1.sezóna

2.sezóna 3.sezóna Charmed New Year  Hlavní stránka

1x04 - Mezi Anděly a Démony

 

Dům Halliwellek, pokoj Phoebe

Oknem pronikal do jejího pokoje čerstvý vzduch. Phoebe ležela na posteli a četla si velké staré knize. V tom se otevřely dveře a do pokoje vstoupil Adam. Byl celý mokrý a jediné, co ho dělilo od nahoty, byl ručník, který měl obtočený kolem pasu. Podíval se na Phoebe a zasmál se.

Adam: Pořád studuješ předvídání?

Phoebe: Nic jiného mi nezbude. Pokud chci mít předvídání pod vlastní kontrolou a zároveň nechci čekat pár let….Musím prostě trénovat a trénovat a ….

Adam: A trénovat. Vím. Je to pro tebe hodně důležité, ale nezapomněla si na něco? (Přitom se na ní mírně zamračil a jeho pohled dopadl na kalendář. )

Phoebe: ( Rovněž se podívala na kalendář. Sjela pohledem až k zakroužkovanému dnu. V tom sebou trhla. ) Promiň mi to. Já na to úplně zapomněla. Tvůj první den v normální práci.

Zavřela knihu a přímo vrhla na Adama široký úsměv.

Adam: Nech toho. Vždycky, když se takhle směješ, tak mi chceš říci něco, o čem nemám ani páru.

Phoebe: ( Vážně ) Fakt jsi si jistý, že chceš začít pracovat jako poslíček? To, že nepracuješ nikomu nevadí.

Adam se podivně zatvářil a vrhl na Phoebe krátký vražedný pohled.

Adam: Tady nejde o tebe, ani o Piper, Paige nebo snad Wyatta a Chrise. Tady jde o mě. Už jsem tu měsíc a konečně se začínám rozkoukávat. Nemůžu věčně bydlet tady pod touto střechou.

Phoebe: Ale to…

Adam: Co to?

Phoebe: No to ( Na chvilku sklopila oči a podívala se na koberec ) někomu se po tobě bude stýskat.

Adam přitáhl Phoebe k sobě a jen se díval do jejích očí. Pak si všiml hodin.

Adam: Už musím.

Na ulici směrem k Bay Mirror

Phoebe musela zaparkovat své auto dál než obvykle. Díky mírnému zpoždění totiž byla všechna místa kolem Bay Mirror obsazena. Šla pomalu do Bay. V hlavě pořád měla Adama a jeho práci. Náhle ji k zemi srazilo děvče.

Chvilku obě ležely na zemi. Pak se děvče prudce ohlédlo za sebe. Phoebe viděla její vystrašený výraz. V tom se dívka otočila zase na Phoebe. Jejich oči se setkaly.

Děvče: (Velice potichu) Pomoz mi, prosím.

Rychle vstala a utíkala po chodníku pryč. Phoebe se postavila a všimla si ležet něčeho na zemi. Byl to malý papírek, na němž byla nakreslená triquetra. Zvedla ho, v tom uviděla, mlhavě, tu dívku, jak stojí v temné uličce a něco neidentifikovateně černého se k ní blíží. Hodiny kdesi odbily pátou. Phoebe prudce otevřela oči a rozhlédla se kolem.

Kdyby měla zase schopnost empatie, určitě by vycítila strach oné dívky.

Dům Halliwellek, o pár minut později.

Paige se v modré záři hvězdiček objevila v hale, společně s Phoebe.

Paige: Můžeš mi říci, proč mě takhle rušíš. Bylo těžké se přesunout, když jsme zrovna měli poradu profesorů. Musela jsem se vymluvit na nějakého démona, který ohrožuje náš dům.

Phoebe: Prostě to bylo nutné. Před redakcí Bay Mirror do mě vrazila asi sedmnáctiletá dívka. Řekla mi, ať jí pomůžu, a pak utekla. Přitom na zemi nechala ležet tohle. ( Položila papírek s triquetrou na malý stoleček pod schody.

Paige: ( Netrpělivě ) A…?

Phoebe: Viděla jsem, co se jí stane. Musím jí pomoci. Cítím to.

Paige: Dobře. Co potřebuješ po mě?

Phoebe: Vlastně jsem se jen potřebovala dostat rychle ke Knize.

Paige: ( naštvaně ) Takže ty jsi mě zavolala jen, aby ses dostala rychle ke Knize…Já nejsem žádný rychlotaxík. Myslela jsem, že potřebuješ naléhavou pomoc.

Phoebe: Vždyť taky ano.

Paige: Ty v tom vidíš naléhavou pomoc. (Podívala se na hodinky). Už musím jít. Za chvíli začíná další hodina.

Jak to dořekla, hned zmizela v záři hvězd. Phoebe doběhla na půdu přímo ke Knize Stínů.

Phoebe: Babi, mohla bys mi prosím pomoci?

Knize se ale jen zachvěla a nic se nestalo.

Phoebe: Tak fajn.

Otevřela ji a začala listovat stránku po stránce. Pak se, asi po patnácti minutách, zastavila u obrázku temného stvoření. Pekelní démoni. Tak se to stvoření jmenovalo. Bylo to téměř to samé stvoření, co viděla ve svém vidění.

Pekelní démoni jsou prapůvodní obyvatelé podsvětí. Nyní obývají jeho niternější část. Čas od času vystoupí na zemský povrch a seženou si oběť, ze které by mohli žít dál.

Phoebe: To je jako všechno. Jak se dají zabít?

Kniha sama od sebe začala otáčet stránky dál.

Phoebe: Díky Bábi.

Zastavila se na stránce, kde byla nakreslena bytost s křídly. Andělé, stvoření, která obývala část nad zemí, než přišli Starší.

Pod velice krátkým popisem bylo dopsáno něčí rukou : Dnes už tato stvoření neexistují, neboť nedokázali přijmout to, že by Nebe měli obývat společně se Staršími a světlonoši, kteří na ně byli až moc pokrokoví.

Phoebe: To zní skoro jako revoluce. „LEO!“

Před Phoebe se objevil Leo a vypadal trochu vyčerpaně. On sám jim sice pověděl o tom, že už není Starší. To Piper potěšilo, ale nepověděl jím nic o tom, že už není Jejich světlonoš.

Starší Helena mu právě před malým okamžikem pověděla, že se tímto dnem stává světlonošem Čaroděje, který o svého světlonoše přišel díky bojům mezi Světlonoši a Temnonoši, který nabral v posledních měsících pěkných obrátek.

Phoebe: Co se ti stalo?

Leo: Ale necítím se nějak moc dobře.

Phoebe: Potřebuju od tebe pár informací. Mohl bys mi říci něco o Andělích?

Leo: ( Trochu zmateně ) No. Jsou to naši předchůdci. Tedy byli to naši předchůdci. Obývali kdysi Nebe, ale po příchodu Starších někam zmizeli. Teď už o nich nebyla dlouho žádná zmínka. Proč se ptáš?

Phoebe: Ale jen, že jsem měla vidění, ve kterém jednu dívku napadl pekelný démon a asi jediný, kdo ho může zničit je nějaký ten Anděl.

Leo: ( Nervózně ) A seš si jistá, že to byl pekelný démon?

Phoebe: Jsem si jistá. Určitě to byl pekelný démon. V knize jsem se dočetla…

Leo: Měla bys dát od toho ruce pryč. Tohle jde mimo nás.

Phoebe: Proč?

Leo: Protože on si asi přišel pro budoucího Anděla. Víš …Jednou za čas se to stane. Nějaký nevinný, jehož duše už dlouhou dobu koná dobro a tak podobně, má právo projít dál, do jiné sféry…ale tohle od příchodu nás padlo. Pekelní démoni si žijí svůj vlastní svět pár metrů pod Podsvětím, které známe my…a tím, že berou k sobě lidi, co se mají stát těmi okřídlenými tvory, nechávají nás konat svou práci…

Phoebe: To je nějak složitý. Nemohl bys to zjednodušit?

Leo: Víš co. ( Chytl ji za ruku a oba se přenesli do Magické škole ke knihovně. Hned jí podal jednu knihu. ) Tady máš knihu, která ti pomůže. Přečti si ji tady. Neradi půjčují takhle vzácné knihy mimo Magickou školu.

Phoebe se s knihou odebrala do tišší části školy, aby si to mohla v hlavě urovnat.

Phoebe: ( Začala číst. ) Kdysi byli v podsvětí Démoni, v Nebi Andělé a mezi nimi lidé. Jednou za čas se tu a tam nějaký člověk přidal na tu či druhou stranu. Obě skupiny navzájem ovlivňovali lidstvo, jenže pak se mezi těmi stranami rozpoutala velká bitva. Vše skončilo tím, že odkud si z neznáma přišli tvorové, nazývejme je Starší, kteří poslali Anděly pryč, na věčný odpočinek. Pouze vyvoleným z nich pak dovolili užívat své schopnosti, ale odebrali jim jejich křídla. Pak tito noví „andělé“ dostali za úkol hlídat dobrý svět před těmi dole. Zatím nebylo možno vypátrat, co se stalo s původními obyvateli Podsvětí. Ví se jen to, že opustili jim známý prostor a nechali se tím vyhnat nynějšími démony. To vše trvalo mnoho set let a rovněž mnoho set let uplynulo od té chvíle.

Starší začali ovládat dobrou část světa a démoni zlou. Andělé a nyní nazývaní Pekelní démoni byli odehnáni do jiné sféry, kde přebývají.

Jediný fakt, který zůstal, je nová generace Andělů a démonů. Více podrobností není.

To je ale…potřebuju vědět, jak najít Anděly…

Listovala dál. Pak narazila na další, již dopsanou část.

Andělé jsou bytosti s křídly, jenž umějí dát život, ovládat myšlenky druhých ke konání dobra. Když se někde objeví dobro v onom prostoru vzroste.

Démoni jsou pravý opak. Svou temnou stránkou nutí lidi konat zlo. Otevírají nejniternější lidské bolesti a přivádění lidstvu jen temnotu. Nic jiného.

Pro zabití démona je potřeba najít Anděla, jeho protějšek.

Jak najít Anděla.

Anděl se vyskytuje většinou na místech, kde se právě odehrálo veliké dobro.

Anděl se skrývá ve všem dobrém a nevinném, neboť nevinný člověk, je dobrý člověk, jenž zatím nepoznal stranu zla.

Anděl navštěvuje lidi, kteří jsou předurčeni býti Anděly.

Andělem se může stát každý nevinný člověk, jehož aura je zářivě zlatá.

Andělem se může stát i ten, kdo je hoden nosit křídla.

Phoebe přestala číst.

Phoebe: Takže musím najít Anděla…

Pak si všimla něčeho pod textem.

Phoebe: Pokud někdo začne pátrat po Andělích, oni sami si ho najdou. Tím mu hrozí nebezpečí, že po něm půjdou Pekelní démoni. O nichž zatím není moc informací.

Phoebe: To je dobrý. ( Rozhlédla se kolem sebe ) Musím domů. Leo! ( Nic se nestalo ) Leo! ( Znovu nic )

V tom se před ní v dešti objevil Mauricius. Phoebe s úlekem uskočila.

Phoebe: Uff, málem jsem dostala infarkt.

Mauricius: Proč voláš Lea?

Phoebe: Tos mě slyšel?

Mauricius: To by slyšely i démoni v Podsvětí. Leo nemůže. Nemá čas. ( Moc dobře věděl, že to Leo ještě dívkám neřekl. )

Phoebe: Musím se dostat domů.

Mauricius: Dobrá. Tak já tě tam pošlu.

Phoebe: Co, proč Leo nemůže?

Mauricius: V tuhle chvíli se seznamuje…( Zapřemýšlel. ) se svým nových chráněncem.

Phoebe: Ach tak. Tak už mě pošli k nám na půdu. Díky.

Mauricius máchl rukou. Phoebe cítila, jak se kolem ní začíná tvořit mlha.

 

Byt někde na okraji San Francisca

Dveře se prudce otevřely a do chodbičky vběhla upocená dívka. Rychle dveře zabouchla a zamkla je. Pak rychle něco zašeptala a běžela do pokoje. Stála před zrcadlem a dívala se na sebe.

Něčí hlas: Vydrž. Ještě chvíli musíš vydržet. Určitě přijde. Určitě se tu objeví, Angelo.

Angela: Já už nemůžu. Nemůžu tu tíhu udržet. Já nejsem ta pravá.

Hlas: Jsi ta pravá. Jsi jediná na celé planetě, která to může udělat. Musíš to ještě vydržet.

Dívka se znovu podívala do zrcadla. Pak náhle dostala křeče a z jejích zad začala růst křídla. Z jedné strany byla temná jako noc a z druhé bílá jako mléko.

Angela: Proč musím mít tohle? ( Zamávala s křídly ze strany na stranu a rozbila přitom něco na stole )

Hlas: Jsi přeci budoucí Anděl.

Angela: Proč já. Proč zrovna já?

Hlas: Protože jsi jediná, která má na to dostatek síly. Vždyť si se sem dostala až z Evropy a to jen proto, abys našla osobu, co nám může pomoci. Jsme slabí a pokud se ti to nepovede, tak skončíme.

Angela: To mi říkáš už od té doby, co jsme se potkali.

Hlas. Vše má svůj důvod. Měla bys jít a opět ji vyhledat. Tvá přeměna bude téměř hotova.

Angela: Co když to nestihnu?

Hlas: Tak už pro tento svět není záchrany.

Angela. Co to znamená?

Hlas: To znamená, že ze světa zmizí dobro. A onen svět se zhroutí. To bysi přeci nechtěla.

Angela: To ne. ( Opět zamávala křídly )

 

Na druhé straně San Francisca

Leo se přenesl do parku, kde v tu chvíli nikdo nebyl. Jen jakýsi mladík seděl na lavičce a pozoroval okolí. Leo šel pomalu k němu.

Když k němu došel, všiml si, unaveného obličeje, který říkal vše : Jsem naprosto zdrcen.

Leo: Will Bennet?

Will: ( znuděně ) Ano, to jsem já. Co chcete? Nic nekoupím.

Leo: Já taky nic neprodávám. Jsem váš nový…

Will: Bože, to snad ne. Já…já už nemůžu. Já už nechci dalšího. Už nechci být ani tím, čím jsem. Vždyť jsem jí nemohl ani pomoci.

Leo: I tak. Mě to, abych byl upřímný, taky moc netěší.

Sedl si vedle Willa a oba se dívali před sebe. Každý z nich měl utrápený výraz v obličeji. Každý měl jiný důvod.

Will: Proč?

Leo: Já se staral o tři sestry, jedna z nich byla moje žena. Máme spolu dva malé chlapečky.

Will: Co se stalo?

Leo: Stal jsem se Starším.

Will: Ale to není tak špatná pozice.

Leo: To ne, ale pak jsem zabil jiného Staršího, protože chtěl zabít mého staršího syna, Wyatta.

Will: Bych udělal to samé. Oni si myslí, že jsou to ti nejmocnější, ale netuší, že to jsou avataři, kdo vládnou.

Leo: No a jako trest mi vzali schopnosti Staršího a jsem zase světlonoš.

Will: Tak co je na tom špatného?

Leo: Už nejsem světlonoš sester. Teď jsem tvůj světlonoš. Jak to přesně bylo s tvým světlonošem.

Will: ( hodně smutně ) Byla posedlá…

Leo: Byla???

Will: Měl jsem světlonošku. Jmenovala se Rikka. Ona tě hrozně obdivovala. Znala tebe a Piper dokonale.

Leo: No, něco mi to jméno říká, ale asi jsem ji mockrát neviděl.

Will: Ona tam nahoru moc nechodila. Byla nováček. A i tak…toužila zničit Temnonoše a to jí bylo osudné. Při poslední bitvě, padla. Teď jsem sám bez…

Na ruku mu dopadla slza a on sklopil hlavu.

Leo: Asi si jí měl hodně rád?

Will: Měl. A to je ten důvod, proč nechci mít jiného světlonoše. Jak už jsem řekl. Teď bych měl jít a zbavit se jednoho démona, co se snaží nutit děti dělat zlo, ale nechce se mi. Přijde, že jsem ztrátou Rikky, ztratil i část sebe sama. Nevěřím si.

Leo: Klid. Zvládneme to. Pomůžu ti najít tvé já…

V tom se objevil temnonoš…přímo před nimi. Leo rychle chytl Willa a oba zmizeli.

 

Dům Halliwellek, hala

Piper se právě chystala do P3, protože jí měli přijít nějací lidé ohledně rekonstrukce klubu. Do haly se přenesl Leo a Will.

Leo: Jde po nás temnonoš.

Jak to dořekl, hned se tu objevil. Z prachu se mu v rukách objevila kuše. Byl připraven během vteřiny vystřelit. Piper ho ale stihla nechat vybouchnout.

Will: To bylo jen tak tak.

Leo: ( K Piper )Piper, to je Will.

Piper: Ahoj ( pohlédla na Lea. )

Leo: Můj další chráněnec.

Piper: Ach tak. Už musím jít. Za chvíli mám být v P3.

Leo: Nechceš tam nechat se přenést?

Piper: To bych byla ráda, ale mám tam už nějaké dělníky, takže by to asi nešlo. Wille, zatím. Určitě se ještě uvidíme.

Will: V to doufám. ( Když Piper odešla ) Tys jí to nepověděl, že už nejsi jejich světlonoš?

Leo: Ne, nechtělo se mi to na ně všechno hodit.

Will: Měl bys to udělat co nejdříve.

Leo: Já vím, já vím, ale chci si to promyslet. A kromě jiné, musíme vyřešit ten tvůj problém s démonem. Co přesně dělá?

Will: Nahlodává nevinné děti, které pak udělají něco zlého. Rikka mi ho před její poslední bitvou dokázala popsat naprosto přesně. Prý stačí, abych ho zničil já svou mocí.

Leo: Tak jdeme!

Oba zmizeli v modré záři.

 

Dům Halliwellek, půda

Phoebe se ještě oklepávala s podivného přenosu z Magické školy. Uvědomila si fakt, že Mauricius používá pokaždé jiný způsob přenosu. Někdy je to déšť, jindy mlha, či pára. Napadlo ji hned, že to bude podle nálady.

Přišla ke knize a začala v ní bezděčně listovat. V tom ucítila kolem sebe něco podivného. Srdce se jí stáhlo strachem a Phoebe hned knihu zavřela. Postavila se asi metr od ní a čekala.

V tom se před ní z prázdnoty objevil temný stín a chtěl na ni zaútočit, když se otevřely dveře a vstoupila Piper.

Piper: Táhni někam, ty…( Nechala ho vybouchnout. )

Phoebe: Rychle. On není mrtvý. Toho nemůžeš zničit.

Piper: Proč…

Temný stín se objevil znovu na stejném místě a nebezpečně rychle se přiblížil k Piper.

Phoebe: Uteč pryč. Jde po mě.

Piper: Jak po tobě… ( Opět ho nechala vybouchnout. )

Pak obě vyběhly dveřmi ke schodům.

 

Byt Angely, Frisco

Přistoupila k zrcadlu. Cítila se jinak než přec pár minutami. Cítila, že přichází okamžik úplné přeměny. Natáhla ruku k zrcadlu.

V něm se objevilo San Francisco. Pomyslela na své přátele. Hned se v zrcadle objevili, jak se spolu baví. Pak si vzpomněla na Phoebe.

Trvalo dlouho než se v zrcadle objevila. Viděla ji běžet po schodech s někým druhým. A náhle na to přišla. Právě teď přišel ten správný okamžik. Odtáhla od zrcadla ruku. Opět viděla jen sama sebe. Sama sebe a její křídla. Zamávala s nimi a vytvořila lehký vír.

Hlas: Pospěš si. Musíš se k ní dostat dřív, než Pekelný démon. Použij své schopnosti. Použij svou moc. Rychle.

Angela ladným pohybem ruky odstranila stůl uprostřed pokoje. Pak začala mávat křídly tak rychle, až se vznesla. Ve víru pak zmizela pryč.

 

Školka na kraji San Francisca

Děti se právě ukládali k odpolednímu spánku. Jejich vychovatelka zavřela pokoj a šla si na chvíli vyřídit něco důležitých telefonátů.

Mezi postýlkami se objevil malý trpaslík. Byl celý nazelenalý a kolem něj se linula zelená, páchnoucí látka. Přišoural se k jedné postýlce a šťouchl do ní. Chlapec v ní se probudil a lekl se.

Trpaslík: Neboj se, chlapečku, já ti neublížím. ( A začal něco soukat z kapsy )

Chlapec: Ty si tlpaslík?

Trpaslík: Ano jsem.

Chlapec: A copak tu děláš, tlpaslíku.

Trpaslík: Mám pro tebe něco dobrého. ( Ukázal chlapci čokoládu. ) Na, vem si čokoládu. Je moc dobrá.

Chlapec se natáhl pro malý kousek hnědé dobrůtky. Když už ji skoro měl, chytl ho trpaslík za ruku a upřeně se mu díval do očí. Pak chlapce pustil a ustoupil stranou.

Chlapec začal nahlas křičet a dělat nepořádek. V tom se před těmi dvěmi objevil Leo a Will.

Will hned trpaslíka nejprve zmrazil a pak jednou rukou vytvořil pod trpaslíkem žlutý vír a ten ho pohltil.

Leo se udiveně podíval na Willa, protože takovouhle kombinaci schopností neviděl.

Will: Co se divíš? Umím zmrazovat a vytvářet magické portály, které mohou ničit tuhle démonickou chásku, zatím nedokážou likvidovat démony vyšších stupňů. Musím ještě trénovat.

Leo: Já nic. Co s tím dítětem?

Will: Za chvíli by mělo být klidné. Trpaslíkovo kouzlo na něj nepůsobilo moc dlouho, aby mělo nějaké následky.

Dítě se uklidnilo a opět si lehko a usnulo. Will vytáhl z kapsy prach a posypal dítěti hlavičku.

Leo: To je snový prach?

Will: Ne, tenhle mi vytvořila Rikka na vymazání krátkodobé paměti dětí, které posedl. Vymaže to akorát vzpomínku na něj.

Leo: Tak to bychom měli první společný úkol a teď pryč, než se vrátí vychovatelka.

 

Dům Halliwellek, zimní zahrada

Phoebe a Piper se udýchaně zastavily.

Piper: Jak si to myslela, že ho nemůžu zničit.

Phoebe: To byl Pekelný démon. Může ho zničit jen Anděl.

Piper: Anděl? Říkáš Anděl? Nebouchla ses do hlavy?

Phoebe: Ne, nebouchla….

Vše se náhle vzedmulo v silném vichru. Piper skončila za pohovkou a Phoebe teď ležela na zemi za křeslem. Mezi těmi dvěmi se objevila dívka s křídly. Hned na to se u ní objevil Pekelný démon.

Piper se rychle zvedla a znovu nechala démona explodovat.

Phoebe: To jsi ty!

Angela: Ano, potřebuji Vaši pomoc. Musíte mi pomoci přežít. Jinak mě Pekelní démoni dostanou. ( Křídla jí zmizela. )

Piper: Wow, co jsi zač?

Angela: Jsem budoucí anděl.

Phoebe: ( Všimla si nepopsatelného pohledu Piper. ) Já ti to říkala.

Piper: Jo, jo. Co přesně od nás chceš?

Angela: Já to chci jen po Phoebe. Narodila se, aby mě zachránila, aby nás navždy zbavila pekelných démonů.

Piper: Co???

Phoebe: Já to chápu. Vím to.

Angela: Takže si ochotná mi pomoci?

Phoebe: Jo, akorát….

V tom se před nimi zase objevil Pekelný démon. Odrazil svou silou Piper na zem. Pak vyslal něco černého na Angelu. Phoebe se pokusila ji zachránit, ale nepovedlo se. Skočila před ní. V tom Angela roztáhla křídla a vytvořila zlatě zářící fire ball, který se střetl s temnou koulí Pekelného démona.

Angela a Phoebe byly odmrštěny tlakovou vlnou na stěnu za nimi. Pekelný démon se jen oklepal.

Piper zvedla hlavu a viděla, jak temný stín mizí. Pak se teprve byla schopna postavit na nohy.

Piper: Phoebe!

Hned k ní přiběhla. Klekla si k ní a zjistila hrůznou věc. Ležela na zemi a nedýchala. Byla mrtvá.

Piper se odsunula od jejího bezvládného těla a omdlela vysílením.

 

Magická škola, učebna přitahování

Paige právě vysvětlovala, jak správně přesunout předmět z místa A na místo B, když místo B není vidět, když se do učebny přemístil Mauricius.

Paige: Co se děje?

Mauricius: Musíš ihned domů. Něco se stalo.

Paige se okamžitě přemístila pryč.

 

Dům Halliwellek

Paige se objevila u ležícího těla Phoebe. Všimla si hned ležící Piper, která se už pomalu probírala z náhlého šoku.

Paige: ( zděšeně ) Co se tu proboha stalo?

Piper: ( Oslabeně ) No, ten démon a….nějaký Anděl nebo co a pak….( Pohlédla na dvě ležící těla. )

Paige si všimla druhého těla vedle Phoebe.

Paige: Co se přesně stalo?

Piper: Ona ( Ukázala na Angelu. ) chtěla pomoci a pak se tu objevil ( Už s větší energií. ) nějaký démon. Nešel zabít a pak vyslal nějakou černou kouli směrem k Phoebe a té dívce a obě srazil k zemi. Jo ještě něco, ta dívka měla křídla, andělská křídla. To mi řekla Phoebe před tím útokem. Ta dívka pak vytvořila něco jako energy ball a poslala ho na démona. Pak teprve to obě smetlo…

Paige: A co ten démon???

Piper: Ten zmizel.

 

Jiná sféra bytí

Všude bylo temno. Jen slabé obrysy něčeho, co by se dalo nazvat zemí, byly lehce vidět. Uprostřed toho něčeho ležela Phoebe a Angela.

Jako první se probrala Angela. Věděla kde je. Věděla, že tu jednou skončí. V místě, které je daleko, které je skryto přede každým živým tvorem, před každým člověkem, démonem i čarodějem. Bylo to místo, odkud jsou Andělé posílání pryč navěky.

Phoebe se pohnula a nadechla se. Cítila každou kost, každý sval ve svém těle. Připadalo jí, jako kdyby spadla z mrakodrapu na tvrdou zem a její tělo se celé rozlámalo na nejmenší kousíčky.

Ztěžka se postavila. Rozhlédla se kolem a neviděla nic. Jen temnotu a Angelu. Ta jí teď přišla téměř jako svítící bod v neznámu.

Phoebe: Kde to jsme?

Angela: To je místo přestupu pro budoucí Anděly a budoucí Démony.

Phoebe: To jsme jako mrtvé?

Angela: Dalo by se to tak nazvat. Tedy přesněji zatím ještě ne, ale za den naše těla tam u vás, vyschnou a život z nich nadobro odejde.

Phoebe: Když jsi říkala pro budoucí Anděly a budoucí Démony…já přeci nejsem ani jedno, tedy doufám že nejsem.

Angela: Jsi tu proto, abys mě přeci zachránila. Jen tady ti můžu předat mé schopnosti Anděla a jen tady je můžeš přijmout.

Phoebe: ( Trochu nechápavě ) Co s nimi?…..A to jako že já budu muset zabít toho pekelného démona?

Angela: Ano!

Phoebe: Ale já přeci …

Angela: S mými schopnostmi a tvou vnitřní sílou se ti to podaří. Jen se ti to musí podařit do jednoho dne.

Phoebe: Co se stane, když se mi to nepodaří?

Angela: Nestanu se Andělem, plnohodnotným Andělem. Sice žijeme v ústranní, ale nějaký vliv máme, nepatrný, ale je tu. Dřív než se jím stanu, přijde sem démon, který mě zničí. Tvá duše zhasne a ty už se nikdy nevrátíš. Budeš navždy tady.

Phoebe: ( Zamyslí se. ) Jak se dostanu zpět.

Angela: Sestry tě zavolají. Cítím to.

Phoebe: Nejsem si…

Angela: Buď si jistá. Kdyby si nebyla ta pravá, kdo mě může zachránit, tak bych tě o pomoc nikdy nepožádala.

Angela už na nic nečekala. Dotkla se Phoebe a z jejího těla vyšla zlatá záře a přelila se do Phoebe.

Phoebe ucítila obrovskou energii, dobrou energii. Cítila se náhle tak lehčí.

Angela: Teď jsi jako já, jen máš vyšší moc. Mysli na dobro, které máš v srdci.

Phoebe: Pokusím se. Jak ho najdu?

Angela: Najde si tě sám. Jen nezapomeň. Máš na to den.

Pak obě čekaly, až přijde ten správný okamžik.

 

Dům Halliwellek, hala

Adam otevřel dveře a šel pomalu do jídelny. Cestou na nikoho nenarazil. To ho trochu překvapilo, neboť vždycky slyšel alespoň Wyatta nebo Chrise. Teď nebylo slyšet vůbec nic.

Vstoupil do zimní zahrady, když to spatřil. Piper seděla v slzách na sedačce a Paige ji utěšovala. Do tohoto momentu se v zahradě objevil i Leo a Will.

Leo: Co se …Bože, to snad ne!!!

Piper, jak ho viděla, hned k němu přiběhla a objala ho.

Adam: ( Chvíli stál jak zabitý a pak jen zašeptal ) Phoebe, Phoebe, to ne!

Chtěl se k ní rozeběhnout, ale Paige ho zastavila.

Paige: Je pozdě. Už se nedá nic dělat. Už…

Adam: Nedá….jak nedá…jste přeci slavné Čarodějky. Přeci si nějak dokážete poradit.

Paige: Jenže teď jsme …( Rozpomněla se. ) Máš pravdu. Takhle to nenecháme. Musí být způsob, jak ji vrátit zpět.

Piper se obrátila hlavou k Paige. Neřekla sice ani slovo, ale Paige to pochopila. Její oči byly schopny říci vše: Udělej co můžeš. Udělej, co chceš, jen ať je tu zpět.

 

Dům Halliwellek, půda.

Paige a Adam stáli u stolku s lektvary a míchali nějakou směs.

Adam: Co by to mělo jako přesně udělat?

Paige: Mělo by to zvýšit Leovu schopnost léčit. Možná by se mu podařilo ji vyléčit.

Adam. Jo. ( přitom nevědomky otevřel Knihu Stínů )

Paige si toho všimla a podivila se. Zprvu ji to vylekalo, ale pak to přešla beze slova.

Adam: Nemohli bychom využít tohohle alchymistu?

Paige: Ne, toho Piper, Phoebe a Prue zabily už před třemi lety.

Adam: To jako ta Prue, ta mrtvá?

Paige: ( Se smíchem ) Ne, to ještě žila.

Adam: ( Smutně ) Stejně si myslím, že se nám to nepovede.

Paige: Nevzdávej to. Už jsme umřely mnohokrát a stále chodíme po této zemi.

Adam: Tomu i věřím. To jen ta směs, cos vytvořila, mi nepřijde moc efektní.

Paige: Proč myslíš? Je to kombinace energetického lektvaru a lektvaru pro léčení. A já myslím, že už je hotový…

Adam: I tak bysme ho měli nejprve vyzkoušet na něčem jiném než je zrovna Phoebe.

Paige: Pravda. Myš! ( V ruce se jí objevila šedivá myšička. ) Tak tady máme pokusného králíka, vlastně pokusnou myš.

Položila myš na stůl a pokapala ji pár kapkami lektvaru. Myš zavrtěla čumáčkem a nic se nestalo.

Adam: ( Sarkasticky ) Neměla by to být spíše mrtvá myš?

Paige: No jo, měla, ale mě se nechce zabíjet ji. ( Zamyslela se. ) Mám to. Bude to sice trochu morbidní, ale půjde to.

Adam: Co zamýšlíš?

Paige: Naproti přes ulici včera umřel jeden starý muž. Prostě ho sem přenesu a pak…

Adam: ( Zděšeně ) To jako pravou mrtvolu???

Paige: A cos myslel….kde jinde se dá sehnat něco mrtvého. Jemu už ublížit nemůžeme.

Adam: Fajn, fajn…jen mě nenapadlo…že …ale to je jedno.

Paige: George Milles!

Před ní se objevilo tělo starého muže, jehož kůže začínala modrat. Adam poodstoupil. Nechtěl vidět, co se stane, až ho Paige poleje lektvarem.

Paige hodila lahvičku s lektvarem k jeho ležícímu tělu, které bylo náhle celé obklopené modravou párou. Když pára zmizela, tělo pořád leželo na svém místě.

Adam: Tak a ono nic.

Paige: Klid. To chce čas.

Jak to dořekla tělo sebou začalo klepat ze strany na stranu. Vypadalo to, jako kdyby do něj někdo pustil dvě stě dvacet voltů. Pak se muž posadil. Otevřel oči, zakoulel s nimi a pak zase spadl na zem.

Paige: Chce to možná více toho energetického lektvaru.

V tom se staříkovo tělo rozpadlo na mnoho drobných modrých částeček tvořících modrou kašovitou hmotu.

Paige: Tak asi ne. Zkusím něco jiného….

Adam: Co? Doufám, že ne žádný lektvar. Vždyť jsi z Phoebe málem udělala modrou sra…kaši.

Paige: Ne…to asi raději ne. Vzdávám to…počkat. Něco mě napadlo.

Paige na to chvilku koukala a pak rychle mávla rukou a přivolala svíčky do kruhu.

Paige: Slyš má slova, Slyš mé steny, Duchu mrtvé z druhé strany Zjev se po mé pravici, Překroč věčnou hranici.

V záři hvězd se u nich objevila Grams.

Paige: Pojď rychle do zimní zahrady. Musíš nám pomoci.

 

Dům Halliwellek, zimní zahrada

Hned si všimla, co se stalo, ale na jejím pohledu mohla Paige vyčíst, že už se to k ní dostalo.

Grams: Ah…Oh, Bože na nebi. Co se… sta…lo?

Paige: To je na dlouho. Je nějaký způsob, jak ji vrátit zpět?

Grams pohlédla na dívku vedle Phoebe.

Grams: To je budoucí Anděl!

Paige: To už víme. Phoebe se ji pokusila zachránit, ale….

Všimla si, že Grams se začala mírně usmívat.

Paige: Co se děje? O čem víš a my ne?

Grams: Klid. Ve bude v pořádku. Jen musíme vyvolat Phoebina ducha.

Paige: To přeci ne…hned po smrti vyvolat ducha, jako u Prue.

Grams: Tohle je něco jiného. Teď to musíme udělat. Rychle přivolávací kouzlo.

Piper se odpoutala od Lea a přistoupila k Paige. Obě pak vyslovily přivolávací kouzlo.

Před nimi se zvedl vítr tak silný, že je to málem odfouklo. Pak se ze vzduchu snesla zlatá záře a před nimi se objevila Phoebe. Měla na sobě zářivé bílé oblečení a vypadala jako Anděl.

Phoebe: No konečně. Už jsem myslela, že mě nepřivoláte.

Podívala se na své mrtvé tělo. Téměř nic to s ní neudělalo.

Paige: Co to máš na sobě?

Phoebe: Andělský šat.

Paige. Cože ( a zasmála se. )

V ten samý okamžik se přihnal temný stín. Vycítil přítomnost Anděla a hned začal útočit. Máchl svou podivnou průhlednou rukou a poslal k zemi Piper a Paige. Paige přitom vlétla do kytek a spadla na ni váza ze stolku. Pak chtěl poslat k zemi Grams, ale ta hned zmizela. Objevila se za ním a pokusila se ho začarovat nějakým kouzlem. Démon se hlasitě zasmál. Vytvořil kouli temnou jako smrt a poslal ji na Grams. Jen tak tak zmizela do své sféry.

Jeho pozornosti neunikl ani Leo, který se hnal na k Piper, aby ji přenesl.

V ten samý okamžik se Will pokusil zmrazit pekelného démona. K němu se přidala i Piper. Pekelný démon odolával statečně. Pak obě schopnosti poslal na jejich majitele. Oba dva ztuhli.

Leo alespoň stihl přenést zmraženou Piper.

Phoebe zatím vše sledovala s jistým odstupem, ale, jak chtěl zaútočit na Paige, jenž stále ležela na zemi, ukázala své pravé já.

Pocítila bolest, když jí ze zad vyrostla obrovská křídla. Pak vzlétla asi půl metru nad zem a začala s nimi silně mávat.

Démon se snažil ochránit před větrem, který ho bodal do jeho temného těla. Dokázal se bránit a vyšlehl po Phoebe plamen, ta ho jednou rukou odklonila a poslala na Démona zlatý blesk.

Démon zmizel a když blesk zmizel ve stěně znovu se objevil. Na oplátku vytvořil onu černou kouli, kterou naposledy poslal částečně Phoebe a Angelu do jiné sféry. Napřáhl se a zprudka ji hodil po Phoebe.

Tneto kráte se strefil, ale Phoebe vytvořila ochrannou clonu. Odlétla sice o něco dál, ale nezemřela.

Hlas v její hlavě: Mysli na dobro. Jen to ti pomůže!

Phoebe: ( pro sebe ) Mysli na dobro. Mé sestry, mé sestry jsou ztělesněním dobra. Mí přátelé, rodina, domov , bezpečí, láska, Adam…

V tom ucítila něco zvláštního. Vytvořila se v ní tak silná vlna energie, že z ní musela ven. Napřáhla ruce a poslala onu energetickou vlnu na démona. Ten nestihl ani zmizet ani se před ní schovat.

Vlna narazila do něj a on se v té energii doslova rozplynul.

Phoebe náhle zmizela křídla a ona spadla na zem. Ještě se dívala před sebe, když si všimla, že ona sama, Phoebe ležící naproti se hýbe.

Pak zavřela oči a rozplynula se.

 

O pár minut později, stejné místo

Phoebe už seděla, když se do zahrady přesunula Piper a Leo. Piper se podívala na zmraženého Willa a rozmrazila ho. Pak Leo uzdravil Paige a pomohl jí vstát.

Phoebe: ( Na Lea ) Musíš vyléčit i Angelu, prosím.

Leo přistoupil k Angele a začal ji hojit z ran. Nic se nedělo. Pokusil se o to ještě dvakrát, ale stále nic.

Pak si teprve vzpomněla.

Phoebe: Nechej toho. Je to zbytečné ona…

Celá místnost se zalila nevídanou září. V ní se nejprve zjevila Angela a pak byly vidět i její křídla.

Angela: Díky za pomoc. Teď můžu přejít na druhou stranu za ostatními Anděly. Doufám, že se ti budou hodit.

Dořekla a zase zmizela.

Phoebe: Co se mi bude ….

Odpověď už nedostala. Pak vstala a vrhla se na Adama. Chyběl jí. Chtěla být s ním. Oba pak někam zmizeli.

Will opatrně přišel k Leovi.

Will: Když jsi mi pomohl vyřešit můj problém, tak teď já pomohu vyřešit tvůj problém.

Leo: Co tím….to ne…na to…

Will: Piper, mohla by si na okamžik. Leo ti chce něco důležitého říci.

Piper: ( Nejistě ) Leo, děje se něco?

Will přistrčil Lea blíž k Piper. Sám pak někam zmizel.

Leo: Víš, měl bych…

Piper: No tak, řekni mi to už. Nemám tolik času…

Leo: ( Ohlédl se, jestli je Will pryč ) Miluji tě.

Piper: Já tebe samozřejmě taky. To je všechno, cos mi chtěl říci?

Leo: ( Zamyslel se. ) Jo, to je všechno. Víš, nerad bych tě…ztratil.

Pak ji objal. Jeho pohled směřoval někam do pryč, někam Bůh ví kam.

 

Dům Halliwellek, kuchyň

Will došel do kuchyně. Tam stála u dřezu Paige a zrovna se občerstvovala. Will ji chvilku sledoval. Všimla si jeho pohledu.

Will: ( Vyhýbavě ) Mohu se tady někde něčeho napít?

Paige: ( Úsměvně ) Ale jo. Tady. Sklenka s džusem!

Willovi se v ruce objevila sklenice s pomerančovým džusem, co stála vedle dřezu.

Will: Díky.

Paige: Není zač. Už musím. Studenti nepočkají. Zatím. Určitě se ještě uvidíme.

Will: ( Při sebe ) V to doufám. Přitom se napil džusu, položil ho na stůl a šel z kuchyně ven.

 

The End