1.sezóna

2.sezóna 3.sezóna Charmed New Year  Hlavní stránka

Co se doposud stalo

( V létě roku 2005 se sestry Halliwellovi utkali s démonským klanem Horoskopiánů, v jehož čele stáli Lev, Virgo, Libra Aquarius. Byly poraženy. Ještě předtím Virgo navštívila Adama, aby ho přetáhla na jejich stranu, ale on díky lásce k Phoebe překonal Viržino kouzlo a raději spáchal sebevraždu. On, exdémon, byl za jeho odvážný čin odměněn a stal se světlonošem. Wyatt a Chris skončili v rukách jejich dědy Victora. Narozená Phoebiina dcera skončila v rukách Briany, která se o ní začala starat, jakoby to byla její vlastní krev. Od té chvíle nikdo neslyšel jméno Halliwell. Kluci získali příjmení Bennet, po dědovi, a dcera Phoebe dostala jméno Erin Cassidy. Erin, v její téměř dospělosti zjišťuje, že kromě obyčejného, nudného a šedého světa, existuje i ten pestrý, magický. S tím poznává i jeho temnou stránku a odhaluje, že i ona sama má jisté schopnosti, které jí časem poněkud zkomplikují život. Několikrát zůstane zaseknutá ve Ztracené knihovně, kterou objevila její matka Phoebe. Po několika měsících jejího nového života se setkává se svým pravým otcem, který k nim byl poslán, aby se stal jejím světlonošem. Mezitím Wyatt začal randit s dívkou jménem Hope, která po čase zjistila, že i ona má své místečko v magickém světě. A to když ji navštíví dva podivíni a oznámí, že má bojovat proti démonům. Chris se více sblížil s knihovnicí Flower, ale jejich vztah ukončila ředitelka Magické školy, když Flower její snahy zakázala. Ta to nevydržela a po napadnutí Tewin, zmizela pryč. Chris má naštěstí pevnou oporu v Denny, dívce, jejíž sestra Lynn byla důležitým článkem ve věčném snažení Starších. )

( Vše začíná nabývat větších a šílenějších rozměrů, když Tewin navštíví Alice, která kdysi záhadně zmizela. Ta ji nejdřív vyděsí svou mocí a pak jí pomůže předejít napadnutí Magické školy právě Horoskopiány. I když se jí snaží Wyatt, Chris a spol pomoci, jejich snažení nevyjde, protože nemají Moc Tří a Adam si nepamatuje, jak sestry kdysi zavolali na pomoc Prue. Vše se začíná blížit k drtivé porážce Magické školy. Erin se mezitím střetla v P3 se dvěma magickými zloději, kteří při svém odchodu nechají P3 v ohni a ta z velké části skončí v troskách. Erinino tělo je pryč. Podle všeho se žárem vypařilo. )

( Aby Adama zjistil, kde je Erřin, využije Briany, která zná jedno kouzlo, které prohodí jeho duši s duší jeho dcery. Když se kouzlo podaří, Erin jim poradí, co by měli udělat, aby zpomalili útok Horoskopiánů. Přitom ale neřekne, kde je. )

( Jak jim Erin poradila, tak udělali, ale při přímém setkání s Horoskopiány, je jim pomoc víl a skřítků k ničemu, Aquarius ve své primitivní podobě nechal všechny tyto tvory poslat pryč. V bitvě o Magickou školu Tewin zavolá Alici, která se snažila svou přítomnost skrývat. To postrčí Brianu, která má své tajemství ukryté pod velkou vrstvou lží a tajností. )

 

( Wyatt se vyčerpaně drží meče, který zabodl do dřeva podlahy. Hope sedí na zemi a levou rukou si drží krvácející ránu na své pravé ruce. Denny leží na zemi a dívá se na strop. Jen čas od času mrkne. Chris si všiml zraněné Hope a jde pomaličku k ní. Kulhá. Jeho levá noha je zlomená. Paige se rozhlédne kolem sebe a pak si oddychne. )

Paige: Tak to bychom měli!

( Jak to řekne, všichni bdící přítomní se na ni podrážděně podívají. )

Alice: Tak fajn… ještě někdo tady tají něco z minulosti?

Paige: ( Usměje se. ) Myslím, že … ne.

Adam: ( Odlepí se od země. ) Paige? Bože… ( Ani na nic nečeká. Na nic se neptá a dobelhá se k Paige. Obejme ji a ona jeho. ) Bože… já… jak je to možné?

Wyatt a Chris: ( Současně  ) Tak to bychom taky chtěli vědět, Teto Paige.

Hope: ( Nechápavě ) Teto?

( Paige se jen zašklíbne. )

 

Úvodní znělka

V hlavních rolích: Erin Cassidy, Wyatt Matthew Halliwell, Chris Halliwell, Briana Cassidy, Hope McCarthy, Adam Jefferson

Ve vedlejších rolích: Tewin, Denny Jiggsová

Hostující hvězdy: Alice, Paige Matthewsová, Piper a Phoebe Halliwells

Díl 19. Dopis na rozloučenou

Před téměř 19. lety

Dům Halliwellek, pokoj Phoebe

( V pokoji je šero. Slunce už je skoro za obzorem. Je slyšet, jak tikají hodiny. Někdo sedí za psacím stolem a píše v přítmí lampičky dopis. )

= Všechno, co jsme prožily, vše, co jsme nabyly, všechno, co jsme cítily, nás dovedlo až sem. Já tomu říkám křižovatka života. Paige by se mi určitě smála, ale já to tak cítím. Jen teď tak doufám, že to, co jsme naplánovaly, vyjde. A věřte mi, že naplánovat něco tak komplikovaného nám zabralo mnoho nocí beze spánku. Pevně věříme, že na to Horoskopiáni skočí, že nebudou tak ostražití, aby měli čas zjistit, jak se věci mají. Zároveň je mi líto, že to nejdůležitější může provést jen jedna z nás. Bylo těžké se rozhodnout, ale nakonec jsme zvolily správně. =

= Stejně jako Phoebe, i já věřím, že to vyjde. Přála bych si Vás, Wyatte a Chrisi, vidět vyrůstat, ale není mi to souzeno. Tati, snaž se prosím, je držet od magie co nejdéle to půjde. Vím, že Wyatt je šídlo, ale je v něm i část mě a Lea. Časem to pochopí. Až přijde ta pravá chvíle, poznáš to sám. =

= Bylo nejtěžší přiznat si, že vše leží na mých bedrech. Budu to já, kdo Vás bude chránit, kdo Vás bude hlídat. Budu muset projít těžkou zkouškou. Sestřičky moje, odpusťte mi to. Do uskutečnění plánu zbývá už jen pár hodin. Už brzy… =

 

Magická škola, knihovna

( Pár studentů se již dalo dohromady a odešli pryč, odpočinout si. Wyatt a Chris pomohli Adamovi položit Denny do křesla. Stále byla ještě mimo sebe. Hope teď seděla v druhém křesle a sledovala zaschlou krev na své pravé ruce. Tewin ležela v podlouhlé sedačce. Z toho náhlého akčního prožitku se zatím nevzpamatovala. )

 

Wyatt: ( Dívá se na Paige. Přemýšlí, co se právě dozvěděl. ) Jaký plán a o co vlastně jde? Nebo šlo?

Chris: ( Drží v ruce dopis, co našel u Victora v pracovně. ) A prosím, všechno.

Paige: ( Naprázdno polkne. ) Před téměř devatenácti lety jsme já, mé sestry Piper – Vaše matka, a Phoebe – matka Erin, a Leo - Váš otec stanuli proti Horoskopiánům. Už před samotným střetem jsme věděli, že nemáme šanci….

Chris: Jak… věděli? Vždyť….

Paige: Phoebe měla vizi, předtuchu, že padneme. Našli jsme sice kouzlo, ale neměli jsme sílu ho včas vykonat. Museli jsme přijít s něčím, co by nám dalo čas pro to, najít způsob, jak kouzlo dokončit. Museli jsme zapojit i někoho, kdo by nám s tím vším pomohl.

Hope: A to jako koho?

Paige: ( Podívá se na Hope. ) Bože… celou tu dobu… to je jedno …. Briana Cassidy.

Hope: Ona jako opravdu….

Paige: Briana Cassidy byla opravdu moje světlonoška, jak jsem Vám už mnohokrát říkala. Tehdy jí bylo sotva dvacet, ale byla schopná. Vážně…..

 

Před téměř 19. lety

Univerzitní koleje, pokoj Briany

( Briana jde otevřít dveře. Nechala na posteli válet se pár knih. Hodiny pokročily. Otevřela dveře a tam Paige. Vypadala bledě a Briana si v ten moment pomyslela, že musí mít potíže. )

Briana: Paige… stalo se něco?

Paige: Díky Bohu, že jsi doma.

Briana: Proč ses nepřenesla?

Paige: Nevěděla jsem, jestli jsi sama.

Briana: Mohla jsi to přeci vycítit, když jsi moje světlonoška. Půjdeš dál?

Paige: Jo. Jasně. Dík.

( Briana pustila Paige do pokoje a zavřela za ní. )

Briana: Tak co se stalo?

Paige: Jak víš, že se něco stalo?

Briana: Vypadáš unaveně, vyčerpaně a hlavně… máš na obličeji víc vrásek, než Královna Matka.

Paige: Ou… tak to musím vypadat vážně příšerně.

Briana: Prosím… zpět k tomu tvému problému.

 

Zpět v knihovně

Wyatt: Takže jsi jí řekla to o těch Horoskopiánech?

Paige: ( Kývla ) Jo. To samé, co jsem teď řekla vám.

Chris: Co přesně měla Briana udělat?

Paige: Měla schopnost přeměňování.

Chris: To jako?

Paige: V jakoukoli osobu, ve kterou se chtěla proměnit, v tu se proměnila.

Hope: ( O něco víc zbystří. ) Takže Briana se proměnila v tebe a ty…. V Brianu?

Paige: Přesně tak. Využila jsem kouzla. Přitom jsem nemohla používat své schopnosti přitahování a musela jsem vymyslet, jak odblokovat světlonošské volání.

Hope: Dost těžký….

Paige: Bože… víte jaké to bylo? Celých těch devatenáct let… musela jsem vystudovat Univerzitu. Já… začít pracovat jako psycholog a psychiatr. Bože….. Už jsem ani nevěděla, kdo vlastně jsem. Posledních pár let jsem už nebyla Paige ale Briana.

Wyatt: Prosím… zpět k tomu plánu.

Paige: Jasně. Máš pravdu…. Takže…. První část plánu byla vyřízena. Místo mě se k sestrám připojila Briana v mé podobě. Piper měla na starost knihu a ochranu kouzla a Phoebe…. Ta se do jisté chvíle starala o to, aby její dcera měla vše, co musí mít. Sepsala pár dokumentů, které jsem pak já poslala Victorovi. Erin musela skončit v mých rukou. Dalo by se říci, že to pro ni bylo to nejtěžší rozhodnutí. Přitom myslela na Adama. Ten zatím překonával sám sebe, když stanul tváří v tvář Virgo.

Wyatt: To, co se stalo s Adamem, už víme, ale co bylo s naší matkou?

Paige: Všechno po pořádku.

 

Před téměř 19. lety

Univerzitní koleje, pokoj Briany

Briana: ( Oněměle se dívá na Paige. Kdyby neseděla na posteli, určitě by spadla na to její kostěný pozadí. ) To myslíš vážně?

Paige: Jsi naše jediná naděje.

Briana: Já chápu, že záchrana sester je důležitá, ale….

Paige: Tady nejde jen o nás…. Po nás přijdou i další na zabijačkou hostinu a nemyslím tím, že budou jen pojídat, oni budou snězení.

Briana: Víš… Paige… občas máš zvláštní přirovnání, ale chápu to… tedy, abych se přiznala… Děsí mě, že bych se měla.

Paige: Vím. Je to těžká volba. Kdyby to šlo provést jinak, ale nikoho jiného nám blízkého s magickou mocí nemáme. Navíc…

Briana: Už dost. Nezdá se mi to, ale….

Paige: Ano?

Briana: Udělám to.

( Paige ukáplo několik slz a Brianu objala a Briana věděla, že je to naposledy, co se může takhle pevně někoho dotýkat. )

 

Zpět v knihovně

Wyatt: Fajn. Tak už víme, jak si dostala Brianu, aby….

Paige: Zachránila alespoň jednu sestru, tos chtěl říci?

Wyatt: ( Zamračeně ) Tak nějak.

Paige: To jsem ráda.

Hope: Proč myslíš, že byla jediná, kdo Vám mohl pomoci? Vždyť za vámi stála celá magická říše těch, co kopou za dobro.

Chris: ( S posměchem se na ni podíval. ) Myslíš, že by jim v nouzi pomohli?

Hope: Třeba jo…

Chris: Tak to jsi….

Paige: Chrisi! ( Chris ztichl. ) Hope má pravdu. Celá magická říše sice stála za námi, ale my jsme nechtěli, aby se do toho boje pouštěli, pokud nemuseli.

Hope: Tak vidíš!

Paige: Ale v jednom má Chris pravdu. ( Chris se zasměje a Hope se trochu zamračí. ) Nevíme, jestli by někdo z nich byl ochotný dát v šanci svůj život za život někoho jiného, milovaného, ale jiného. Briana pro nás ke konci byla… no… byla pro mě… pro mě byla dost důležitá. Předtím se toho událo mnoho a ona nám ke konci párkrát pomohla. Věděla, že nikdo jiný tak velkou oběť neudělá. A nemyslete si, že jsme to předtím nepromysleli. Bylo to těžké i pro nás.

Hope: Ani se nedivím. Najít někoho….

Paige: Šlo o všechno. Moc Tří a dům stáli v základu všeho, co jsem měla později možnost ochraňovat.

Wyatt: Dům?

Chris: Ale ten přeci….

Paige: Piper vytvořila ochranné kouzlo….

Chris: A co ti nájemníci, co tu….

Paige: Netušila jsem, že to kouzlo bude tak mocné. Neměl se do něj nastěhovat nikdo zlý, ale poslední rodina….

Wyatt: Jak to udělala?

Paige: Piper byla vždy svědomitá….

 

Před téměř 19.lety

Dům Halliwellek, pokoj Piper

( Leo seděl na posteli a díval se na Piper. Ta stála u okna a dívala se do potemnělé ulice. )

Leo: Děje se něco?

Piper: Kromě toho, že za chvíli bude po nás… po Tobě, po mě, po Phoebe… a pokud Paige nepřemluví Brianu, budeme muset do toho jít všechny a bude konec. Když se mi teď nepodaří vymyslet kouzlo ochrany pro dům a Knihu Stínů, tak celé naše snažení přijde v niveč. Přijde Ti to jako málo?

Leo: Klid. Paige Bri přemluví. Ona má na to talent.

Piper: Myslíš? Protože já bych se na Brianině místě příliš nehrnula do záchrany několika sester… jen proto, že mi to říká nějaká světlonoška.

Leo: Ale to z tebe mluví…

Piper: Co?

Leo: Ty, lásko.

Piper: Nech těch hádanek.

Leo: A ty bys měla začít vidět věci pozitivně.

Piper: Tobě se to mluví.

Leo: Jo. Protože budu při tobě. Ty víš, že budu.

Piper: Ale ono mě to tvé chlácholení nějak moc neuspokojuje. Začínám být víc a víc nervózní. Kde jsou kluci?

Leo: Phoebe jim právě balí věci a až budou hotoví, přenesu je k Victorovi.

Piper: Pravda. Victor. Musím dopsat ten dopis.

( Otočí se a jde ke stolku. )

Leo: Teď? Proveď nejdřív ty ochranná kouzla a pak můžeš dopisovat nějakej dopis, Piper.

Piper: Ty to nechápeš. Musí vědět, co a jak, musí… Měla bych mu předat papíry od P3.

Leo: Piper?

Piper: Měla bych taky ještě trochu poklidit. Nechala jsem v kuchyni…

Leo: Piper!

Piper: ( Ztuhla a zastavila se. ) Co? Mám práci. ( Potichu )Mám přeci práci.

Leo: Lásko… ( Vstane a jde k ní. Přitiskne si ji k sobě, aby cítil , jak jí v žilách teče krev, jak jí tluče srdce, jak voní její vlasy. Najednou si chtěl zapamatovat vše, co na Piper miloval. Všechno… vybavil si první den, kdy se seznámili. Jak se o něj Piper s Phoebe „přetahovaly“.)

Piper: ( Celá se rozklepala a po tváři jí začínaly ztékat slzy. ) Leo… co s námi bude?

Leo: Nevím. ( Přitiskl si ji ještě víc k tělu, jakoby měl pocit, že mu jí někdo krade. )

 

Zpět v knihovně

( Hope měla na krajíčku. Chris byl celý rudý a Waytt měl co dělat, aby se taky nerozbrečel. )

Hope: To je horší než Titanic.

Paige: Oni dva toho mnoho prožili, ale v ten den se cítili stejně jako Kate a Leo na Titanicu.

Chris: Až na fakt, že ani jeden z nich nepřežil.

Paige: To se neví. Horoskopiáni je poslali neznámo kam, ale jestli tam někde žijou nebo ne….

Chris: Ale nejsou tady. Nemůžou prožívat život….

( Najednou se za nimi někdo prudce posadí. Denny se probrala. Párkrát zalapala po dechu, než zjistila, že je v knihovně, a že je již po bitvě, a že žije. Začínala pozvolna dýchat. Chris k ní hned přiběhl, aby zjistil, jak na tom je. )

Denny: Bože… co se….

Chris: Podařilo se nám je … no, my ani nevíme jak, prostě jsou pryč a Magická škola….

Denny: Stojí.

Chris: Jo.

Denny: To je dobře, ne?

Chris: Jo. To je.

( Hope si otřela tvář od „potu“ a usmála se. Pak vstala a šla k Denny. )

Hope: Konečně se někdo probral.

Denny:  ( Posadila se a pak si všimla Tewin. ) Co se jí stalo?

Paige: Omdlela.

Denny: ( Podívala se na Paige a pak na Chris, pak na Hope a pak zase na Chrise a nakonec zase na piafe. ) A Vy jste?

Paige: ( Usmála se. ) Paige, Paige Matthewsová.

Denny: Ta Paige Matthewsová?

Paige: Přesně tak.

Denny: Ale jak….

Chris: Dlouhý příběh.

Hope: ( Potichu ) Paige byla celou tu dobu po vizáží Briany Cassidyové.

Denny: A… jak dlouho?

Paige: Skoro... ( Podívá se na hodinky. Je po půlnoci. ) Skoro devatenáct let. ( Zesmutní. )

Denny: Ou….

Wyatt: Co bylo dál?

Paige: Myslíš, poté, co se Piper vybrečela v Leově obětí?

Wyatt: Jo.

Paige: No…. Jestli si to pamatuji dobře, tak se na chvíli zavřela nahoře v podkroví.

Hope: Aby udělala to kouzlo?

Denny: ( Zmateně ) Jaké kouzlo?

Paige: Přesně. Ochranné kouzlo pro dům a ochranné kouzlo pro Knihu Stínů.

Chris: Ochranné kouzlo pro dům Halliwellek jsme pochopili.

Paige: Nepochopili.

Wyatt: Jak nepochopili?

Paige: ( Usmála se a postavila se. ) Prostě nepochopili.

 

Před téměř 19.lety

Dům Halliwellek, podkroví

( Piper sedí u kulatého stolku pokrytého lektvary a dalšími surovinami. Ve dveřích se objeví Leo. Zprvu zaváhá, když vidí, jak Piper přemýšlí, ale pak se překoná a jde dál. )

Leo: Piper, Phoebe už klukům zabalila to nejdůležitější. Půjdeš se rozloučit, než je pošlu…

Piper: ( Nevnímá ho. ) …Měla bych do toho kouzla přidat ještě něco, co co by učinilo kouzlo déle trvající…

Leo: Piper!

Piper: ( Zvedne hlavu od papírů. ) Co? Ach Leo… to jsi ty…

Leo: Jo. Já… Chtěl jsem se…

Piper: Jsi tu dlouho?

Leo. Pár …minut. Kluci už jsou připravení. Máš poslední možnost se rozloučit.

Piper: Dej mi pár minut. Ještě musím něco dokončit.

Leo: ( Dojde až k ní. ) Jak jsi daleko?

Piper: Do ochranného kouzla mi zbývá už jen jedna přísada.

Leo: To bude formou lektvaru?

Piper: Jo. Bude. Chci lektvar smíchat s energii Nexu, tím bude chráněn i dům i Nexus.

Leo: Chytré.

Piper: Snažila jsem se.

Leo: To na tobě mám rád.

Piper: Já vím. ( Zvážní. ) Jen bych ještě chtěla…

Leo: Povídej.

Piper: Chci tomu dát ještě něco. Víš něco jako esenci života. Něco, co by tomu dalo sílu a dlouhou působnost.

Leo: Co tam všechno máš?

Piper: Koukni na seznam.

Leo: ( Vezme do ruky papír se seznamem všech složek lektvaru. ) Bože… to je jak chemický projekt.

Piper: Taky, že jo. Když přidáš nějaké složky víc či míň, dostaneš z toho buď něco jako hodně sladký puding nebo hodně těkavou látku.

Leo: To zní … děsivě.

Piper: Já vím, ale pořád mi tam chybí něco, co by všemu dalo… jak bych to řekla. Náš punc, aby nás dům poznal. Chápeš, jak to myslím?

Leo: Jo… ( Zamyslí se. ) A co takhle vaše krev.

Piper: Krev?

Leo. Hodně lektvarů Moci Tří je založeno na vaší krvi… mnoho ničivých lektvarů je…

Piper: ( Rozzáří se. ) To je perfektní nápad.

( Najednou je vyruší Phoebe. )

Phoebe: Piper, kluci jsou hotoví. Ví Victor, že je k němu s Leem posíláš?

Piper: Jo. Volala jsem mu. Nechápe to, ale souhlasil. Ono mu nic jiného nezbylo.

Phoebe: Tak fajn. Já poslala Adama do Bay Mirror. Tam by měl být v bezpečí. Jak pokračují kouzla?

Leo: Piper zazářila.

Piper: ( Naštvaně ) Kdybych zazářila, už bychom byly schopné zničit ty Horoskopiány za pomoci toho šíleného kouzla a nemusely bychom Adama posílat do Bay Mirror, mé syny k dědovi, mou neteř by nemusela vychovávat její teta v přestrojení za nějakou její chráněnkyni, která musí obětovat svůj život, aby.. co zachránila magii? Zachránila nás nebo co vlastně?

Leo. Tak promiň. Já jen.

Piper: Jo. Má pravdu. I když… spíš na to přišel sám Leo.

Phoebe: Začínám být zmatená.

Piper: To je jedno. Musíme sem ještě dostat Paige.

Phoebe: Tu levou nebo tu….

Piper: Naši Paige.. vždyť je to jedno. Prostě ať tu jsou … obě.

 

Zpět v knihovně

Wyatt: Takže… přidáním krve do toho lektvaru….

Paige: Udělalo z domu Halliwellek téměř nedobytnou pevnost.

Chris: Jak tedy došlo k ….

Paige: Ke zrušení kouzla? ( Chris kývne. ) Nevím, ale patrně to musela být Erinina krev, kterou dům přijmul a kouzlo se zrušilo.

Adam: ( Zamyslí se. ) Vybavuji si to. Když jsem koupil dům a začal jsem ve sklepě trénovat s Erin její schopnosti, řízla se. Myslel jsem, že jsem to byl já, kdo dům odblokoval.

Paige: Promiň Adame. Nemáš krev Halliwellek. Dům jsem mohla odblokovat já, ale ne v podobě Briany, pak Erin, ale ta netušila, že je dcerou Phoebe. A pak i Wyatt a Chris.

Chris: Proč jsme nemohli….

Paige: Já a Victor jsme se setkali. Jen jednou.

 

Týden po zničení sester

Park poblíž domu, kde bydlel Victor

( Briana šla pomalu po chodníku. Dívala se kolem sebe a sledovala okolí. Všimla si sedícího muže na lavičce. Četl noviny. Když vycítil její pohled, zvedl hlavu. Pak ji zase sklonil. Poznala ho. Byl to Victor. Došla až k němu a sedla si na druhý konec lavičky. Vytáhla knihu a začala v ní listovat. )

Briana: Jak se mají kluci?

Victor: Dobře a co Erin?

Briana: Zvládám to.

Victor: Fajn.

Briana: Fajn.

Victor: Co dům?

Briana: Pod kouzlem.

Victor: Mají se dozvědět pravdu?

Briana: ( Položila knihu na klín a otočila se obličejem k Victorovi. Oba měli zarudlé oči od pláče. ) Až přijde vhodný čas, tak se pravdu dozvědí, ale prozatím nebude vhodné, aby ji znali. Nebudou to potřebovat.

Victor: Dobrá.

Briana: A ještě něco…Raději jako bychom se ani neznali. Z ušetřených peněz se odstěhuju s Erin na druhý konec Frisca. Pro naší, její a vaší bezpečnost. Kdyby se Horoskopiáni jenom dovtípili, že někdo přežil….

Victor: Chápu a podporuji to.

( Oba se na sebe zmateně podívali a pak se Victor vrátil ke čtení novin a Briana ke čtení knihy. )

 

Zpět v knihovně

Chris: ( Zasmál se. ) Na vás dva musel být teda pohled.

Wyatt: Jako z nějakého trapného akčního filmu.

Paige: Oba jsme se cítili divně. Chovat se, jako že se neznáme.

Wyatt: Ale časem jste se….

Paige: Jo. Časem jo. Už přicházela pomalu doba, kdy jste se měli dozvědět část pravdy.

Hope: Jako, že jsou čarodějové a že….

Paige: Jen to, že jsou čarodějové. Kdybyste je děvčata viděli, tak….

Hope: ( Zasmála se. ) Pamatuju si na to, kdy jsem se s Wyattem poprvé seznámila. Bylo to jako zjevení. Připadal mi….

Wyatt: Jak?

Hope: Trochu legrační. Pořád byl nervózní. Už chápu proč.

Wyatt: Víš, jak bylo těžký to zprvu tajit?

Hope: Už mlčím.

Denny: Nechci rušit vaši rozpravu, ale proč jsme pořád tady? Když jsou Horoskopiáni pryč, tak….

Chris: Jsme tady v bezpečí.

Denny: Promiň, ale na mě to moc nezapůsobilo. Spíš naopak. Přijde mi, jako by nás od chvíle, co jsem se probrala, někdo pozoroval. ( Prosebně ) Nemůžeme vypadnout?

Adam: Denny má pravdu. Vypadneme.

Wyatt: ( Podíval se na spící Tewin. ) Co uděláme s ní?

Adam: Pravda.

Paige: ( Usměje se. ) K Radě Starších! ( Máchne rukou a Tewin zmizí v modré záři pryč. )

Hope: Co to….

Paige: ( Protáhne se. ) Ani nevíte, jak dlouho jsem tohle chtěla udělat. ( Udělá pár kroků. ) Jdeme tedy?

Hope a Denny: ( Současně ) Jasně!

( Obě vstanou. Hope Denny ještě trochu přidržuje. Obě dojdou k Paige. Ta každou chytne za ruku a usměje se na mužské osazenstvo. )

Paige: Tak se uvidíme doma, hoši!

( Hope zamává Wyattovi a pak všechny tři zmizí v modré záři. Wyatt se zasměje a pak zmizí taky. )

Chris: ( Pro sebe ) Tak jo… vypadneme odsud.

( A pak, Adam i Chris, oba současně, zmizí pryč z knihovny Magické školy. Chvilku je tam naprosté ticho. Po pár minutách se uprostřed knihovny objeví několik blesků a na zem dopadne tělo dívky kolem třiceti. Když blesky zmizí a její tělo tam jen tak leží, pohne se. Pak zvedne hlavu – její tvář je špinavá, ale jasně v ní je poznat Paige. Pokusí se vstát. Podaří se jí to. Jak se narovná, oklepe se a z Paige se stane dívka kolem dvaceti – je to Briana, jak vypadala před 19.lety. )

 

Dům Halliwellek, zimní zahrada

( Paige se s úlevou posadí do jednoho z křesílek. Denny a Hope obsadí další dvě a vyčkávají, až se jejich mužské protějšky objeví zase doma. Nečekají dlouho a mezi nimi se objeví Wyatt. )

 

Hope: Vyhrála jsem.

Denny: Vždyť jsme se nevsadily.

Paige: Ale vyhrála.

Denny: Tak fajn.

Wyatt: O co jde?

Hope: O nic. ( Ukáže na něj a prstem mu naznačí, aby šel k ní. ) Chtěl bys odměnu?

Wyatt: To víš, že jo.

( Přijde k ní a skloní se. Ona ho lehce políbí na rty a pak… najednou on sedí v křesílku a ona sedí na něm. )

Denny: Bože… zase.

Hope: Jak zase… vždyť…

( Když se mezi nimi objeví Chris a Adam, Denny se na Chrise unaveně podívá. )

Denny: Vezmeš mě domů. Jsem nějak… pomlácená a taky trochu vyřízená. ( Přitom se podívá na páreček Wyatt-Hope. )

Chris: Jasně. ( K Paige ) Paige?

Paige: Ano?

Chris: Pak budu chtít slyšet, co bylo dál.

Paige: Jasně. Budu tady na tebe čekat.

Hope: To já si to nenechám ujít.

Denny: ( Zakření se. ) Tak to já… klidně jo. ( Smutně ) Stejně ani nevím, o čem jste se to bavili. ( Ke Chrisovi ) Jdeme?

Chris: Jasně. ( Podívá se na ostatní. ) Tak zatím ahoj.

( Hope zvedne ruku a mávne. Paige s Adamem se jen usmějí. Chris s Denny odejdou a je slyšet cvaknutí vchodových dveří. )

Wyatt: Tak co teď?

Adam: Půjdu si na chvíli odpočinout. ( Vypadá smutně. ) Bylo toho na mě pro jednu noc až až. ( Otočí se aj de do jídelny. )

Paige: Dobrou!

Adam: Dobrou.

Hope: Nashle, pane Jefferson.

Adam: Ahoj Hope.

( Už tam jsou jen Paige, Hope a Wyatt. Paige sebou najednou trhne. )

Paige: Kdo si dá půlnoční kávu?

Hope: Já rozhodně.

Wyatt: Já se přidám taky.

Paige: Fajn. Tak tedy … SMĚR KUCHYŇ!

 

Dům Halliwellek, pokoj Adama

( Adam leží v posteli. Dívá se do stropu a čas od času se otočí k nočnímu stolku, kam si postavil fotku sebe, Phoebe a Erin. Phoebe byla pár dnů po porodu. )

 

Před téměř 19.lety

Dům Halliwellek, ten samý pokoj

( Adam sedí na posteli a chová malou Erin. Do dveří vstupuje Phoebe. )

Adam: Je tak maličká.

Phoebe: Je to naše zlatíčko.

( Dojde k němu a sedne si vedle něj. Hladí Erin její malé prstíky. )

Phoebe: Piper už je skoro hotová.

Adam: Takže…

Phoebe: Dohodli jsme se, že naše maličká půjde k Brianě.

Adam: Té Brianě? Proč zrovna ona?

Phoebe: Prosím, nehádej se. Bylo to těžké, ale bude to tak lepší.

Adam. ( Ztuhne. ) Ty mi snad nevěř….

( Phoebe ho políbí. )

Phoebe: Adame, jsi to nejlepší, co mě potkalo. ( Dívá se mu přímo do očí. ) Kdyby to šlo udělat jinak. Briana ví, že jsi její otec. Nebude Ti bránit se s ní vídat, ale pro začátek bude lepší, když se od nich budeš držet dál.

Adam: Pro… ( Dojde mu to. ) Chápu. Horoskopiáni mě znají. Hrozilo by jí nebezpečí.

Phoebe: ( Smutně ) Přesně.

Adam: ( Podívá se na jejich malou dcerku. ) Jsi naše zlatíčko a vždycky budeš. ( Políbí ji na čelíčko.

Phoebe: Ještě něco bych s tebou chtěla probrat.

Adam: Co?

 

Zpět v pokoji Adama

( Adam si povzdychne a pak svůj zrak otočí někam jinam. Pár minut usne. )

 

Byt Bennetových

( Chris a Denny sedí na gauči a snídají nějaké ty toasty s vejci. Přitom se dívají na ranní zprávy. Opět jsou informováni o sanaci klubu P3, protože taková zřícenina nemůže hyzdit už tak šílené prostředí. )

 

Denny: Co budete dělat?

Chris: Myslíš, jak dál financovat tady tohle bydlení?

Denny: Všechno. P3 byla přeci….

Chris: Oblíbená. Nevím. Nemám tušení, co bude dál.

Denny: ( Podívá se na Chrise zkoumavým pohledem. ) Nemáš snad v plánu…

Chris: Nedokončit školu? Tos myslela?

Denny: To… Bože… ne, ale….

Chris: Teď to zní jako dobrý nápad.

Denny: Chrisi, nemůžeš přeci obětovat….

Chris: ( Zamyslí se. ) Teď se to jeví, jako docela dobrý nápad.

Denny: Ale…

Chris: Někdo musí vydělávat. Někdo … nemůžu přeci chtít po Wyattovi, aby nechal vejšky. To nejde.

Denny: Ale maturitu musíš přeci…

Chris: Nevím.

Denny: ( Naštvaně Pak se postaví a jde ke dveřím.) Měl bys to ještě uvážit.

( Otevřou se vchodové dveře a v nich Wyatt s Hope. )

Denny: ( K Wyattovi ) Měl bys mu domluvit. ( S tím kolem nich projde a jde pryč z bytu. )

Wyatt: ( Zmateně ) O co jde?

Chris: Ale…

Hope: Jdu za ní.

Wyatt: Fajn. Jdi. Já si tady promluvím s … Chrisem.

( Hope zmizí v chodbě a Wyatt dojde ke Vyrosiv. Sedne si vedle něj a dívá se na něj. )

Chris: Co?!?

Wyatt: Mlčím.

Chris: Fajn.

Wyatt: Co se děje?

Chris: Řekl jsi, že mlčíš … a už zase mluvíš.

Wyatt: Já jen…

Chris: Raději mlč.

Wyatt: Chrisi… CO SE DĚJE?

Chris: ( Potichu ) Chci skončit školu.

Wyatt: ( Otevře ústa a chvíli mlčí. ) … Co o?

Chris: ( Podívá se na něj. Jeho obličej je zcela vážný. ) Chci ukončit školu!

Wyatt: Já to slyšel… PROČ?!?

Chris: Někdo musí vydělávat.

Wyatt: Ale proč ty? Školu musíš dokončit. Mít maturitu je nutnost.

Chris: Ještě jsem neřekl, že neudělám maturitu, ale….

Wyatt: ( Vstane. ) Jsem starší. Měl bych Ti říci, co bys měl udělat, ale na druhou stranu… chápu, že jsme v obtížné situaci… Prosím. Ještě nad tím popřemýšlej, než své vzdělání pošlee k ledu.

( S těmi slovy odchází do svého pokoje. Za chvíli se vrátí Hope. )

Hope: Nestihla jsem ji. Byla už .. Kde je Wyatt?

Chris: U sebe.

Hope: Tak fajn. ( Jde do Wayttova pokoje. )

Chris: A kdo zavře… ( Potichu ) …dveře. Tak nic. Zavřu si je sám.

 

Dům Halliwellek

( Adam stojí u své skříně s oblečením. Má na sobě jen kalhoty a hledá, co dál na sebe. Má to být košile, nebo snad tričko. Po chvilce váhání si vybere košili. Když si ji oblékne, zaslechne v pokoji vedle toho jeho hluk. Zavře skříň a vyjde z pokoje na chodbu. Hluk opravdu vychází z pokoje vedle Adamova. Pokoje, který patřil Paige. )

 

Adam: Paige?

( Nic se neozve, ale rámus pokračuje dál. Odhodlá se a jde přes chodbu do Paigina pokoje. Otevře dveře a opravdu. Paige se přehrabuje v několika krabicích. )

Adam. ( Hlasitěji ) Paige!

Paige: ( Trhne sebou a otočí se směrem ke dveřím. ) Ou… Adame… lekla jsem se.

Adam: Co tu děláš?

Paige: Představ si. V noci jsem přemýšlela a došla jsem k názoru, že bych se sem měla nastěhovat.

Adam: A to… proč?

Paige: Bydlela jsem tu a teď… když jsem to zase já… měla bych se nastěhovat zpět.

Adam: Víš, nerad bych Tě nějak rušil z tvých plánů, ale nejdřív by ses měla vypořádat s Brianou.

Paige: S Brianou? Ou… Máš pravdu. S Brianou.

 

Magická škola, knihovna

( Briana se rozhlížela kolem sebe. Nepoznávala to tu. Přemýšlela, jestli tady někdy byla. Možná jo, ale možná ne. Pokoušela si na něco vzpomenout, ale poslední, co si vybavila, byla Paige, jak zaťukala na dveře jejího pokoje. Neměla tušení, co se stalo. S tímto zmateným pocitem došla až k otevřeným dveřím do hlavní chodby. Nikde nikdo. Vše vypadalo tak klidné, když tu se ozval rámus a nějaká dívka vyběhla odkud si a mířila k ní. Briana ztuhla. Sledovala dívku velice pečlivě. Došla až k ní a i pro ni cizí dívka ztuhla. Chvíli se na sebe dívaly a pak se dívka otočila kolem Briany a šla do knihovny. Když vešla, ztuhla ještě o něco víc. Pak se otočila na Brianu. )

 

Dívka: Kde jsou?

Briana: Kdo kde je?

Dívka: ( Pro sebe ) Tak nic.

( Ještě jednou se na ni podívala a pak se otočila. Máchla rukou a před ní se objevila mlha, v níž dívka viděla, co se stalo. )

Briana: ( Došla až k dívce. ) Znáš Halliwellovy?

Dívka: ( Vylekaloa se a mlha s obrazy zmizela. ) Co?

Briana: Znáš Halliwellovy?

Dívka: Jo. Znám. Co bys….

Briana: Díky Bohu, vyšlo to.

Dívka: Jo… to jo. Co bys od nich.

Briana: Vezmeš mě k nim. Musím se konečně dostat do obrazu.

Dívka:  kam bys chtěla….

Briana: Do domu Halliwellek.

Dívka: Jasně.

( Briana se znovu spokojeně usmála. )

Dívka: Já jsem jinak Alice. ( Podá ji ruku. )

Briana: Briana.

Alice: Ach… tak.

( Trochu se zarazí a chytne Brianinu ruku. Pak obě zmizí v prachu. O pár minut později se na stejném místě objeví otřesená Tewin.)

Tewin: Sakra… sakra… sakra.

 

Dům Halliwellek, hala

( Paige nese jednu ze svých krabic po schodech směrem dolů. Za ní jde Adam a snaží se stůj, co stůj, pochopit, proč se chce přestěhovat sem, když má svůj vlastní byt, ve kterém žila už téměř 19. let. )

 

Paige: Chápeš, prostě nevím. Teď když už….

Adam: Paige. Neměla by sis to ještě rozmyslet. Nejdřív by ses měla vypořádat s Brianou a …

Paige: Pořád mluvíš o Brianě. Vždyť stačí jen lusknout….( Dojdou až dolů a Paige se rozhlíží, kam by krabici položila. ) … prstem a je po Brianě.

Adam: Bože… přemýšlím, že … jsi to, pod tváří Briany ani nebyla Ty.

Paige. Máš pravdu. Částečně jsem ovládla sama sebe a chovala se jako….

Adam. Jsi jako schizofrenik.

Paige: Myslíš? ( Položí krabici pod schody a přemýšlí, co dál. ) Já to tak nevidím.

( Během vteřiny se zvedne prach a u Adama a Paige se objeví Alice s Brianou. )

Adam: ( Ztuhne a pak se usměje. ) Tak, jak to vidíš teď?

Paige: ( Šokovaná ) Briano?

Briana: ( Obejme Paige. ) Díky Bohu, už jsem myslela, že je po vás.

Paige: Bože….

 

Byt Bennetových

( Chris sedí na pohovce a přemýšlí. Wyatt se právě vrátil. Šel vyprovodit Hope domů. Zavřel za sebou dveře a podíval se na zamyšleného Chrise. )

 

Wyatt: Co se děje?

Chris: Myslím, že bychom se mohli přestěhovat.

Wyatt: ( Není nadšený. ) Další skvělý nápad?

Chris: K Adamovi, do domu naší mámy.

Wyatt. A proč myslíš, že by nás tam Adam chtěl?

Chris: Jsme přeci rodina.

Wyatt: Fajn. Takže, teď, když je Paige zpět, tak se můžeme přestěhovat k ní, protože… Piafe je taky přeci součást rodiny.

Chris: Zase to přeháníš.

Wyatt: Mě přijde, že tady někdo moc přemýšlí.

Chris: Je to celkem logické řešení. Já budu pracovat a přispívat na bydlení. Rozhodně tak vyjdeme se vším líp, než abychom se pokoušeli udržet tenhle byt, který…. ( Odmlčí se a pak vstane. Podívá se nepříjemně Wyattovi do očí a jde ke svému pokoji. ) … je najednou nějak moc prázdný. ( A práskne s dveřmi. )

Wyatt: ( Na prázdno ) Snad jsem tolik neřekl.

 

Byt McCarthyových, obývací pokoj

( Hope zavřela dveře. Vyčerpaně se rozhlédla po bytě. Její otec byl zase pryč. Vlastně ani nevěděla, jestli ještě nějakého má. Posledních pár měsíců se jeho existence projevila jen ve splacená nájmu, zaplacení vody a elektřiny a telefonu. Nemohla zapomenout na kapesné, které se měsíc, co měsíc objevovalo na jejím účtu. Už se jí v hlavě vytvořila myšlenka – vana plná horké vody. Už měla namířeno do dolní koupelny. Už si začala svlékat trošičku opálené kalhoty. Už … a najednou někdo zaťukal na dveře. )

 

Hope: Sakra… ( Natahuje si kalhoty zpět. ) Kdo to jen do háje může být.

( Dojde ke dveřím. Zapne si poslední knoflík u kalhot. Chytne za kliku a najednou zaslechne téct vodu v kuchyňském koutě. Ruka se od kliky odtáhla a Hope se otočila. Neviděla toho, kdo tu vodu pustil. Byl tam sloup. Viděla jen ruku, jak bere sklenku. Konečně se pohnula. Stačilo jen pár kroků a spatřila ho. Vypadal o něco starší, než když ho viděla naposledy. Nebyl oholený a zdálo se, že se už nějakou tu dobu nemyl. Došla až k němu. )

Hope: Raine?

Rain: Ou… ahoj Hope.

Hope: Co.. ty tady?

Rain: Máte tu docela dobrou vodu, skoro bez chemikálií.

Hope: Raine….

Rain: Ano?

Hope: Proč tu jsi?

Rain: Ou….no… jak bych to řekl…..

Hope: ( Trochu naštvaně ) Tak to řekni! Ale hned!

Rain: Potřebujeme tvou pomoc, hned… a …. Na delší dobu.

( Hope naprázdno polkne a podívá se na Raina. )

 

Dům Halliwellek, hala

( Paige je celá mimo z náhlého příchodu Briany. Adam jen překvapeně civí a přemýšlí, jak se to mohlo stát. Briana zatím nemá vůbec tušení, že od okamžiku, kdy ji Paige navštívila, do momentu, kdy se střetla s Alicí, uběhlo již 19 let. Alice se tváří celkem spokojeně a v tomto stavu hodlá vytrvat, co nejdéle to bude možné. )

 

Alice: Můžu si dát kávu?

Adam: ( Zmateně ) Eh… co… Kávu? Jasně. Kuchyň je….

Alice: Já vím, kde je tady kuchyň.

Adam: Fajn. Já jdu… s tebou.

Paige: Adame, kam to….

Adam: Já? Jdu s tadyhle tou sympatickou dívkou na malou kávu.

Paige: A nemohl bys mi…. ( Mrkne na Brianu. )

Adam: ( Provokativně se usměje. ) Řekla jsi, že stačí lusknout prstem… Tak se ukaž.

Paige: Adame… prosím.

Adam: Jen se snaž… PAIGE!

( S tím Adam i Alice odcházejí do kuchyně. Paige zůstává s Brianou v hale. )

Briana: Jak se nám podařilo zničit Horoskopiány? A kde je Piper a Phoebe a kluci…. A kde…

Paige: ( Pro sebe ) Máš moc otázek. Máš moc otázek. ( Nahlas ) Pojď si sednout do obývacího pokoje. Měla bych Ti říci pár věcí.

Briana: Jasně.

( Obě jdou do obývacího pokoje. )

 

( Všechno směřuje k obnově. Všechno se brzy dostane do správných kolejí, ale proč by vše mělo být tak jednoduché. Přímé. Nalinkované jako sešit. Chris se rozhodnul zanechat práce a nejraději by se přestěhoval do domu Halliwellek, kde má jejich rod historii, kde celé místo je pod magickou ochrannou. Wyattovi se jeho šílený plán nelíbil a chtěl se s ním někomu svěřit. Jeho obavy chtěl vyřešit přímo s tím, kterého se Chrisovo rozhodnutí týkalo. Hope stála před Rainem a připadala si jako balón, který buď každou chvíli narazí do něčeho ostrého a praskne, nebo se vznese tak vysoko, až na něj začne působit tlak a praskne tak jako tak. Rain si zatím nalil do sklenky vodu, už druhou dávku, a Hope spatřila popáleninu na jeho pravém lokti. Byla, mohla si tipnout, měsíc stará. Kůže byla seškvařená. Muselo to hodně bolet. Podíval se na ni a napil se. Mlčel, ale přesto svými gesty toho řekl tolik, že by z toho všeho mohla Hope napsat knihu. Adam s Alicí popíjeli kávu u kuchyňského stolku, když se na něj Alice podívala. Vzala ho za ruku a pak se mu podívala do očí. Oko je jako okno do duše, prolétlo mu před očima. Trochu se napnula a on přemýšlel, co asi viděla. Co tak asi mohla vidět? )

 

Před téměř 19.lety

Pokoj Piper

=Právě dopisuji poslední řádky. Přemýšlím, co bych vám měla ještě napsat. Stejně ještě neumíte číst, takže až tyhle řádky budete číst, budeme už možná zpět, takže ani písmenko z toho, co jsem napsala, už nebude mít takovou váhu. I když…. Co kdyby se vám to ještě nepovedlo. Wyatte, meč, který Ti náleží, si k tobě cestu najde v den tvých narozenin. Tvých 21.narozenin. Snaž se ho používat méně, protože on sám má velkou moc. Až příliš velkou moc. Chrisi, až přijde doba, kdy se budeš muset rozhodnout, koho zvolit, vyvaruje se symbolu ptáka. Přináší zkázu. Oba vás miluju víc než cokoli jiného. Vaše máma=

( Dopsala svou část dopisu a vložila papíry do obálky. Pak do ní vložila ještě dva papíry s několika důležitými kouzly. Obálku zalepila a položila na stůl. Na obálce bylo napsáno Victor Bennet. )

 

Dům Halliwellek, obývací pokoj

( Briana vstoupila do pokoje a šla ke křeslu, když se za ní objevila modrá záře. Paige ztuhla a zastavila se. V modré záři k nim přišel zmatený Wyatt. Spatřil dívku, kterou nikdy neviděl a ona na něj oněměle zírala. )

 

Briana: Paige… kdo to je?

Paige: Ooops.

Wyatt: Paige?

Paige: Všechno vám vysvětlím. Wyatte, mohl bys na chvíli…..

Wyatt: ( Znepokojeně ) Jasně…. ( Odchází přes jídelnu do kuchyně. )

Briana: Wyatte?!? Myslíš jako…. ( Paige kývne. ) …. Takže… Sakra… ( A omdlí. )

Paige: ( V hlavě slyší Adamův rýpavý smích a slova jako říkala přeci lusknout prstem. ) Do háje.

 

Byt McCarthyových

Hope: Počkat…. Jak to myslíš, že mě potřebujete… na delší dobu?

Rain: Objevili jsme jednoho silného démona… v Číně. Terorizuje celou vesnici. Vysává z lidí energii a já se Sorrow na to nestačíme. Ti lidé tam trpí.

Hope: A….

Rain: Potřebují Naději. Potřebují….

Hope: Mě.

Rain: Jo.

Hope: ( Opře se rukou o sloupek. ) Kdy…

Rain: Hned… Už včera bylo pozdě.

Hope: ( Ztuhne. ) A co Wyatt? Jak mu to mám říci?

Rain: Tak… mu to neříkej.

Hope: Myslíš, že vypadnu a nic mu neřeknu?

Rain: Sorrow to před mnoha lety udělala taky tak. Je to nejbez….

Hope: Bože.. Raine! Chodíme spolu. ( V obličeji začíná rudnout. ) Nemůžu….

Rain: A co mu řekneš? Že odcházíš do Číny s nějakým klukem, kterého nezná?

Hope: Řeknu mu pravdu!

Rain. To nesmíš…. Nemůže znát tvou pravou tvář, tvou pravou identitu.

Hope: ( Vztekle ) Proč? Protože jste to tak řekli? Protože to tak někdo napsal?

Rain: ( Potichu ) Jo.

( Hope mlčí. Přemýšlí a v přemýšlení se začíná ztrácet. Pak zvedne hlavu a podívá se na riana. Oči má celé zarudlé. Otře si je volnou rukou. )

Hope: Musím mu nechat vzkaz.

Rain: Na to není čas.

Hope: Mě je jedno, že ty na to nemáš čas, ale já se prostě chci rozloučit. Já… Wyatta miluju. Je….

Rain: City přejdou. Láska není věčná. Je pomíjivá.

Hope: Co ty víš…. Pravá láska je věčná. Napíšu mu alespoň dopis… na rozloučenou.

Rain: Dávám Ti pět minut. Pak musíme jít. Sorrow už čeká.

( Hope se na něj podívala a Rain v jejím pohledu cítil plno nenávisti, výčitek i nepochopení, i tak to musela udělat. Prokletý osud. )

 

Briana byla šťastná, že se to povedlo, ale v momentě, kdy se před ní objevil Wyatt o devatenáct let starší, se pro ni vše změnilo. Otřesena tím, že byla vytržena z minulosti a octila se v budoucnosti, nebyla schopna už ani slova. Jakoby ztuhla v čase. Když jí Paige řekla, co se stalo, sedla si. Dívala se před sebe a v ten okamžik z ní něco vzalo kus energie, která ji do té doby naplňovala. Nemohla to popsat, protože nemohla nic říct. Nemohla brečet, protože najednou nenacházela ten cit pro něco jako pláč. Jen se dívala před sebe. V ten mžik Paige došlo, že nemůže jen tak opustit život Briany, že nic nepůjde jen pouhým lusknutím prstu. Otočial svůj zrak ke krabici a došlo jí to. Ona, jako Paige Matthewsová musí opět najít místečko ve světě, v němž byla vždy jen Brianou Cassidy. Teprve teď to na ní padlo. Teprve teď našla sebe samu.

Adam řekl sbohem Alici. Ta se s ním rozloučila s mystickým úsměvem na tváři, jakoby chtěla říci něco víc, ale neřekla. Mlčela a jen se dívala. Pak se kolem ní zvedl prach a ona zmizela tam, odkud k nim přišla. Přemýšlel, jestli jí ještě někdy uvidí. Přemýšlel, že sice o něco zestárla, ale pořád v ní viděl tu puberťačku, co hlídala Wyatta a Chrise, když se jeho osud začal naplňovat. Do kuchyně  přišel Wyatt a vypadal zmateně. O to víc se pak cítil, když mu Adam řekl, kdo byla dívka, co se tu objevila. Wyatt sdělil Adamovi Chrisovo přání. Bál se toho okamžiku, ale najednou našel na Adamově tváři úsměv. Nebyl hraný, byl přirozený, byl pravdivý a věrný. Upřímný a přitom bolestný.

Adam rozhodně nechtěl bydlet sám a na tento okamžik čekal už dost dlouho. Slíbil si, že dá rodinu Halliwellů zase pod jeden krov, ale netušil, že s tím první přijde Chris, a že … tu nebude Erin.

Zatímco Wyatt řešil Chrise s Adamem, Chris seděl ve svém pokoje a v rukách měl dvě věci. V pravé ruce držel dopis od sester a v druhé mobil. Chtěl někomu zavolat, ale nevěděl, jestli má volat Denny nebo přátelům ze školy, nebo školní poradkyni, aby mu pomohla správně se rozhodnout. Pak jednu z těch dvou věcí položil a druhou sevřel o něco pevněji.

Začal číst další řádky dopisu. Paige toho moc nenapsala. Vždyť bylo také jedno, co napsala, když vlastně nikdy neodešla tam, kde přebývala Piper a Phoebe. V dopisech toho nebylo příliš mnoho zajímavého, až na pár věcí, až na pár vět. Co ho nejvíc překvapilo, bylo kouzlo, které je mělo nasměrovat k nazelení Knihy Stínů.

Usmál se.

Opět přišla tma. V domě Halliwellek se svítilo hned v několika oknech najednou. Paige si zase balila svoje věci. Vracela se zpět do svého bytu a vzala sebou Brianu, která se z toho šoku ještě nevzpamatovala. Adam seděl na své posteli a díval se opět na fotku jeho rodinky. Vedle se ozval hluk. Chris si stěhoval věci do pokoje, kde dřív bydlela Piper a Leo. Přitom si do posledního šuplíku svého nočního stolku schoval dopis od Piper a Phoebe a v jeho hlavě už se klubal plán, jak najít knihu Stínů. Bude samozřejmě potřebovat pomoc, ale jednoho dne Knihu najde a odkryje tajemství Moci Tří.

Wyatt šel zpět do jejich bytu. Šel pěšky. Doma bylo pusto a na stole v obývacím pokoji ležel dopis se jménem Wyatt M. Halliwell.

Vzal ho do ruky a ucítil na něm vůni, kterou tak dobře znal. Byla to vůně jeho děvčete. Sedl si a rozlepil obálku.

Můj milovaný Wyatte,

Před mnoha lety jsem Tě potkala. Byla jsem obyčejná, normální dívka. Netušila jsem, že když jsem s tebou začala flirtovat, že se to může stát. Zprvu jen náhodné schůzky se začínaly měnit v něco víc. A později jsem to bez tebe už nemohla vydržet. Chtěla jsem být s tebou stále víc a víc. A teď vím, že jsi láska mého života. Jsi to nejlepší, co mě potkalo. V těžkých čase jsi stál při mně jako já při tobě. Dával jsi mi energii, když to s našimi bylo těžký a nechal si mě u sebe přespat, aniž bys chtěl cokoli na oplátku. Byl jsi pro mě hvězdou, co mě vyvedla z mé potemnělé minulosti.

Jak nerada Ti teď musíš říci, že do našeho krásného slunečna, zasáhlo mračno, a já se s tebou tímto musím rozloučit. Nevím, na jak dlouho, nevím, jestli se vůbec ještě uvidíme, ale na jedno nezapomeň: Miluji Tě a TO se nezmění. Tvá Hope… a nezapomeň Naděje umírá poslední.

Pár slov se mu ke konci rozmazalo, jak ho ten dopis dostal. Jediné, co ještě přečetl bylo: PS: Déšť a zármutek jsou nyní mí nejlepší přátelé. H.M.

Dopis dopadl na zem.

 

Skrz strop, skrz střechu, skrz vzduch i mraky, velkým oknem se na svět dívala bytost ozářena jasným žlutým světlem. Sledovala vše, co se dole dělo. Chtěla jim, všem svým blízkým, pomoci, ale nemohla udělat víc, než udělala.

Na lesklé podlaze vedle ní leželo několik knih. Jedna byla otevřená na straně s názvem ochranná kouzla. Třetí v pořadí bylo ochranné kouzlo Magické školy, další na straně s kouzlem „Jak odehnat Horoskopiány“. Pak pár dalších. V neposlední řadě tam byla o něco starší kniha, otevřená na straně: „Jak zničit Horoskopiány“

Bytost se snesla zpět na zem. Zlatá záře zmizela. Něco bílého se stáhlo k tělu a bytost vzala jednu z nich. Zavřela ji a pak ji hodila do prostoru. Kniha si ihned našla místečko mezi ostatními knihami.

Bytost se usmála a prsty si rozčísla vlasy.

Erin udělala několik kroků do prostoru Ztracené knihovny.

Erin: Nebojte se. Hlídám Vás!

 

Konec