1.sezóna

2.sezóna 3.sezóna Charmed New Year  Hlavní stránka

1x22 – Horoskopiáni ( část 1. )

 

 

Bay Mirror, Phoebina kancelář, noc

 

( Je ticho. V kancelářích nikdo není. Uklízečky už dávno opustili celé toto patro. V sedadle Phoebe Halliwellové sedí v polotmě muž. Ťuká prsty o desku stolu a je zjevné, že je plný nervozity. Prudce se natáhne a rozsvítí lampičku. Je to Adam. Podívá se na hodinky. Je za pět minut jedna. Pak se podívá na mobil, co dostal od Piper – pro lepší kontakt – žádná zpráva, nic. Začíná se mu zvyšovat tep. Otočí se a zkontroluje krystal položený před oknem, pak krystal u dveří a u okna směrem do vnitřní části Bay Mirror. To, že jsou stále tam, kde mají být, ho na zlomek vteřiny uklidní, ale přesto ne úplně… Mobilní telefon začne do toho naprostého ticha křičet tak, že by probudil i mrtvé na zdejším hřbitově. Volá Phoebe. )

 

Adam: ( S klepajícím se rukama ho zvedne. ) Tak co?

Phoebe: Nic. Pořád nic. Antony je nahoře už přes dvě hodiny.

Adam: Fajn… já jen, že jsem nervózní a … ( Trochu se zadrhne. ) Nevím, co se tam u vás děje. Kdyby se něco stalo, tak nevím, co bych dělal…

Phoebe: ( S pocitem strachu ve hlase. ) Hlavně buď prosím v klidu. Zvládneme to.

Adam: Kdyby alespoň byl nějaký sebemenší pocit toho, že uspějeme… víš…chtěl bych být teď u tebe a ne… ( smutně ) tady a sám.

Phoebe: Já … já to chápu, ale … nemůžeme nic riskovat. Nechci…

Adam: Aby se mi něco stalo.. chápu. Zavolej, až budete něco vědět… A …

Phoebe: Co?

Adam: Miluju tě a až to skončí, tak si tě vezmu. Hned. To přísahám.

 

( Rozhovor je s nádechem zítřků ukončen a Adam se opět ponoří do tmy. Ta ale netrvá dlouho. Jeden z krystalů, ten u dveří, začíná zářit. Adam se postaví a rozhlíží se kolem sebe. Nikoho ale nevidí, jen cítí… Krystal začíná zářit mnohem víc a Adamovi přijde, že se začíná vypařovat. Když zmizí úplně, dveře se rozletí a v nich stojí Virgo. )

 

Adam: ( Ustoupí k oknu. ) Ty?

Virgo: Ano… já. Snad sis nemyslel, že přijde někdo jiný…

Adam: ( Jako kdyby ji očekával. ) A víš, že ani ne… jen…

Virgo: Přestaň tu jen tak tlachat a pojď ke mně… Stejně ti nic jiného nezbude…

 

( Adam váhá. I tak ví, že jí neuteče. Ví, že nemá žádnou sílu, kterou by se před Virgo mohl bránit. Dřív ano, ale teď ne. Obejde stůl a už je jen krok od ní. )

 

Virgo: Neboj se. Nic neucítíš… ( Pak ztiší svůj hlas natolik, že ho ani Adam není schopný zaslechnout. Jen se tak mrazivě plíží kanceláří. ) až přejdeš na naši stranu!

 

( Pak k němu natáhne ruku a přitiskne ho k sobě. Během okamžiku oba splynou v rudé barvě jejího šatu, pak se zablýskne a na místě, kde stáli nezbude nic než prázdné místo u dveří. )

 

Úvodní znělka

 

O dvanáct hodin dříve

 

Dům Halliwellek, Phoebina ložnice

 

( Phoebe leží na zádech v posteli. Jednu ruku má u těla a druhá spočívá na Adamově hrudi. Phoebe je již vzhůru a jen se dívá na strop. Nemluví. Jen přemýšlí. Soustředí se na zvuky kolem. Někdo právě vstal a jeho kroky se pomalu nesou chodbou. Pak je slyšet cvaknutí koupelnových dveří a pak se ozve zvuk tekoucí vody. Phoebe se pomalu pokouší vstát. Její tělo však zatím nehodlá vstoupit do nového dne tak snadno. Po pár minutách si tělo dá říci a Phoebe opouští vyhřáté lože. Adam se pohne. Hned vycítí prázdné místo vedle něj a tak ho zaplní a spí dál. Phoebe se na něj ještě podívá a pak opouští ložnici a míří nahoru do podkroví )

 

Dům Halliwellek, podkroví

 

( Z podkroví se během dne stala doslova bitevní plocha. Na stolku je mnoho lektvarů – od ničících, přes neutralizační až po obyčejné kouřové bez nějakého většího magického efektu. Na pohovce jsou dvě krabice s ochrannými krystaly. Na zemi je položený obraz Horoskopiánů a na něm se válí několik papírků s nejrůznějšími kouzly. Když se Phoebe objeví ve dveřích, všimne si Piper, co stojí u Knihy Stínů a něco hledá. )

 

Phoebe: ( Unaveně ) Dobré ráno… co to tu tak brzo provádíš?

Piper: ( Nervózně ) Snažím se něco najít …

Phoebe. Ale no tak… vždyť víš, že tady na ně nic nemáme.

Piper: Já se … nesnažím najít něco proti nim, ale něco na naši ochranu.

Phoebe: ( Podívá se kolem sebe – na to množství ochranných kouzel, ochranných lektvarů a ochranných krystalů. ) Tohle ti nestačí?

Piper: Co? Ty myslíš ty mizivě silné a neúčinné lektvary, ty krystaly, co s nimi může každý mocnější démon pohybovat jako kdyby byly na kolečkách a … a ty kouzla … Bože, vždyť i Wyatt by dokázal vymyslet lepší. V knize přeci něco musí být…

Phoebe. Přeháníš.

Piper: Ne. Nepřeháním. Nikdy nepřeháním.

 

( Phoebe dojde ke Knize Stínů a Piper obejme. )

 

Piper: ( S pošklebkem ) O co se teď pokoušíš?

Phoebe: Jen musíš víc relaxovat, i když … v poslední době … je … ( Přitom prudce zavře Knihu Stínů a dostane vidění. )

 

( Podkroví, noc - Phoebe, Piper a Paige stojí kolem pentagramu namalovaného na zemi. V něm hoří pět svíček jasným plamenem. Odříkávají jakési kouzlo, ale není tomu moc rozumět. Jak odříkávají kouzlo, začínají stoupat nad podlahu a jejich síla začíná růst. V ten moment se kolem nich objeví čtyři démoni a svou mocí na ně začnou útočit. Sestry jsou díky magické ochraně obklopeny štítem, který zprvu náporu temné síly odolává. Pak ale povolí a všechny tři jsou smeteny ke stěně. )

 

Phoebe: Rychle. Musíme dokončit to kouzlo.

Paige: Je pozdě. Nestihneme to.

Phoebe: Blbost.

Piper: Nesmíme to vzdát.

Paige: Fajn.

 

( Všechny tři se postaví a jsou odhodlány utkat se s tím nejsilnějším, co kdy Podsvětí stvořilo. Piper ihned poté zmrazí Virgo, která stojí přímo před ní, ale ta po chvilce její moci odolá. Prudce máchne rukou a srazí Piper k zemi. Druhým mávnutím na ni pošle proud energie, co září zeleně a Piper zůstane ležet nehybně na podlaze. )

 

Paige: Piper!!!

Phoebe: Ne!

 

( Phoebe se naštve a pevně stiskne ničící lektvar. Vznese se a hodí ho po démonce v bílém, co má na své hlavě polovinu vlasů dlouhou a polovinu krátkou. Ta zdvihne ruce a lektvar ve vzduchu vybuchne. Paige si všimne démona, co se právě chystá hodit energy ball na levitující Phoebe. )

 

Paige: Židle!

 

( Židle dva metry od Paige se přenese směrem k ní a pak rovnou na démona. Toho židle srazí k zemi, ale nečekaně … Paige ucítí mrazivou bolest za krkem. Chce se otočit, ale nejde to. Mráz jí prostupuje celým tělem a ona se po chvilce sklátí k zemi. Za ní stojí bledý démon, co měl položenou svou ruku na jejím týle. Teď k ní přijde blíž a jen se provokativně usmívá. )

 

Bledý démon: Lve, doraž ji!

 

( Lev, démon, co ho Paige srazila židlí, se postaví a oklepe. Phoebe si ho všimne a snese se na zem. Jenže, jak to udělá, je zasažena proudem energie a skončí vedle Piper.)

 

Lev: Váš konec se blíží krokem mílovým, Budiž Vám peklo domovem novým.

 

( Na to se kolem sester začne rozprostírat mlha, která všechny tři postupně pohltí, až na jejich místech, kde byly, nezbude vůbec nic. )

 

Phoebe: ( S pocitem strachu, nervozity a úzkosti ) … náročné.

Piper: Cože?

Phoebe: ( Razantně na ni vrhne výhružný pohled a prudce knihu opět otevře. ) To kouzlo musíš najít, ať to stojí, co to stojí.

Piper: Vždyť jsi mi říkala, že …

Phoebe: Beru to zpět. To kouzlo …

Piper. Nevypadáš dobře. Stalo se něco?

Phoebe: Ne, vůbec ne … ( Nervózně ) Jen… jsem měla vidění.

Piper: A?

Phoebe: ( Nadechne se. ) Víš, jak … jaké bylo mé podvědomí, když jsi mi vlezla do mysli?

Piper: Chaos a tak…

Phoebe. Tak tak nějak se teď cítím… Chaos, bolest a smrt.

Piper: Čí?

Phoebe: Eh?!? Nás… Smrt Tebe, mě, Paige.

 

( Piper se ustrnule podívá na Phoebe. Ta ukáže prstem na knihu a znovu po Piper hodí výhružný pohled. )

 

Phoebe: To kouzlo… Já jdu sehnat Antonyho. Musí najít jejich slabinu.

 

( Tím okamžikem pro Phoebe končí pohodové a klidné ráno. S podrážděnou myslí a naštvaným výrazem v obličeji opouští podkroví nechávajíce svou sestru ve spleti chaosu u otevřené knihy stínů. )

 

Dům Halliwellek, před koupelnou v prvním patře

 

( Paige právě ukončila vše, co se procesu ranní hygieny týká, a vychází z koupelny. Přitom se ihned srazí s Phoebe. )

 

Phoebe: ( Naštvaně ) Nemůžeš se dívat na cestu?

Paige: ( Polekaně ) Promiň … taky ti přeji dobré ráno.

Phoebe: ( To Phoebe dopálí. ) Dobré ráno? Dobré… TAK ty říkáš dobré? Není dobré. Vůbec není dobré. ( Na to se oklepe a odchází dolů do přízemí. U schodů do podkroví se objeví Piper a nevypadá příliš nadšeně. )

Paige: ( K Piper. ) Co se jí to zase stalo?

Piper: ( Smutně ) Měla vidění.

Paige: A… zase oni?

Piper: Jo, jenže teď se to zdá být blíže než předtím.

Paige: Ach… tak.

Piper: Jo a když už jsem u toho… Ta blond ti nesluší.

Paige: ( Zamyslí se a pak se usměje. ) Něco mě napadlo. Když měla to mega vidění, tak jsem v něm měla blond vlasy, když si je přebarvím třeba na červeno nebo na hnědo, tak by …

Piper: Takhle to přeci nefunguje a ty to víš.

Paige: Pravda.

 

( V ten mžik je slyšet dupot na schodech a v chodbě se objeví Phoebe. )

 

Phoebe: ( Nahlas ) Co tu jen tak stojíte. Piper, jak to, že nejsi u Knihy Stínů a nehledáš to ochranné kouzlo… ( Zvýší hlas. ) A co ty, krásko? Už ses snad umyla, tak bys taky mohla hejbnout zadkem a jít něco dělat. Budoucnost na nás nečeká s otevřenou náručí. Tak si to uvědomte.

Piper: ( Jako na vojně. ) Provedu!

Paige: Jak ráčím, má paní. ( Pak vyprskne smíchy. Phoebe se zase mžiku přesune dolů. )

Piper: ( K Paige ) Mě někoho připomíná.

Paige: Že by Prue?

Piper: ( S úžasem ) To taky, chtěla jsem říci Nataly.

Paige: ( Nechápavě ) Kdo je … Nataly?

Piper: Nataly? … Světlonoška, co nás prudila, když jsme bojovali s jedním docela prohnaným démonem. Byla taková …

Paige: Co?

Piper: Akční… jen doufejme, že jí ta akčnost přejde…. ( Přitom se otáčí a pomalu míří ke schodům do podkroví.

Paige: Proč?

Piper: ( S trochou sarkasmu v hlase. ) Protože Nataly její akčnost stála život.

Paige: ( Zašklebí se. ) Ach tak… No… raději půjdu něco udělat s těmi vlasy.

 

Univerzitní městečko v San Franciscu, kolejní byt Briany Cassidy

 

( Bri chodí nervózně po pokoji a s někým se právě horlivě hádá skrze mobilní telefon. Na stole leží onen prokletý amulet a září právě žlutou barvou. )

 

Briana: Mami, počkej. Zastav se už, Ano?

Brianina matka: Dobře. Mlčím, co jsi mi tedy chtěla? A rychle, Právě připravují tvému hlasovému otci biftek a ty víš, že …

Briana: Mami, dost… Teď zpět k tomu, proč ti volám. Co mi k němu řekneš? ( Podívá se na amulet. )

Brianina matka: Drahoušku, ten amulet rozhodně nemá takovou moc, aby dokázal to, cos mi řekla.

Briana: Nemá?

Brianina matka: Ne. Rozhodně nedokáže obarvit vlasy… ( Z telefonu se ozve hlasitý smích.)

Briana: Mami!!! Tak mami… ale on to udělal. Obarvil mé světlonošce vlasy na blond a ta teď díky nim může přijít o život.

Brianina matka: Je klid zlatíčko. To… Říkala jsi světlonošce?

Briana: Jo.

Brianina matka: Tak v tom případě … ( Její hlas na chvilku ztichne. ) Víš, drahoušku, ten amulet se ti snaží něco říci, nevím, co, ale rozhodně bys neměla … ( V tom se spojení ukončí. )

Briana: Mami!!! Mami… jsi tam? ( Položí telefon. ) Sakra. Proč nikdy neřekneš hned, co chceš, mami. Co nemám dělat? ( Vrhne na amulet její zoufalý pohled. ) Bože, proč? Co ode mne chceš, ty jeden … ( Natáhne ruku po amuletu a pevně ho stiskne do dlaně. ) … blbej kuse starýho šrotu. ( Přitom se na něj zadívá. Amulet zazáří a pak se kolem něj vytvoří ochranný štít. )

 

Toronto, Kanada, byt matky a otce Briany

 

Brianina matka: Spojení se přerušilo.

Brianin otec: ( Pokýve hlavou a podívá se na svou ženu. ) Věděla jsi , že ten den přijde. Náš úkol je splněn. Je to jen na ní.

Briannina matka: Já vím. Už to víme od jejího narození, ale proč už teď?

Brianin otec: Protože tak to oni určili. Nám nepřísluší do jejich věcí zasahovat.

 

( Brianina matka se podívá na foto na stole a po jejích tvářích začnou stékat slzy. )

 

Brianina matka: Když …

Briannin otec: Frankie, ona to zvládne… Uvidíš.

 

( Pak ji obejme a pravou rukou jí setře slzy z tváří. Pak se natáhne pro fotku, kde jsou oni a Briana, a položí ji obrázkem dolů. )

 

Brianin otec: ( Neprocítěně ) Její osud bude brzy naplněn.

 

Podsvětí, sídlo Horoskopiánů

 

( U stolu, kde došlo ke spojení jejich sil teď polovina z nich – Lev, Virgo, Aquarius, Libra, Gemini a Taurus. )

 

Gemini: Proč tu jsme?

Taurus: Správná otázka, proč?

Lev: ( Chladným hlasem ) Naplánujeme útok.

 

( Jak to dořekne objeví se tam i Scorpio a Střelec. )

 

Scorpio: Co se tu děje?

Libra: Příprava na útok na ty tři sestry…

Scorpio: Na co příprava… máme moc, máme schopnosti, máme sílu. Zaútočíme.

Libra: ( Podívá se na něj a zaťuká si na čelo. ) Podle všech soubojů, co sestry za celou tu dobu provedly, ti, co zaútočili nečekaně, většinou stejně zemřeli…

Scorpio: Nějaká chytrá…

Libra: To taky jsem. ( Scorpio, Střelec a Taurus se zašklebí. ) Díky vnitřní rovnováze mám kompletní přehled o tom, co se kdy stalo.

Lev: Takže… protože naše síla je již plně spojená. Není důvod, abychom na ně zaútočili všichni.

Taurus: Co? Já myslel, že to bude kompletní bitka se vším všudy.

Virgo: Ach jo… ty tupče. Síla Zvěrokruhu netrhá nohy, když to vyjde, tak se žádné bitky ani nedočkáme.

Scorpio: Cože?

Lev: Síla Zvěrokruhu by s nimi měla hned zamávat.

Virgo: Proto …

Scorpio: Proto… co?

Libra: Na ně někdo z nás teď jen preventivně zaútočí… využije pouze svou sílu a …

Taurus: Co… co udělá?

Libra: Trochu je postraší.

Střelec: Jen to?

Lev: To stačí. Zpanikaří. Začnou dělat chyby…

Střelec: A budou ….

Taurus: Bezmocné… To beru.

 

 

Ztracená Knihovna, hlavní sál

 

( Phoebe s Antonym jsou zase zpět. Najít Antonyho tentokrát nebyl žádný problém. Od chvíle, kdy ho Phoebe potkala, i on vycítil, že přišla jeho chvíle. )

 

Phoebe: ( Prohlíží si část o Horoskopiánech. ) Ha. Tady ta v tom mém vidění byla. ( Antony k ní přijde a podívá se na obrázek démonky v bílých šatech. ) Libra … neboli Váhy … vzdušné znamení … bla, bla, bla … A tohle… no… Má vědomosti všech vykonaných magických bitev a bojů, které se kdy na světě udály… To je jak chodící encyklopedie. Ufff… Dál Tady… Ach ano. Má známá … Virgo, znamení Země, svých … jo, jasně… svým dechem dokáže ovlivnit mysl druhých a tím, je přinutit … no, vždyť je to tak. Lev, znamení ohnivého elementu. Vůdce všech Horoskopiánů … bla, bla … a poslední … Aquarius … vodní znamení… ha a tohle to tady… no fajn. Fajn.

Antony: ( Zmateně ) Fajn?

Phoebe: Jo. Fajn. Až na to, že jsem to myslela ironicky.

 

Dům Halliwellek, podkroví

 

( Piper stojí nad Knihou Stínů. Nohy už má celé ztuhlé od stání u stojanu, ale stále nic nenašla. Přitom se trochu oklepe. )

 

Piper: Uff… nějak se ochladilo.

 

( Jen to dořekne, všimne si, jak ze stropu začne odkapávat voda na koberec na podlaze. )

 

Piper: Co to … Phoebe? Paige? Leo?

 

( Na její volání zareaguje pouze Paige a Leo. Paige se před ní objeví s mokrými vlasy a Leo má v ruce knihu Mýtické historie magie zapůjčené Mauriciem z Magické školy. )

 

Leo: Piper, co děje?

Paige: ( Naštvaně ) Právě jsem se chystala tu blond barvu pohřbít pod vrstvou mahagonu… proč… ( Oba dva si všimnou odkapávající vody ze střechy. ) Co to do háje zase je?

Leo: Piper? Vysvětlíš nám to?

Piper: Já? Právě proto vás volám.

 

Dům Halliwellek, kuchyň

 

( Adam se proploužil chodbou až do kuchyně a zamířil k vařiči na kávu. Dnes nepracuje, tak si v klidu připravil kávu a něco k pozdní snídani a sedl si na židli u pracovního stolu. Nějaké ty hrnce, kde se právě vařil nějaký lektvar ho neznepokojily a fakt, že je tady dole menší hluk než obvykle ho taky nevyvedlo z rovnováhy. Když však ucítil jemu velmi dobře známou vůni, ztuhl a otočil se směrem, odkud se ta vůně šířila jeho směrem. Před ním stála ta, která se ho i ve snech pokusila dostat – Virgo. )

 

Virgo: Ahoj … Adame.

Adam: Co tu…

Virgo: Víš, že toužím jen po tobě. Chci, aby ses…

 

( Jako na zavolanou se vedle nich objeví ve zlaté záři Phoebe i s Antonym. Phoebe se podívá na Adama a pak si všimne Virgo. )

 

Phoebe: ( K Virgo ) Ty!!!

 

Dům Halliwellek, podkroví

 

( Voda odkapávající na zem se začínala shlukovat a z vodní plochy vystoupil pobledlý démon. Svůj škleb vrhl na Piper a máchl rukou. Piper v ten okamžik zmrzla. Démon se otočil na Lea a Paige, kteří s lehkým strachem poodstoupili. )

 

Démon: ( Vyzývavě ) Brzy… již brzy!

 

( Na to se opět promění ve vodu a po kapkách zmizí ve stropě, jako se předtím dostal dovnitř. )

 

Paige: Co to … Piper!

 

Leo: ( Ztuhne a do jeho očí se začínají řinout slzy. ) Piper!!!

 

Dům Halliwellek, kuchyň

 

( Phoebe stojí proti Virgo, která se podezřele moc usmívá. )

 

Virgo: ( S posměškem ) Brzy tady všichni umřete! ( Podívá se na Adama. ) A pro tebe si přijdu.

 

( Jak to dořekne zmizí svým tradičním způsobem, zahalena v rudém kouři se vypaří pryč, zpět do Podsvětí. )

 

Phoebe: ( Šokovaná, překvapená a bez dechu. ) Co ta mrcha tady chtěla? ( Přitom se podívá na Adama a pak si ihned poté vybaví, co bylo v jejich společném snu a zase se na Adama usměje. ) Já vím. Ty za to nemůžeš.

 

( V ten mžik zaslechnou všichni tři Lea, jak křičí Pipeřino jméno. )

 

Phoebe: Piper!

 

Dům Halliwellek, podkroví

 

( Leo stojí proti zmrzlé Piper, když se ve dveřích ukážou Phoebe, Adam a Antony. Přes Lea Phoebe nevidí zmrzlou Piper. )

 

Phoebe: Paige, co se tu děje? Proč ten křik?

Paige: To já ne. To Leo a … ( Leo se otočí k Phoebe a ta si všimne jeho rudách očí ze slz, které mu stékají po tvářích. ) … Piper je …

Phoebe: ( Krev v jejích žilách se zastavila. ) Co… ( Pociťuje úzkost. ) co se … stalo?

Paige: Démon. Bledý, mokrý, studený… říkal …

Antony: ( Rozhlíží se kolem a pak přistoupí k zmrzlé Piper. ) Dokážu ji …

Phoebe: ( K Paige ) Co? Co říkal?

Paige: Že brzy …

Phoebe: Co brzy?

Paige: ( Nadechne se. ) Že brzy umřeme.

Phoebe: ( Pro sebe ) To řekla i Virgo.

Antony: ( Netrpělivě  a tak, aby ho ostatní slyšeli. ) Dokážu ji oživit!

 

( Phoebe a Paige v tu vteřinu ukončí rozhovor. Leo se se svými slzami v očích podívá na rozmazanou osobu u Piper. )

 

Leo: ( Smutně a zajíkavě ) Vážně?

Antony: Jo. Ustupte.

 

( Leo odstoupí a Antony se rukou dotkne ledu před sebou. Zavře oči a dýcháním se uvede do klidu. )

 

Phoebe: ( S nadějí ) Třeba to vyjde.

Leo: V to doufám.

 

Adam: ( Přistoupí k Phoebe a objeme ji. ) To bude dobrý, uvidíš…

 

( Po půl hodině )

 

( Led začíná tát. Záře vycházející z jeho ruky prostupuje skrze led až do Pipeřina srdce. Antony vycítí jeho tlukot. Phoebe s Adamem sedí na pohovce a Adam se jí snaží uklidnit. Paige se mezitím snaží povzbuzovat Lea. Když si ti dva všimnou, že Led začíná tát, Leo si pořádně oddychne. )

 

Leo: ( S úlevou ) Konečně.

Adam: ( K Phoebe šeptem ) Podívej! ( A ukáže směrem k Antonymu. ) Už jen chvíle.

Phoebe: Už bylo na čase.

 

( Phoebin pohled je náhle chladnější … přemýšlivější, prozíravější. V hlavě zatím, co se Antony pokoušel oživit Piper, přemýšlela. Všechny ty předtuchy, věštby, sny. Všechno to mířilo k tomu jedinému. K jejich zničení. I když věděla, že i předtuchy se mohou mýlit, nemohla to brát na lehkou váhu. Za chvíli bude Piper probuzena a ony se budou muset připravit. )

 

Antony: ( Potichu ) Už to bude!

 

( Led začíná tát mnohem rychleji. Leo přistoupí před ještě promrzlou Piper a čeká. Paige se postaví vedle něj a chytne ho za ruku … tím mu dá najevo její podporu. I Phoebe a Adam vstanou a jdou za Paige, Leem a Antonym. )

 

( Led taje a Piper je již téměř celá odkrytá. Antony se podívá na Paige a Lea a záhadně je zkoumá. )

 

Paige: ( Všimne si jeho výraz. ) Co?

Antony: Nic… jen… ( Usměje se. ) Jste oba světlonoši.

Paige: Já jsem jen napůl….

Antony: To nevadí. Teď ji můžete vyléčit.

Leo: Oba?

Antony: Ne. My … všichni … Tedy jako my tři.

 

( Leo a Paige se na sebe s překvapením podívají a pak společně přistoupí k Pipeřinu studenému tělu. )

 

Phoebe: ( Potichu a prosebně ) Prosím… ať to vyjde.

Adam: ( Souhlasně ) Vyjde to. Věř tomu. ( Na to ji začne jemně hladit po ramenou, aby se alespoň trochu odreagovala. )

Phoebe: Jen … ( Opře si svou hlavu o jeho hruď a dívá se na tající Piper. Teď všechno kolem začíná zářit, protože se k síle Anděla přidala i síla dvou světlonošů. Ani nedýchá. Jen se tiše dívá a poslouchá tlukot Adamova srdce. Ten ji k sobě ještě víc přitiskne, aby cítil i on teplo jejího těla. V ten okamžik Phoebe dostane vidění. )

 

( Temnota prostupující odnikud nikam pomalu mizí a vše se pomalu začíná zabarvovat rudými barvami ohně, co začíná hořet v malých nádobkách na zdech. Uprostřed všeho se odhalí kruhovitý stůl, z jehož středu nahoru do rudých mraků proudí zeleně zářící energie. U stolu se objeví Virgo vystupující z rudé mlhy, ta se ihned vypaří do věčné prázdnoty. Virgo máchne rukou a vedle ní se objeví Adam. Jeho pohled je mrazivě chladný a oči má zalité krví. )

 

Virgo: ( K Adamovi ) Poklekni před svou paní … a polib ji ruku.

Adam: Má … nedražší. Udělám, co budeš chtít.

Virgo: ( Zamyšleně ) Mám tu … něco. Něco lehce pikantního, co bys pro mě mohl udělat.

Adam: ( Omámeně ) Udělám pro tebe cokoli!

Virgo: Phoebe Halliwellová … Tvá milovaná … ( Usměje se a Adama pohladí po tváři. ) Zabij ji pro mě. Zbav ji života ve jménu své královny!

Adam: ( Jako v transu ) Jak si přeješ, má jediná a milovaná.

 

( Phoebe sebou lehce cukne. )

 

Adam: ( K Phoebe ) A je to… Piper je …

Phoebe: ( Trochu zmateně ) Co…Co?

Adam: Je probuzená.

 

( Phoebe od něj odstoupí a cítí se podivně. Pak se podívá na místo, kde byla Piper. Tam už je jen voda na podlaze. Piper je právě objímána Leem. Paige jí ručníkem suší vlasy a Antony vypadá zjevně spokojený se svou prací. Adam teď jde k Leovi a Piper blahopřeje. Phoebe se na ně všechny dívá s nedůvěrou. Když se ozve dívčí křik, Phoebe v něm pozná hlas své malé dcerky a ihned běží dolů, aby ji nakrmila a přebalila. )

 

Piper: ( Promrzle ) Co… to by…lo?

Paige: Ten démon… to bylo.

Piper: Byl stejně mocný jako kdysi Titáni…

Paige: Já bych spíše řekla, že…

Antony: Jak vypadal?

Piper: Bledý, mokrý, takový divný…

Antony: Chviličku počkejte. ( Jak to řekne, zmizí ve zlaté záři pryč. )

Paige: Kam letěl?

Piper: Asi se poradit…

Paige: ( S úsměvem ) Ha a s kým asi… pochybuji, že se běhají radit se Staršími.

Leo: ( Svým světlonošským způsobem ) To je nepravděpodobné.

Piper: Tak kam to šel?

 

( Ani nedostane odpověď a Antony je zpět a v ruce má tlustou knihu. Ihned v ní začne listovat a pak ukáže Piper obrázek na jedné stránce. )

 

Antony: Byl to tento?

Piper: ( Zapřemýšlí a prohlédne si obrázek démona. ) Jo… to je on.

Antony: Tak tenhle je jistě mocnější než Titáni.

Paige: Kdo to je?

Antony: To je … Aquarius. Jeden člen z … Horoskopiánů.

Piper: Tak a je to tady!

 

Dům Halliwellek, pokoj Phoebe a Adama

 

( Phoebe přebaluje svou dcerku. Přitom se na ni snaží usmívat, ale nejde to. )

 

Phoebe: ( Roztřeseným hlasem ) Co budu … dělat? ( K dcerce ) Pomoz mi … ( Pak si to uvědomí. ) Co to dělám?!? Bože! Povídám si tu s tebou a přitom … ty mi přeci nedokážeš nic říct. Jsi na světě teprve krátce. Svou moc začneš užívat podle Andělských zákonitostí, až přijde ta správná doba… ale … ( zvýší hlas ) ale to je přeci teď. Teď přichází ta doba. Bože! Teď Adamovi hrozí záhuba v podobě té potvory Virgo. To teď na nás začínají útočit Horoskopiáni. Copak.. ( Nadechne se. ) Musím se uklidnit. Nemůžu panikařit. Musím na něco přijít. Musím …

 

( Pokojem se začne linout podivně elektronizovaná verze její oblíbené písničky. Někdo jí volá. Phoebe si vytáhne mobil z kapsy a podívá se kdo. )

 

Phoebe: Ha. Má sekretářka. Tak copak asi chce… ( Zvedne to. ) Phoebe Halliwellová, prosím?

Sekretářka: Dobré skoro odpoledne. Promiňte, že Vás ruším. Vím, že máte plno práce ohledně kojení, přebalování a tak… Takže k věci… Musíte sem přijet, přijít, přiletět. Máme tu problém.

Phoebe: ( Překvapeně ) Problém? Co… co je to za problém?

Sekretářka: No… soudničkář chce přidat.

Phoebe: A to je ten velký problém?

Sekretářka: Ne. Zamíchal se do toho ještě jeden ze sloupkařů. No a pak ještě…

Phoebe: Raději mi řekněte, proč tam mám teď jet a rovnou  a přímo.

Sekretářka: ( Zapomene na to, že je její podřízená. ) Chtějí vědět, co je s Elise. Pokud se jim nedostane řádného a uspokojivého vysvětlení, tak se tě pokusí sesadit na valné hromadě… mohlo by to vést i k tomu, že tě sejmou i z tvé pravidelné rubriky.

Phoebe: ( Šokovaná ) Proč? Co? To můžou?

Sekretářka: ( Smutně a přesto vážně ) Můžou. Phoebe, poslední dobou tu vůbec nejsi. Vše jede bez tebe. Pokud jim nedáš, co chtějí, tak o vše přijdeš.

Phoebe: Tak… ( Je na rozpacích. ) Tak já si to nějak zařídím, abych tam ještě dnes dorazila.

Sekretářka: Dobře. Řeknu jim to.

 

( Rozhovor je ukončen. )

 

Phoebe: ( ( Naštvaně hodí mobil na polštář vedle dcerky. Ta se po něm bezděčně otočí. ) Sakra. ( Nahlas ) PROČ!!!

 

Pokračování příště