a čekají. Penny otevřela oči a nadechla se.

Penny: Mám to.

Podívala se na Paige a Prue. Vstala. A došla ke stolku. V ruce měla najedno propisku a kus papíru. Na ten začala něco psát a zdálo se, že konce nebude.

 

Mezitím se Horoskopián, co se ukrýval před těmi dole v San Fraciscu, přemístil blíže k místu, kde měl podle všeho najít ochranu. Jeho pohled se zastavil u nápisu Evolution. Zamyslel se a otevřel dveře. Spatřil útulné místečko, kde se za barem oháněl muž kolem třicítky. Ztuhl, když ho spatřil. I Horoskopián na chvíli zaváhal. Pak sestoupil k baru a sedl si na stoličku.

Jeremy: Co to bude?

On: Hmmm. Jen vodu.

Jeremy: Těžká noc, co?

On: To si pište. Můžu se zeptat na něco?

Jeremy: Ptejte se, pokud budu znát odpověď, rád Vám odpovím.

Horoskopián se usmál. Nikdy si vlastně nepřipadal tak drsný jako ti ostatní.

 

Podsvětí, sídlo Libry

Stali v kruhu a dívali se na sebe. Jeden na druhého. Pořád dokola. Libra, Virgo, Lve a Rak. Sledovali se navzájem. Mezi nimi to problesklo a uprostřed se objevil silný proud energie. Za chvíli zase zmizel.

Virgo: Fajn. Sílu ještě máme.

Rak: Ale co ostatní.

Libra: ( Zavřela oči a její výraz ve tváři se zkřivil do podivného šklebu. Pak je otevřela. ) Cítím, že padli další dva.

Rak: Kdo?

Lev: A záleží na tom? Hlavní je, že jsme tu stále my.

Rak: Bože… a jak dlouho vlastně? Jestli takhle ti likvidátoři půjdou dál, tak….

Lev: Nepanikař. Na to bude času později. Nezapomeň, že čím méně bude těch ostatních, tím více síly zbude pro nás čtyři.

Libra: Počkat.

Lev: Co?

Libra: Zbývá oficiálně jeden.

Virgo: Kdo?

Libra: Vodnář.

Virgo: Ten cvok, co miluje smrtelný život?

Rak: Ne… on má rád jen styl, jakým žijou. Nikdy by se nebyl schopný vzdát své téměř nesmrtelnosti.

Lev: Vtipné.

Virgo: Jenže… když nezemře, bude síla nevyrovnaná.

Lev: Tak ho zničíme sami. ( Rak se zamračil a udělal malý krok dozadu. ) Klid…. Sakra… Třeba ho dřív zničí tamti… Kdo to vůbec je? ( A podíval se na Libru. )

Libra: Obávám se, že jsou tady.

Lev: Kdo?

Libra: Ti, co zabili Ryby a Střelce.

Virgo: ( Trochu pohrdavě. ) Oni neumřeli čirou náhodou?

Libra: Ne… nezemřeli.

Virgo: Tak fajn.

Libra: ( Nechápavě zakroutila hlavou. ) Ty se nezměníš.

Virgo: Za to ty sestřenko ano. Nějak měkneš.

Libra: Ach ty můj … Sakra. Za pár vteřin. ( Zamyslela se. ) Raku, až řeknu vytvoř tu svou podivnou síť nebo co to je a namiř ji přímo ( máchne rukou kam si na druhou stranu prostoru )  tamhletím směrem. Lve, až se tu jeden z nich objeví, zapal ho. Hned rozumíš!

Lev: Když to říkáš.

Virgo: A já?

Libra: Ty… zůstaň stát a klidně ho i zavolej jménem.

Virgo: A to má být?

Libra: Wyatt. Jmenuje se Wyatt.

Virgo: To zvládnu.

V tom se mezi nimi objevil Wyatt. Rak aktivoval svou ochranu a z dlaní mu vystřelil proud čehosi, co se v letu změnilo v síť. Lev ihned máchl rukou a namířil svůj ohnivý proud na Wyatta. Než ho stačila Virgo zavolat, začala hořet. Ani nestihl křičet a za chvíli z něj byla malá hromádka popelu.

Kasandra sebou trhla. Otevřela oči a podívala se na Wyatta a Chrise.

Wyatt: Cos viděla?

Kasandra: Ta potvora Libra je mocná, ale já jsem silnější a mé vidiny jsou přesnější. Teď Wyatte zamířil do jihozápadního sektoru sídla Horoskopiánů….

Wyatt: Jasně … a dál?

Kasandra mu tedy řekla všem, co viděla, a hned vytvořila plán, jak obelstít fakt, že i Libra viděla, co Kasandra plánuje.

 

Podsvětí, kdesi hodně daleko od jejich původního sídla

Libra se opřela o chladnou stěnu jeskyně a podívala se na Virgo. Obě z toho, co se stalo, byly ještě trošku mimo. Všechno bylo až do toho okamžiku v pohodě. Viděla, co viděla, ale pak se to změnilo. Než Lev dokázal zaútočit svým plamenem zkázy, objevil se tam Chris a Lva máchnutím ruky srazil k zemi. Jeho proud ohně to napálil do Raka, který s křikem zmizel pryč. Pak už to šlo rychle. Kdyby neunikly, už by asi byly mrtvé.

Virgo: Já myslela, že to máš pod kontrolou.

Libra: Do háje… já taky, ale museli nějak vědět, co chci udělat.

Virgo: Oni mají na své straně nějakou tu věštkyni?

Libra: Ale hodně dobrou. Dokázala přelstít mě i mé vidiny.

 

Dům Halliwellek, kuchyň

Ve dveřích do jídelny se objevila Prue. Všimla si Adama, jak stojí u stolu a popíjí kávu. Potichu přišla k lednici a něco si z ní vzala. Kupodivu mohla normálně konzumovat. Adam si jí všiml, až když zavřela dveře od lednice.

Adam: Omlouvám se.

Prue: Za co, proboha?

Adam: Že vám moc nepomáhám, že jsem celou tu dobu zavřený v pokoji s Erin.

Prue: Prosím, neomlouvej se. Tvá práce je stejně důležitá jako všechno, co děláme my. Navíc … je to tvoje dcera.

Adam: A vůbec nemám tušení, co se s ní děje.

Prue: Neboj se. Všechno bude v pořádku. Uvidíš.

Adam: Hmm… a jak to jde vám?

Prue: Zdá se, že Penny opravdu na něco přišla a navíc …. Zdá se, že Patty a Tewin ….

V tom se ozval seshora křik nebo možná jásot… Ani Prue ani Adam si nebyli jistí, jestli to znělo jako křik nebo jako jásot. V každém případě Adam rychle položil hrnek s kávou na stůl a oba dva vyběhli z kuchyně, skrz jídelnu až nahoru.

 

Dům Halliwellek, podkroví

Paige nervózně sleduje Penny, jak píše „bůh ví co“ a zdá se, že jí na to ani další tři papíry stačit nebudou.

Paige: Kdy to bude dopsané?

Penny: ( Konečně položila tužku na stolek a podívala se na to, co sepsala. ) Konec. Kouzlo je na světě.

Paige doslova zařvala vítězné jo. Pak si uvědomila, že to bylo až příliš hlasité, ale zbytek té radosti už nedokázala zastavit.

 

Podsvětí, sídlo Kasandry

Kasandra: Kae?

Kae: Ano paní?

Kasandra: Pověz mi Kae… kolik Horoskopiánů je ještě na živu?

Kae: Pět paní. Tvůj útok na tu čtyřku bohužel nebyl tak úspěšný. I když Wyatt ani Chris při tom nezahynuli.

Kasandra: Jak? Proč nikdo nezemřel?

Kae: Zdá se, že jejich schopnost zmizet je nevídaná. Ale podařilo se nám je rozdělit. Jako jednotlivci budou snazší cíl.

Kasandra: Fajn. Kde teď mám ty své dvě „ovečky?“ Víš to?

Kae: Jsou na cestě domů.

Kasandra: Cože?

Kae: Chtěli si odpočinout.

Kasandra: A tos je nechal jít?

Kae: Co jsem měl dělat? Bránit jim a pak umřít? Stejně by odešli.

Kasandra: Fajn. Nechám těm zmetkům oddech. Ať si ti Horoskopiáni odpočinou, ale pak už je chci vidět mrtvé.

Kae: Co jejich síla?

Kasandra: Horoskopiáni a ta jejich síla? Až padne poslední horoskopián, jeho síla a s ní i síla všech ostatních přejde do toho, kdo ho zabije.

Kae: Jenže, co když ho zabije jeden z bratrů.

Kasandra: To se … nestane.

Kae: Jsou… díky Vám mnohem ….

Kasandra: Otevřenější mé vlastní temné politice. ( Kae mezitím odešel a Kasandra jen dopověděla svou myšlenku. ) Až padne poslední Horoskopián, moje kouzlo sváže síly bratří Halliwellů. Jen já je budu ovládat. Jejich vlastní síla bude i mojí silou. Jejich životy budou v mých rukách a nikdo mě nezastaví. Nikdy.

Přitom si neuvědomila, že její slova mohou být slyšet v každičkém rohu tohoto temného světa, a že její slova rozhodně nemohou uniknout těm, kterých se to týká.

 

Dům Halliwellek, pokoj Chrise

Když se tam objevil, připadal si nesvůj. Na chvíli pocítil zlo, kterého tam dole doslova obklopilo. Musel si dát sprchu. V tom zaslechl jásot. Vycházel seshora, ale on sám byl dost vysláblý ze všech těch bojů tam dole, že nedokázal udělat nic jiného, než dát si sprchu. Jo. Sprcha. Tu teď potřeboval.

 

Dům Halliwellek, pokoj Wyatta

Na rozdíl od Chrise, neměl Wyatt ani sílu na to, aby se převlékl. Pak do postele jako zabitý. Usnul a ani křik seshora neslyšel.

 

Dům Halliwellek, podkroví

Nejdřív Paige zařvala radostí. To ji tak vyčerpalo, že sebou málem o pár vteřin později sekla. Za chvíli už slyšela dupot po schodech a Prue s Adamem stáli ve dveřích.

Adam: Co se děje?

Paige: ( Smála se. ) Má to kouzlo.

Prue: Co?

Paige: To kouzlo na případné zničení  Kasandry.

Prue: Tak proč tady tak křičíš?!? Myslela jsem, že sem vpadl Kapitán Zod nebo co.

Paige: Já nevím. Nevím. Bylo to tak spontánní.

Adam: Já myslel, že….

Prue: To já taky.

Paige: Vždyť je to jedno.

Penny: Hlavně, že jste šťastní. Potřebuju pauzu. Bolí mě ruka. ( Všichni se na ni podívají. ) Psala jsem moc rychle.

 

Magická škola, knihovna

Patty: Ha. Tady se píše, že Kasandra byla starodávná věštkyně, které díky prokletí nikdo nevěřil její proroctví. Mysleli si, že lže, i  když se pak její proroctví vyplnila. Jenže ….

Tewin: To jsem taky slyšela. Předurčila svou smrt a nedokázala jí zabránit.

Patty: Jo. Hold smůla.

Tewin: Jenže tahleta Kasandra….

Tewin: Je to prostě jen pokřivená kreatura stvořená v nejzapadlejším koutě Podsvětí. Co chceš víc?

Patty: Já jen …. ( Zazáří. ) Asi vím, jak ji oslabit.

Tewin: Zase ten tvůj úsměv.

Patty: Jaký?

Tewin: Podobně ses tvářila pokaždé, když si měla něco za lubem.

Patty: No jo … máš pravdu.

 

Dům Halliwellek, podkroví

Adam: Takže s tímhle kouzlem můžeme co? Zrušit kouzlo, co Kasandra uvrhla na Chrise a Wyatta?

Prue: No.. já přesně nevím, jestli je to přímo Kasandřino kouzlo, ale teoreticky by ji to mohlo zničit.

Penny: Ne by mohlo zničit, to kouzlo bude fungovat.

Hlas ode dveří: Jaké kouzlo?

Všichni se otočili ke dveřím a všimli si Chrise.

Paige: Konečně jste se.. nebo jenom ty?

Chris: Oba. Wyatt spí.

Prue: Tak jak to vypadá? Myslím s Kasandrou a těmi Horoskopiány.

Chris: Dobře… JAKÉ kouzlo?

Paige: Jen takové….

Penny: Kouzlo, které zničí Kasandru.

Chris: Proč?

Penny: Je to jen pro jistotu.

Chris: Ale ona nám pomáhá. Není fér ji takhle obcházet.

Penny: Nikdo ji neobchází, jen….

Chris zrudne v obličeji a sevře prsty v pěst.

Patty: chceme mít v ruce nějakou pojistku.

Chris: Pojistku? ( Došel ke stolku a vzal do ruky penny sepsané kouzlo. ) Tohle je totální ničící kouzlo! Bože! Ona nám jen pomáhá.

Prue: Jsi si jistý, že tím pomáhá jen nám?

Paige: Řekla Ti, co se stane, když zabijete Horoskopiána? Co se stane s jeho mocí?

Chris stále v ruce svíral papír s kouzlem a ruka ho začínala muchlat.

 

Podsvětí, Kasandřino sídlo

Kasandra: Kae?

Kae: Ano paní?

Kasandra: Zdá se, že to nahoře brzy začne vřít. Připrav pro Chrise a Wyatta místnost, kde by mohli na chvíli přebývat.

Kae: Co to znamená, paní?

Kasandra: Že by někdo přestal důvěřovat Síle Moci těch mrtvých Halliwellek….

Kae se usmál a zmizel pryč.

Kasandra: Tak se mi to líbí.

Zvedla ruce a zavřela oči.

Kasandra: A co pak dělají mí milí Horoskopiáni.

 

Podsvětí, kdesi

Virgo: Co budeme dělat?

Libra: Ty se ptáš mě?

Virgo: Je tady snad někdo jiný? ( Rozhlédne se. ) Ne. Není.

Libra: Musíme najít Raka a Lva.

Virgo: Nebo můžeme povolat naše přívržence a ….

Libra: Co? Co s nimi budeme dělat?

Virgo: Byl to jen nápad.

Libra: Musíme se spojit dohromady. Zjistit kolik jich ti dva už zničili.

Virgo: Myslíš, že …..

Libra: To je teď jedno. V každém případě bychom měly častěji měnit místa našeho pobytu.

Virgo: Proč?

Libra: To jsi kouřila satanovo tajemství nebo co? Když budeme skákat z místa na místo, bude pro ně těžší nás vystopovat.

Virgo: Už mlčím, kapitáne Kirku.

Libra začínala chápat, že jejich nadvláda je beznadějně pryč. Stačilo se podívat na lehkomyslnou Virgo a muselo jí to být jasné. Otázka, která jí právě uvízla v mysli, byla prostá. Kdy? Kdy přijde jejich konec?

Libra: Musíme najít… rozhodně musíme najít Raka, Lva a ….. případně zbylé Horoskopiány… jestli ještě někdo přežil.

Virgo: Jako kdyby ten někdo, kdo ty dva na nás poslal, věděl, že jsme částečně zlikvidovali některé z nás.

Libra: Chyby, které jsme učinili, byly nám osudné.

Virgo: Hezky řečeno.

 

Kasandra se usmála, lehce zákeřně.

 

Podsvětí, na jiném místě

Rak: Já jsem to tušil, že se to stane, já jsem to tušil, že se to stane….

Paralelně s ním Kasandra vidí i na Lva.

Lev: Musím najít zdroj. Musím se připravit. Už nemůžu spoléhat na ty neschopné, patolízaly. Nic nedokážou. Nic. Najdu zdroj síly. ( Potichu ) Všechna moc bude moje. Všechna.

 

Dům Halliwellek, podkroví

Chris: Tohle nemusím poslouchat.

Prue: Alespoň se o to pokus.

Chris: Proč? Abyste nahlodali mou víru v Kasandru?

Paige: Poslouchej se alespoň chvíli.

Prue: Už mluvíš jako její ….

Chris: Co? No tak co?

Penny: Vždycky je dobré mít pojistku, alespoň něco v ruce, kdyby

Chris: Já to kdyby. ( Stále drží papír s kouzlem v ruce. ) prostě ….

Adam: To neuděláš.

Chris: Vsadíš se. ( Papír zmuchlal a pak ho ještě roztrhal na malé kousíčky, které svíral křečovitě v ruce. )

Penny: Bože….

Prue: Chrisi, tos neměl dělat.

Paige: Snaž se uklidnit.

Chris: ( Oči měl téměř rudé, jak moc začínal být mimo sebe. ) Nejsi moje máma, Paige!

Adam: To….

Chris: Sbohem!

Řekl chladně a když mizel rozhodil kousíčky papíru před sebe. Některé z nich ještě zmizely spolu s ním, jiné dopadly volně na dřevěnou podlahu. Prue a Paige se na sebe podívaly a Penny jen nevěřícně kroutila hlavou.

Adam: Tak to jsme hodně v pr…..

Penny: To znamená jen jediné.

Adam: Co?

Penny: Kasandra opravdu netouží jen po zničení Horoskopiánů.

Prue: A co víc… kouzlo je v …..

V tomto naprosto pochmurném okamžiku se ve dveřích objevila Patty s Tewin.

Patty: ( radostně ) Máme způsob, který Kasandru dokáže alespoň oslabit. ( Všimne si jejich tváří. ) Co se tu stalo? ( Všimla si kousků papírů, co byly všude kolem. ) Tak co….

Prue: Víš mami, zdá se….

Paige: Že Kasandra opravdu má nad bratry vliv.

Adam: Mohu mít otázku? Kde je Wyatt, když ….

 

Dům Halliwellek, pokoj Wyatta

Otevřely se dveře a Paige s Prue spatřily Wyatta, jak sedí na posteli. Chris vedle něj. Jen se podívali na sestry a pak na sebe. Oba začínají mizet.

Paige: Počkejte!

Zmizeli.

Prue: Sakra.

Paige: Do háje.

 

Podsvětí, Kasandřino sídlo

Kasandra: Kae… zmiz prosím. Nechci, abys je nějak … chápeš, rozrušil.

Kae kývl a zmizel.

Kasandra: Tři …. ( Chris v té době Wyattovi řekl, co sestry zamýšlejí. ) …dva … ( Sestry otevřely dveře do jejich pokoje. ) … jedna …. ( Zmizeli z Wyattova pokoje. ). Začínáme!

V tom se objevili přímo před ní. Usmála se a dala ruce v bok.

Kasandra: Vítejte zpět.

Chris: Musíme tě….

Kasandra: To já vím.

Chris: Ou….

Wyatt: Řekni, koho pro tebe můžeme zničit.

Kasandra se jak je jejím zvykem usmála.

 

Čas se posunul dopředu a Rak se stále úspěšně ukrýval, zatímco Lev se snažil najít ty, kteří by stáli za ním, ale nebyl příliš úspěšný. Libra a Virgo skákaly z prostoru do prostoru, aby tak snížily možnost dopadení. Zatímco se čtyřka snažila chránit, poslední přeživší Horoskopián se právě blížil k místu, které mohlo být pro něj i ostatní osudné. Zatím neviděn, neslyšen a nikým nezpozorovaný.

 

Dům Halliwellek, jídelna

Seděli všichni hezky u jednoho stolu. Dívali se na sebe – Penny, Patty, Prue, Paige a Adam. Chvíli všichni mlčeli.

Paige: Proč tady?

Patty: Nikde není tolik místa.

Paige: Vždyť v podkroví je místa dost.

Adam: Vždyť je to skoro jako Rytíři kulatého stolu.

Paige: To už jsem zažila. A nebylo to tak vtipné.

Prue: Mami?

Patty: Povídej.

Prue: Jak jsi to myslela, to s tím oslabením.

Patty: Jednoduše…. ( Už chtěla něco říct, když tu někdo zaťukal na dveře. Všichni ztuhli a podívali se skrz halu na siluetu za dveřmi. )

Patty: Kdo….

Prue: Pošťák?

Paige: Hope?

Adam: Britney Spears? Fajn. Fajn. Ta asi ne.

Penny: A půjde někdo otevřít nebo tady budeme hrát dál tu hru „Hádej, kdo přijde na večeři!“

Adam: Fajn… Jdu já.

Zvedl se od stolu a šel volným krokem až ke dveřím. Podíval se ještě jednou za sebe. Ženy rodu Halliwellů jen sledovaly, co bude dál. Adam vzal za kliku a otevřel. Přitom ani Penny, ani Prue, Paige nebo Patty nevidí té nečekané návštěvě do obličeje.

Adam: ( Překvapeně ) Dobrý den, co byste si přál?

Paige: ( Vzadu ) To asi nebude pošťák.

Prue: Na tož Hope.

Patty: A ani ta Britney…. Nebo co… kdo to vůbec je?

Paige a Prue se na ni podívají.

Paige: To by bylo na dlouho.

Prue: Na … hodně dlouho.

Patty: Aha. ( Pro sebe ) Asi nějaká mimořádně schopná čarodějka.

Podívala se na Penny. Ta jen vzdychla.

Cizinec: Jsem tu správně, když hledám rodinu Halliwellů?

Adam: Jo… Tedy alespoň to stojí na schránce… ( Zamyslí se. ) Počkat. Minulý týden jsem to přepsal. Kdo vlastně jste?

Cizinec: Řekněme, že zrovna ty Adame, bys to mohl pochopit.

Adam ztuhl a pořádně si ho prohlédl.

Adam: A .. do HÁJE!

Cizinec: Klid… já ….

Patty: Něco se stalo.

Zpozorněly.

Adam: ( Otočí se na ženy rodu H. ) To je ….

Cizinec: Ne.. nechci….

Paige: ( Vstala. ) Co se děje?

Cizinec se postavil na kraj domu Halliwellek. Dál nemohl. Zatím …nemohl.

Adam: Horo….

Cizinec: Ach jo….

Natáhl ruku směrem k Adamovi a pustil na něj veškerou svou zbývající sílu. Adama to odfouklo doprostřed haly a skončil na zemi. Všechny ženy rodu Halliwellů vstaly. Penny své schopnosti neztratila a chystala se zaútočit.

Cizinec: Dost!

Všechny ztuhly. Jen Adam zůstal v normálním stavu.

Cizinec: Můžu dovnitř?

Adam: ( Pomalu se dává dohromady. ) Na to zapomeň, Vodnáři!

Vodnář: Prosím! Začíná pomalu pršet.

Adam: A?

Vodnář: Zmokne mi kabát. Byl …

Adam: Co?

Vodnář: Docela drahý, tak bych….

Adam: Odkdy se Horoskopián zajímá o nějaké….

Vodnář: Řeknu ti to… Všechno.

Adam: Co všechno?

Vodnář: Vím, co má ona za lubem. ( Adam zpozorněl. ) A vím, jak ji zastavit.

Adam: To my víme taky.

Vodnář: Jenže něco nevíte.

Adam: Tak mi to řekni a my ji porazíme.

Vodnář: Tak … Ha. Chytré. Ne. Řeknu to, až když budu vevnitř.

Adam: Já…. ( Podíval se na ženy rodu H. )

Vodnář: Samozřejmě. Nechám je volně běhat, skákat a já nevím, co všechno ještě dělají.

Adam: Co si? Špatná kopie na parodie s Leslie Nielsenem?

Vodnář: A to má být kdo?

Adam: To je .. jedno.

Vodnář: Tak? Fakt už začíná pršet a … začíná foukat vítr. Zmokne vám tady ta krásná podlaha.

Adam: Jsi divnej.

Vodnář: Díky.

Adam se zamračil a znovu si ho prohlédl.

Vodnář: Klidně mě můžeš šoupnout do nějaké té … jak vy tomu říkáte.. krystalové klece nebo něco takového. Přísahám, že nic neprovedu.

Adam: Já….

Vodnář: Nebo tady můžu stát třeba do soudného dne… a ten kdo říká, že nepřijde, tak přijde. Věř mi. Já už ho zažil… Kdysi.

Adam: Ach jo....

Vodnář: To znamená jo?

Adam: Ne.

Vodnář: No, pak můžu …. ( Otočí se směrem do ulice. ) Hele, támhle ta paní by se určitě ráda dozvěděla, kdo jsem…. ( Začíná mávat na nějakou důchodkyni, co jde po chodníku a táhne za sebou malou kárku na nákup. ) Háló, paní, no vy ….

Adam: A dost. ( Chytne ho za ramena a vtáhne ho do domu. ) To by stačilo. ( Na tu nebohou ženu. ) Klid, paní Bakerová…. To je jen náš hodně vzdálený, šílený příbuzný… z … Československa. ( A zabouchne dveře. )

Vodnář: Už jsi někdy vrazil hlavu do Atlasu, který by vyroben po roce 1992?

Adam: Eh?

Vodnář: Československo se rozpadlo na přelomu roků 1992/1993. Od roku 93 je to už Česká ….

Adam: O co Ti jde?

Vodnář: Jen přesné informace. Nerad poslouchám tyhle historické nesrovnalosti.

Adam: Co jsi zač? ( Máchne rukou. ) To je jedno. Takže… o co Ti jde? O co jde té Kasandře?

Vodnář: Nejdřív ta klec. Prosím. ( Adam vyvalí oči. ) Pro mou bezpečnost.

 

Dům Halliwellek, podkroví

Adam položil na zem poslední krystal a kolem Vodnáře se vytvořila krystalová klec. Narovnal se a Vodnář se usmál.

Vodnář: Konečně…. V bezpečí.

Adam: Co tím pořád myslíš?

Vodnář: Když budu v kleci, tak na mě ty ženy nezaútočí, protože se mě nebudou muset bát.

Adam: Ty jsi …. Hodně naivní, co?

Vodnář: Občas.

Adam: A co to tvé ….

Vodnář: Ach ano. Už to … je.

Ze zdola se ozvala rána. Někdo právě spadl na zem.

Adam: Fajn. Ty… ( Podíval se na něj. ) … tu zůstaň.

Vodnář: Jako kdybych měl kam odejít.

 

Dům Halliwellek, jídelna

Ten, kdo spadl, byla Penny, protože byla připravena zaútočit na něj vším, co měla. Když se zase mohly hýbat, nedokázala ustát balanc a skončila na zemi.

Paige: Kde ….

Adam nemohl čekat na to, až si vše začnou ženy rodu H. špatně vykládat a tak se cestou dolů přesunul. Objevil se před nimi v okamžiku, kdy Penny vstávala a jako oporu použila židli, co stála vedle ní.

Paige: Díky Bohu, kam se….

Adam: Je nahoře.

Prue: Zbláznil ses? Nechal jsi ho nahoře? S Knihou?

Adam: Klid. Je v krystalové kleci.

Paige: A to nás má udržet v klidu? Je to Horoskopián!

Prue: V podstatě … jo.

Penny: Děvčata klid. ( K Adamovi ) Co ten … démon vlastně chce?

Adam. Prý nám chce pomoci.

Penny: Démonům se nedá věřit.

Adam: Hej…

Penny: Co?

Adam: Já byl kdysi taky démon, vzpomínáte?

Prue: Fajn… Takže… co nám ten chytrák chce poradit?

Adam: Řekl, že mi to řekne, až ho pozvu do domu.

Paige: On měl ještě podmínky?

Adam: Jo.

Prue: Fajn. Tak si na toho podivína pojďme posvítit.

 

Podsvětí

Zaútočte na Raka. Je sám. Je bezmocný. Nemá nikoho, kdo by stál za ním. Je nejsnazší oběť. To vše měli Wyatt a Chris v hlavách. Bylo to snadné a oni překvapili Raka u Prokletého vodopádu, kde se do nitra jejich světa propadá temná voda plná hříchu a zla. Vše kolem bylo zahaleno do podivného oparu, v němž se dobro mění ve zlo.

Stál zrovna na srázu propasti a hleděl dolů. Byl vyčerpaný a věčný úprk se na něm již dokonale podepsal. Sotva stál.

Samozřejmě, že vycítil, když se za ním objevili. Ani se nedokázal bránit. Jen zvedl ruce a pak už jen pocítil, jak ho cosi srazilo dolů do hlubin zatracení. Ještě předtím sebou vletu trhnul a jeho moc zmizela.

 

Dům Halliwellek, podkroví

Vodnář stál ve své krystalové cele a díval se na ženy rodu H.,jak tam tak stojí. Dalo by se říci, že nebýt štítu klece, už by ho ta stará ženská asi nějakým silným kouzlem smetla z povrchu zemského, což vzhledem k rozpadu Síly Zvěrokruhu bylo mnohem jednodušší. Díky Bohu, že tady byla ta klec.

Paige: Takže… co vlastně nám chceš nabídnout?

Vodnář: Předně bych chtěl říci, že vlastně nemám vůbec žádný zájem na tom zničit vás.

Paige: On si dělá legraci, že si dělá legraci. Sakra… řekne už někdo něco?

Vodnář: Tedy dřív ano, ale dnes už ne.

Paige: Ptal se tě snad někdo na tvůj názor?

Vodnář: Já….

Paige se na něj podívala a Vodnář ztichl.

Adam: Stejně ti víc řekne právě ….

Vodnář: ( Usmál se. ) Já to říkal.

Paige: Tak spusť.

Vodnář: Kdysi …..

Prue: Nešlo by to přeskočit?

Vodnář: Ne.

Prue: Tak… směle dál.

 

Vodnářova slova

Kdysi dávno, aby byl do Podsvětí vnesen řád, založilo dvanáct démonů spolek a společně ovládly mystickou sílu Zvěrokruhu. Ta čerpá energii ze samotné zdroje všeho života. Ovládli čtyři základní živly – země, oheň, voda a vzduch. Tři démoni na jeden živel. Podsvětí získávalo sílu, ale čím více síly mělo, tím více bylo těžké ho udržet jednotné. Po mnoha dobách jsme ustoupili dalším.

Paige: Dalším? Jako Zdroj?

Vodnář: Byl jeden z těch, co nevěřil, že by to tak mohlo dál fungovat. Prohlásil se za vládce Podsvětí a nejmocnější zlo, které kdy obývalo tento svět. My jsme odešli. Jenže pak…..

Paige: Jsme ho zabili… několikrát.

Vodnář: Byla to nová příležitost. Sledovali jsme … vás, démony, lidi. Učili jsme se. Pronikli jsme do dávných spisů a dozvěděli se o pekelných démonech a Andělech.

Paige: Kam tímhle vlastně míříš?

Vodnář: Zdroj naší energie a naší existence je zároveň naše zkáza. ( Polkl naprázdno. ) Když jsme zničili sestry… ( Podíval se na Paige. ) Skoro …. Někteří z nás pocítili touhu mít víc. Ovládnout všechno, všechny i ostatní Horoskopiány, vytvořit si vlastní armádu. Vyvrcholením mělo být zničení Magické školy, která po Moci Tří představovala další silný zdroj dobré magie.

Adam: Jenže to se nepovedlo.

Vodnář: Ne a síla Zvěrokruhu zeslábla. Víte, síla zvěrokruhu musí být v našich rukách rozložena rovnoměrně, jinak se stává nestabilní.

Patty: Celkem logické.

Vodnář: Tak čtyři z nás rozhodli ovládnout moc sami. Byli čtyři. Každý jeden živel. Síla by byla vyrovnaná a oni mocnější. Ostatní se tak stali snadnou kořistí. Bez Síly Zvěrokruhu už pranic nesvedli.

Prue: Kasandra si to hezky připravila.

Patty: Co se stane, když by za pomoci Wyatta a Chrise zničila vás všechny?

Vodnář: Moc získá ten, kdo zničí posledního Horoskopiána. Ten ovšem bude mít celou tu moc. Paradox, co. ( Někdo z nich se jen uchichtnul. ) Pokud by to byl někdo z bratrů Halliwellůvých a ona ho zabila, získá veškerou moc.

Adam: Jak ji tedy zastavit?

Patty: Můžeme použít to, co ji zbrzdí.

Vodnář: To se také bude hodit, i když ….

Paige: Co? ( Na ostatní ) Já mu prostě nevě…..

Vodnář: Poslední Horoskopián se své moci může vzdát.

Prue: Co?

Vodnář: Když se jí vzdá dobrovolně. Síla Zvěrokruhu se prostě vypaří.

Paige: To máme čekat, až zbude ten poslední a pak…. Co? Prosit ho, aby se vzdal nepředstavitelné moci a síly? Vtipné. On je prostě vtipný.

Vodnář pokrčil rameny.

Patty: I tak se musíme Kasandry zbavit… a to dřív než zbude poslední Horoskopián, protože … Co když bude její vliv na bratry dlouhodobý… co pak?

Vodnář: Pak ovládne Podsvětí a vás dámy zase pošle do věčných lovišť a tentokrát se vším všudy.

 

Podsvětí

Lev stál před skupinkou démonů. Díval se na ně a prohlížel si každého z nich velice pečlivě. V tom jeden z davu vykročil směrem ke Lvovi a jeho strnulým pohledem si Lva změřil, až z toho lvovi nebylo dobře.

Démon: Co od nás vlastně chceš?

Lev: Chci, abyste mi začali sloužit.

Ozval se několikahlasý smích.

Démon: A proč myslíš, že bychom ti měli pomáhat.

Jiný démon: Víme, že po tobě jde Kasandra. Nikdo z nás netouží stát proti ní.

Lev: Mohu vám dát moc.

Další démon: Jakou moc? I sní tě Kasandra zničí.

Mezi nimi začíná být šum. Několik zahalených démonů se začíná bavit. Zdá se, že Lev nemá u těchto démonů šanci.

Lev: Poslouchejte, když vymyslíme plán, můžeme ji zničit. Ona určitě hledá ostatní Horoskopiány.

Jeden ze zahalených démonů: ( Vystoupí z davu a zastaví se vedle démona, co měl první svou řeč. ) Proč myslíš, že nějací další Horoskopiáni jsou?

Lev: ( Ztuhne a na čele se mu začínají tvořit kapičky potu. ) To … ( Zvýší hlas, aby zamaskoval svou nervozitu. ) Jak si dovoluješ….

Zahalený démon: Rak padl.

Lev: Co? Kde jsi slyšel….

Zahalený démon: Jeden z těch bratrů, co pomáhají Kasandře, ho zničil!

Lev: LŽEŠ!

Zahalený démon: U Prokletého vodopádu.

Lev: Kdo Ti takovou hloupost řekl? Nás Horoskopiány…..

Z davu vystoupí druhý zahalený démon a postaví se vedle svého kolegy.

2.démon: A co když je tady mezi námi její špeh!

Dav se začíná vlnit nervozitou. Hlasy se zvyšují a Lev si uvědomí, že ten zahalený démon má možná pravdu. Pomalu ustupuje do chodby za ním. Pomalu se otáčí a pak….

Zahalený démon: Stůj!

Lve se zastavil a pomalu se otočil.

Zahalený démon si stáhl kápi z hlavy. Je to Chris. 2.zahalený démon udělal taktéž. Vyjde najevo, že je to Wyatt.

Lev: Vy jste…..

Wyatt: Tvoje smrt?

Chris: Tvoje zkáza?

Lev: No …. Eh ….

Chris: Máme předat vzkaz od Kasandry. Nic víc. ( Podívá se na Wyatta a usměje se. )

Lev: To je od ní vážně hezký.

Wyatt namíří na lva ruku a jeho oči změní barvu na temně černou.

Wyatt: Řekni Kasandře Sbohem!

Lev otevřel ústa a pak se každičká část jeho těla změnila v prach, který se rozlétl vzduchem tak prudce, jako když vybouchne bomba. Na dav démonů se vyřítila šedavá mlha. Když opadla ti dva zahalení démoni a lev byli pryč.

 

Dům Halliwellek, podkroví

Na půdě zůstal jen Adam, Patty a Vodnář. Paige zavolal urgentně jeden Brianin pacient a ona musela urgentně do ordinace. Sice se již plně zbavila Brianina vlivu, ale přeci nemohla nechat ty chudáčky bez pomoci. Prue a Penny musely nahoru, aby vyřídily důležitou věc.

Patty: ( Pro sebe ) No tak… kde se touláš?

Za pár vteřin se v podkroví objevila Tewin.

Patty: Díky Bohu.

Tewin: Tak jsem to zkoumala a opravdu existuje kouzlo, které dokáže vyvolat falešné vize budoucnosti.

Adam: To je dobré. Že je to dobré.

Vodnář: Jen, aby to nepoznala. Ona je….

Tewin: ( Teprve teď jí nějak dojde, že je tam i muž v krystalové kleci. ) Kdo….

Vodnář: Jsem Vodnář. Jeden z Horoskopiánů… a … no zrádce dalo by se říci.

Tewin: Co…

Adam: Mluví pravdu.

Tewin: Vážně?

Adam: Jo. Není to legrace.

Tewin: Fajn… ( Podívala se znovu na Vodnáře a ten se na ni jen usmál. ) Ou… No, takže…. Kde jsme to byli?

Adam: Nikde. Právě jsi přišla.

Tewin: Aha. Takže….

Patty: Co to kouzlo?

Tewin: Jo… kouzlo…. Takže…. Existuje kouzlo falešných vizí. Jmenuje se Kasandřina smrt.

Vodnář: Jo, tak o tom už jsem slyšel. Chuděra jedna.

Všichni se na něj podivně a překvapeně podívali.

Vodnář: No co… to že ta dívka zemřela jen proto, že na ni nějací prašiví démoni zkoušeli pár svých nechutných triků… to je snad politováníhodné, nebo snad ne?

Všichni znovu zírají.

Tewin: Ale má pravdu. Nějaká starobylá kniha prý tvrdí, že to, že právě Kasandra viděla svou smrt a nedokázala s tím nijak bojovat, bylo jen kouzlo démonů, co chtěli zničit svět.

Adam: Príma. Takže půjdeme na Kasandru stejnou taktikou?

Tewin: To kouzlo funguje účinně jen na bílou magii. Kasandra, ta původní, byla dobrá. Takhle je ….

Patty: Proklatě obrovská mrcha?

Tewin: I tak se to dá říci.

Adam: Co se tedy stane?

Tewin: Oslabí ji.

Adam: A pak?

Patty: Tak daleko jsme ještě nedošli.

Vodnář: ( Zamyšleně se podívá před sebe. ) A co kdyby….

Adam: Když bude oslabená, mohli bychom získat zpět Chrise a Wyatta, nebo snad ne?

Vodnář: Lidi, něco mě napadlo…..

Patty: Ti bychom mohli a pak….

Vodnář: Hej…. Co takhle ji společně zničit? Moc Tří by to dokázala.

Tewin: A co takhle využít Moci Tří?

Vodnář: Vždyť to říkám.

Patty: To by šlo. Penny určitě dokáže vymyslet takové kouzlo, které by ji oslabenou dokázalo zničit, když přidáme….

Vodnář: Mohl bych Vám pomoci.

Adam: Co?

Tewin: Co by to tak mohlo být?

Vodnář: Jej… zlomek Síly zvěrokruhu by byl skvělým posledním prvkem.

Adam se podívá na Vodnáře.

Adam: A co takhle…. Ne. Fakt nevím.

Patty: Tak to zkusíme jen s Mocí Tří.

Vodnář: Jak kdybych tady vůbec nebyl.

Patty: ( K Vodnářovi ) Díky za pomoc.

Vodnář: Vážně není zač…. ( Patty s Tewin odcházejí pryč. ) …. Jen oduste mě vyslechli.

Adam: Už to zvládneme sami.

Vodnář: Adame, prosím. Můžu pomoci. Když využijete i mou sílu, tak bychom….

Adam: Bude lepší, když zůstaneš v krystalové kleci. ( S tím zmizí v modrých hvězdičkách pryč. )

Vodnář: ( Nahlas ) Taky mě bylo potěšením s Vámi pracovat. ( Pro sebe ) Bože… člověk, aby všechno dělal sám. Chci být člověkem a tak moc kvůli tomu trpím. Co si myslí … ( Máchne rukou a jeden z krystalů posune pryč. Klec zmizí. ) že jsem?

 

Podsvětí

Virgo se vzhlížela v zrcadle, co jí padlo do oka v jedné opuštěné, nebo spíše „vydémonované“ oblasti Podsvětí. Dívala se na svoje vlasy, na pleť, na rty. Pak si prohlédla své prsty na rukách, nehty a pak se otočila a dívala se na Libru. Měla zavřené oči a snažila se zjistit, co je čeká.

Virgo: ( Povzdechla si. ) Bože…. Začínám vypadat jako Samara z hororu Kruh.

Libra: Prosím…. Mohla bys být zticha?

Virgo: Nemůžu. Trpím. Potřebuji někoho, kdo mě bude obdivovat, někoho, koho budu moci ovládat, manipulovat s ním, zneužívat jeho naivity, vysát z něj jeho energii.

Libra: Tak se začni dívat na Melrose Place. Slyšela jsem, že se plánuje remake.

Virgo: Není tady televize.

Libra: Tak to máš … blbý.

Virgo: Jak můžeš být v klidu? Naše síla slábne. Ti neřádi nás likvidují a ….

Libra: A tebe jako strašně moc trápí, že nám Halliwellovi zabíjejí naše partnery? Od kdy je z tebe Matka Tereza?

Virgo: Kdo to jako má být?

Libra: Nech to být.

Virgo: Jdu….

Libra: ( Otevřela oči a podívala se na ni. ) O … ou….

Virgo: Co to ….

Před ní se objeví Wyatt. V ruce svírá meč Excalibr. Jednou máchne a Virgo končí. Její tělo dopadne ve dvou kusech na zem a pak se prostě rozplyne.

Wyatt: A poslední brzy padne… ( Chystá se máchnout a zničit tak Libru. Ta včas uskočí. ) Zapomněl jsem… vidíš do blízké …..

Libra: Zabiješ mě a moc Zvěrokruhu nezískáš!

Wyatt. O čem to mluvíš Horoskopiánko? O čem? Jsi poslední….

Libra: Omyl… je tady ještě jeden… z nás.

Wyatt: Lžeš!

Libra: Myslíš, že bych Ti lhala?

Wyatt: Jsi démon. Těm se nedá věřit.

Libra: To Kasandra také a pomáháš jí.

Wyatt. Mlč! Nic nevíš!

Libra: V čem je ona lepší než já? Než Virgo?

Wyatt: Ona … ona chce pomoci.

Libra: Už víš, co se stane, když nás zabijete?

Wyatt: Bude konec?

Libra: Omyl. Bude teprve začátek… začátek vašeho konce.

Wyatt: Víš… vy démoni vážně máte dokonalou schopnost fabulace.

Libra: Hezky jsi to řekl, ale nevíš všechno.

Wyatt se připravuje zasadit poslední úder. Sevře v obou dlaních Excalibr a chystá se udeřit.

Libra: ( V klidu ) Až zabiješ posledního z nás, získáš sílu Zvěrokruhu, plnou naši sílu, se všemi schopnostmi, se vším všudy. ( Wyatt se zákeřně usmál. ) Jenže netušíš, že Tě ….

Wyatt máchnul. Libra se nebránila. Zůstala stát. Jen zavřela oči, když jí meč projížděl jejím tělem. To zesláblo a skrze meč do Wyatta přešla její síla. Wyatt vytáhl meč z Libřina těla a to se rozpadlo na prach.

Wyatt: Konečně …. Ticho.

S tím zmizel a znovu se objevil až před Kasandrou. Našel tam i svého bratra Chrise. V ruce stále svíral meč Excalibr. Podíval se na Chrise a usmál se.

Chris: Tak?

Wyatt: Poslední Horoskopián zabit.

Kasandra: Výborně. Skvělá práce.

Wyatt: Mohu mít otázku? ( A podíval se na Kaandru nepříjemným pohledem. )

Kasandra: Jen se ptej, můj drakobijče… no spíše démonbijče. ( A začala se usmívat. )

Wyatt: Než zemřela, pověděla Libra pár zajímavých informací a tak mě napadlo zeptat se, co bude dál? Co s tou mocí?

Kasandra se přestává usmívat. Otočila se k nim zády a udělala několik ladných kroků dál od nich.

Kasandra: Ta moc, o níž mluvíš, je zdrojem nepředstavitelné síly, energie. Zdroj, který dokáže měnit svět, dokáže měnit lidskou mysl, lidskou duši. Kdo myslíš, že je hoden takovou moc v sobě mít? Ty? Chris? Nějací Horoskopiáni?

Wyatt: No….

Kasandra se otočila. Tak prudce. Tak rychle. Tak nečekaně. Hodila jednu svou dýku a zasáhla Wyatt přímo do hrudi. Jen to lehce křuplo. Excalibr mu vypadl z ruky a jeho tělo se zhroutilo k zemi. Chris ztuhl. Než stihl cokoli udělat, spatřil před jeho obličejem ostrý hrot a pak tmu.

Kasandra se zasmála.

Kasandra: Ta moc patří přeci jenom mě. Nikomu jinému. Jen mě. Došla až k Wyattovu tělu a ladně kopla do jeho bezvládné ruky. Zasmála se.

Kasandra: Měl jsi poslechnout ty tvé podařené příbuzné. Měl jsi poslechnout i Libru. Démonovi se přeci nikdy nedá věřit, když se jedná o to, kdo získá moc. Sklonila se a vytáhla dýku z jeho hrudi. Probudil se. Začal sípat a vykašlávat krev.

Wyatt: Co… ech… ( Otočil hlavu a viděl Chrise, jak slepě zírá na strop Kasandřina sídla. )´Ty…. Och… ( Další krvavý hlen )

Kasandra: Dej mi, co je tvé. Dej mi, co náleží jen mě. Dej mi svou veškerou sílu. Dej mi, co ve tvém srdci dává Ti sílu!

Pak se dotkla Wyattova těla a brala si od něj vše. Všechno. Sílu, co vzal Horoskopiánům. Sílu, co mu dávala Kniha Stínů, sílu předku Halliwellova rodu.

Kasandra: Bože… všechno bude mé. Jen mé… jen moje.

Jeho tělo vyschlo. Bylo prázdné- Efekt na Chrise byl ten samý. Narovnala se a přitom vzala do ruky meč Excalibr.

Kasandra: Jsem… nejmocnější a nejsilnější a …. ( Pocítila divný pocit. ) ovládnu svět a vše …. ( Chvění v jejích dlaních. ) To je ale síla. Taková síla…. Bože… ta je …. ( Upustila meč a pak její ruce začaly zářit. A zářily víc a víc. ) Je to jako…. Jako samotná energie stvořitele. Bože… je to….

Dýchala rychle. Podívala se na strop a ten se začal točit. Všechno se začalo točit. Vše bylo jako na kolotoči. Míhalo se to. Sem tam…. sem tam. A pak se rozzářila celá. Jako nová žárovka.

A pak ….

Otevřela oči. Dívala se před sebe. Zírala tak na svůj „trůn“ a rychle dýchala. Snažila se vybavit vše, co viděla, ale nechápala to. Znamená to, že když…

Hlas za ní: To jsi nečekala, co?

Otočila se a zírala na tu tvář.

Kasandra: Kae?

Z chodby, co vedla ven, vystoupila její hbitá pomocnice Nora.

Kasandra: Noro? Já myslela, že ….

Kae: Víš…. Když tady tak likviduješ s těmi fajnovými hochy Horoskopiány….

Nora: A zapomínáš na nás dva. Trochu nás to mrzí.

Kae: Co čekáš, že se stane, až….

Kasandra: Buďte zticha…. ( Pro sebe ) Něco tady nehraje. Něco….

Kae: Přesně. Něco tady nehraje.

Kae se proměnil v Prue. Nora se zasmála a stala se z ní Penny.

Kasandra: Co to ….

Z průchodu do místnosti vstoupila Patty.

Patty: Skončila jsi.

Kasandra: O tom dost….

Ztuhla a pocítila nepříjemný pocit. Vyděsilo jí to mnohem víc, než by si kdy myslela. Ten pocit totiž znala. Z té její vidiny. Ustoupila dozadu.

Všechny tři: Provázej Tě osud stejný, jako osud jedné vědmy. Co viděla, stane se, do hlubin tě zanese. Síla tvojí vidiny, připraví tě o síly.

Všechno uvnitř ní zesláblo. Všechny vidiny se srazily v jednu. Viděla sebe. Viděla jak mizí. Jak se ztrácí. Viděla, jak získala svou moc, nezměrnou sílu, sílu Zvěrokruhu, sílu Moci Tří a pak viděla jen tmu.

Explozivní odchod nepředvedla. Prue zazívala a jen se na to smutně podívala.

Prue: Čekala jsem, že předvede něco víc.

Patty: Tady nejsi na předávání Oscarů, miláčku.

Penny: Pojďte.

Prue: Stejně jsem čekala víc. ( Povzdechne si. )

Všechny tři zmizí pryč.

 

Dům Halliwellek, podkroví

Vodnář sedí u stolku a přemýšlí. V tom zaslechne hlasy přicházející z dolního patra. Nejdříve jsou hlasy jen chaos zvuků, když pak….

Penny: Cože?!?

Chvíli je ticho. Jen se kroky přibližují ke schodům do podkroví.

Adam: Jak jinak by vám asi pomohl.

Penny: Na něco bychom přišli.

Adam: Nebo taky možná na nic.

Penny: Určitě….

Prue: V tomhle s ním musím souhlasit.

Vodnář se instinktivně posune dál ode dveří. Ve dveřích se nejprve objeví Penny, pak Prue a nakonec Adam. Podívají se na Vodnáře a pak na krystalovou klec a v ní … Kae a Nora.

Nora: Jestli nás nepustíte, tak….

Prue: Kasandra byla zničena, děti.

Nora zmlkne. Kae se postaví za Noru, aby měl štít, protože je mu jasné, co přijde v okamžiku, kdy je pustí z té klece.

Nastalo naprosté ticho. Jejich oči se vzájemně setkávaly. Vodnář se opřel o stolek, co byl vedle něj a shodil přitom nějakou nádobu. Ta se při pádu rozbila. Všichni se na něj podívali. Penny se zamračila a stáhla obočí.

 

Dům Halliwellek, obývací pokoj

Do pokoje vstupuje Paige a podívá se na Vodnáře. Seděl na pohovce a četl si nějakou knihu. Ani si jí nevšiml. Sedla si naproti do křesla a dívala se na něj. Mlčky tak proti sobě seděli a nikdo nic neřekl. V tom z haly vešel rychlými kroky Adam. Oba dva zvedli hlavu.

Adam: Jsou tady.

Vodnář: ( Polkl a knihu lehce položil vedle sebe. ) To bych asi ….

Paige: To bys měl.

Adam: Jsou nahoře. Penny zjišťuje, jestli jsou ještě pod vlivem … vy víte koho.

Vodnář: Tak fajn. ( Zvedl se a nadechl se. Pak vykročil rázným krokem do haly. Minul Adama a zastavil se u zrcadla. Podíval se na sebe. Upravil si vlasy a už chtěl chytit za kliku. )

Prue: ( Z jídelny ) Ona to nikdy nepřizná….

Vodnář: ( Otočil se k ní. ) Co?

Prue: Že je ráda. Nikdy neřekne démonu: „Děkuji.“

Vodnář: To mi došlo.

Prue: Díky. Kam půjdeš?

Vodnář: Budu žít a pak, až přijde čas splatím svůj dluh vaší rodině.

Nic neřekla, ale pochopila. Odešel. Zavřel za sebou dveře a nechal dům Halliwellek svému vlastnímu osudu. Prue se podívala na Adama a ten svůj pohled namířil na dveře.

Adam: Uvidíme ho ještě?

Paige: Doufám…. Že ne.

 

Dům Halliwellek, podkroví

Chris stojí nad Knihou Stínů. Po chvilce zvedne hlavu a podívá se na Patty, co sedí na pohovce.

Patty: Tak?

Chris: Nic. Žádná extra moc. Prostě nic. Vůbec nechápu, co jsem to dělal.

Patty: Alespoň, že tak.

Chris: A Wyatt?

 

Dům Halliwellek, pokoj Wyatta

Stál u zrcadla ve své skříni a díval se na sebe. Jeho pohled byl chladný a odtažitý. Jako kdyby nad něčím váhal.

 

Po pár vteřinách natáhl ruku a chystá se skříňové dveře zavřít.

 

Chviličku zaváhá, ale pak dveře dovře.

 

Konec