1.sezóna

2.sezóna 3.sezóna Charmed New Year  Hlavní stránka

2x16 Teorie oživení

 

V minulých dílech jste se mohli dočíst:

Briana při výkladu karet narazí na kartu, která ji vyděsí natolik, že musí začít pátrat o něco víc než kdy dřív, aby odkryla to, co za kartou stojí. Ve finále odhalí její pravý význam a je odhodlána s tím něco udělat.

 

Adam Jefferson chce, aby se k němu Erin přestěhovala.

 

Byt Cassidyových

( U vchodových dveří stojí dva kufry a na nich jeden batoh. Erin stojí u okna a dívá se ven. Nemůže si plně užít ten pohled, protože má trochu zarudlé oči. V odrazu skla uvidí modrou záři a otočí se. Vidí Chrise, jak se tváří poněkud rozpačitě a rozhlíží se. )

 

Chris: Takže… co ještě mám vzít?

Erin: Vem ještě támhlety věci u dveří. ( Vidí jeho vyčerpaný obličej. ) Neboj. To jsou poslední.

Chris: A co ty?

Erin: Ještě chvíli tady chci zůstat. Chci se … no rozloučit. Chápeš to, že jo?!?

Chris: Chápu to naprosto stoprocentně a plně. Až budeš chtít jít, tak mě stačí jen zavolat.

Erin: Jo. Jasně… ( Trochu smutně ) Díky.

Chris: Nemáš zač. Zatím… ( Vezme do ruky batoh a sedne si na kufry. ) … ahoj.

( S těmito slovy zmizí a s ním i ty kufry, co na nich seděl. Erin se na chviličku trošičku usměje, ale pak zase zesmutní. Opře se o křeslo, v němž seděla, když se učila na zkoušky v prváku. Přejede po staré látce rukou a povzdychne si. Pak vstane a pomaličku  jde k chodbě a pak do svého pokoje. Tam je prázdno. Jen postel s jedním polštářem a deka. Skříň zeje téměř prázdnotou, až na jedny šatečky, co visí na ramínku naprosto schované v rohu skříně. )

Erin: Tak to už by asi stačilo. Chrisi!

( Za pár vteřin je vedle ní ve své plné kráse. )

Chris: K Vašim službám madam, ale čekal jsem, že tam budu o něco déle.

Erin: Promiň.

Chris: Nemyslel jsem to takhle.

Erin: Já vím. Já vím, jen že… ( Rozhlédne se. ) Raději už pojďme, nebo tu budu chtít zůstat.

Chris: Z toho by ale neměl radost.

Erin: On ne, ale já bych nemusela prožívat tyhle depky. On si prostě řekne, tak se ke mně nastěhuj a ….

Chris: Takhle to řekl?

Erin: Ne. Řekl to líp, ale já na lepší interpretaci v tuhle chvíli nemám.

Chris: Aha.

Erin: Já jen mám pocit, že ….

( Chris se na ni koukne. Usměje se. Položí svou ruku na rameno Erin a oba dva zmizí pryč. Její pokoj zůstal sám. )

 

Dům Halliwellek, obývací pokoj

( Na stolku stojí několik skleniček. V jedné z nich je nevypitý zbytek džusu. V ostatních je poctivě nalita troška bílého či červeného vína. Když se vedle nich objeví Chris s Erin, nikde nikdo jiný není. )

 

Chris: ( Rozhlíží se kolem a je očividně překvapen. ) Kde všichni jsou?

Erin: No… ( Podívá se na sklenky. ) Je vidět, že si to tu ale, předtím než zmizeli, pořádně užívali.

Chris: Měli tu být. Jdu se podívat do kuchyně, kde jsou.

Erin: Fajn. Já budu tady. Si…sednu na pohovku a budu se dívat do blba.

Chris: Fajn.

( Jeho hlas i on sám mizejí v zmizí zahradě, skrz níž projde do jídelny. To už ho Erin nevidí. Posadí se, tak jak řekla, a dívá se tam, klam řekla, že se bude dívat. Přitom sjede pohledem na sklenky. Stojí tam i hrnek kávy. Podle všeho čerstvě připravené, protože se z ní ještě kouří. )

Erin: ( Polohlasem tak trochu pro sebe, tak trochu do okolí. ) Tak kde jste? Proboha.

( Jak to řekne, něco za ní zašustí. Erin se prudce otočí. Její srdce začíná bít jako o život. Postaví se. Opět se ozve zašustění, zase za ní. Trhne sebou, ale nikoho nevidí. Vyjde tedy do haly a dívá se nahoru do patra. Nikde nikdo. )

Erin: Chrisi?!?

( Žádná odpověď. )

Erin: Bože.. kde jste všichni? Chrisi!

( Zase žádná odpověď. Erin je stále více a více nervózní. Prudce vyrazí směr jídelna. Projde skrz ní, všimne si přitom připravených talířuj na stole. Podiví se a jde dál. )

Erin: ( Vtrhne do kuchyně. ) Chrisi, kde se…. ( Nikdo tam není. ) …touláš. ( Její hlas vyšumí do ticha. ) Kde jen je?!?

( Dveře do sklepa jsou pootevřené. Svítí se tam. )

Erin: ( Polohlasem ) Bože, Chrisi! Přestaň si už hrát. Nemám na to náladu. ( Otevře dveře do sklepa a rychle schází – se slovy ) Tohle už není vtipné…. ( Ale zastaví svůj hlas, protože sklep je prázdný. Jen na stolku, na druhé straně místnosti, leží kus papíru, ohořelého. Sejde zbytek schodů a jde přímo ke stolku. Vezme papír do rukou a otočí ho popsanou stranou nahoru. Tam stojí nápis Překvapení a dveře za ní se prudce zabouchnou. Trhne sebou a papír s nápisem Překvapení spadne na studenou podlahu. ) Tohle už není vtipné….

( Zamíří naštvaně, ale zároveň trochu vyděšeně ke dveřím. Vystoupá poctivě jeden schod za druhým, otevře dveře. Kuchyň je prázdná. Jde ke stolu, projde skrz kuchyň do jídelny a najednou…. )

Všichni: ( Myšleno Adam, Briana, Wyatt, Hope, Chris a jeho nová kamarádka Denny Jiggsová – nahlas. ) PŘEKVAPENÍ!!! ( A zvednou své sklenky s vínem směrem k Erin. ) Překvapení!!!

Erin: ( Začne se smát. Zároveň jí spadne kámen ze srdce. ) Vy jste … ale vtipálkové!

Adam: ( Předstoupí k ní. Předá jí sklenku vína a usměje se. ) Vítej ve tvém novém domově, Erin. Vítej v domě Halliwellek!

Úvodní znělka

V hlavních rolích: Erin Cassidy, Wyatt Matthew ( Halliwell ) Bennet, Chris ( Halliwell ) Bennet, Briana Cassidy, Victor Bennet, Hope McCarthy

Ve vedlejších rolích: Denny Jiggsová, MUDr. Benfield, Alice

Hostující hvězdy: Adam Jefferson

Nemocnice Memorial, jedna z ordinací Kardiocentra

( Victor sedí na vyšetřovacím lůžku a obléká se. Přitom k němu jde mladě vyhlížející doktor Benfield a drží jeho složku. Posadí se k němu na stoličku. Victor si zatím přeleze na tu svou a dívá se na Benfieldův zamyšlený výraz. Benfield otevře složku a přejede po nejnovějších výsledcích. Jeho tvář dostane svůj zadumaný výraz s kapkou závažnosti, která se projeví vráskou na jeho čele. )

 

Victor: ( Ztěžka ) Takže… co se mnou je?!?

Benfield: ( Zvedne svůj pohled na osobu naproti jemu. Polkne na sucho. ) Víte… jak bych…

Victor: Buďte upřímný doktore. Tuším, že se mnou něco je.

Benfield: ( Překvapeně ) Jak byste mohl?

Victor: Mám ve své rodině jednu ženu, která…. No… ať v to věříte nebo ne… karty jí řekly, že se mnou něco je. Porto jsem tady. Proto jste tu teď Vy. Tak co mi je?

Benfield: ( Zmateně. Nemá tušení, jak to říci. ) No.. pak byste… měl té Vaší příbuzné povědět, že … karty….

Victor: Tak už se vymáčkněte, doktore.

Benfield: ( Oddychne si a složku zavře a položí na vyšetřovák. ) …lhaly. Netrefila se. Jste zdravý. Nic Vám není.

Victor: Cože?!? Vážně?!?

Benfield: Všechny testy, co jsme udělali vyšly negativně, což pro Vás znamená to, že jste zdraví. I když …. Máte trochu zvýšení cholesterol, ale s tím se dá bojovat. Vaše moč je trochu víc zahuštěná. Musíte víc pít a máte lehce zvýšení tlak, ale není to tak vážné. Měl byste…

Victor: ( Potichu ) Díky Bohu.

Benfield: ( Postaví se. ) Měl byste říci své příbuzné, že ještě musí trénovat, ale je to od ní hezké, že má o Vás strach. Kdyby takových osob bylo na světě víc, tak by to byl o něco zdravější svět, nemyslíte?

Victor: S tím souhlasím. Takže říkáte víc pít?

Benfield: Přesně. Víc pijte, snažte trochu zvýšit svou pohybovou aktivitu a smažené a tučné pokrmy si dovolte jen tak střídmě, pro jistotu. A přijďte za tři měsíce na kontrolu. Uvidíme, jak jsme na tom.

( Podají si ruce a Victor odchází. Benfield vezme jeho složku a jde s ní ke kartotéce. Když odejde do své odpočívárny. Objeví se u kartotéky noblesně vyhlížející démon s lehce narudlou kůží a vlasy sčesanými a nagelovanými dozadu. Otevře přihrádku v kartotéce a vytáhne z ní pět karet. Pak ji zavře a zmizí pryč. )

 

Dům Halliwellek, hala

( Briana projde z jídelny do haly. Každou chvíli kontroluje mobil a vypadá nervózně. Pak v ní začne hřát malinký ohýnek a ona jde ke vchodovým dveřím. Z jídelny vyjde Erin a všimne si Brianina zaraženého pohledu. )

 

Erin: Děje se něco?

Briana: ( Zprvu Erininu větu nevnímá. ) Už je to moc dlouho. Měl by zavolat, už by sakra… ( Postřehne Erin, jak stojí v průchodu do jídelny. ) Ou… říkala jsi něco? Nějak jsem….

Erin: Ptala jsem se, jestli se něco děje…

Briana: Co by se dělo… nic se neděje.

Erin: Když se tak nic neděje, proč tak nervózně svíráš ten mobil v ruce. Proč uprostřed té vaší malé párty plánuješ předčasný odchod? Ale stále se jako nic neděje?

Briana: Tak fajn. Victor je právě teď u svého doktora na kontrole. Měl by zavolat, až bude mít po prohlídce.

Erin: Ale nezavolal, že?!?

Briana: Ne. Nezavolal a začínám z toho mít strach.

Erin: Buď v klidu. Třeba jen zapomněl. Starým lidem se to občas stává. Víš, že zapomínají a tak.

Briana: Ale tohle se Victorovi nepodobá. Zavolal by, kdyby…. ( V tom jí začne křičet mobil v ruce. Podívá se, kdo to je a oddychne si. Hovor přijme. ) Ahoj… takže jak? Tak to je perfektní. Kde jsi? Jo. Jasně. Přijedu pro Tebe… Kdy? No, počítám tak patnáct minut. Kde Tě … jo. Budu tam. Zatím ahoj. ( Ukončí hovor. )

Erin: Tak co?

Briana: Už to má za sebou. Jen se trochu zdržel. ( Bere si kabát z věšáku. ) Kdyby se někdo ptal, že jsem jela do ordinace. Tak zatím…

( Erin se zasměje, ale jen mimicky. Pak se otočí a jde zpět do jídelny. Dav se zatím přesunul postupně do zimní zahrady. )

 

Před nemocnicí Memorial

( Před vchodem prudce zabrzdí černý vůz jedné velmi známé značky aut. Málem to napasuje do sanitky, co před vchodem stála. Briana prudce vystoupí ven a rozhlíží se. Vidí Victora, jak sedí na lavičce pár metrů od vchodu. Dívá se do novin a něco si čte. Přijde k němu a tak ho vyruší od jeho činnosti. )

 

Briana: ( Zadýchaně ) Tak.. už jsem … tady.

Victor: ( Zvedne hlavu od novin. Pomalu. ) No konečně. ( Všimne si, jak je zadýchaná. ) Ty jsi snad i běžela ne?

Briana: Skoro. Všude je to celý zasekaný. Nějakej chlapík zablokoval dopravu na Gloden Gate Bridže. Takže pak jsem na to musela pořádně šlápnout. Můžeme … jít?

Victor: Já můžu. ( Sbalí noviny do ruličky a vstane. ) Můžeme. Jaká byla … oslava?

Briana: Ještě je. A docela zábavná. Erin vůbec nic nečekala, takže….

Victor: Dokážu si představit, co prožívala.

( Jdou k autu. V tom se zpoza rohu vyřítí sanitka, kterou předběhl jen její houkačka. Zastaví za autem Briany a dva záchranáři rychle vyskočí z vozu a běží dozadu. Přitom se z nemocnice vyřítí tým lékařů. Směr záchranka. Jak vyjedou záchranáři s vozíkem se zraněným člověkem, Briana ztuhne. )

Victor: Je něco … špatně?

Briana: ( Zcela šokovaná ) To je on.

Victor: Kdo?

Briana: Ten muž, co zablokoval Golden Gate.

( Victor se na něj podívá. Muži je něco nad padesát a rozhodně nevypadá jako nějaký zlotřilý výtržník. Když už mají jen pár kroků ke dveřím nemocnice, muž sebou trhne, až se vozík překlopí a on zůstává ležet na zemi, nehnutě. )

Lékařka: Rychle. Musíme ho rychle převést na sál.

Záchranář: ( Druhému doktorovi ) Na mostě vyvolat incident a pak ve finále skočil pod jedoucí vůz. Řidička to zakápla, ale přesto se srážce už nemohla vyhnout. Letěl asi metr a půl. Má přelomenou klíční kost, pažní kost, navíc má asi vnitřní krvácení do dutiny břišní.

Lékař: Co infuze?

Záchranář: Dali jsme mu zatím jen desetiprocentní glukózu, víc jsme toho nestihli.

Lékařka: Tak kde už … ( Sehne se a strne. Pak se narovná a dívá se před sebe. ) ….

Lékař: ( Podívá se na ni s nepochopením – nahlas ) Co se stalo, Carlo?

Lékařka: Je … mrtvý. Umřel. ( Ustoupí stranou a dívá se na tělo. )

Lékař: Rychle nosítka! Rychle!

( Briana popadne Victora a táhne ho k autu. )

Briana: Tak už pojď. Už tu není nic, co bychom mohli udělat.

( Victor mlčí a jen se dívá, jak přijíždí chlapík s vozíkem. Jak ho nakládají, jak mizí za prosklenými dveřmi. Už sedí v autě. Briana startuje a oba uhánějí pryč. )

 

Kdesi na okraji San Francisca

( U opuštěné tovární budovy stojí černé auto s kouřovými skly. Je prázdné. Dveře do továrny jsou lehce pootevřené. Ozývají se z nich hlasy. Když se jimi vejde dovnitř, stojíte ve velké prostorné hale – ta je zcela prázdná. Jen asi dva metry od dveří sedí za stolem s notebookem na desce, mladičká blondýnka a ťuká něco do klávesnice. Zvedne hlavu a všimne si toho elegána, co byl u Benfielda. Usměje se a nshodí pracovní výraz. )

 

Dívka: Už Vás očekává, Keyne. Máte … zpoždění. ( A dá si s bravurou nohu přes nohu tak, aby toho co nejvíc ukázala.

Keyn: ( Zakření se. ) Neboj se Selene. Až skončím dneska šichtu, ukážu Ti, jak ….

( V tom se ozve pípák. )

Selene: Promiň. Už musíš….

Keyn: Ale….

( Selene máchne rukou a Keyn zmizí pryč. )

Selene: Božínku. Tihleti démoni agenti jsou někdy ták otravně vlezlí. ( Zvedne mobil a vyťuká číslo. ) Ahoj, Margot, tak jak jsi na tom dnes večer. Chtěla bych tě pozvat do toho Nového baru, co je v té modernější části Podsvětí… e he… přesně to. Super. ( Položí mobil a usměje se. )  Bože, Ti chlapi….

 

Pod továrnou

( Keyn se objeví přímo pod továrnou v komplexu, který na první pohled vypadá jako nemocniční oddělení. Všude chodí osoby v bílých pláštích a zdá se, že mají naspěch. Keyn chytne jednoho z nich. )

 

Keyn: Kde najdu Karinu?

Lékař: Je v páté sekci. Právě se pokoušejí zachránit jednoho padlého démona.

Keyn: Díky.

( Keyn jde rychle dál a přitom myslí na pátou sekci. Udělá pár kroků a je v ní. Projde chodbou až k operačnímu sálu, který se ale jmenuje oživovací sál. Vstoupí dovnitř a několik osob, co tam jsou. )

Jeden z nich: Sem ale nesmíte!

Keyn: Já….

( Jedna z těch, co jsou u stolu, se otočí a stáhne si roušku. )

Karina: To je v pořádku. On sem smí. ( Ke Keynovi ) Máš je?

Keyn: Jo. Mám. ( Karina máchne rukou a Keyn jí podá všech pět složek z Benfieldovy ordinace. ) Jeden z nich už je v lihu. A dal by se použít.

Karina: Fajn. Takže… Ha. ( Koukne se do složky. ) To by šlo. ( Podá ho asistentovi ) Můžete začít s oživováním. Je právě nejvhodnější čas.

Asistent: Ano, paní doktorko.

( Podá asistentovi složku pacienta, co právě v nemocnici Memorial dobojoval bitvu o svůj život. Pak se otočí a podívá se na Keyna. )

Karina: Až to doděláme, musím si s tebou promluvit.

 

Dům Halliwellek, pokoj Phoebe, nyní Erin

( Erin otevře dveře a dívá se na prázdný pokoj. Postel a jiné věci, co tu byly, jsou pryč. Za Erin se objeví Adam as dívá se na prázdný pokoj. )

 

Adam: Neboj se. Odpoledne by měla přijet ta postel, co jsem ….

Erin: Tys mi vybíral postel?

Adam: Já…. ( Erin ztuhne a vrhne na Adama drsný pohled. ) …. ne. ( Oddychne si. ) To Briana. Bylo to celkem náročné a myslím si, že se Ti bude líbit. Něco přenesu z tvého pokoje, ale přeci jenom hádám, že je ještě brzy na to, abych Tě mohl takhle přivázat do tohohle domu.

Erin: Tak to hádáš správně. Ale zase… je fajn, že vím, že pro tebe znamenám něco víc, než jen … chráněnka. ( Adam se zamračí. ) Díky, Adame. ( Adam se usměje. )

Adam: Jo. Chris a Denny odešli. Prý musí ještě vyřídit něco ohledně bratra.

Erin: Chris?!?

Adam: Ne. Denny. Chce u toho mít i Chrise. Nějak na něj asi dá.

Erin: Ona je v tomhle směru dost důvěřivá.

Adam: A důležitá.

Erin: Pravda. Co Hope a Wyatt?

Adam: Právě s Bri diskutují na téma: Jak moc se dá magická schopnost zneužít, aniž by za to nebyl trest.

Erin: Tak to je ….

Adam. Na dlouho. Pravděpodobně se z toho stane první filozofická otázka v novodobých dějinách tohoto domu.

Erin: Ha… Stejně by mě zajímalo, jaké asi byly. Jak žily? Co uměly? Víš, Wyatt a Chris mají ty jejich schopnosti tak perfektní.

Adam: Oni je mají od narození. Tedy téměř. Kdežto ty jsi na tom jako …

Erin: Jako kdo?!?

Adam: Jako ty, kterým byla upřena magická výchova již od narození. Většinou díky nebezpečí, které by ji, pak mohlo hrozit.

Erin: A..ha.

Adam: ( Chystá se odejít. Pak se zastaví a otočí hlavu k zamyšlené Erin. ) A pokud chceš nějak zlepšit náladu. Ve stejné pozici byly i sestry Halliwellovy, co tu bydlely.

( Adam odchází a Erin se usměje. Pak vkročí do pokoje a nadechne se. )

 

Cestou k bytu Bennetů

( Briana sedí na místě řidiče a řídí, v klidu a s rozmyslem. Victor sedí vedle a dívá se na běžící lidičky a tak. )

 

Briana: Takže…. Co Ti přesně řekl?

Victor: ( Jakoby stále nepřítomně ) Zvýšený cholesterol, ale jen mírně. Jinak jsem zdravý. ( podívá se směrem k Brianě, ale ne na ni. ) Všimla sis toho muže?

Briana: Myslíš toho před nemocnicí?

Victor: Hmmm. Přesně toho. Měl takový podivný výraz v obličeji.

Briana: To ani nevím. Spíš si pamatuju, jak byl navztekanej na Golden Gate. Jakoby do něj vjel….

Victor: Co?

Briana: Sám ďábel, ale to je přeci…. ( Zasměje se a pak doslova ztuhne. Málem přitom mine semafor, na němž je červená. Zakápne to a málem se praští do hlavy. ) …. A co když ne. Co když ….

( Pak semafor zazáří zeleně a Briana na to zase šlápne. Nechá přitom její nahlas vyřčenou myšlenku odplout pryč, aniž by ji dokončila. )

 

Démonská nemocnice, oživovací sál

( Asistent vezme do rukou složku onoho mrtvého muže. Pak ji dá nad jasně zářící plamen, co hoří vedle operačního stolu, na němž leží nějaký démon se zelenou kůží. Složka začne hořet a popel spadá na tác pod plamenem. Když je celá v prachu, začíná Karina odříkávat něco zcela nesrozumitelného. Pak asistent podá Karině tác s prachem. Ta s ním posype obličej démona, co kromě zeleno kůže má i zahnuté rohy a jen tři prsty. )

 

Karina: Vstaň. Vem si život, který Ti byl přichystán. Vem si sílu, která Ti byla naservírována. Vem si světlo z nevinné duše. Pohlť ji a nechej ji proudit svými tkáněmi. Vstaň a bojuj! Vstaň a bojuj.

( Démon sebou prudce trhne, až shodí kapačku, co má zavedenou do pravé ruky. )

Asistent: Zabírá to.

Karina: Aby ne- Tohle je jedno z mých nejsilnějších revitalizujících kouzel, co mám v zásobě. Tedy až na Tunderlife.

Asistent: ( Usměje se. ) Myslíte oživování pekelné armády démonů vyšších stupňů?

Karina: Přesně. ( Démon sebou trhne podruhé. ) Už brzy. Pojď!

( Démon se najednou narovná. Zamžourá očima a zase si lehne. Oči má vyvalené a chaoticky sleduje okolí. )

Karina: Vítej zpět z Pustiny!

( Karina se vítězně zasměje, asistent se pousměje a zelený démon s rohy zaskučí zmatením. )

 

Byt Bennetových, obývací pokoj

( Ve dveřích zachrastí klíč a pak se ozve vrzání dřeva. Victor a Briana vstoupí dovnitř. Briana položí Victorovu tašku na pohovku a jde do kuchyně postavit vodu na čaj. Victor zatím jde pomaličku k oknu. )

 

Briana: ( Z kuchyně ) Dáš si černý, zelený nebo ovocný čaj?

Victor: Dej mi prosím ovocný. Je v ….

Briana: Já vím, kde je. Cukr?

Victor: Raději med. Díky.

Briana: Nemáš zač. Vždyť jsi jako rodina, kterou jsem nikdy neměla.

Victor: Ale teď ji máš.

Briana: Vždyť víš, jak to myslím. Erin je můj poklad, ale z mého rodu a z mých genů … ( Na chviličku zaváhá a podívá se ke dveřím do obývacího pokoje, jako kdyby tam snad čekala, že se tam Victor objeví. Neobjevil. ) …. Není.

Victor: Ale vychovala jsi ji a myslím, že by na tebe byla Piper hrdá.

Briana: Myslíš?

Victor: Vím to.

( Briana zalije čaje. Po tváři jí sjede několik slz. Rychle si je utře a odnáší čaje do obývacího pokoje. )

Briana: ( Už je jen slyšet její hlas. ) Už jsou hotové.

 

Nemocnice Memorial, kardiocentrum, ordinace Dr. Benfielda

( Na lůžku leží pacienta a doktor Benfield se dívá na výsledky v počítači. Za ním zatím hledá sestřička kartu pacientky. )

 

Benfield: Tak na srdci žádný šelest nemáte. Podle….

( Tu se k němu přitočí sestřička. )

Sestra: ( Potichu ) Pane doktore, nemůžu najít kartu Paní Greenové.

Benfield: ( Potichu ) A dívala jste se všude?

Sestra: Prošla jsem všechno už dvakrát.

Benfield: Tak se prosím ještě jednou podívejte. Není přeci možné, aby nám někam zmizela.

Paní Greenová: ( Nervózně z lehátka ) Děje se něco, pane doktore?

Benfield: ( Otočí se k pacientce a usměje se. ) Ne. Nic, paní … Greenová. Vše je v pořádku. Můžete se obléknout.

( Paní Greenová se odlehčeně zachechtá a začíná se oblékat. )

Sestra: ( K paní Greenové ) Na kontrolu přijďte zase za měsíc. Zatím nesmíme nic promeškat.

Paní Greenová: Díky za Vaši péči.

( S těmito slovy opouští ordinaci doktora Benfielda. )

Benfield: Nemáte vůbec zač. ( Jak se za ní zavřou dveře, podívá se přísně na sestru. ) Bože… už jste je našla?

Sestra: Ne. Nejsou tu.

Benfield: To tu jako někdo krade karty pacientů, nebo je to snad nějaký rarach?!?

 

Kdesi v lesích v Kanadě

( Démon obrostlý kůrou se právě chystá sežrat jednoho mladíka, který uvízl v kořenech vyvráceného stromu. )

 

Démon: ( Zlověstně jako šustící listí ) Tvůj časss ssse nachýlil. Přišla tvá hodina sssmrti. Pohltím Tě navěky.

Mladík: ( Nahlas ) Prosím. Pomozte mi… někdo! ( Snaží se vytáhnout nohu z kořenů. ) Kdokoli.

Démon: Tady Tě nikdo….

( V tom se mezi nimi objeví čarodějka kolem čtyřiceti. Podívá se na mladík a pak na démona. )

Čarodějka: Tvůj čas života je u konce, démone!

Démon: Kdo jsi, že se pleteš mezi mě a mou potravu!!!

Čarodějka: Ty mi můžeš říkat „Tvá smrt“!

( Hodí po něm ničící lektvar a démon začíná hořet. V tom se kolem něj objeví ochranný štít a démon zmizí pryč. Čarodějka se zmateně rozhlíží a pak se její oči vrátí zpět k mladíkovi. )

 

Démonská nemocnice, oživovací sál

( Dva muži v bílých pláštích vezou vozík a na něm je přikryté tělo. Rozrazí dveře do oživovacího sálu a rychle přetáhnout tělo na operační stůl. )

 

Jeden z nich: Rychle. Musíme si pospíšit.

Druhý: Jarrede, musíme nejdřív najít obět. Pak můžeme začít.

Jarred: Já vím. Kdo je další na řadě?

( Druhý se otočí a dojde ke stolku u dveří. Vytáhne jednu z karet a přinese ji Jarredovi. )

Druhý: ( Podívá se na jméno a pak se koukne na Jarreda. ) Nějaká Amanda Greenová.

Jarred: Povolej chytače. Ať je tady její tělo co možná nejrychleji.

Druhý: Jako by se stalo.

 

Dům Halliwellek

( Erin vyrazila ze svého pokoje. Na uších sluchátka a poslouchá mp3. Z jejího pokoje jde dolů do haly. Zastaví se v obývacím pokoji, kde jsou na malém konferenčním stolku sklenky od její oslavy. Pak přešla do zimní zahrady, kde již aktivně rostlo pár květin a rostlin, co jsem asi nejspíš přinesla Briana. Další zastávka směřovala do kuchyně. Tu už znala jako své boty. Pak se vrátila do jídelny, kde byly zbytky chlebíčků a nějaké ty dortíky. Vrátila se zpět do haly a její další cesta mířila nahoru, do prvního patra. Věděla, že jen dva pokoje z těch mnoha jsou obydlené. Jeden obýval Adam a druhý sama Erin. Dál se tu zdržovat nemělo význam. Její další kroky byly namířené na to místo – podkroví. Tam pocítila tu sílu magie, co tu kdysi vládla. Rozhlédla se a pak se posadila na starou pohovku. Představila si, jaké to muselo být, když sestry žily. Jak tady plánovaly likvidaci démonů, jak … Přitom si vzpomněla, že oni, Erin, Wyatt a Chris, také plánují, ale v méně kouzelném místě než je podkroví záhadami opředeného domu. P3 také měla přeci jen své kouzlo – život a hudbu. V tom zavrzaly dveře a k ní se blížil Adam. )

 

Adam: Koukám, že sis našla místečko.

Erin: Je tu … příjemně.

Adam: To je. ( Dojde až k ní a ukáže na pohovku. ) Můžu?

Erin: Jasně.

( Adam se vedle ní posadí a přivoní k atmosféře starého podkroví. )

Erin: Kdy vlastně všichni odešli? Nějak jsem se zasnila v mém novém pokoji.

Adam: Wyatt a Hope odešli kolem druhé. No a Chris a ….

Erin: Denny. Jmenuje se Denny.

Adam: Správně Denny. Fajn holka. Ke Chrisovi se hodí. Ti odešli asi dvacet minut po nich. Prý musela něco vyřídit ohledně jejího bratra.

Erin: A máma?

Adam: Máma … tos tam ještě byla. Od okamžiku, kdy odešla za Victorem, se ještě nevrátila. Psala ti?

Erin: Ne..tedy… nevím. Možná. Mobil jsem nechala v pokoji v režimu „potichu“.

Adam: Tak… jaký je tvůj dojem?

Erin: Ada… Tati. Už jsem tu byla, víš. Předtím. Ale pokud myslíš, jestli to tu … jde to. Zatím to jde.

Adam: Fajn.

 

Byt Bennetových, obývací pokoj

( Victor sedí na pohovce a odpočívá. Přitom má zapnutou televizi a jen tak po očku sleduje zprávy. Briana zatím v kuchyni domývá nádobí a přemýšlí, v čem vězí to Victorovo ohrožení .)

 

Zprávařka: A nyní žhavé zprávy ze San Fracisca. Před půl hodinou se stala tragická nehoda při níž zahynula jedna žena a tři lidé byli vážně zraněni. Vše se odehrálo v jednom činžovním domě na kraji Frisca. Špatné těsnění plynového potrubí zničilo horní patro pětipatrové budovy. Žena, která při neštěstí jako jediná zahynula šla zrovna po chodníku, když na ni spadl kus padajícího zdiva. Žena byla na místě mrtvá a přivolaná záchranka mohla konstatovat jedině smrt. Více ve večerním zpravodajství.

Victor: Briano… tomu neuvěříš.

Briana: Čemu?

Victor: Nějaký padající kus zdi zabil ženu, co šla jen tak po chodníku.

Briana: Tak tomu se říká…. Smůla.

 

Démonská nemocnice, oživovací sál

( Démon, co je obrostlý kůrou, sebou prudce trhne a otevře oči. )

 

Jarred: No… konečně!

 

Nemocnice Memorial, kardiocentrum, ordinace Dr. Benfielda

( Sestra stojí u kartotéky. Je celá rudá a nervózní, až se jí ruce třesou. Když se otevřou dveře do ordinace a dovnitř vstoupí Benfield, sestra ztuhne. Podívá se na něj, jako kdyby viděla smrt a pak se otočí zpět ke kartotéce a hledá dál. )

 

Benfield: Alice? Co se to tu….

Sestra Alice: Pane doktore… ( Hlas se jí třese. ) Viděl jste včera zprávy? Ty v šest třicet?

Benfield: Paní Greenová?

Sestra Alice: Jo a její kartu jsem vážně nenašla.

Benfield: ( Zachmuřeně se posadí do židle a položí na stůl ranní noviny, kde je na titulní straně fotka místa nehody, kde zahynula paní Greenová. ) Vždyť to není důležité….

Sestra Alice: To…. Já nevím. Prošla jsem všechny karty, které tu máme a … chybí jich pět.

Benfield: Pět? A co….

Sestra Alice: Včera dopoledne zemřel na jednom sále pacient, jehož jste také léčil, a …

Benfield: ( Naštvaně ) Chcete říci, že jsem ho snad zabil na tom sále já?

Sestra Alice: Ne… jen to, že jeho karta byla mezi těmi, co také zmizely.

Benfield: A … co … jako?

( Vypadá zmateně. Penny k němu přijde a na papírku má napsána tři jména. )

Benfield: ( Podívá se na něj docela s nezájmem. ) A co já jako s tím?

Sestra Alice: Pane … DOKTORE… nejsem jasnovidka, nemám schopnost vcítit se do druhých, ale nějaký cit… no spíš pocit… mám. Co uděláte, když dneska zemře další člověk, jehož kartu nám někdo ukradl?

Benfield: Jak co …. To chcete říci, že ….

Sestra Alice: ( Praští do stolu, až to s Benfieldem málem sekne. ) Obviní mě nebo Vás. Já mám docela pevné alibi…. Ale co             Vy? Byl jste s přítelkyní a Vaše žena se to nesmí dozvědět….

Benfield: Vy mě snad vyhrožujete?!?

Sestra Alice: ( Vytáhne z kapsy vizitku, na níž je napsáno Psychiatrická ordinace B.Cassidy ) Musíte navštívit tuhle osobu….

Benfield: ( Vytřeští oči, když přejde přes slovo „Psychiatrická“. ) To mám jít ke cvokaři?

Sestra Alice: Je to žena a ….

Benfield: A v čem je jako rozdíl?

Sestra Alice: Briana Cassidy Vám doktore dokáže pomoci.

Benfield: S čím … pomoci?!?

Sestra Alice: Cítím v tom víc a ona jediná bude ochotná Vám pomoci.

Benfield: Bude ochotná? Vy … ( Vstane a chce odejít. )

Sestra Alice: Jděte za ní dřív, než to bude horší. ( Zastaví ho a pak sebere ze stolu Brianinu vizitku a seznam ztracených karet. Strčí mu oboje do kapsy u jeho bílého pláště a poplácá ho přátelsky po hrudi. Přitom se na něj podívá a usměje se. ) Věřte mi.

Benfield: Co Vy jste vlastně zač? Nějaká spasitelka nebo co?

Sestra Alice: Až bude po všem, Trevore, tak Ti to povím. Teď jdi. Čas není naším přítelem. A ještě tři lidé mohou zemřít.

( Zaraženě se na ni podívá. Ještě nikdy mu neřekla jeho křestním jménem. Bylo v tom něco víc, než jen pracovní vztah, ale nebyla z toho cítit žádná hlubší touha. Jen ten pocit, co v něm zanechala, když odešel z ordinace…. )

Alice: Musíš si pospíšit. ( Pak se otočí, vypne počítač a za pár vteřin zmizí v modré záři pryč.)

 

Magická škola, ředitelna

( Tewin sedí opřená o židli. Hlavu má obvázanou obinadlem a ještě pořád se necítí příliš fit. Před ní se objeví žena v bílém stejnokroji. Ihned zamíří až k jejímu stolu, až z toho Tewin málem spadne ze židle. )

 

Tewin: ( Šokovaná ) Co… co tu chcete?

Alice: Smrt dvou nevinných lidí za posledních 24 hodin… Co o tom víte!!!

Tewin: Já.. ech … kdo jste?

Alice: Otázka by spíš raději měla znít … Jak Vy vyřešíte fakt, že v Podsvětí to začíná sílit! Kde jsou Ti bojovníci dobra, které jste magické komunitě slíbila před více než deseti lety?

Tewin: ( Ztuhne. ) Ou… Alice. Vůbec bych Tě nepoznala.

Alice: Je to od tebe hezké, Tewin, že jsi tak upřímná. Hlavní přeci je, že jsi v tomhle křesle, ale že od tvého příchodu na post ředitelky Magické školy dobro víc ztratilo než získalo… To je Ti asi jedno!

Tewin: Já….

Alice: Proč se nesnažíš dát dohromady tým, který by našel způsob, jak vrátit sestry Halliwellovi zpět do hry?

Tewin: Já…. Ech.. no …. Jsou tu Pipeřiny synové… Wyatt a Chris…. Snaží se ….

Alice: Snaží se…. Aha a kdo jim věčně hází klacky pod nohy? Kdo jim nepřál spojence z těchto prostor a dohnal Flower k útěku!

Tewin: Jak to víš?

Alice: Co si myslíš, že jsem celých těch deset let dělala? Modlila se? Háčkovala? Dívala se na reality show Big Brother? Ne. Trénovala jsem své schopnosti. Teď bych Tě vtmo ředitelském souboji rozdrtila na prach. Nepřežila bys ani minutu.

Tewin: Chovejme se přeci jako dospělí….

Alice: Lidé? Nenech se vysmát. Ty nejsi člověk. Jsi Starší! Myslíš si, že znáš všechnu modrost světa, ale mýlíš se. Tam kdesi pod námi zuří démonská válka o nadvládu. Horoskopiáni si myslí, že jejich pozice je pevná, ale existuje několik frakcí, které nechtějí být zotročeny partou dvanácti prastarých démonů. Půjdou přes mrtvoly! Nebojí se ani likvidovat své slabší jedince, aby dostali to, co chtějí! A teď mi pověz…. Jsi ochotná položit život ve jménu dobra?

Tewin: Já…. E… no ….

Alice: Až na nebi budou svítit tři jasné hvězdy, až v domě tří sester bude zase živo, budeš muset být připravena postavit se za ty, kterými tak opovrhuješ….Pak se teprve ukáže, jsi li hodna být právoplatnou ředitelkou Magické školy!

( Na to se na ni podívá přísným pohledem a zmizí v modré záři. Tewin se prudce oklepe a pak vstane ze židle. Obejde stůl a prudce rozrazí dveře. Mizí v chodbě. )

 

Ordinace Briany Cassidy

( Benfield nervózně chodí v čekárně z místa na místo. Sem tam jako zmatený králíček Energizer. Poslední pacient odešel před deseti minutami. Sekretářka zmizela pět minut po něm a Briana stále ještě nevyšla. Prý o něm ví, tvrdila sekretářka, a on sám má počkat. Když už byl natolik naštvaný a chystal se odejít, otevřely se dveře a Briana ho pozvala donivtř. )

 

Briana: Prý jste za mnou přišel s něčím urgentním. O co jde?

Benfield: Je to celý naprosto šílený….

Briana: S šílenosti se tu setkávám pravidelně. Co Vás trápí? Jinak… posaďte se, ať mi nevynesete spaní.

( Nervózně se posadí a rozhlíží se po pracovně. Nic neobvyklého nevidí. Přitom z kapsy u svého saka vytáhne Brianinu vizitku a papírek s těmi jmény, co mu napsala Alice. )

Benfield: Tohle ale bude hodně… ( Ruce se mu třesou. ) … Ne. Já nemůžu. Neměl jsem sem chodit. Celé je to naprosto šílená a absurdní věc. Promiňte, že… ( Chce vstát. )

Briana: Jestli jsem Vás nějak vyděsila, pak se tedy omlouvám, nechtěla jsem ….

Benfield: Ne… promiňte. Vy za to nemůžete. To Alice… ta mě za Vámi posala.

Briana: ( Snaží se pátrat v paměti, kterou Alici má onen muž na mysli. ) Říkáte Alici?

Benfield: Moje sestra. Ne, že by byla moje sestra… jsem doktor v Memorial. ( Dojde mu, že se nepředstavil. ) Jsem Trevor Benfield, doktor kardiocentra v Nemocnici Memorial.

Briana: ( Polohlasem ) Benfield… Benfield … ( Vzpomene si na Victora. ) Bože.. Já Vás znám….

Benfield: E? Co? Jak?

Briana: Přes mého … známého… Victra Benneta. Znala jsem se s jeho dcerami, víte….

Benfield: Ou… vážně? A jak je mu? Chci říci, jak se cítí? Poslední testy dopadly celkem příznivě, ale měl by se šet…

Briana: Victor se má dobře, ale tím ujíždíme od tématu. Povězte mi, proč jste tu, ať taky můžeme oba domů, k rodinám.

Benfield: Jsem rozvedený.

Briana: To je mi …. Líto.

Benfield: To nic. Ona byla mrcha.

Briana: Aha….

Benfield: Už je to přes dva roky, ale …

Briana: To, proč jste tady… prosím!!!

Benfield: Pravda. Když už tu jsem. Ale nebudete se mi vysmívat?

Briana: Já? Nikdy.

Benfield: Před několika dny mi někdo z ordinace ukradl pět karet pacientů, přičemž dva z nich….

Briana: Jsou mrtví?

Benfield: Ano… jak to víte?

Briana: Sleduju zprávy.

Benfield: Pravda.

Briana: A Vás to trápí, protože….

Benfield: ( Teprve teď si ten papírek, co mu napsala Alice, prohlédne pořádně. Poslední na seznamu je ….pro sebe ) Bože… a mě to vůbec nedošlo….

Briana: Co … Vám nedošlo?

Benfield: Já…. Bože… to nemůžu….

Briana: ( Chňapne po papírku a s hrůzou v očích přejede seznam. Poslední na seznamu je Victor Bennet. ) To ne…. Doktore Benfielde…. PROČ jste tady?

Benfield: Sestra mě sem poslala, že prý mi pomůžete, že prý jste … nějaká obdařená nebo co….

Briana: Říkáte, že Vaše sestra, Alice… je to její jméno?

Benfield: Ano.

Briana: Musíme jednat, rychle. Kdo je … Becky Carterová?

Benfield: Becky? Devatenáctiletá dívka. Při nehodě byla vážně poraněná a před rokem dostala nové srdce. Každý měsíc musí chodit na pravidelné kontroly. Zprvu…. Proč se ptáte?

Briana: Protože je další na seznamu a podle všeho by zrovna teď mohla …. Znáte adresu?

Benfield: Ne, ale mám její číslo.

Briana: Tak jí rychle zavolejte….

( Benfield vyťukává číslo a spadne do hlasové schránky. )

 

Byt Becky Carterové

Hlasová schránka: ( Hlasem Benfielda ) Becky, to jsem já, doktor Benfield. Prosím, jestli můžete zvedněte to. Je to velmi naléhavé… Becky!....

( Pohledem na obývací pokoj je možno vidět ležící tělo mladé dívky. Z ničeho nic se u ní objeví muž a žena v bílém. Naloží ji na nosítka a všichni zmizí v temném dýmu pryč. Telefon automaticky vypne hlasovou schránku a všude je naprosté ticho. )

 

Ordinace Briany Cassidyové

( Benfield položí telefon a podívá se na Brianu. )

 

Briana: Tak?

Benfield: Není doma. Vzal to záznamník.

Briana: ( Polohlasem napůl pro sebe a napůl jen tak do větru. ) Tak to je už po ní. ( Normálním hlasem ) Kdo je další na řadě?

Benfield: Jackson Cline. ( Zamyslí se. ) Je mu čtyřicet, vozíčkář. Znám jeho adresu, takže…

Briana: Nejdřív bych si raději něco ověřila. Bude to trvat jenom chviličku.

( Na to vytáhne svůj mobilní telefon a začíná vyťukávat číslo na Victora Benneta. )

Briana: Victore, jsi v pořádku?

Victor: Jo… jsem, proč se ptáš?

Briana: Díky Bohu. Kdyby se cokoli dělo, tak mi zavolej.

Victor: Děje se něco?

Briana: Ne… no, týká se to těch dvou mrtvých lidí. Buď na sebe prosím opatrný.

Victor: Budu. Kdyby něco… ech… tak zavolám.

Briana: Díky, ahoj. ( Hovor ukončí a pak se podívá na Benfielda. ) Můžeme jít. Ať jsme u něj co nejdřív.

Benfield: Fajn.

Briana: ( Vstane a při odchodu ještě někomu volá. ) Ahoj Adame, mám jednu malou, velkou prosbu….

 

Magická škola, knihovna

( Tewin projde dveřmi do opuštěné knihovny. Knihy už nikdo neměl čas třídit a nový knihovník se doposud nenašel. Jak byla naštvaná, tak teď je zmatená. Posadí se na židli u dlouhého stolu a dívá se před sebe. Vtom si všimne otevřených dveří do pokoje, kde bydlela Flower.Když odtamtud zaslechne vrznutí podlahy, narovná se. Další vrznutí ji dožene k pohybu. )

 

Tewin: ( Otevře naplno dveře. ) Flow…. ( Na její posteli sedí Chris a dívá se před sebe. ) Bože… Chrisi.. Vy jste mě vyděsil. Co Vy tady?

Chris: Musel jsem to tu ještě vidět. Brzy to už nebude její.

Tewin: Už teď To není její. Přišla o to, když….

Chris: Vás zranila?

Tewin: Ne. Když odešla.

Chris: Chápu. Co Vy tady?

Tewin: Měla jsem … návštěvu a ta mi řekla něco… něco co mě vyděsilo. Proto jsem tady.

Chris: Aha. To už bych měl asi jít.

Tewin: Ne. Klidně to zůstaň, pokud chceš. Já … ( Zmateně se podívá směrem do knihovny. ) … budu tam, hledat něco, ale to je jedno. Vždyť Ti to nemusím říkat.

( Na to se otočí a odchází. )

Chris: Tewin?

Tewin: ( Zastaví se a jen k němu otočí hlavu. ) Co?

Chris: Litujete toho alespoň na chvíli? Že jste k tomu všemu dohnala Flower Vy?

Tewin: ( Pro sebe ) Jako bych to už dneska jednou slyšela. ( Ke Chrisovi polohlasem ) Ano… Lituju toho. Teď už to vím.

Chris: Pozdě….

( Na to Chris zmizí pryč a Tewin smutně hledí na prázdný pokoj. )

 

Dům Halliwellek, pokoj Erin

( Erin se po procházce domem, vypití dvou čajů a jednoho kafe, opět vrátila do svého pokoje. Sedla si na postel a zadívala se před sebe. Pak její pohled sjel k mobilu. Vzala ho do ruky a měla tam jeden vzkaz. Byl od Tiny, její kamarádky. )

 

Erin: Bože, já už jsem málem zapomněla… ( Rychle si ji čte. ) Ahoj Erin, tak jak jsi zabydlená? Doufám, že mě brzy pozveš na nějakou tu akci. Tvá kamarádka Tina.

( Když se chystá odepsat, zaslechne zespoda známý hlas. Je to hlas její matky. Položí mobil na postel a směřuje do chodby. )

 

Dům Halliwellek, obývací pokoj

( Erin vchází udýchaně do pokoje. Vidí tam Adama, Brianu a člověka, kterého vůbec nezná. Briana se na ni podívá a usměje se. )

 

Briana: Ahoj, broučku. Jestli chceš, tak se posaď, ale jinak….

( Beze slov si sedne k Brianě a ta ji mateřsky obejme. )

Adam: Takže… podle všeho za tím může stát jeden z těchto démonů. ( A ukáže na tři podobizny ve třech knihách, co našel v podkroví. ) Není to sice žádná informační bomba, kdybychom měli knihu stínů tak….

Benfield: ( Zmateně ) Kniha Stínů?

Briana: Dlouhá story. Na to teď není čas.

Benfield: Fajn. ( Pak už mlčí. )

Briana: Pořád lepší než nic.

Adam: Co děda? Chci říci Victor?

Briana: Volala jsem mu. Je v pořádku.

Adam: ( Podívá se na Erin. ) Erin. Skočila bys k Bennetovým domů a trochu dědu ohlídala?

Erin: Jasně. Proč ne…

( Vstane a odchází. )

Briana: A my můžeme jít za tím Jacksonem Clinem.

Benfield: ( Trochu nervózně ) Konečně… a co ti dé démoni?

Briana: To vyřešíme po cestě. ( Přitom se podívá tázavě na Adama. )

Adam: A nebylo by lepší….Víš co. Já půjdu omrknout situaci napřed… chápeš, co tím chci říci.

Briana: ( Pro sebe ) Pravda. To bude lepší. ( Otočí se k Benfieldovi. ) Jaká je ta adresa?

Benfield: Stockardova 86. Je to hned vedle parku. Nedá se to přehlédnout.

Briana: ( K Adamovi ) Najdeš to?

Adam: Najdu … a vy jeďte. Sejdem se tam.

( Briana a Benfield zamíří ke dveřím a opouštějí dům Halliwellek. )

Benfield: Jak to myslel? Napřed?

Briana: Taková malá vychytávka, kterou… to je….

Benfield: Na dlouho?

Briana: Ne… složité.

 

Dům Jacksona Clina

( Halu nejdřív ozáří modrá záře a pak se Adam začíná pohybovat po domě. Když ale v koupelně narazí na poničený vozík pro invalidy, začíná mu být jasné, že je asi pozdě. Najednou zaslechne vzdech. Vychází z druhé strany domu. )

 

Adam: Pane Cline?

 

Byt Bennetových

( Victor sedí na pohovce. Vedle v křesle sedí Erin a jak slíbila, tak také činí. )

 

Victor: Takže… ty jsi tady, protože….

Erin: Adam mě poprosil, abych za Tebou zašla a ohlídala Tě. Co se vůbec děje? Moc toho nevím, celou dobu….

Victor: ( Podívá se na ni a rozhovor chce posunout někam jinam. ) Jak se Ti líbí v domě Halliwellek?

Erin: Eh… ( Je trochu zmatená. ) Jde to. Mám pokoj místo …. Phoebe Halliwellové.

( Victor si povzdychne a odmlčí se. )

Erin: Jej.. pardon. Nechtěla jsem začít….

Victor: To je… už dlouho.

Erin: Jaká vlastně byla? Phoebe, Piper a Paige? Musely být mocné. Tedy tak mi o nich občas povídala Briana a Adam se taky čas od času zmínil….

Victor: Byla… ( A podívá se na Erin. )

 

Dům Jacksona Clina

( Adam pomáhá Jacksonovi Clinovi do postele. Když v ní Jackson leží, rozhlédne se a pak se podívá na Adama. )

 

Jackson: Kdo jsi?

Adam: Jsem….

Jackson: Počkat, ne neodpovídej. Tušil jsem, že přijdeš. Vždycky chodí…. Vždycky přicházejí před tím než člověk umře….

Adam: ( Vyplašeně ) Nejsem smrt.

Jackson: Kdepak smrt… Jsi.. Anděl. Musíš být….

( V tom se ozve zvonek u dveří. Adam se podívá směrem ke dveřím. )

Adam: ( Pak se otočí k Jacksonovi. ) Skočím tam. ( Vstane a jde ke dveřím. )

Jackson: Anděl…..

 

Dům Jacksona Clina, chodba u hlavních dveří

( Adam otevře dveře a tam stojí Briana a Benfield. Ztuhnou, když ho uvidí. )

 

Briana: Je….

Adam: Ne. Je vzadu.

Briana: Díky Bohu.

 

Démonská Nemocnice

( Karina prochází bílou chodbou. Zamíří do oživovacího sálu a spatří, jak se na operačních stole klátí démon ze strany na stranu. Zrychlí a zarazí Jarreda. )

 

Karina: Co se stalo?

Jarred: Pokusili jsme se ho oživit. Využili jsme dalšího člověka na seznamu, ale nevyšlo to.

Karina: ( Přistoupí k démonovi. ) Nevyšlo?!?

( Démon sebou prudce trhne a srazí jednoho z asistentů na zem. Pak zařve a vzplane. Pak vybouchne, srazí Karinu a Jarreda na zem a zmizí. )

Jarred: Do háje….

Karina: Co to … bylo?!?

 

Dům Jacksona Clina

( Adam jde s Brianou pomalu do pokoje, kde na posteli leží Jackson. Benfield jde za nimi, ale pak si všimne rozbitého vozíku a zamíří do koupelny. )

 

Briana: Takže jsi ho našel ….

Adam: Na zemi. Díky Bohu. Málem jsem myslel, že ho dostali, ať to bylo, co to bylo. Pak jsem ho našel… ( Vstoupí do ložnice. ) … tady.

Jackson: Ou… já myslel, že už jsi odešel, Anděli, a Vy…

( Podívá se na Brianu a trochu mu ztuhnou rysy v obličeji. Briana je z jeho reakce zmatená. )

Adam: ( Zasměje se. ) Myslí si, že jsem Anděl….

Briana: ( Potichu ) Ale to ty jsi, ne?!?

Adam: Erin, ta je Anděl. Já jsem jeho nová verze….

Briana: Začínáš mě děsit. Mluvíš jako terminátor.

Adam: Kdo že?!?

Briana: Nechme to být… ( Rozhlédne se kolem. Hledá Benfielda. ) Kam se poděl doktor?

Adam: Nevím… byl… za náma.

 

Dům Jacksona Clina, koupelna

( Benfield si kleká ke křeslu. Leží na boku a potah sedačky je poškrábaný a zničený. Benfield se pozorně dívá kolem. Všimne si několika rýh, co směřují do chodby a dál tam, kam šla Briana. Další rýhy pak směřují směr okno. Postaví se a dojde k němu. Vykoukne ven. Pod oknem je poměrně hodně podupaný záhon květin. Pak se otočí a vidí, jak se k němu z chodby blíží Briana. )

 

Briana: Kde jste se….

Benfield: Někdo tu byl.

Briana: To vidím. ( Podívá se na vozík. ) Nejsem přeci slepá.

Benfield: ( Zasměje se. ) Patrně sem vlezl oknem….

Briana: Nebo možná oknem utekl.

Adam: ( Za nimi z chodby ) A nebo to má jen tak vypadat. Démoni přeci nepotřebují prolézat oknem jako nějaký zloděj. ( Přitom si všimne dokladů na stolku v chodbě. Vezme je do rukou a začíná si je prohlížet. ) A nebo ….

Briana: Co „A nebo“?

( Adam mlčí. S doklady v ruce se otočí na podpatku a jde směrem k pokoji, kde leží Jackson Cline. Briana se cítí zmateně a podívá se na Benfielda. Ten její pohled opětuje se stejně pochybným výrazem. Pak se oba vydají za Adamem. )

 

Démonská nemocnice, oživovací sál

( Karina se prudce postaví a snaží ze sebe sklepat prach z démona. Jarred stále leží na zemi a trvá mu mnohem déle, než se dá do kupy. )

 

Karina: Tak… vysvětlí mi někdo… co se tu do čerta stalo?

Jarred: Být já Einstein, tak Ti odpovím.

Karina: Do háje. Tak snad víte, do čeho jdete…. Kdo to byl teď na řadě?

Jarred: Jackson Cline! Ten vozíčkář.

Karina: Kde je karta? ( Přitom se její oči rozzáří – šeptem ) Něco mě napadlo.

Jarred: ( Podívá se na asistenta, co si právě oplachuje obličej od prachu. ) Kartu!!!!

Asistent: ( Natáhne se na desku vedle umyvadla a vezme z ní první kartu, co na ní je. ) Tady!

( Jarred podá kartu Karině. Ta ji otevře a pročítá si zápisky. )

Karina: ( Prudce hodí kartu na zem a vrhne na Jarreda nebezpečně naštvaný pohled. ) Ach….

Jarred: Co?

Karina: Bože. Vy jedna zabedněná a tupá raso démonů! ( Zvýší hlas. ) Je Vám jasné, že jste ze světa sprovodili jiného Clina?

Jarred: Co?!?

 

Dům Jacksona Cline, jeho pokoj

( Adam vypadá nepřekvapený. Briana je v šoku a Benfield ztuhle zírá před sebe. )

 

Briana: Dvojče?

Jackson: Je to tak. On Cyrill měl vždycky chuť vyzkoušet jaké to je… na vozíku a tak, když nám ta žena pověděla o tom, že mi hrozí nebezpečí, tak jsme se prohodili….

Adam: Někdo by mohl říci geniální. A jak jste se Jacksone dostal na zem?

Jackson: Upřímně…. Spadl jsem z postele, když jsem se chtěl natáhnout pro hrnek čaje a jak je na tom Cyrill? ( Když vidí jejich pohledy, tak mu to dojde. Sklopí oči kamsi k zemi – šeptem. ) Ať je mu země lehká.

Briana: ( K Benfieldovi potichu ) Nemohl jste nám říci, že má dvojče?

Benfield: ( Plochu ) Neptali jste se.

Briana: Aha… tak až se příště budeme ptát, tak….

Benfield: Tak Vám samozřejmě řeknu, že pan Cline má dvojče!

Briana: Fajn…. ( Pak jí to zpětně dojde a otočí se k Jacksonovi. ) Mluvil jste o nějaké ženě… kdo to byl?

Jackson: Byla to… počkat já si vzpomenu. Měla takové…. Bože… Mám problémy s pamětí na lidi. ( Briana kývne. ) byla… počkat. Někde jsem jí… ( podívá se na Benfielda. ) Aano, už vím.

Adam: Kdo to tedy byl?

Jackson: ( Dívá se na Benfielda. ) Vaše sestřička to byla. Alice! Tak se přeci jmenuje!

Briana: Alice?!?

Benfield: Že by moje sestra věděla, že … ( Pro sebe polohlasem) i když ona byla již od začátku taková… jiná.

Briana: ( Šeptem ) Alice… ( V hlavě se jí honí několik myšlenek. )

Adam: Takovou nez…. ( Najednou mu bleskne hlavou jméno jedné osoby, co se jmenovala Alice. ) Já asi…. Ale to je blbost.

Briana: Co?

Jackson: Byla taková sympatická a byla skoro jako Vy. ( Podívá se na Adama. )

Adam: Jednu jsem znal, když jsem ještě, však víš Bri… žil. ( Benfield se na něj zmateně podívá. ) Ale to nemůže být ona. Byla by teď .. no bylo by jí….

Briana: Dopovíš to někdy?

Adam: Promiň… Chci říci, že by jí teď bylo asi kolem třiceti, tak nějak. Ani nevím, kolik jí bylo před tím….

Benfield: Alici je tak nějak třicet… jestli se do toho můžu vmíchat.

Adam: Víte… co? Necháme ji zatím ležet v nevědomí. Důležitější je zjistit, kdo tady ….

Benfield: Krade karty pacientů, kteří záhy na to umřou.

Adam: Správně. Tak jdeme!

Briana: Někdo by tu měl asi zůstat. Až ten někdo přijde na to, že má špatnou osobu, špatného Clina, tak se sem vrátí, ne?!?

Adam: Pravda.

Benfield: Tak já tu … zůstanu.

Adam: Je to dobrý nápad?

Briana: Riskantní… ale i tak je to jediné, co je nasnadě.

Adam: Fajn. Kdyby něco, tak zavolejte moje jméno. Přijdu sem v cu…

Brian: ( Vytáhne vizitku a podá ji Benfieldovi. ) Zavolejte mi na tohle číslo a my tu budeme během minutky.

Benfield: Fajn.

( V krátkosti se rozloučí s Benfieldem a Jacksonem a pak Adam i Briana odcházejí. )

Adam: Myslíš si pořád, že je to dobrý nápad?

Briana: Je to jediný nápad, který máme. Jinak… Alice? Fakt si na nějakou vzpomínáš? Protože pokud mě sahá paměť, nějak si žádnou nevybavuji.

Adam: Nějaká dívka, co se jmenovala Alice, mi párkrát cestu zkřížila.

( Vyjdou ven z domu. Briana se zastaví a otočí se, jakoby jí něco nesedělo. Pak pokrčí rameny a jde dál. )

Briana: No…

Adam: Bylo to ještě když žili sestry. Byla to teenagerka a občas hlídala tehdy ještě malého Chrise a Wyatta. Nemůžeš si ji pamatovat. Když ses u nás objevila ty, tak to už ona… vlastně… co se s ní asi stalo?

Briana: Stala se sestrou a teď nám zachránila jednoho člověka.

 

Démonská nemocnice, chodba

( Karina vyjde ze sálu a naštvaně bouchne do zdi. Pak se podívá po chodbě. Jde tam jeden zaměstnanec. Během vteřiny jím proletí energy ball a on uhoří. )

 

Jarred: ( Právě vychází ven. ) Když nám budeš takhle likvidovat pracovní sílu, tak brzy nebudeme mít …

Karina: Sklapni! Kdybys dělal svou práci, tak by bylo teď o dva démony víc.

Jarred: Omlouvám se. Tak co teď? Máme jít znova po tom Clinovi? ( Zasměje se. ) Teď už bychom se asi nespletli.

Karina: Ne. O Clina se postarám sama. Vemte posledního na listě. Zčínám tu kolem cítit až příliš bílé magie. Někdo po nás jde a snaží se nám překazit naši práci! ( Podívá se na Jarreda. Ten jen tak stojí a nehýbe se. ) Tak na CO čekáš? Jdi už! Chci tu mít t+lo posledního člověka z těch, co jsi mi přinesl a hned!

Jarred: Pardon … jakoby již teď byl mrtvý, Paní!

( Karina, stále naštvaná, odchází chodbou pryč. Jarred se vrátí zpět do oživovacího sálu. Jeho pohledu neunikne jeden z asistentů, co se právě snaží uklidit ten „svinčík“. )

Jarred: Kdo je poslední v řadě?

Asistent: ( Nechá všeho a dojde ke stolku s kartami. Vezme tu poslední. ) Victor Bennet!

Jarred: Fajn. Bennete, jdu si pro tebe!

 

Dům Jacksona Clina, jeho pokoj

( Jackson leží na posteli a snaží se odpočívat. Benfield sedí na židli vedle něj a klimbá. V tom mu začíná křičet mobil. Vytáhne ho a hovor přijme. )

 

Benfield: Jsem na příjmu…. Ne. Všechno je v pohodě. Nemusíš se bát. Dorazím brzo. Jasně. Budu… Tak zatím. ( Ukončí hovor a mobil strčí do kapsy. )

Jackson: ( Otevře oči a vidí Benfieldův zmatený výraz. ) Kdo to byl, jestli to nevadí, že se tak ptám.

Benfield: ( Mávne rukou. ) Jen kamarádka. Jen ležte… brzo už budeme mít klid. Věřte mi. ( Potichu s výrazem nasměrovaným ven z okna - polohlasem ) Brzy už všichni budeme mít klid.

 

Magická škola, knihovna

( Tewin se sama ujala třídění knih, dokud nenajde náhradu za Flower. Právě uklízí ty knihy, co se nakupily na hlavním stole. Jak se tak snaží vše roztřídit, nevšimne si, že se za ní objevila Alice. Když se otočí, málem to s ní sekne. )

 

Alice: ( S ironickým úsměvem ) Lekla jste se?

Tewin: Přiznám se, že ano…. Zase jsi přišla, abys mě….

Alice: Za chvíli přijdou a budou chtít pomoci. ( Natáhne ruku a přitáhne si k sobě knihu o démonských organizacích. ) Dejte jim tohle a ať hledají v kapitole oživování démonů. Tam najdou, co hledají.

Tewin: Mám jim říci….

Alice: ( Nahlas ) NE!!! ( Pro sebe ) Stejně už začínají něco tušit…. ( K Tewin ) Ale zatím si nesmí být jistí. Ještě nepřišel ten správný čas. Řekněte jim, že Vám o nich řekla Vědma z podzemí. To by mělo jejich zvědavost ukojit.

Tewin: A co když…

( Dál už nic říci nestihne, protože Alice už je pryč. Povzdechne si a položí knihu o démonských organizacích na stůl. Jak to udělá, spatří záři v odraze jednoho ze zrcadel. Otočí se a spatří Brianu a Adama. )

Tewin: S čím Vám mohu pomoci?!?

Briana: Potřebujeme najít něco o démonech, kteří….

Tewin: Zkuste tohle. Bude se Vám hodit. Hlavně část o oživování démonů ( Otočí se a vezme knihu ze stolu. Podá ji Brianě a sama odchází. ) Hodně štěstí!!!

Briana: ( Svírá knihu v ruce a podívá se na Adama. ) Pochopil jsi to?

Adam: Jo…Někdo se nám snaží pomoci a ….

Briana: Co? Chce nás přimět k tomu, abychom věřili, že z Tewin je najednou Starší, co nám chce pomáhat?

Adam: Asi. ( Podívá se na knihu. ) A co, že nám to právě půjčila za drahou věc?

Briana: Představ si, že je to kniha a dokonce s tvrdými deskami.

Adam: A já myslel, že jsi zapomněla vtipkovat.

Briana: Já jsem tak strašně moc vtipná, že si těmi vtipy mohu oblepit i ….

Adam: Co?

Briana: Počítám, že komůrku na elektrický mop na mou laminátovou podlahu v pokoji.

Adam: Počkat… ty žádný elektrický mop nemáš… natož laminátovou podlahu ve tvém pokoji.

Briana: ( Zasměje se. ) No právě! ( Otevře knihu přímo na straně Oživovací rituály. ) Zdá se, že je to o oživování…. A tak.

Adam. A jsou tam i obrázky?

Briana: Ty jeden….

Adam: Co? V Biologii jsme taky měli obrázky….

Briana: Tohle není Biologie ale informace o tom… jak oživit zničeného démona.

 

Byt Bennetových, obývací pokoj

( Erin sedí na pohovce. Dívá se na televizi a pomalu usíná. V tom jí probudí křič mobilu. Trhne sebou a poslepu plácne rukou vedle sebe. Praští do mobilu a přitom přijme hovor. )

 

Erin: Erin Cassidy u telefonu, prosím?

Briana: Ahoj, tady máma.. ty jsi spala?

Erin: Ou… ahoj, ne. Jen jsem… Jo, už začínám trochu padat na ústa.

Briana: Jak to tam vy dva zvládáte? Je Victor v pohodě?

Erin: Celkem i jo. Je po koupeli. Před půlhodinou jsem ho uložila do postele a v televizi právě dávají film Witchcraft, takže pohoda a klid. Co Vy?

Briana: No.. my tady studujeme… zdravovědu.

Erin: Cože?

Briana: Zdá se, že za vším stojí nějaká skupina démonů, co oživují ty démony, co padli při boji s čarodějkou.

Erin: Aha a něco dalšího?

Briana: Kdyby se něco stalo, tak….

Erin: Já vím. Zavolám.

Briana: Hodná dcera.

Erin: Čau.

( Ukončí hovor a položí mobil vedle sebe. Přitom se koukne na obrazovku. )

Erin: ( Polohlasem ) Jeď Robin. Pořádně jim to natři.

 

Dům Halliwellek, podkroví

( Briana usrkne trochu čerstvě uvařené kávy a posadí se na pohovku. Přitom sleduje Adama, jak poctivě pročítá knihu, co jim dala Tewin. )

 

Briana: ( Zavrtí se a pak se zamračí. ) Asi sem budeme muset pořídit novou pohovku. Tahle je děsná.

Adam: Hej. Co máš proti mému vkusu?

Briana: Tvému vkusu nic, ale ta pohovka… ta je vážně děsná. Kdes jí koupil? V secondhandu?

Adam: A co když ano? Copak?

Briana: Koupil… tys ji vážně koupil v seká…

Adam: ( Zvážní. ) Později… Tady je něco důležitého. Poslouchej… Při oživovacích rituálech, kdy má být navrácena jak duše, tak tělo démona, musí být obětováno lidství jiné bytosti… nejlépe člověka. Jeho tělo se pak stane tělem démona a jeho duši pohltí duše démona. Démon se pak znovuzrodí ve své vlastní podstatě….

Briana: Hmmm… Zní to zajímavě. Vážně, ale….

Adam: Na tohle přeci….musejí mít prostory, ne?!? Musejí mít nějaké….konexe.

Briana: Myslíš jako třeba….

Adam: V nemocnici?

Briana: ( Zprudka ) Benfield!

 

Dům Jacksona Cline, jeho pokoj

( Benfield stojí u okna a dívá se do tmy. Usmívá se. Jen tak lehce. Najednou za sebou zaslechne sten. Otočí se a a povzdechne si. )

 

Benfield: Copak? Něco se snad děje?

( A podívá se na Jacksona. Ten leží na posteli. V ústech roubík, aby nekřičel. Celý přivázaný, aby nemohl vzdorovat. )

Benfield: Bože… chtěl jsem být dobrý. Chtěl jsem být nejlepší, ale ne. Musel jsem skončit takhle. Nešlo to jinak. ( Podívá se na hodinky. ) Nebojte se. Už jen pár minut.

( Ani to nedořekne a vedle něj se objeví Keyn. Opět s perfektním stylem účesu, jako vždy. )

Benfield: No konečně. Myslel jsem, že tady pojdu.

Keyn: To je on?

Benfield: Jo. ( K Jacksonovi ) Teď už Ti staříku nepomůže žádná všetečná sestra. Bože a mě byla podezřelá. Nahnala mě do náruče té čarodějky a jejího světlonoše. Věděla, že za vším stojím já. No… ne tak přesně.

( Keyn zatím dojde k Jacksonovi. Ten je celý vyděšený a neví, co se bude dít dál. )

Benfield: Tak už to skonči, Keyne!

( Keyn je připravený dát Jacksonovi jednu pořádnou ránu, když se vedle něj objeví Adam s Brianou. Benfield uskočí. Adam se napřáhne a uštědří Keynovi jednu ránu do žeber. Keyn se prudce otočí, ale zakymácí se a musí se opřít o zeď. Briana mezitím popadne první věc, co našla – hůlku a jde zpacifikovat Benfielda. )

Benfield: Cože? Na mě s hůlkou?

Briana: Mám na Vás jít snad s kytkou?

( A máchne s hůlkou tak, že Benfieldovi málem zlomí ruku, jak se pokusí bránit. Benfield neváhá a podkopne jí nohy. Briana skončí na zemi a Benfield se začíná smát. Mezitím se Keyn pustí do Adama. Mezi nimi je to čistě „bitka“. Jednou dobře mířená rána a Keyn leží na zemi. Adam se podívá na Jacksona a toho Keyn využije, aby dal Adamovi ránu do slabin. Adam padá k zemi a vidí, jak se Benfield vrhá na Brianu. Mezi nimi se najednou objeví Chris. Vezme ničící lektvar, co měl v zásobě a hodí ho na Keyna. Toho to sice nezabije, ale zalekne se a zmizí. Najednou je Benfield v oslabení. Chris pomůže Adamovi na nohy a Briana je v kleče. )

Adam. Díky. Jak jsi….

Chris: Denny měla malou vizi. Tak jsem pro jistotu vzal lektvar.

Briana: Dobrá práce i nápad.

Adam: Co teď s ….

Briana: Zavoláme poldy. To na něj bude platit.

Benfield: ( Začn se smát. ) Stejně ho nezachráníte!!!

Adam: Co? Koho?

Benfield: ( Ukáže na Chrise. ) Jeho dědu. Nezachráníe ho. Je pozdě.

Briana: ( Ustoupí stranou a volá Erin – potichu ) Zvedni to! Zvedni to!

Chris: Co?!? Co je s Dědou?

Benfield: Má slabé srdce….

( Chris k němu přijde. Skloní se nad ním a zacloume s ním. )

Chris: Co se mu má stát!!!

Benfield: Výsledky, co přišly, naznačují, že….

Briana: ( Do telefonu ) Erin… Jdi se podívat na dědu! Rychle!

Benfield: … mu již nezbývá moc času.

Chris: Co!!!

Benfield: A oni si pro něj přijdou! Nezabráníte tomu!

Chris: Ty… ( Dá mu první ránu a Benfield se jen usmívá. Následně dostane další dvě, ale i tak se pořád směje. ) Ty jeden par….

( Najednou je slyšet rána. Chris přestane mlátit Benfielda a Adam se otáčí k Brianě. Mobil, co držela v ruce, je na maděru. )

Chris: ( Potichu ) Co?!?

Briana: Je …

( A pak její tělo povolí a ona padá k zemi. Adam rychle přiskočí, aby ji chytil. Benfieldův smích je teď tak vzdálený. )

 

Kdesi na louce

( Adam a Briana stojí u drobného keře. Dívají se před sebe na Chrise, Erin, Wyatta a pár dalších lidí. )

 

Adam: Co kouzlo?

Briana: Zabezpečeno. Bude trvat věky.

Adam: To je dobře.

Briana: A co Benfield?

Adam: Ve vazební věznici. Patrně skončí na takových pár let ve vězení.

Briana: To je… taky dobře. ( Prohlédne si Chrise a Wyatta. ) Co mám vlastně říci?

Adam: Buď upřímná. Mysli to od srdce a ….

Briana: Co?

Adam: Neboj se brečet.

( Přitom se vydají směrem ke skupince lidí. Jak k nim dojdou, zastaví se u Chrise, Wyatta a Erin. Adam Erin obejme a Briana se postaví hned vedle nich. )

Briana: ( Nadechne se a pak si utře slzu, co jí stéká po tváři. ) Je těžké… něco říkat. Je těžké vůbec o tom přemýšlet. Victor Bennet byl dokonalý muž, co vychoval dva dokonalé vnuky. Překonal ztrátu svých dcer… ( Při těchto slovech se jí začíná třást hlas. Trochu se smrákne a začíná pršet. ) Victore, budeme na Tebe vzpomínat. Byl jsi naším srdcem. Ať se o tebe Andělé postarají. Za svůj život si toho vykonal tolik, že si zasloužíš mít klid.

( Poblíž tří stromů vzdálených od místa pohřbu asi padesát metrů stojí zahalená žena a dívá se na skupinku truchlících. Po tváři jí steče slza. Neutře si jí, ale nechá ji volně stéci. Pak se otočí a odchází. )

Briana: V našich srdcích budeš žít navždy!

( Pak se skloní. Její dlaň se dotkne hlíny. Nabere si hrst a hodí ji na bílou rakev, na níž je nakreslená triquetra. Pak přichází Wyatt doprovázený Hope a udělá totéž. )

 

( Z nebes zazáří malinký proužek světla a dopadne na rakev. Na tom místě se objeví bílá růže a pak začíná vydatně pršet. )

 

Konec